Έφηβος χωρίς σχέσεις, τι γίνεται; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ...μη συζητας!υστερα λενε ’’τι εχει το παιδι;;;’’

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ναι..Και το πιστεύουν έτσι;Το λένε με πόνο και καημό ζητώντας λύση στο αδιέξοδο του παιδιού...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ...που ειναι αδιεξοδο της οικογενειας γιατι το παιδι εκφραζει τη δυσλειτουργια των οικογενειακων σχεσεων!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Αμ αυτό δεν καταλαβαίνουν και δεν θέλουν να παραδεχτούν οι γονείς.....αλλά κατά τ\'άλλα το παιδί μου γιατρέ υποφέρει.......Πόσα μπορούν να επιφέρουν μερικές δυλειτουργικές οικογενειακές σχέσεις..Αυτές που θεωρεί ο καθένας ότι δρα ενστικτωδώς να θέλουν εκπαίδευση......Τα χώνουν οι ψυχίατροι στους γονείς ή παραβλέπουν τα κακώς κείμενα;;;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....ε τα χωνουν πως δεν τα χωνουν αλλα κυριως οτι κανουν οι μαμαδες,οι μπαμπαδες κοιτανε να την κοπανησουν!’’πει� �ε τα στη μαμα γιατρε το ιδιο ειναι’’ τετοια!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    γιατί το κάνουν αυτο οι μπαμπάδες (συνήθως)? το χω προσέξει κ εγώ σε διαφορες φάσεις....

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....διοτι αγαπητη Σοφια αποφευγουν περισσοτερο τις ευθυνες!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    γιατι περισσοτερο οι μπαμπαδες απο τις μαμαδες ομως?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by Alkmeon
    ....ε τα χωνουν πως δεν τα χωνουν αλλα κυριως οτι κανουν οι μαμαδες,οι μπαμπαδες κοιτανε να την κοπανησουν!’’πει� �ε τα στη μαμα γιατρε το ιδιο ειναι’’ τετοια!

    Μπράβο ρε Άλκ...Έτσι έτσι..Πάρτε τους λίγο τον αέρα.....Η αλήθεια είναι ότι στην περίπτωσή μου δεν είχα πρόβλημα μαμάς μπαμπά.....Άσε δε που σε μια οικογενειακή συνάντηση μου βγήκε ο μπαμπάς πιο ευαίσθητος.....Η μάνα μου μού τα έχωνε......Αχαχαχαχα....Στρίβε ι δια του αρραβώνος ο μπαμπάς ε;;;Τι τραβάτε και εσείς....Κουράγιο...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ο ψυχίατρός μου ο παλιός μου έλεγε ότι εδώ κάνουμε μια συμμαχία..(έναντι της κακιάς μαμάς)....Και έλεγα Oh my God...Πού είμαι;Στο μέτωπο με τους Γερμανούς;;;Τα πυρομαχικά αδέρφια..

  11. #26
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    53
    τι να πουμε και εμεις που φτασαμε 25 και ακομη σχεση τιποτε...αλλα απο τα 22 και μετα κατι επαθα και να πω την αληθεια εχω χασει το ενδιαφερον μου για σχεση...πιστευω οτι και να ερθει καποια να μου ζητησει να γινουμε ζευγαρι το πιθανοτερο ειναι να την αποριψω...:mad:

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    Μπορεί να έχεις και καμμιά καταθλιψούλα(?). Θα την ξεπεράσεις.Τρώγοντας ανοίγει η όρεξη. Αν τα βρεις με τον εαυτό σου θα κάνεις και σχέση. Καλά είναι όμως μέχρι να βρεις τις ισορροπίες σου να κάτσεις να ανακαλύψεις τον εαυτό σου και να μη μπερδέψεις κι αλλον.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    Originally posted by Kassi
    Ο ψυχίατρός μου ο παλιός μου έλεγε ότι εδώ κάνουμε μια συμμαχία..(έναντι της κακιάς μαμάς)....Και έλεγα Oh my God...Πού είμαι;Στο μέτωπο με τους Γερμανούς;;;Τα πυρομαχικά αδέρφια..



    τί να κάνει ο άνθρωπος ρε kassi? εδώ μιλάμε τα μνημονικά ίχνη - if any - έχουν τιναχτεί στον αέρα:P

    στο μέτωπο, στο μέτωπο κι ακόμα παραπέρα..ολοκαύτωμα λαίμαι..:D

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    να ανακαλύψεις τον εαυτό σου και να μη μπερδέψεις κι αλλον. [/quote]



    ή να μην τον αποτελειώσουν.

    Στην αρχή ήταν το χάος φίλοι μου- και μετά η δημιουργία. Ξεκίνα απο σένα όπως είπε και η προλαλίσασασασα.;)

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1
    Πώς περνάν τα χρόνια βρε παιδιά ε....... Άκουγα ένα παλιό τραγούδι και μου ήρθαν στο μυαλό όλα τα παλιά καλά.... Μέσα σε αυτά και αυτή η ερώτηση στο φόρουμ..... Τελικά δίκιο είχατε πως είναι τόσο ωραίο να ρουφάς τη ζωή σταγόνα-σταγόνα, είναι τόσο συναρπαστικό! Και είναι τόσο έντονο τώρα που σε λίγο τελειώνω το σχολείο... Και τι δε θα\' δινα για να ξαναζήσω αυτές τις στιγμές χωρίς τέτοια διλήμματα που με απασχολούσαν τότε! Αλλά ίσως είναι και αυτά κομμάτι από το παζλ των χρόνων αυτών...
    Μακάρι να μπορούσα να ρουφήξω και αυτή τη στιγμή λίγες ακόμη στιγμές με τους συμμαθητές μου! Αλλά πρέπει να πάω να πέσω πάνω στα βιβλία ξανά....! Το αφήνω για αύριο βράδυ!!

    Ξέχασα και τον κωδικό και δεν μπορώ να μπω σαν robin2!! Θα συμβιβαστώ με το robin3 προς το παρόν!! :cool::cool::cool:

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •