Έφηβος χωρίς σχέσεις, τι γίνεται;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1

    Έφηβος χωρίς σχέσεις, τι γίνεται;

    Είναι παράξενο ένας έφηβος να μην έχει κάνει σχέσεις ενώ είναι 14 ετών; Μήπως αυτό σημαίνει κάτι για τη μελλοντική ερωτική ζωή;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Πολίτης του Σύμπαντος
    Posts
    512
    Ενας νέος άνθρωπος 14 ετών εχει όλη τη ζωη μπροστά του να κάνεις σχεσεις, να ερωτευτεί και να αγαπήσει.

    Προπάντων : μην βιαστείς για τίποτε! Ασε τη ζωη να κυλήσει όμορφα, ζήσε την κάθε στιγμή έτσι όπως είναι.. και εκεί μέσα στο ποτάμι της ζωής θα γνωρίσεις και τον έρωτα..

    Ολος ο κόσμος απλώνεται στα πόδια σου!
    Απολαυσέ το γουλιά - γουλιά.
    Μην βιάζεσαι!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    21
    Στα 14 δε μου φαινεται καθολου παραξενο...

    Γενικα μην πεφτεις σε παγιδες με την \"σωστη\" ηλικια κλπ. Οταν ειναι κανεις ετοιμος θα αρπαξει τις ευκαιριες και θα κανει οτι θελει.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    5
    Όχι δεν μου φαίνετα καθόλου παράξενο να είσαι 14 και να μη έχεις κάνει κάποια σχέση!!Δε νομίζω οτι υπάρχει κατάλληλη ηλικία για να πούμε ότι πρέπει να κάνεις σχέση.Είναι κάτι που έρχεται απο μόνο του!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Κοίτα, εγώ ξεκίνησα σχέσεις στα 19 μου!!!Είμαι γυναίκα φυσικά αλλά και για γυναίκα ήταν too late! Μην πέσεις στη λούμπα που έπεσα εγώ κι απ΄τη βιασύνη μου έκανα λάθος επιλογές.Τόσο λάθος που κόντεψα να αυτοβιαστώ!!!Ναι, σοβαρά μιλάω!Ευτυχώς, κάποια στιγμή το κατάλαβα.Και τώρα, στα 26 είμαι μια χαρά κι έχω μια φυσιολογικότατη σχέση. Μην ανυσυχείς για τίποτα κι αν θες περισσότερη βοήθεια στείλε μου προσωπικό μήνυμα.
    :)
    Μάκια...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    η εφηβεια εχει πολλες διακυμανσεις,αναμενομενες ειναι!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    35
    Στα 14 είσαι ακόμα στην αρχή. Πως είναι δυνατόν να θέλεις να έχεις εμπειρίες; Δηλαδή εμείς τι να πούμε; Θα πρέπει να είμαστε τουλάχιστον Δον-Ζουαν-δες. Τι απαιτήσεις έχεις; Μόνο 14 χρόνια ζωής έχεις στον πλανήτη μας και από αυτά μερικά μπουσούλαγες και έβγαζες δόντια.
    Κάτσε να δεις τι γίνεται εδώ έξω σιγά σιγά. Έχουν πολλά να δουν τα μάτια σου...και καλό είναι να τα δούν... φυσιολογικά...ομαλά....χωρίς βεβιασμένες κινήσεις. Γιατί πιστεύεις ότι όλοι εδώ μέσα κάναμε σχέσεις από τα 14; Μη μπερδεύεσαι...τώρα ακόμα μαθαίνεις να πετάς...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    191
    Originally posted by lilina
    Στα 14 είσαι ακόμα στην αρχή. Πως είναι δυνατόν να θέλεις να έχεις εμπειρίες; Δηλαδή εμείς τι να πούμε; Θα πρέπει να είμαστε τουλάχιστον Δον-Ζουαν-δες. Τι απαιτήσεις έχεις; Μόνο 14 χρόνια ζωής έχεις στον πλανήτη μας και από αυτά μερικά μπουσούλαγες και έβγαζες δόντια.
    Κάτσε να δεις τι γίνεται εδώ έξω σιγά σιγά. Έχουν πολλά να δουν τα μάτια σου...και καλό είναι να τα δούν... φυσιολογικά...ομαλά....χωρίς βεβιασμένες κινήσεις. Γιατί πιστεύεις ότι όλοι εδώ μέσα κάναμε σχέσεις από τα 14; Μη μπερδεύεσαι...τώρα ακόμα μαθαίνεις να πετάς...
    Koitaxte epeidh exei ena xrono to palikari poy to egrapse to post. Twra mallon einai 15 mporei na exei vrei kai kamia kopelia. Den xerw an exei vrei kai 2 !!!
    Mhn to parete sta sovara etsi ligo xioumor na kanw h8ela an enoxlhse zhtw sugnwmh
    Filika Alex

    Dodoni eixa provlhma kai anagastika na grapsw se greeklish

  9. #9
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    35
    ΩΧ....ΚΑΛΑ :-)

    ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΑΝ ΟΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ :-)

    ΦΙΛΙΑ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Tι λεει το ατομο ρε? Εγω ειμαι στα 29 και δεν εχω κανει ακομα σχεση... Με τον πονο μας παιζεις ρε μικρε?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Αν ο γιός μου έκανε σχέση στα 14 του θα ανησυχούσα. (στα βιβλία σου μικρέ!)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....σιγα βρε παιδια!δεν ειναι το ζητημα αριθμητικο...14,16,18 κλπ Ο καθενας θα βρει την καταλληλη στιγμη δεν υπαρχει αριθμητικο οριο στην εφηβεια!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by Tασος
    Tι λεει το ατομο ρε? Εγω ειμαι στα 29 και δεν εχω κανει ακομα σχεση... Με τον πονο μας παιζεις ρε μικρε?
    Αχαχαχαχααχαχαχαχαχαχα....Π αιδιά κουλ..Τι είναι αυτά;Από τα 14 να ανησυχούμε για τέτοια ζητήματα...
    Θα απαντήσω λοιπόν στο ερώτημα \"Ενήλικας με σχέση\"

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....εσυ να δεις οταν μου ηρθε μια μαμα μετα του υιου ,η οποια ανησυχουσε εντονως διοτι ο μικρος[ετων 15] δεν κοιταζε λεει κοριτσια!Αυτη τοτε σκεφτηκε να φερει μια....κυρια [απο αυτες των αγγελιων] για να....σπρωξει λιγο την κατασταση!Ο μικρος αρχισε τικ και τα ξεπερασε μετα απο 3ετια σε ψυχοθεραπεια!Τετοια ωραια!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Α χμμμ Ντροπή λίγο....Έλεος....
    Μάνα να σου κάτσει....Θυμάμαι άλλη μαμά με παιδιά 12 και 10 περίπου αγόρια γνωστή μας που δεν ήθελε λέει να τα βάλει να κοιμηθούν με τον άντρα της παρέας εξίσου γνωστό μας μην της βγουν *********..Αχ αυτοί οι γονείς...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •