φοβαμαι...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194

    φοβαμαι...

    φοβαμαι πως εχω ογκο στο κεφαλι....τις τελευταιες μερες με σφιγγει το κεφαλι μου με πιανει ενα συναισθημα σαν συγχηση σαν ζαλαδα μια κουραση ενα πραμα σαν υπηια δεν ξερω.....φοβαμαι μην εχω ογκο στο κεφαλι κ πεθανω...νιωθω χαλια αυτη την στιγμη εχω ξαπλωσει κ δεν μπορω να ηρεμησω...

  2. #2
    Γεια σου Αγγελική..καταλαβαίνω περίπου τι εννοείς αλλα παίρνω το θάρρος να σου πω πως αυτά είναι μέσα στο κεφάλι σου(με τωρα τις λέξεις να παίζουν περίεργα παιχνίδια.. )πέρα απο αυτό μην ασχολείσαι τόσο πολυ με το τι γίνεται μέσα στο κεφάλι σου αλλα με το τι γίνεται έξω απο αυτό.. Δες το άγχος και οτι τέλος πάντων σε προβληματίζει σαν μια ευκαιρία να κανεις κάτι ..άλλωστε τις περισσότερες φορές το άγχος είναι μια σημαντική κινητήρια δύναμη για να κάνουμε κάτι..φαντασου να ήμασταν όλη μέρα σε νιρβανα και να μην κάναμε τίποτε ..στο τέλος δεν θα ζούσαμε..τέλος πάντων αυτό που θέλω να πω είναι οτι με το άγχος και το οτι σε εσένα χτυπάει στο κεφάλι το σώμα σου προσπαθεί να σου πει να κανεις κάτι.Λοιπον ακούσει το και κανε.. Φιλικά Δημήτρης

  3. #3
    Member
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    66
    Γει'α κι απο εμένα. Πολλές φορές σκεφτόμαστε παράλογα και φοβόμαστε για τα χειρότερα- ειδικά άν είμαστε κουρασμένοι σωματικά ή ψυχικά. Περνάς απλά μια φάση, δες το έτσι. Κι εγώ τα βράδια τραβάω ζόρι, φοβάμαι και μελαγχολώ, ειδικά με τον μουντό καιρό. Όταν αισθάνεσαι αυτό το άγχος, δοκίμασε να απασχολήσεις το μυαλό σου με κάτι που σου φέρνει αισιοδοξία και σε καλμάρει: βάλε μουσική, δες μια ταινία, βγές έξω και περπάτα λίγο να σε φυσήξει αέρας. Όλος ο κόσμος υποφέρει από πονοκεφάλους με ζαλάδες, είσαι εξαντλημένη απλά.

    Όγκο στο κεφάλι! Γιατί πείθεις τον εαυτό σου για κάτι τέτοιο; Έχεις τυπικά συμπτώματα άχγους, και τα γιγαντώνεις στο μυαλό σου. (Άσχετο: τσέκαρες μήπως είσαι ματιασμένη; Εγώ έχω τρελούς πονοκεφάλους όταν με ματιάζουν, ούτε με ντεπόν δεν φεύγουν..) Μην τα βλέπεις τόσο μαύρα, διότι δεν είναι.
    Σούζη, τρως !

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    ευχαριστω παρα πολυ ρε αιδια μου δωσατε κουραγιο..να φανταστειτε τα ειχα ξεχασει σ ενα διαστημα ολα αυτα κ τωρα δεν ξερω.....η αληθειαα ειναι πως περνω αντισσυληπτικα τ οποια μ φερνουν περιεργα συβαισθηματα!!!επιπλεον εχω πιαστει πολυ στον αυχενα κ πανω στα νευρα οποτε μορει ν ειναι λογικο ν νιωθω ετσι....πριν ενα μηνα εκανα γενικες αιματος κ ηταν ολα φυσιολογικα ανν ειχα κατι παθογονο δεν θ φαινοταν????σιγουρα οχι τι εχω κ που τ εχω αλλα θα μ παρτρεπαν κ σε αλλες εξετασεις....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Φυσικα, αν ειχες κατι παθολογικο στις εξετασεις σου θα φαινοταν..οποτε μην κουραζεις αδικα το μυαλουδακι σου
    [I]Love...[/I]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    ρε παιδια μου δινεται δυναμη και κουραγιο αληθεια!!!!απλα εχω σαλωσει γιατι μια βδομαδα νιωθω περιεργα κ το κεφαλι μου τ νιωθω καπως!!!εχω φοβηθει πολυ....μην μου πεις συμπτωματα γιατι στανταρ θα μ πιασουν...χαχαχα

Similar Threads

  1. φοβαμαι
    By d_o in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 31-10-2011, 05:18
  2. ΦΟΒΑΜΑΙ
    By amelia in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 29-10-2011, 02:55
  3. Φοβάμαι...
    By Dimitra P in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 25-08-2011, 16:40
  4. φοβαμαι.......
    By eftixoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 20-08-2008, 02:23
  5. Φοβάμαι..
    By Στέλλα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 36
    Last Post: 27-09-2007, 14:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •