χρόνια σχεση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    athens
    Posts
    2

    Question χρόνια σχεση

    καλησπέρα ! το θέμα μου είναι οτι έχω 3 χρόνια σχέση και ο σύντροφος μου ενώ μου δείχνει οτι με θέλει στην ζώη του και μ αγαπάει δεν κάνουμε τόσο τακτικά sex τους τελευταίους μήνες και όταν γίνεται είναι λές και κάνει αγγαρία και στο τέλος δεν το ευχαρıστίεται κανένας απ'ο τους 2..όταν θήγω το θέμα μου λέει ότι όλα είναι μια χαρά.. Δεν ξέρω τι να κάνω.. νίωθω σαν να με έχει βαρεθεί αλλά από την άλλη θέλει να με βλέπει όλη μέρα.. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω για να βελτιωθεί η κατάσταση

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Σ εχει βαρεθει, εισαι σιγουρακι δηλαδη και απλα δεν εχει αλλες επιλογες για ανανεωση. Μηπως εχεις παχυνει? Επισης 3 χρονια ειναι πολλα. Ουτως η αλλως μην περιμενεις να εισαστε οπως στην αρχη. Το ανησυχητικο για μενα ειναι οτι δε δεχεται οτι υπαρχει προβλημα, ειτε γτ δε το βλεπει ειτε το βλεπει αλλα δε το παραδεχεται.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    athens
    Posts
    2
    Δεν έχω παχύνει ίσα ίσα προσέχω τον ευατό μου.. απλά και εγώ πιστεύω οτί μ έχει δεδομένη .. είχα κουραστεί να μην κάνει κίνηση και απλά να βολεύεται στο να βλέπουμε ταινίες η να πηγαίνουμε βόλτες και να μαστε μαζι χωρίς να νιώθω οτι με θέλεο σ αυτόν τον τομέα και τον χώρισα και με κυνήγησε και εκείνη την μέρα πέρασαμε τέλεια άλλα μετα πάλι τα ίδια.. Δεν περιμένω να έχει την ίδια όρεξη όπως παλίοτερα αλλα τουλάχιστον να κάνει κάποια κίνηση.. Δεν ξέρω τι να κάνω .. κούραστηκα να τον πιέζω εγώ σαν να χουν αντιστραφεί οι ρόλοι...:(

  4. #4
    Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    32
    Ημουν στην θέση του και με χώρισε η κοπέλα.. Με πονάει ακομη μετα απο 2 μήνες λες κι εγινε χθες (παρόλο που ήμουν αντί για τρία χρόνια, ένα χρονο).. Μου είπε ακριβώς αυτα που εξηγείς παραπάνω... Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα!!! Δεν την είχα δεδομένη, ούτε για την εύκολη λύση μέχρι να βρω κάτι άλλο... Απλα πολλές φορές ήθελα να με πάρει απο το χεράκι, να δώ ότι με θέλει.. Αν με ρωτήσεις γιατι τα έκανα, θα σου πω δεν ξέρω(ειναι ένα περίεργο συναίσθημα, σταμάτησα να δίνω λες και κουραστηκα, ενώ ήθελα)... Αλλα το σίγουρο ειναι ότι το μετανιωσα! Πηγαίνετε μια μερα για ένα ποτακι... Ντυσου λες και θα βγείτε για πρώτη φορα... Πείσε τον, δώσε του ένα καλο κίνητρο και θα δεις διάφορα... Μπορεις επισης ενα βραδυ που θα μεινετε μαζι, να του κανεις ενα ωραιοτατο δειπνο.. μουσικουλα, κρασακι, κερακια... Λίγο δουλεια θέλει, μην το αφήσεις... Ειναι κρίμα να σπάνε αγάπες...

  5. #5
    Συμφωνώ με Byronc22, αν δεν τρεχει κάτι άλλο σπάσε τη ρουτίνα, αλλαξε λίγο τη ροή, δωσε χρωμα. Παρε την πρωτοβουλία.
    Για να ναι 3 χρονια μαζι σου σε θελει. Αντρας που δεν ειναι σιγουρος για καποια δε μενει σε σχεση μαζι της 3 χρονια.
    γιάννης

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Κάνε update στη σχέση σου

    Για να το πετύχεις, δεν χρειάzονται τεράστιες αλλαγές. Μπορείς να αναζωπυρώσεις το πάθος με απλές κινήσεις.

    Βάλε νερό στο κρασί σου
    Μπορείς να καλμάρεις τα νεύρα που σου δημιουργεί ο καβγάς σας με μια αγκαλιά.

    Κράτησέ τον στο παιχνίδι
    Κατά τη διάρκεια του σεξ, όταν καταλάβεις ότι είναι πολύ κοντά στο να ολοκληρώσει, άγγιξε αισθησιακά τους γλουτούς, τη μέση ή τα πόδια του. Οι μύες σε αυτές τις τρεις περιοχές του σώματός του συνδέονται με την πυελική περιοχή. Ετσι, όταν τον αγγίζεις σ' αυτά τα σημεία, μειώνεις την έντασή του και το σεξ θα διαρκέσει σίγουρα περισσότερο.

    P.S.: I love you
    Γράψ' του κάτι ρομαντικό.Πιάσε χαρτί και μολύβι! αν του προκαλέσεις θετικά συναισθήματα, θα είναι 100% πιο ικανοποιημένος από τη σχέση σας

    Εκπληξη!
    Οταν κοιμάστε ξέχνα τις πιτζάμες με τα αρκουδάκια και τις άχαρες φόρμες με χαχόλικα Τ-shirt. Φόρα κάτι πιο σέξι

    Δείξε ενδιαφέρον
    Αν βρεθείς σε σημαντικό δίλημμα, ρώτησέ τον την άποψη του για να δείξεις ότι τον παίρνεις ακομη στα σοβαρά (καλα,και να μην βρεθεις εσυ σε σημαντικο διλημμα βρες κατι)

    Κέρδισε την προσοχή του
    Οι άντρες νιώθουν πιο άνετα να σου δείχνουν τα συναισθήματά τους απ' ό,τι να σου μιλάνε για αυτά. Οπότε, αν είναι από αυτούς που κάνουν δύσκολα κομπλιμέντα, δείξ' του το δρόμο.
    «Αν του πεις ''αυτό το φόρεμα το φόρεσα μόνο για σένα'' θα νιώσει ότι σέβεσαι και εκτιμάς τη γνώμη του και θα σου πει σίγουρα πόσο κομψή και σέξι είσαι μ' αυτό,»

    Τα αμοιβαία κομπλιμέντα είναι σημαντικά στη διατήρηση της σχέσης, ζευγάρια που θαυμάζουν ο ένας τον άλλον ξεπερνάνε τις δύσκολες φάσεις της σχέσης τους.
    [I]Love...[/I]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Διαφωνω με τους παραπανω αλικακ87, νομιζω χειροτερα θα ειναι αμα κανεις εσυ κινησεις για σεξ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    Κάνε update στη σχέση σου

    Για να το πετύχεις, δεν χρειάzονται τεράστιες αλλαγές. Μπορείς να αναζωπυρώσεις το πάθος με απλές κινήσεις.

    Βάλε νερό στο κρασί σου
    Μπορείς να καλμάρεις τα νεύρα που σου δημιουργεί ο καβγάς σας με μια αγκαλιά.

    Κράτησέ τον στο παιχνίδι
    Κατά τη διάρκεια του σεξ, όταν καταλάβεις ότι είναι πολύ κοντά στο να ολοκληρώσει, άγγιξε αισθησιακά τους γλουτούς, τη μέση ή τα πόδια του. Οι μύες σε αυτές τις τρεις περιοχές του σώματός του συνδέονται με την πυελική περιοχή. Ετσι, όταν τον αγγίζεις σ' αυτά τα σημεία, μειώνεις την έντασή του και το σεξ θα διαρκέσει σίγουρα περισσότερο.

    P.S.: I love you
    Γράψ' του κάτι ρομαντικό.Πιάσε χαρτί και μολύβι! αν του προκαλέσεις θετικά συναισθήματα, θα είναι 100% πιο ικανοποιημένος από τη σχέση σας

    Εκπληξη!
    Οταν κοιμάστε ξέχνα τις πιτζάμες με τα αρκουδάκια και τις άχαρες φόρμες με χαχόλικα Τ-shirt. Φόρα κάτι πιο σέξι

    Δείξε ενδιαφέρον
    Αν βρεθείς σε σημαντικό δίλημμα, ρώτησέ τον την άποψη του για να δείξεις ότι τον παίρνεις ακομη στα σοβαρά (καλα,και να μην βρεθεις εσυ σε σημαντικο διλημμα βρες κατι)

    Κέρδισε την προσοχή του
    Οι άντρες νιώθουν πιο άνετα να σου δείχνουν τα συναισθήματά τους απ' ό,τι να σου μιλάνε για αυτά. Οπότε, αν είναι από αυτούς που κάνουν δύσκολα κομπλιμέντα, δείξ' του το δρόμο.
    «Αν του πεις ''αυτό το φόρεμα το φόρεσα μόνο για σένα'' θα νιώσει ότι σέβεσαι και εκτιμάς τη γνώμη του και θα σου πει σίγουρα πόσο κομψή και σέξι είσαι μ' αυτό,»

    Τα αμοιβαία κομπλιμέντα είναι σημαντικά στη διατήρηση της σχέσης, ζευγάρια που θαυμάζουν ο ένας τον άλλον ξεπερνάνε τις δύσκολες φάσεις της σχέσης τους.
    κουράστηκα μόνο διαβαζοντάς τα!δεν μπορώ να ξέρω τι συμβαίνει στην περίπτωση της θεματοθέτριας αλλά το σίγουρο είναι ότι εάν σε έχει βαρεθεί ο άλλος / άλλη, ό,τι μα ό,τι και να κάνεις, θα αποβεί άκαρπο.
    Εάν κάτι έχω καταλάβει για τις σχέσεις, είναι ότι δεν θέλουν υπερπροσπάθεια.
    Εάν είναι να τσουλήσει θα τσουλήσει.
    Συνιστώ χαλαρότητα και ο καιρός θα δείξει :-)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Ωραια, ας μεινει τοτε με σταυρωμενα τα χερια μεσα στο σπιτι να κοιτα τον...τοιχο και απο μονη της ως δια μαγείας θα καλυτερευσει η σχεση της.
    Αν βαριεσαι και κουραζεσαι να ασχοληθεις δουλεια δεν κανεις..
    [I]Love...[/I]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Συμφωνώ με Byronc22, αν δεν τρεχει κάτι άλλο σπάσε τη ρουτίνα, αλλαξε λίγο τη ροή, δωσε χρωμα. Παρε την πρωτοβουλία.
    Για να ναι 3 χρονια μαζι σου σε θελει. Αντρας που δεν ειναι σιγουρος για καποια δε μενει σε σχεση μαζι της 3 χρονια.

    Μαλλον για να ποσταρει ο Γιαννης που ειναι ανδρας καποιον λογο θα εχει !
    [I]Love...[/I]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    Μαλλον για να ποσταρει ο Γιαννης που ειναι ανδρας καποιον λογο θα εχει !
    ο Γιάννης και εγώ και το κεράσι και όλοι εδώ μέσα λέμε απλώς την αποψή μας.
    Δεν υπάρχει κανένα αξίωμα γύρω από το ζήτημα "τι πρέπει να κάνεις για να σε αγαπάει ο σύντροφος σου για πάντα".
    Όσο είσαι στη σχέση εξελίσσεσαι και συ και ο άλλος.
    Αγαπάς και αγαπιέσαι.
    Εάν κάποια στιγμή του τελειώσει του άλλου ή σου τελειώσει εσένα δεν φταίει κανείς ούτε μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό.
    Είναι πάρα πολύ κουραστικό, τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ, ένας άνθρωπος να σπάει το κεφάλι του και να αγχώνεται προκειμένου να εξακολουθεί να είναι αντικείμενο του πόθου για το σύντροφό του.
    Φέρνω δηλαδή τον εαυτό μου σε μια τέτοια θέση και σκέφτομαι να γυρνάω μετά από 12 ώρες δουλειά, με όλα τα σκατά στο κεφάλι μου, κουρασμένη και αντί να βγει ένα απόλυτα χαλαρωτικό σεξ μεταξύ εμένα και του συντρόφου μυ, να πρέπει να το παίξω βραδυνή νοσοκόμα για να του τονώσω τον ανδρισμό...δεν παίζει αυτό!
    Δεν αντέχεις να το κάνεις.
    Όταν νιώθεις ότι κάτι δεν πάει καλά, το συζητάς.
    Εάν δεις ότι δεν πιάνει τόπο η συζήτηση το αφήνεις να πάρει το δρόμο του και αυτό μόνο του θα φανεί αν θα κρατήσει ή όχι.
    Το να υποκαταστήσεις το ρόλο και την πρωτοβουλία του άλλου μέσα στη σχέση σύντομα θα σε κουράσει...οπότε αυτό που θα γινόταν τώρα, θα γίνει εντέλει μετά από κάποιο διάστημα ή και ποτέ, με όποια δυσάρεστη συνέπεια αυτό συνεπάγεται για τη ζωή σου.

    Αυτό φυσικά δε σημαίνει ότι ισχύει στην περίπτωση της θεματοθέτριας.
    Περνάνε και φάσεις τα ζευγάρια, ειδικά στο σεξουαλικό κομμάτι..
    Μπορεί επίσης ο σύντροφος να έχει κάποιο ανδρολογικό πρόβλημα...συνήθως τα ανδρολογικά προβλήματα ρίχνουν τη λίμπιντο στους άνδρες.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αποκλειεται να χεις παχυνει ή να ασχημεινες, γτ τοτε δε θα κανε καθολου σεξ. Αυτος θελει αλλα λιγοτερο και οταν γινεται το κανει αγγαρεια. Αρα σ εχει για σιγουρακι. Επειδη στο σεξ αντανακλωντε πολλα για τη σχεση, ψαξε να βρεις τις γενεσιουργες αιτιες. Στο αρχικο μηνυμα δε μας λες κ πολλα. Τη λογικη να κανεις εσυ κινησεις την απορριπτουμε γτ οταν ο αλλος σ εχει δεδομενη του κερατα με το να δωθεις κι αλλο, γινεται χειροτερα. Αλλωστε αν καποιος πρεπει να κανει βηματα ειναι ο τυπος, οχι εσυ. Εσυ την εχεις την επιθυμια, ο αλλος εχει το προβλημα. Το πιο σοβαρο ομως δεν ειναι το καθε ποτε το κανετε κ οτι το σεξ ειναι κακο πλεον. Ειναι οτι ο τυπος δε βλεπει το προβλημα ή κανει οτι δε το βλεπει.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by void View Post
    ο Γιάννης και εγώ και το κεράσι και όλοι εδώ μέσα λέμε απλώς την αποψή μας.
    Δεν υπάρχει κανένα αξίωμα γύρω από το ζήτημα "τι πρέπει να κάνεις για να σε αγαπάει ο σύντροφος σου για πάντα".
    Όσο είσαι στη σχέση εξελίσσεσαι και συ και ο άλλος.
    Αγαπάς και αγαπιέσαι.
    Εάν κάποια στιγμή του τελειώσει του άλλου ή σου τελειώσει εσένα δεν φταίει κανείς ούτε μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό.
    Είναι πάρα πολύ κουραστικό, τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ, ένας άνθρωπος να σπάει το κεφάλι του και να αγχώνεται προκειμένου να εξακολουθεί να είναι αντικείμενο του πόθου για το σύντροφό του.
    Φέρνω δηλαδή τον εαυτό μου σε μια τέτοια θέση και σκέφτομαι να γυρνάω μετά από 12 ώρες δουλειά, με όλα τα σκατά στο κεφάλι μου, κουρασμένη και αντί να βγει ένα απόλυτα χαλαρωτικό σεξ μεταξύ εμένα και του συντρόφου μυ, να πρέπει να το παίξω βραδυνή νοσοκόμα για να του τονώσω τον ανδρισμό...δεν παίζει αυτό!
    Δεν αντέχεις να το κάνεις.
    Όταν νιώθεις ότι κάτι δεν πάει καλά, το συζητάς.
    Εάν δεις ότι δεν πιάνει τόπο η συζήτηση το αφήνεις να πάρει το δρόμο του και αυτό μόνο του θα φανεί αν θα κρατήσει ή όχι.
    Το να υποκαταστήσεις το ρόλο και την πρωτοβουλία του άλλου μέσα στη σχέση σύντομα θα σε κουράσει...οπότε αυτό που θα γινόταν τώρα, θα γίνει εντέλει μετά από κάποιο διάστημα ή και ποτέ, με όποια δυσάρεστη συνέπεια αυτό συνεπάγεται για τη ζωή σου.

    Αυτό φυσικά δε σημαίνει ότι ισχύει στην περίπτωση της θεματοθέτριας.
    Περνάνε και φάσεις τα ζευγάρια, ειδικά στο σεξουαλικό κομμάτι..
    Μπορεί επίσης ο σύντροφος να έχει κάποιο ανδρολογικό πρόβλημα...συνήθως τα ανδρολογικά προβλήματα ρίχνουν τη λίμπιντο στους άνδρες.


    Του συγκεκριμενου ομως, δεν του εχει τελειωσει η αγαπη καθως αυτο μας αφησε να εννοησουμε το alikaki, το ποστ του Γιαννη αποτελουσε μια ενδειξη-γνωμη ως ανδρας, φυσικα και δεν σημαινει αυτο οτι των αλλων η γνωμη δεν ειναι σεβαστη
    [I]Love...[/I]

Similar Threads

  1. ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ 2 ,5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΕ ΑΠΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ .
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 22-11-2012, 10:26
  2. Ελατωση φαρμακων στα 3 χρονια και διακοπη στα 5 χρονια.
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 02-08-2011, 22:07
  3. Όταν η κοπέλα των ονείρων σου, χωρίζει απο 7 χρόνια σχέση...
    By just.steve in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 03-10-2010, 15:06
  4. Ερωτικη σχεση με διαφορα 10 χρονια ?
    By Fjorde in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 115
    Last Post: 03-03-2009, 23:16
  5. Η ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ, ΓΑΜΟ & ΠΑΙΔΙ
    By Marnek in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 28-07-2008, 01:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •