Η μητέρα μου ήταν ένας υπέροχος άνθρωπος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    67

    Η μητέρα μου ήταν ένας υπέροχος άνθρωπος

    Η μητέρα μου ήταν ένας υπέροχος άνθρωπος !!
    Αγωνίστηκε σε όλη της την ζωή.
    Μας έδωσε μια όμορφη ζωή, γεμάτη αγάπη και φροντίδα .
    Εφυγε τραγικά.......
    Οχι πριν μια εβδομάδα...όπως είπα...αλλά πριν ένα μήνα....είναι για μένα σαν μια μέρα πριν ......
    Ετοιμαζόταν να πάρει την σύνταξή της, να ξεκουραστεί πιά...... δούλεψε πολύ....και περισσότερο από όσο άντεχε ...
    Ενα αυτοκίνητο έτρεχε....πέρασε ξυστά από το πεζοδρόμιο που περπατάγαμε...
    Ακούστηκε ένα τσάφφφφφφφ και εκεί...μπροστά στα μάτια μου ....έγινε κομμάτια ............
    Το αυτοκίνητο χάθηκε...................
    Ούτε καν σταμάτησε να δει τι έγινε.............
    Ακούω το ουρλιαχτό μου ακόμα και τώρα........... εκείνη δεν πρόλαβε να πει λέξη......
    Κλείνω τα μάτια μου και την βλέπω εκεί.....μέσα στο αίμα της.....
    ....................................
    Μπαίνω εδώ και διαβάζοντας όλων σας τις ιστορίες προσπαθώ να ξεχάσω τα δικά μου ......
    Να ξεχάσω την εικόνα της μητέρας μου στην άσφαλτο.....
    Να ξεχάσω όλα τα άσχημα που η ζωή φύλαγε για μένα.....και δεν ήταν λίγα......προσπαθώ να κοιμηθώ......προσπαθώ να συνεχίσω .....προσπαθώ να ξεχάσω.....προσπαθώ να συνέλθω.....

    Νάστε όλοι καλά........

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    376
    \"....Δάκρυσαν τα μάτια σου, δάκρυσα και εγώ....\"
    Οι γονείς μας E8 μας φτιαχνουν τους ανθρώπους που είμαστε. Και στην μάνα σου εγώ θέλω να πώ ένα μπράβο, έστω και αν το μόνο που ξέρω από αυτήν είσαι εσύ.
    (δεν βρίσκω λέξη για να βάλω εδώ, τόσο μικρές και τόσο λίγες φαίνονται όλες)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    ειναι τραγικο....
    κουραγιο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    376
    Θα ήθελα να μπορούσα να εφραστώ όπως εφράζονται σε αυτό το post αλλά δεν μπορώ γιαυτό σου λέω να το διαβάσεις και να ξέρεις πως ότι γράφουν γράφτηκε ΚΑΙ για σένα και ας μην το γνώριζαν οι τότε γράφοντες
    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=1294

    Originally posted by nutcase
    Ξέρεις κάποιος έλεγε, οτι πεθαμένοι είναι μόνο οι ξεχασμένοι.

    Βαθιά μέσα σου θα ζεί για πάντα.
    Originally posted by Black Rose
    Για την μανούλα σου..

    Τον ήλιο της ζωής σου που πάντα και από παντού θα σε φροντίζει και θα σε αγαπάει..
    Originally posted by Black Rose
    (έδώ ήταν ένα λουλούδι δεν μπορώ να το βάλω σορρυ)
    Originally posted by demi
    Ηρεμία στην ψυχή της κ ότι καλύτερο σε σένα για να είναι κι εκείνη -μαζί με τους άλλους-χαμογελαστη...
    Originally posted by olga_soul
    Λένα μου αν είμουν με κάποιον τρόπο δίπλα στη μητέρα σου τώρα, θα της έλεγα ότι η κόρη της ουσιαστικά δεν έχει φύγει από κοντά της........
    Αν και πιστεύοντας στην EVP επικοινωνία και στην αιώνια ψυχική σύνδεση οντοτήτων , θεωρώ ότι ήδη χωρίς να το έχεις καταλάβει της είπες χρόνια πολλά και το άκουσε.........
    Μέσα από μεταφυσικά κανάλια πιστεύω βάση πολλών εμπειριών που έχουν καταγραφεί διαχρονικά, ότι υπάρχει πραγματική επικοινωνία των εγκόσμιων ψυχών με αυτών που μεταβαίνουν σε άλλη διάσταση μετά θάνατον..........
    \'Ισως τελικά δεν είσαι τόσο πολύ μακριά της όσο πιστεύεις.....
    Απλώς οι αισθήσεις σου μπορεί να μην τη φέρνουν πάντα κοντά σου........αλλά κατά βάθος είσαι κοντά της και είναι ακόμα κοντά σου!!!!!!!

    Χρόνια πολλά μαμά της Λένας!!! Εκεί που είσαι να περνάς καλά και ήσυχα, απολαμβάνοντας την επίγεια εξέλιξη των παιδιών σου που τόσο σε λατρεύουν...........

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Ναυσιπλοία
    Posts
    395
    Καμμιά φορά όταν σκέφτομαι οτί μπορεί να μου συμβεί κάτι κακό το πρώτο πράγμα που σκέφτομαι είναι το παιδί μου και τι θα αισθανθεί.Και λεω στον εαυτό μου \"Οι γονείς ούτε να πεθάνουν δεν μπορούν\".

    Πολύ σκληρό αυτό που σου συνέβη.

    Να προσέχεις τον εαυτό σου σα να έχεις τη μαμά σου κοντά σου. Νομίζω οτί αυτό θα ήθελε αν ήταν εκεί.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Existir αυτο το λεει και η δικια μου η μανα! τι μου θυμισες τωρα \"ουτε να πεθανω εχω το δικαιωμα....\" ετσι λεει συνεχεια

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    πριν κανω κι εγω παιδι γελουσα με αυτη της την ατακα, τωρα την καταλαβαινω απολυτα....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Ναυσιπλοία
    Posts
    395
    Έτσι Γραμλ.

    Ειλικρινά δεν μπορώ να βρω άλλα λόγια. Ας είναι καλά ο/η e8.
    Όσο γίνεται.

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    67
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας , και για την συμπαράσταση σας,

    Είναι δύσκολο, πολύ δύσκολο ....
    Προσπαθώ...δεν τα καταφέρνω....
    Στα μάτια μου ειναι συνεχώς αυτή η εικόνα.....
    Την περιέγραψα με ελάχιστα λόγια για να μην σας ταράξω...
    Ξέρω είναι πολύ νωρίς, ξέρω ο χρόνος θα γλυκάνει τον πόνο.

    Μανούλα μου λείπεις....
    Ξέρω ότι δεν ειμαι μικρό κοριτσάκι , είμαι ήδη και εγώ μητέρα ....
    Σε παρακαλώ ....αν με ακούς....αν υπάρχει έστω και ένας τρόπος να είσαι κοντά μας....αν είναι δυνατόν να αγκαλιάσεις με την παρουσία σου κάποιον , αυτή να είναι η αδελφή μου, η άλλη σου κόρη.....που δυσκολεύεται ακόμη περισσότερο από μένα.


    Σας ευχαριστώ πολύ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Οσο μεγαλη και να εισαι, θα εισαι παντα το μικρο κοριτσακι της μανουλας σου....

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    12
    Originally posted by gramle
    Existir αυτο το λεει και η δικια μου η μανα! τι μου θυμισες τωρα \"ουτε να πεθανω εχω το δικαιωμα....\" ετσι λεει συνεχεια
    Πολύ τραγικό δεν είνα αυτό; Για την ίδια; Να παίρνει όλο το βάρος πάνω της; Επίσης, e8, μην πτοείσαι.. Αυτό που σου συνέβη, είναι απ\'τ\'άγραφα και απορώ την ψυχραιμία με την οποία το αντιμετωπίζουν εδώ, λες και δεν έγινε τίποτα. Με το καλό να ηρεμήσει η ψυχούλα της μητέρας σου, και εννοείται, θα ζει μέσα σου. Όσο γι\'αυτό που σου συνέβη, δεν υπάρχουν λόγια.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    ε8 αυτο δεν προκειται να ξεχαστει ποτε.ειναι απο τις εικονες που μενουν βαθεια χαραγμενες μεσα μας.το μονο που μπορεις να κανεις για να απαλυνεις τον πονο σου ειναι να θυμασαι με αγαπη την μανα σου και τις ωραιες στιγμες που περασατε μαζι.ειναι τραγικο αυτο που εγινε.υπαρχουν πολλοι ασυνειδητοι στους δρομους.κοιτα να δεις αυτος δηλαδη δεν ειναι δολοφονος?και ομως ακομα κυκλοφορει ελευθερος....κουραγιο κουκλιτσα μου και θα σου σταθουμε διπλα σου.φιλακια

  13. #13
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    67
    Σας ευχαριστώ για την κατανόηση παιδιά, νάστε πάντα καλά.

    Πονάω πολύ,δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο.

    Σκέφτομαι αυτόν τον παλιάνθρωπο που ούτε καν σταμάτησε !!
    Σκέφτομαι όλους αυτούς που με αδιαφορία παρκάρουν πάνω στα πεζοδρόμια και αναγκάζουν τους πεζους να κατεβαίνουν στο ρείθρο του πεζοδρομίου με άσχημα αποτελέσματα πολλες φορές.
    Σκέφτομαι ότι έτυχε και ήταν εκείνη στην έξω πλευρα.......

    Εφιάλτης οι σκέψεις ....οι εικόνες στο μυαλό μου......πονάω πολύ.....
    Μου λείπει η μανούλα μου.....όσο περνάνε οι μέρες και συνειδητοποιώ τι έγινε πονάω βαθειά στην ψυχή μου.....

    σας ευχαριστώ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    248
    Originally posted by e8
    Σκέφτομαι ότι έτυχε και ήταν εκείνη στην έξω πλευρα.......

    Εφιάλτης οι σκέψεις ....οι εικόνες στο μυαλό μου......πονάω πολύ.....
    Μου λείπει η μανούλα μου.....όσο περνάνε οι μέρες και συνειδητοποιώ τι έγινε πονάω βαθειά στην ψυχή μου.....

    σας ευχαριστώ
    έλα, μην το κανεις αυτο. Προσπάθησε όσο γίνεται να μην το σκέφτεσαι λογικά. θα τρελαθεις ετσι. Αφήσου στον πόνο σου και στην αγάπη σου για εκείνη. Άλλωστε τόσα πράγματα στην καθημερινότητά μας κρέμονται από μία κλωστή και ξεγελιόμαστε ότι ελέγχουμε έστω και το περιβάλλον μας. Ας μειώνουμε τις πιθανότητες να συμβεί το κακό, όσο γίνεται, τουλάχιστον.
    και πώς να μη σου λείπει...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Ναυσιπλοία
    Posts
    395
    Originally posted by anitak
    Άλλωστε τόσα πράγματα στην καθημερινότητά μας κρέμονται από μία κλωστή και ξεγελιόμαστε ότι ελέγχουμε έστω και το περιβάλλον μας. Ας μειώνουμε τις πιθανότητες να συμβεί το κακό, όσο γίνεται, τουλάχιστον.
    και πώς να μη σου λείπει...
    Έτσι ακριβώς...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •