επανασυνδεση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    επανασυνδεση

    Γειας σας παιδια!!ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα την βοηθεια σας...
    ειμαι γυρω στα 40 και ειχα δεσμο με μια συναδελφο μου που ειναι 28 μια σχεση γυρω στους 3 μηνες..
    ολα ηταν τελεια..η μαλον σχεδον τελεια αφου εκεινη ειχε κυκλοθιμικες τασεις και πολυ συχνα ξεσπαζε σε μενα για ασημαντους λογους...
    πηγαινα με τα νερα της και προσπαθουσα να την καταλαβω..το πρωτο λαθος ηταν οτι ειχε μολις χωρισει απο μια σχεση 4 χρονων κ δευτερων αντιμετωπιζε προβληματα σπιτι της(υπηρχε ελεγχος απο τους δικους της)..υπηρχαν και πολλες ομορφες στιγμες..ωσπου μια μερα μου ειπε να χωρισουμε γιατι δεν ειναι καλα!! αλλα θελει να ειμαστε φιλοι γιατι ειμαι σημαντικος για αυτην..εμενα με πηρε η κατω βολτα απο κει κ μετα..παραδεχομαι οτι εκβιασα καταστασεις οχι συνειδητα οπως π.χ θελοντας να φυγω απο την χωρα(οχι γ αυτην..αλλα γιατι εγω ετσι ενιωσα..απογοητευμενος)προ� �παθησα να το ξεπερασω κ να ειμαι τυπικος μαζι της μεχρι να νιωσω καλυτερα αλλα εκεινη δεν εχανε ευκαιρεια να μου υπενθυμηζει την παρουσια της αλλα και να λεει οτι εχει παρει την αποφαση της κ ειναι σιγουρη για αυτο..φτασαμε στο σημειο να τσακωθουμε,να την βρισω(πραγμα το οποιο μετανιωσα και ζητησα συγνωμη).μετα ολα καλα μεχρι που ηρθε σπιτι μου γιατι εγω της το ειπα εχοντας καταναλωσει μεγαλη ποσοτητα αλκοολ και προσπαθησα να την φιλησω αλλα εκεινη ειπε οτι ειμαστε φιλοι....απο εκει κ μετα συμφωνησαμε να μην εχουμε επαφες μεχρι να παρω τον χρονο μου(αυτη δεν χρειαζεται αραγε?)εφτασα να μην πηγαινω στην δουλεια γιατι την βλεπω και πραγματικα ..χανω τον κοσμο,μα κλεινω το κινητο μου αλλα εκεινη να με παιρνει τηλεφωνο σπιτι μου και να μου λεει οτι ανησυχει κ οτι θελει να με δει οπως ημουν παλια...δεν ξερω... την αγαπαω κ ας απορει εκεινη ποτε προλαβα...συγνωμη αν σας ζαλισα αλλα θελω την γνωμη σας..

  2. #2
    Quote Originally Posted by romantic paul View Post
    Γειας σας παιδια!!ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα την βοηθεια σας...
    ειμαι γυρω στα 40 και ειχα δεσμο με μια συναδελφο μου που ειναι 28 μια σχεση γυρω στους 3 μηνες..
    ολα ηταν τελεια..η μαλον σχεδον τελεια αφου εκεινη ειχε κυκλοθιμικες τασεις και πολυ συχνα ξεσπαζε σε μενα για ασημαντους λογους...
    πηγαινα με τα νερα της και προσπαθουσα να την καταλαβω..το πρωτο λαθος ηταν οτι ειχε μολις χωρισει απο μια σχεση 4 χρονων κ δευτερων αντιμετωπιζε προβληματα σπιτι της(υπηρχε ελεγχος απο τους δικους της)..υπηρχαν και πολλες ομορφες στιγμες..ωσπου μια μερα μου ειπε να χωρισουμε γιατι δεν ειναι καλα!! αλλα θελει να ειμαστε φιλοι γιατι ειμαι σημαντικος για αυτην..εμενα με πηρε η κατω βολτα απο κει κ μετα..παραδεχομαι οτι εκβιασα καταστασεις οχι συνειδητα οπως π.χ θελοντας να φυγω απο την χωρα(οχι γ αυτην..αλλα γιατι εγω ετσι ενιωσα..απογοητευμενος) προσπαθησα να το ξεπερασω κ να ειμαι τυπικος μαζι της μεχρι να νιωσω καλυτερα αλλα εκεινη δεν εχανε ευκαιρεια να μου υπενθυμηζει την παρουσια της αλλα και να λεει οτι εχει παρει την αποφαση της κ ειναι σιγουρη για αυτο.. φτασαμε στο σημειο να τσακωθουμε, να την βρισω (πραγμα το οποιο μετανιωσα και ζητησα συγνωμη) .μετα ολα καλα μεχρι που ηρθε σπιτι μου γιατι εγω της το ειπα εχοντας καταναλωσει μεγαλη ποσοτητα αλκοολ και προσπαθησα να την φιλησω αλλα εκεινη ειπε οτι ειμαστε φιλοι ....απο εκει κ μετα συμφωνησαμε να μην εχουμε επαφες μεχρι να παρω τον χρονο μου (αυτη δεν χρειαζεται αραγε?) εφτασα να μην πηγαινω στην δουλεια γιατι την βλεπω και πραγματικα ..χανω τον κοσμο, μα κλεινω το κινητο μου αλλα εκεινη να με παιρνει τηλεφωνο σπιτι μου και να μου λεει οτι ανησυχει κ οτι θελει να με δει οπως ημουν παλια. ..δεν ξερω... την αγαπαω κ ας απορει εκεινη ποτε προλαβα ...συγνωμη αν σας ζαλισα αλλα θελω την γνωμη σας..
    πολ... βάζε διαστήματα όταν γράφεις γιατί κόβεται το κείμενο
    Να σε ρωτήσω κάτι? Ο "επίσημος" λόγος που χωρίσατε οφείλεται σε δική σου καταπίεση?
    Αυτό μου βγήκε από τα λίγα που έγραψες.

  3. #3
    δεν νομιζω...εκτος και αν αυτη δεν μπορει να δεχθει την καλη συμπεριφορα....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι εννοεις εκβιασες καταστασεις και οτι θα εφευγες απ τη χωρα?

  5. #5
    εννοω φευγοντας απο την χωρα(κ απο την ζωη της)θα την εκανα να νιωσει ασχημα..κ ηθελα να το κανω γιατι ενιωσα τοσο πονο..

  6. #6
    Αν καταλαβα καλα, κρατα επικοινωνια μαζι σου, δειχνει ενδιαφερον για σενα με δικη της πρωτοβουλία και ούτε ξεκόψατε ή να κολλήσετε στο τυπικα?
    Σου ειπε ότι πήρε την αποφαση της και ειναι σιγουρη γι αυτο. ωστοσο, με το που σου δειχνει αυτο το ενδιαφερον μπορεις να διατηρεις καποιες πολύ αμυδρες ελπίδες...
    γι αυτο που σου ειπε εξαρταται πόσο ισχυρογνομων ειναι στις αποφασεις της, αν όχι, ειναι όπως που καποτε λεμε κατι αλλα στην πορεια το αναιρουμε.
    ίσως αυτη να μην ηταν τοσο συνδεδεμενη με σενα όσο ήσουν εσυ μ αυτην. χαλαρωσε, βρες τον τροπο να ηρεμησεις, σταματα να σε παίρνει κατακαρδα και κοιταζε και λίγο αλλού, τρεις μηνες σχεση ήταν... κι αν θες κρατα κι εσυ μια ωραια επαφη και δειξε και εσυ ενδιαφερον για καθε ενδεχομενο αφου ειπαμε λιγακι μπορεις να ελπίζεις αλλά όχι να κολλήσεις.
    γιάννης

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    6
    Ξεπερασε την.Θα ειναι πολυ δυσκολο το ξερω αλλα πρεπει.Αν θες να την τρελανεις ξεκινα να παιζεις με καμια απο τη δουλεια σου.Τοτε ισως να καταλαβεις και αν εχει μονο φιλικα αισθηματα για σενα.

Similar Threads

  1. Επανασυνδεση? 'Η ψευδαισθηση?
    By Antonella in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 18-11-2012, 22:58
  2. sex = επανασυνδεση
    By mayla93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 02-12-2011, 01:19
  3. επανασύνδεση μετά από απιστία και χωρισμό
    By final_fantasy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 30-08-2009, 14:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •