Ειμαι μπερδεμενη!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168

    Ειμαι μπερδεμενη!!!

    Καλησπερα σε όλους σας.
    Θα θέσω κάποια ζητήματα για τα οποία θα θελα γνώμες κι ανδρών και γυναικών στο forum.
    Γιατι αρεσουμε σε άτομα που δεν μας αρέσουν?
    Αλλα τι γίνεται αν ο τύπος στον οποίο αρεσουμε ειναι ένα θεΐκό ατομο?Οχι τόσο απο εμφάνιση αλλα απο προσωπικότητα?
    Έχω πολύ καιρο να κάνω σχέση για αυτό και πεφτω με τα μούτρα κι ερωτευομαι και δίνομε αμαχητη.
    Αλλα με το συγκεκριμένο ατομο έπαθα πλάκα.
    Τι να κάνω?

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ταρια με μπερδεψες λιγο .
    Εννοεις οτι εσυ αρεσεις σε ενα ατομο που εχει καλη προσωπικοτητα?
    ή το αντιθετο?

    Τωρα σε σχεση με αυτο που λες γιατι αρεσουμε σε ατομα που δεν μας αρεσουν και το αναποδο ειναι απλο .
    Γιατι τα συναισθηματα και η ελξη δεν ερχονται με παρεγγελια. Δεν μπορεις να επιλεξεις ποιον θα ερωτευτεις ουτε ποιος θα σε ερωτευτει.
    Και αυτο ειναι και το ωραιο στον ερωτα , οτι δεν το προγραμματιζεις.
    Βεβαια η ιδανικη περιπτωση να αλληλοερωτευτουν δυο ανθρωποι κατα την γνωμη μου ειναι θεμα τυχης.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Καλησπέρα Betelgeuse
    Ναι αυτο δείχνει ο τύπος απλά εγώ εμφανισιακα δεν τον θεωρώ εμφανισημο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Eσενα σου αρεσει? Δεν εννοω εμφανισιακα.
    Αν νιωθεις κια εσυ κατι , και οπως λες ο χαρακτηρας του σου αρεσει γιατι να μην κανεις κατι?
    Ασε που το θεμα εμφανιση ειναι τελειως υποκειμενικο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ταρια γεια. Στο πρωτο ερωτημα, γτ αρεσουμε σε ατομα που δεν μας αρεσουν η εξηγηση ειναι απλη. Μπορει σε εναν ανδρα να αρεσεις και εσενα να μη σ αρεσει. Δεν ειναι υποχρεωτικο να υπαρχει αμοιβαια ελξη επειδη υπαρχει στον ενα απ τους 2. It takes two to tango που λενε....

    Στο δευτερο ερωτημα σου ξανα η απαντηση ειναι απλη. Εχει αποδειχτει οτι τα 2 φυλα εχουν πολυαριθμες διαφορες σε πολλα θεματα αρα και στα θεματα του ερωτα, σχεσεων, ελξης κλπ. Τα στοιχεια που δημιουργουν ελξη στη γυναικα ειναι διαφορετικα καθως και η βαρυτητα που διαδραματιζουν, απ οτι στον ανδρα. Πολυ λογικο λοιπον να νιωθεις ελξη για εναν ανδρα που δεν ειναι τοσο ομορφος αλλα σε συνερπαζουν στοιχεια της προσωπικοτητας του.

    Για το ζητημα οτι δινεσαι με τα μουτρα, το ξερεις κ μονη σου. Το αρχικο σταδιο μιας σχεσης ειναι ανιχνευτικο και μονο ο πανδαματωρ χρονος δοκιμαζει ολα τα ειδη των διαπροσωπικων σχεσεων...προχωρα λοιπον-παντα με επιφυλαξη-στον ανδρα που σ αρεσει....Γτ απορεις βρε? Δεν εισαι χτεσινη...

  6. #6
    Εξαρταται από το ποσο σημαντικη ειναι η εξωτερικη εμφανιση για σενα. Σίγουρα δεν μπορεις να την αλλάξεις. Οι αμφιβολίες όμως για κατι δυσκολα σβηνουν.
    γιάννης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Γιάννη,καλησπέρα.
    Αμφιβολίες σχετικά με τι?Μπορεις να γίνεις πιο σαφής?

  8. #8
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Γιάννη,καλησπέρα.
    Αμφιβολίες σχετικά με τι?Μπορεις να γίνεις πιο σαφής?
    Το ότι δεν τον θεωρεις εμφανίσιμο (ή/και για οτιδηποτε αλλο θεωρεις κουσουρι). Αυτο θα το λες για πάντα (εστω μεσα σου), οσο καιρο θα σαι μαζι του. Αυτο όμως εξαρταται απο το τι προτυπο αντρα για σενα εφτιαξες στη σκεψη σου. Στο προτυπο αυτο η εμφανιση μπορει να παιρνα σε δευτερη μοιρα. Οι επιλογες που κανουμε στον ερωτικο τομεα ειναι με βαση το προτυπο αυτο, τουλαχιστον να το πλησιαζουμε σε καποια αποσταση. Οτιδηποτε απομακρο του ειναι συμβιβασμος.
    γιάννης

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    1
    Συγκεκριμένα εγώ είμαι σε μια σχέση 8 χρόνων και ο άνθρωπος ο οποίος είναι δίπλα μου δεν είναι πλεόν κάτι το ιδιαίτερο. Κάποια στιγμή μετά απο τόσα χρόνια και ενώ έχει σταματήσει να αθλείται και να φροντίζει τον ευατό του, εγώ προσωπικά πέρα απο το τί ακούω, νιώθω οτι συμβιβάζομαι. Δεν ξέρω αν θα το αντέξω άλλο αυτό.
    Επίσης έχω γνωρίσει και άτομα τα οποία είναι εξαιρετικά εμφανίσιμα αλλά είχαν μια φαινομενική τελειότητα στη προσωπικότητά τους. Με λίγη συζήτηση και λίγο ψάξιμο, εντοπίζεις που χολένουν. Πλέον θεωρώ οτι πρώτα πρέπει να υπάρχει χημεία, να σε ελκύει με κάποιο τρόπο ο άλλος (ομορφιά, χαρακτήρα, γνώσεις) να τον θαυμάζεις..γιατί αλλιώς όλα κάποια στιγμή καταρρέουν. Θα μου πείς μένει η αγάπη, ναι αλλά και πάλι θέλεις να βλέπεις τον άλλον και να τον θαυμάζεις, ή και τουλάχιστον οτι αυτός ο άλλος τον κοιτάνε και άλλες και τον έχεις μόνο εσύ. Αυτό για τον άνθρωπό μου έχει πάψει..

Similar Threads

  1. μπερδεμένη κατάσταση
    By marili in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 26-03-2012, 21:57
  2. Είμαι μπερδεμενη
    By confused22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 11-02-2010, 19:54
  3. Μπερδεμένη...
    By spur_patra in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 03-01-2010, 10:50
  4. Είμαι πολύ μπερδεμένη
    By comfusio in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 85
    Last Post: 19-06-2008, 13:50
  5. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 21:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •