Ολα ειναι ψευτικα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2

    Ολα ειναι ψευτικα...

    Xαιρετώ το forum που τυχαία βρήκα ψάχνωντας στο google για σχετικά με το θεμα που με απασχολει. Λοιπον θα ηθελα να παραθεσω και εγω το προβλημα μου μηπως και παρω καποιες χρησιμες συμβουλες γιατι δεν αισθανομαι καθολου καλα αυτο το διαστημα. Νομιζω πως ολα στη ζωη ειναι ψευτικα... Δεν υπαρχουν αληθινοι φιλοι, αληθινες σχεσεις, αληθινα πραγματα... Ολα ειναι πλασματικα. Ολοι παντα απομακρυνονται απο μενα χωρις να καταλαβω την αιτια... Δεν μπορουν να δωσουν οσα εγω. Φυσικα δεν περιμενω να κερδισω κατι οταν δινω στους αλλους, αλλα θελω να ειναι ανταξιοι για αυτα που τους προσφερω και οχι αναισθητοι. Εχω χασει κοπελες που ερωτευτηκα, φιλους που δεθηκα, ανθρωπους που εβαζα το χερι μου στη φωτια... Και ακομη και τωρα που νομιζα πως εχω καποιους λιγους και καλους ανθρωπους διπλα μου και αυτοι ακομα με απογοητευουν καθημερινα. Με θυμουνται μονο οταν τους συμφερει. Περασα μια δυσκολη φαση αυτο το διαστημα με ενα θεμα υγειας που ειχα και εκανα χειρουργειο 6 ωρες. Κανεις δεν μου σταθηκε, κανεις δεν νοιαστηκε, κανεις δεν ενδιαφερθηκε. Ενω ξερανε... Γιατι;; Γιατι ειναι τοσο "μικροι" οι ανθρωποι; Γιατι στα δυσκολα μενω παντα μονος μου; Ηδη εχω βγαλει αρκετα ατομα απο τη ζωη μου και μαλλον θα τους βγαλω ολους... Κανεις δεν εχει θεση στη ζωη μου. Ομως αυτο που με απασχολει ειναι οτι δεν μπορω μονος μου να ζω. Συχνα σκεφτομαι να στειλω ενα μηνυμα κατι σε καποιους-καποιες, αλλα μετα σκεφτομαι γιατι να το κανω; Αφου δεν μου φερθηκαν καλα; Ποιος ο λογος να επιδιωξω μια "καλπικη" φιλία; Αν ενιωθαν ποτε τυψεις, θα εκαναν αυτοι το πρωτο βημα... Γιατι να το κανω εγω; Και ετσι προτιμω να βυθιζομαι στην μοναξια μου, που ομως ειναι η μοναδικη "αληθινη φιλη". :(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Καλησπερα Panda
    1)Join the club
    2) Έχω περάσει απο αυτο το στάδιο αλλα για μην σε τρώει η απορία ρωτά αυτα τα άτομα γιατι φέρθηκαν έτσι
    3)Υπέροχοι ανθρωποι υπάρχουν παντού και μπορει εμεις να μην τόσο βλέπουμε ή δεν θελουμε να τους δούμε
    3)Μόνος σου είσαι κι οι στιγμές αυτές ειναι ίσως οι καλύτερες αλλα δεν μπορείς να ζήσεις μόνος σου.Ο ανθρωπος ειναι κοινωνικο όν
    4)Μην περιμένεις απο τους άλλους να σκέφτονται σαν κι εσένα .Η διαφορετικότητα ειναι ενδιαφέρουσα και κάποιες φορές απογοητευτική
    5)Φιλια υπάρχει αλλα την εκτιμούν ελάχιστοι
    6)Μην τρελενεσαι,Κοιτά γύρω σου,διάβασε στο forum,δεν είσαι μόνος
    ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ!!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2
    Ταρια ευχαριστω για την απαντηση σου!
    Δεν τα παραταω, απλα ωρες ωρες σκαω μεσα μου που μου φερονται ετσι ορισμενοι... Σκαω που νομιζουν μαλιστα πως ειναι ενταξει απεναντι μου και ενδεχομενως να τους φαινεται και παραξενη η αλλαγη της συμπεριφορας μου απεναντι τους. Το εχω παρει αποφαση, μονος μου ειμαι και θα προσπαθω πλεον να νοιαζομαι μονο για την παρτη μου. Αν και πραγματικα δεν μου αρεσει αυτο, αλλα δεν γινεται αλλιως.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Με θυμισες την ιστορια με το διογενη και το λυχναρι...αν εισαι μικρος στην ηλικια ειναι καλο που καταλαβες αυτα που περιγραφεις στο αρχικο θεμα. Τι να κανουμε, οποιος θελει μονο ποιοτικες σχεσεις θα υποστει και ενα τιμημα.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Πιο καλή η μοναξιάααααα, από σένα που σε χάαααααανω,
    μια σε σβήνω μια σε χάαααααανω,
    πιο ΚΑΚΗ Η ΜΟΝΑΞΙΑ, ρε παιδιά όμως ε;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    25
    panta , καλή η μοναξιά και εμένα μ αρέσει και την επιζητώ πολλές φορές..
    κ εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα..και όχι μόνο εγώ, αλλά πολλοί από εδώ μέσα.
    φίλοι φίδια, (ειδικά φίλες .. ) , σκάρτοι γκόμενοι, γνωστοί που ούτε να τους φτύσεις..
    έχω βγάλει πολλούς από τη ζωή μου που τους θεωρούσα λίγους.. αλλά κακά τα ψέματα , πως μπορείς να περάσεις μόνος τη ζωή σου? δεν έχει πλάκα..
    εγώ τουλάχιστον πιστεύω πως έχουμε στη ζωή μας ελάχιστα άτομα να εμπιστευόμαστε ,οικογένεια και ίσως 1-2 φίλους και μακάρι κ αυτούς.. τους υπόλοιπους τους βλέπω απλά σαν γνωστούς.. γνωστούς για να περνάω καλά.. θα κάνω πράγματα γι αυτούς αλλά δεν θα βάλω και το χέρι μου στη φωτιά για την πάρτη τους..Καλή σχέση με τον εαυτό μας, αυτόν να έχουμε πάνω από όλα και να τον αγαπάμε

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Quote Originally Posted by panda View Post
    Xαιρετώ το forum που τυχαία βρήκα ψάχνωντας στο google για σχετικά με το θεμα που με απασχολει. Λοιπον θα ηθελα να παραθεσω και εγω το προβλημα μου μηπως και παρω καποιες χρησιμες συμβουλες γιατι δεν αισθανομαι καθολου καλα αυτο το διαστημα. Νομιζω πως ολα στη ζωη ειναι ψευτικα... Δεν υπαρχουν αληθινοι φιλοι, αληθινες σχεσεις, αληθινα πραγματα... Ολα ειναι πλασματικα. Ολοι παντα απομακρυνονται απο μενα χωρις να καταλαβω την αιτια... Δεν μπορουν να δωσουν οσα εγω. Φυσικα δεν περιμενω να κερδισω κατι οταν δινω στους αλλους, αλλα θελω να ειναι ανταξιοι για αυτα που τους προσφερω και οχι αναισθητοι. Εχω χασει κοπελες που ερωτευτηκα, φιλους που δεθηκα, ανθρωπους που εβαζα το χερι μου στη φωτια... Και ακομη και τωρα που νομιζα πως εχω καποιους λιγους και καλους ανθρωπους διπλα μου και αυτοι ακομα με απογοητευουν καθημερινα. Με θυμουνται μονο οταν τους συμφερει. Περασα μια δυσκολη φαση αυτο το διαστημα με ενα θεμα υγειας που ειχα και εκανα χειρουργειο 6 ωρες. Κανεις δεν μου σταθηκε, κανεις δεν νοιαστηκε, κανεις δεν ενδιαφερθηκε. Ενω ξερανε... Γιατι;; Γιατι ειναι τοσο "μικροι" οι ανθρωποι; Γιατι στα δυσκολα μενω παντα μονος μου; Ηδη εχω βγαλει αρκετα ατομα απο τη ζωη μου και μαλλον θα τους βγαλω ολους... Κανεις δεν εχει θεση στη ζωη μου. Ομως αυτο που με απασχολει ειναι οτι δεν μπορω μονος μου να ζω. Συχνα σκεφτομαι να στειλω ενα μηνυμα κατι σε καποιους-καποιες, αλλα μετα σκεφτομαι γιατι να το κανω; Αφου δεν μου φερθηκαν καλα; Ποιος ο λογος να επιδιωξω μια "καλπικη" φιλία; Αν ενιωθαν ποτε τυψεις, θα εκαναν αυτοι το πρωτο βημα... Γιατι να το κανω εγω; Και ετσι προτιμω να βυθιζομαι στην μοναξια μου, που ομως ειναι η μοναδικη "αληθινη φιλη". :(
    αδερφε παντα τ δεν εκαναν δηλαδη??????
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    24
    Διάβασα το πρόβλημα σου και μπορώ να πω πως μου θυμίζεις την κατάσταση μου..
    Επειδή τα έχω φάει στη μάπα ολα αυτά που λες θα σου πω κάτι..
    Στη ζωη σου οι μόνοι που νοιάζονται πραγματικά ειναι η οικογένεια σου.. ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ.. δηλαδη η μητερα σου ο πατερας σου και αντε γιαγιαδες παπουδες κτλ.
    Οσο για τους φίλους μην περιμένεις παραπάνω απο 1-2 που θα ειναι κοντά σου σε δύσκολες στιγμές.. ακομα και αυτοί κάποτε θα εξαφανιστούν.. ΑΛΛΑ θα καταλάβεις πως ηταν πραγμάτικα αδέρφια μονο εαν ηταν εξηγημένοι μαζί σου και οι συνθήκες δεν επέτρεπαν να εισται πια μαζί..
    Επίσης να ξέρεις πως άτομα που σου κάνουνε μια φορά πουστια θα στην ξανακανουν!
    Μην καθεσε να ασχολεισε πλεον με το πως και γιατι.. κοιτα την παρτυ σου και το να εισαι εσυ καλα.. αυτοι ειναι μαλακες και σκατοψυχοι.. ειναι λιγα τα καλα ατομα και αυτα που νοιαζονται
    Με ενδιαφερει εαν συμφωνεις η οχι!μην σκας για κανεναν!

Similar Threads

  1. αλυτα ψυχολογικα θεματα(παιδια ειναι μεγαλο διαβαστε το σας παρακαλω ειναι αναγκη)
    By the_definition_of_fear in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 30-03-2013, 01:07
  2. ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΠΑΤΑ? ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ 'Η ΚΑΚΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ?
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2012, 09:53
  3. ψεύτικα χαμόγελα και αυτολύπηση
    By numbsoul in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 17-07-2012, 19:43
  4. ΤΡΟΛ ΜΕ ΨΕΥΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    By Remedy in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 88
    Last Post: 04-10-2011, 12:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •