Φιλοι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7

Thread: Φιλοι

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    24

    Φιλοι

    Χαιρετω τους παντες!Ειμαι σχετικα καινουργιος στο φορουμ και αποφασισα να γραψω ενα προσωπικο θεμα που σημερα μπηκε και το κερασακι στην τουρτα..
    Προκειτε για την παρεα μας οπου τα τελευταια χρονια εχει γινει αχταρμας.Απο το σχολειο στο δημοτικο ηταν ολα ωραια αλλα οσο μεγαλωναμε παντα κατι στραβωνε και τη μια ο ενας τσακωνοταν με τον αλλον και παει λεγωντας!επισης οσο περασαν τα χρονια καποιοι φυγανε απο την παρεα και μεινανε λιγοτερα ατομα!εγω για καποιο λογο στα 15 μου αλλαξα σχολειο και περιοχη και ετσι ηταν ενα μειον για το θεμα της παρεας καθως αποκοβεσαι..παρολλαυτα προσπαθουσα να μεινω κοντα στους φιλους μου και τα εχω καταφερει μεχρι σημερα ΑΛΛΑ με μια διαφορα.. οτι δεν υπαρχει αλληλεγγυη,αγαπη,συντροφια και ενδιαφερον.Νιωθω σαν να ειμαι με λαθος ατομα.βλεπομαστε πολυ λιγο..νιωθω σαν να μην νοιαζονται.. μπορει να ειμαι περιεργος αλλα σιγουρα δεν ειμαι προδοτης για να ξεχναω τους ανθρωπους μου!δεν θελω να επεκταθω πολυ απλα θα θελα να μιλησω για το τωρινο συμβαν οπου ηταν και αυτο που με νευριασε.Ειχα ενα ραντεβου στις 6 με τον κολλητο μου για να παμε στον αγωνα που ειχαμε αλλα λογω βροχης αναβληθηκε.Ωστοσο εμεις δεν ξεραμε οτι το παιχνιδι θα ακυρωθει και εγω ειχα παει ηδη εκεινη την ωρα να συναντησω τον φιλου μου..με παιρνει τηλεφωνο και μου ειπε δεν ερχομαι γιατι βρεχει και δεν παω.του εξηγησα πως μπορει να σταματησει η βροχη και να γινει ο αγωνας.Τιποτα.οντως ειχε δικαιο και δεν εγινε το παιχνιδι τελικα αλλα ποιο το νοημα?πηρα το φιλο μου και εκεινος μου απαντησε πηγαινε σπιτι σου οταν του ειπα και τι να κανω ειμαι εξω και σε περιμενω?μου ειχε πει προηγουμενως πως εαν μου πουν πως ο αγωνας θα γινει θα ερθει αλλα εαν οχι θα με βρισει!γιατι?επειδη του ειπα οτι θα παμε στο γηπεδο!μετα μαθαινω απο την γραμματεια πως ο αγωνας ακυρωθηκε και με εβρισε!δεν περιμενα ποτε τετοια αντιμετωπιση!αλλωστε για ποδοσφαιρο πηγαιναμε οχι να σκαψουμε.. τον καλεσα μετα ξανα και του τα εχωσα και για μια στιγμη εμεινε μαλακας αφου δεν ειχε τι να πει αλλα και παλι αρχιζε τις δικαιολογιες και το πως εχω αδικο..
    ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ!Εαν εσεις ησασταν στη θεση του δεν θα ρωτουσατε με εναν ωραιο τροπο.ρε παιδια μηπως να παρουμε να δουμε αν θα γινει ο αγωνας για να μην τρεχουμε χωρις λογο?δεν θα λεγατε.. αφου ηρθες μεχρι εδω ελα απο το σπιτι μου αφου εισαι εξω!Ειναι πολυ αδικο λες και φταιω εγω που βρεχει!μετα απο αυτο δεν νιωθω πλεον τιποτα να με ενωνει με αυτο το ατομο.
    Ευχαριστω για τον χρονο ολων σας και να περνατε καλα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Καλησπέρα.Bill
    Οταν θεωρούμε τον άλλο δεδομένο,θα τον εκτιμήσουμε οταν τον χάσουμε.
    Καποιοι στιγμή πρέπει να αποφασίσουμε να πάμε παρακάτω γιατι ο κορεσμος προκαλεί πλήξη.
    Μην στεναχωριεσαι,δεν έχεις ιδέα πόσο σημαντικός είσαι για άλλους ανθρώπους.Ο σεβασμός εμπνέεται και κερδίζεται.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    24
    Εχεις δικαιο ειναι ετσι τα πραματα αλλα νιωθω πως ειμαι υπερβολικα καλος.. νομιζω θα επρεπε να το αλλαξω ετσι?
    Σιγουρα οι σχεσεις δεν ειναι παντα οι ιδιες αλλα οχι και να φτανουμε και στο αλλο ακρο..
    Ωστοσο αναρωτιεμαι τι θα εκανες εσυ εαν ησουνα στην θεση μου!
    Ευχαριστώ πολυ Τάριααα!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    αν θες την γνωμη μου,εγω που εχω και πολυ υπομονη,θα τον εβριζα επι τοπου κ δεν θα σηκωνα τηλ. για κανα δυο μερες μετα τουλαχιστον απο τα νευρα μου!!ολα εχουν ορια και εμεις αξιοπρεπεια..δειξε του οτι δεν σηκωνεις πολλα-πολλα..
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    24
    ηθελα να ξερα αν ηταν αλλος στη θεση μου πως θα αντιδρουσε!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Αν τον θεωρείς φίλο σου,ζήτησε του τον λόγο για τον οποίο σου φερθηκε έτσι.Προσωπικα,είχα φιλες με τέτοια συμπεριφορα,την οποία την δείξανε πολυ αργότερα,οταν δεσαν τον γάιΔαρο τους.τις παράτησα.Αν καποιος σε μειώνει συνέχεια τι είδους φιλια ειναι αυτη?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    24
    Γεια σου ξωτικο!Αρχικα ρωτησα τι θα κανατε εσεις στη θεση μου γιατι νιωθω πως και λιγα εκανα!
    Ο λογος που συνδεεται αυτο ειναι επειδη δεν αντεδρασα ασχημα ενω ειχα δικαιο.. οποτε δεν μπορω να χαρακτηρησω τον εαυτο μου οτιδηποτε αλλο παρα μονο καλος
    Ποσο χρονων εισαι εαν επιτρεπεται και γιατι νομιζεις πως δεν ειμαι καλος??

Similar Threads

  1. ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ
    By Θεολόγος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 04-12-2012, 10:54
  2. ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ
    By gemini30 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 09-11-2011, 13:55
  3. Φίλοι φίλοι...καρδιοφίλοι...
    By Dexter in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 06-03-2009, 15:38
  4. Φίλοι...
    By Tinks24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 22-10-2008, 15:59
  5. Φίλοι
    By someone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 03-04-2008, 23:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •