Πόσο ομοφυλόφιλοι είμαστε;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    12

    Πόσο ομοφυλόφιλοι είμαστε;;;

    Υπήρξε ποτέ στην ζωή σας στιγμή που να έχετε νιώσει ομοφυλοφιλικά συναισθήματα;;; έχετε εμπειρία;;; άλλοι περιορίζονται σε πλατωνικούς έρωτες, άλλοι σε φιλιά , άλλοι είναι «γκέι , μπάι , στρέιτ κλπ κλπ» Επίσης υπάρχουν άνθρωποι που το ζουν κρυφά… Είναι άλλωστε είναι γνωστό από αρχαιοτάτων χρόνων ότι όλοι λίγο πολύ έχουμε τις ομοφυλοφιλικές μας τάσεις. Σ άλλους επικρατούν και σε άλλους όχι. Ισχύει όμως αυτό;;; η είναι μύθος;;; Είμαι 24 χρονών, ζω σε μια πολύ κλειστή κοινωνία και σύμφωνα με τους ονοματισμούς ονομάζομαι μπάι.. Χωρίς ιδιαίτερη εμπειρία στης ομοφυλοφιλικές σχέσεις αλλά έχω τάση προς αυτές.. και εχω ασχοληθεί αρκετά με το θέμα , διαβάζοντας ρωτώντας ψυχολόγους κλπ… Η κανονική μου ζωή θεωρείται στρέιτ από όλους (λόγω του ότι έχω σχέση ) είχα μιλήσει στη σχέση μου για κάποια περιστατικά στο παρελθόν με της εν λόγω εμπειρίας. Το θέμα της αναζήτησης μου δεν είναι προσωπικό , αλλά γενικό.
    Μεγαλωμένη λοιπόν σε μια κοινωνία γεμάτη ταμπού.. αναρωτιέμαι αν όντως υπάρχουν άτομα με τον ίδιο τρόπο σκέψης μ εμένα… το έχω αποδεχθεί πλέον μέσα μου , στο να το δείξω στο περίγυρο μου όμως όχι. Θέλω να δω αν είναι θέμα κοινωνικών κανόνων το να το κρύβουμε (έχοντας όμως την τάση προς αυτό) ητε λόγω ταμπού ητε λόγω προσωπικών πεποιθήσεων. Αν έχετε είχατε ποτέ έστω και το παραμικρό αίσθημα.θα είναι σαν μικρή δημοσκόπηση. Όλες οι απόψεις είναι καλοδεχούμενες.Ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ο φίλος σου εχει ομοφιλοφιλικη 'ταση' ? Πως θα απαντουσε εκεινος στο θέμα σου πχ ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Κοίτα τα κοριτσάκια μ φαίνεται είναι μέσα τους πιο μπερδεμένα από τα αγοράκια κ είναι πιο εύκολα αποδεκτό από την κοινωνία οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα στα αγοράκια είναι το ζόρι η σεξουαλικότητα είναι ένστικτο οπότε δεν είναι ούτε ψυχολογικό ούτε εγκεφαλικό ούτε τίποτα μην αγχώνεσαι κανε ότι θες
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Carino..ξερεις τι πιστευω εγω? οπως λεει και η Katie perry..Us girls we are so magical
    Soft skin, red lips, so kissable
    Hard to resist so touchable
    Too good to deny it
    Ain't no big deal, it's innocent


    οπωσ και να το κανουμε...οι γυναικες ειναι ομορφα ελκυστικα πλασματα..ζουμερα.. ερωτικα..ειναι λογικο να νιωσουμε χημεια και με καποιεσ κοπελες..ενα φιλι (ειτε πανω στην μπαρα..η μετα απο 3 ποτα.. ειτε ευαλωτες κλπ) ε ολεσ μασ το εχουμε σκεφτει η ακομη και ποθησει ..το πιστευω.. :P
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    Carino..ξερεις τι πιστευω εγω? οπως λεει και η Katie perry..Us girls we are so magical
    Soft skin, red lips, so kissable
    Hard to resist so touchable
    Too good to deny it
    Ain't no big deal, it's innocent




    οπωσ και να το κανουμε...οι γυναικες ειναι ομορφα ελκυστικα πλασματα..ζουμερα.. ερωτικα..ειναι λογικο να νιωσουμε χημεια και με καποιεσ κοπελες..ενα φιλι (ειτε πανω στην μπαρα..η μετα απο 3 ποτα.. ειτε ευαλωτες κλπ) ε ολεσ μασ το εχουμε σκεφτει η ακομη και ποθησει ..το πιστευω.. :P
    Εγω γιατι οχι? ειμαι φυσιολογικη?χαχα
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Quote Originally Posted by Eva1995 View Post
    Εγω γιατι οχι? ειμαι φυσιολογικη?χαχα
    οχι μικρουλα εισαι ακομη :)
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    ουτε εμενα μου χει συμβει να θελησω ποτε να φιλησω τα ζουμερα χειλακια μιας κοπελιας :)ωραια τα λεει η κατυ περυ....αλλα δεν ισχυει για ολους....
    απλα μου ειναι αδυνατον να δω ερωτικα μια γυναικα ...οσο ζουμερα χειλακια κι απαλο δερμα και να χει....και η αληθεια ειναι οτι αν σε ελκυει το αρσενικο στοιχειο...πως να την βρεις με ζουμερα χειλακια χαχαχαχ


    οκ...απο κει και περα....ο καθενας οπως νιωθει και οπως γουσταρει....ολα φυσιολογικα τα βρισκω....και στρειτ και μπαι και γκει....αρκει να υπαρχει σεβασμος στον εαυτο μας και τα θελω μας και στους αλλους ανθρωπους.... για μενα αυτο ειναι το μονο σημαντικο... :)
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Ουτε εμενα στον ξυπνιο μου εχει τυχει ποτε να νιωσω ή να σκεφτω κατι για γυναικα ...αλλα στον υπνο(ονειρο) ναι ..Τα βαζουμε και αυτα μεσα ?? :)
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    14
    ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟ..
    ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΘΟΥΣΑ..
    ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    12
    ο κολυτός μου εχει. Θα απαντουσε με ελεινo τρόπο του τυπου << οτι φαμε κ ότι πιουμε.. >> και θα μου έλεγε , αφου σ αρεσουν κ τα 2 γιατι δεν τα κανεις;;; αστον μ αυτον δεν βγαζεις ακρη..

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    12
    το ιδιο μ εσενα θελω να πιστευω και σ ευχαριστω πολυ :D

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by soft View Post
    Ουτε εμενα στον ξυπνιο μου εχει τυχει ποτε να νιωσω ή να σκεφτω κατι για γυναικα ...αλλα στον υπνο(ονειρο) ναι ..Τα βαζουμε και αυτα μεσα ?? :)
    χαχαχ ναι ναι εννοηται!!!! κ αυτο πιανεται!!!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by maraki83 View Post
    ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟ..
    ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΘΟΥΣΑ..
    ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ.
    εμενα που μ αρεσουν και τα 2 ;;; αλλα κ οι γυναικες ρε κοριτσι ειναι πειρασμος....!!! αλλα αυτο που ειπες ειναι... η κοινωνία μας... αααχ

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    Carino..ξερεις τι πιστευω εγω? οπως λεει και η Katie perry..Us girls we are so magical
    Soft skin, red lips, so kissable
    Hard to resist so touchable
    Too good to deny it
    Ain't no big deal, it's innocent


    οπωσ και να το κανουμε...οι γυναικες ειναι ομορφα ελκυστικα πλασματα..ζουμερα.. ερωτικα..ειναι λογικο να νιωσουμε χημεια και με καποιεσ κοπελες..ενα φιλι (ειτε πανω στην μπαρα..η μετα απο 3 ποτα.. ειτε ευαλωτες κλπ) ε ολεσ μασ το εχουμε σκεφτει η ακομη και ποθησει ..το πιστευω.. :P

    Συμφωνω και επαυξανω!!!! απλα ειναι κολιματα αυτα.... ειναι σωστο δεν ειναι... ξερεις! ειναι τελεια εμπειρια παντως!!! σ ευχαριστω για την απαντηση σου!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by path View Post
    ο φίλος σου εχει ομοφιλοφιλικη 'ταση' ? Πως θα απαντουσε εκεινος στο θέμα σου πχ ?
    ο κολυτός μου εχει. Θα απαντουσε με ελεινo τρόπο του τυπου << οτι φαμε κ ότι πιουμε.. >> και θα μου έλεγε , αφου σ αρεσουν κ τα 2 γιατι δεν τα κανεις;;; αστον μ αυτον δεν βγαζεις ακρη.. γ αυτο μπηκα στο φορουμ , για να διαβασω τις πολυτιμες αποψεις σας για αυτο το θεμα! ευχαριστω!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ομοφυλόφιλοι με το άλλο φύλο?
    By neofermeni in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 05-05-2018, 08:13
  2. Υπάρχουν στο φόρουμ ομοφυλόφιλοι/λες? Ας ερθουν μοιραστουν την εμπειρια τους.
    By jimmaster in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 10-12-2012, 15:26
  3. δεν ημουν ετσι... ποσο λυπαμαι.. ποσο φοβαμαι... Ποσο...
    By darsel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 28-08-2012, 22:57
  4. κατά πόσο είμαστε φιλικοί προς νέα μέλη...
    By arktos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 44
    Last Post: 29-05-2010, 16:02
  5. τι κανω αφου μετα απο 3 χρονια καταλαβα ποσο την πληγωσα και ποσο μου λειπει?
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 01-01-2008, 06:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •