Δεν αντέχω άλλο..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    32

    Unhappy Δεν αντέχω άλλο..

    Και τις 3ις φορές που αγάπησα με χωρισανε(πάνω απο ένα χρονο σχεση η καθεμιά) για να ειναι αυτές καλα, εξαιτίας της διπολικης διαταραχής μου... 3ις μήνες μετα τον τελευταίο χωρισμο και δεν αντέχω άλλο... Έχω που έχω την καταθλιψαρα μου και δεν έχω κουράγιο να κάνω τίποτα, έχω να σκέφτομαι και ολα αυτα, μου λείπει κλπ...

    Παίρνω lexotanil για να κοιμάμαι και ζολοφτ μια εβδομάδα (ελπίζω να δουλέψει αυτο το φάρμακο και να μην χρειαστεί να αλλάξω)...

    Πέφτω κι άλλο γιατι όλοι φίλοι μου κάνουν κάτι στην ζωη τους με όρεξη, παίρνουν το πτυχίο τους, ασχολούνται με τα χομπυ τους... Δεν μπορω άλλο, νιώθω σαν λιοντάρι σε κλουβί που γυρνάει...(όσοι έχετε δει πως κάνουν θα καταλάβετε) ολο μου έρχεται να κλάψω ή κάπως να πονεσω τον εαυτο μου... Ξυπναω το πρωι και δεν θέλω να σηκωθω απο το κρεβάτι, τελικά σηκωνομαι γιατι και αυτο δεν το αντέχω.. Μετα κάθομαι στον καναπέ και δεν κάνω τίποτα.. Απλα τίποτα... Θέλω την φυσιολογική ζωη ενός 22χρονου, δεν παει άλλο......

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Byronc22 View Post
    Και τις 3ις φορές που αγάπησα με χωρισανε(πάνω απο ένα χρονο σχεση η καθεμιά) για να ειναι αυτές καλα, εξαιτίας της διπολικης διαταραχής μου... 3ις μήνες μετα τον τελευταίο χωρισμο και δεν αντέχω άλλο... Έχω που έχω την καταθλιψαρα μου και δεν έχω κουράγιο να κάνω τίποτα, έχω να σκέφτομαι και ολα αυτα, μου λείπει κλπ...

    Παίρνω lexotanil για να κοιμάμαι και ζολοφτ μια εβδομάδα (ελπίζω να δουλέψει αυτο το φάρμακο και να μην χρειαστεί να αλλάξω)...

    Πέφτω κι άλλο γιατι όλοι φίλοι μου κάνουν κάτι στην ζωη τους με όρεξη, παίρνουν το πτυχίο τους, ασχολούνται με τα χομπυ τους... Δεν μπορω άλλο, νιώθω σαν λιοντάρι σε κλουβί που γυρνάει...(όσοι έχετε δει πως κάνουν θα καταλάβετε) ολο μου έρχεται να κλάψω ή κάπως να πονεσω τον εαυτο μου... Ξυπναω το πρωι και δεν θέλω να σηκωθω απο το κρεβάτι, τελικά σηκωνομαι γιατι και αυτο δεν το αντέχω.. Μετα κάθομαι στον καναπέ και δεν κάνω τίποτα.. Απλα τίποτα... Θέλω την φυσιολογική ζωη ενός 22χρονου, δεν παει άλλο......

    Γειά σου Byronc.. ένα πρώτο βήμα για να ξεφύγεις, είναι να δεις θετικά, όλα όσα έχεις αυτή τη στιγμή σαν δεδομένα και να τα εκτιμήσεις.
    Αυτά θα πρέπει ν' αποτελέσουν για σένα ισχυρά κίνητρα για να προχωρήσεις.. Η μόνη θεραπεία για ό,τι αντιμετωπίζεις, είναι η ολική ανάληψη ευθύνης.
    Άρχισε να δραστηριοποιείσαι με νέες ασχολίες που σ' ευχαριστούν ή ψάξε για άλλους τρόπους προσέγγισης στις ασχολίες, που ήδη έκανες μέχρι σήμερα.
    Κι όσο για τις πρώην σχέσεις, σκέψου, ότι αυτές απλά έκαναν τον κύκλο τους. Δες τα πιθανά σου λάθη, για ν' αποτελέσουν εμπειρία για το μέλλον.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300
    γινε γκει.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    gay is the new straight ? με τη καταντια της χωρας που ζουμε αναγκαστικα παθητικα, και το γυναικειο ψωνισμα, μαλλον ειναι. το βλεπουμε εξαλλου που οι γυναικες ειναι περισσοτερες και μονες εκει εξω. κι εδω διαδικτυακα που ολα τα dating sites πχ zoo.gr εχουν γεμισει ομοφυλοφιλους. οποτε ο φιλος που ανοιξε το θεμα μην ανησυχει τοσο, ολοι ειναι πληγωμενοι απο αυτες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Φίλε πήγαινε κάπου να δεις κανέναν που ναι χειρότερα να καταλάβεις τι είναι χάλια μια χαρά είσαι κ ποιος σ λέει ότι οι κοπέλες δε βαρέθηκαν απλά ηρέμησε μια χαρά είσαι μην τα μεγάλοποιεις
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Byronc22

    εχεις πμ .επανω δεξια
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

Similar Threads

  1. Δεν αντεχω αλλο
    By χαμογελακη in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 102
    Last Post: 09-03-2012, 15:25
  2. δεν αντεχω αλλο
    By ρουλα 24 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 08-02-2012, 14:13
  3. Δεν αντέχω άλλο!!!
    By gian in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 112
    Last Post: 19-05-2011, 13:06
  4. Δεν αντέχω άλλο...
    By helplease in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 19-12-2008, 13:51
  5. Δεν αντέχω άλλο
    By La_ViTa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 22-10-2008, 17:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •