Αγχός Σχετικα με την ομοφυλοφιλία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Αγχός Σχετικα με την ομοφυλοφιλία

    Καλήμερα. Είμαι φοιτητής στην Μυτιλήνη 22 στα 23 και τον τελευταίο ενάμιση χρόνο με βασανίζει ένα αγχος γύρω από την ομοφυλοφιλία. Όταν πρωτοήρθα εδώ όλα ήταν μια χαρά είχα διάθεση να γνωρίσω νέους ανθρώπους και τέτοια. Να πω λίγα πράγματα για μένα πρώτα. Είμαι από μια μικρή επαρχία 5000 κατοίκων. Μουσικόφιλος ως το κόκκαλο. Όταν ήμουν 8 ο ξάδελφος μου ξέχασε το πρώτο CD των TXC σπίτι μου και μου έκανε μεγαλη εντύπωση. Μετά ακουγε metal και άκουγα και γω. Υστερα γύρισα σε ποιο alternative και indie πράγματα τα οποία μου άρεσαν πολύ και στα 17 άκουσα trip hop και αργότερα διάφωρα είδη ηλεκτρονικής. Φίλος της βρετανικης κουλτουρας. Πάντα ήμουν κλειστός τύπος. Επίσης έχω ενα μικρο προβλημα κινητικότητας στο δεξί μου χέρι. η οικογένεια μου ανηκει στη μεσαια ταξη. Ονειροπόλος αριστεριστης και ανθρωπιστης. Η σχολή που σπουδάζω είναι κοινωνικής φύσης και τα ερεθίσματα πολλά και ενδιαφέροντα. Ένα εντυπωσιακό χάος. Δύο έννοιες μου κεντρίσαν το ενδιαφέρον. Η νοηματοδότηση και η αστική αναπτυξη. Πάντα ζήλευα την αθήνα και τα διάφορα πολιτισμικά αυτής. Οι σχέσεις μου με τις κοπέλες λίγες και περίεργες. Οχι οτι είχα προβλημα να μιλάω και τετοια αλλά είχα ως προταιρεότητα πάντα την πνευματική κατανόηση. Μέσα στην κοινωνια των συνομιλικων αλλα και έξω. Ενιωθα διαφορετικός και μου αρεσε. Στις εννοιες τωρα. Η νοηματοδότηση ουσιαστικά λέει οτι όλα γίνονται με τον τρόπο που γίνονται επειδή η μάζα πιστευει έτσι. Χοντρικά. Οτι όλα είναι ρευστα. Τέλειο ε; Στην αρχη ναι. Από έφηβος είχα δεχτει οτι όλοι είμαστε εν δυνάμει τα πάντα. Ως φοιτητης καπνιζα και καπνίζω χόρτο. Είναι πνευματική εξαρτηση μεχρι ένα σημείο το παραδέχομαι. Υπο την επείρια σκεφτόμουν όλα αυτά που μάθαινα και τρελαινόμουν από χαρά. Φιλοσοφίες σχετικά με την παγκοσμιοποιηση την πολιτισμική επιρροη και τέτοια. Μέσα από το χόρτο ένιωθα και νίωθω (σε μικροτερο βαθμο βέβαια) οτι βλέπω τον κόσμο πιο βαθία. Μέχρι τωρα δεν έχω μιλήσει για ομοφυλοφιλία. Μαρεσει να αναλύω πραγματα. Σε μια μπαφοποσία λοιπόν σκέφτηκα οτι ίσως είμαι ομοφυλόφιλος. Τρομοκρατηθηκα. Γενικά σκαλωνα με το χόρτο αλλά μαρεσε. Από μικρος φοβόμουν την γνώμη των αλλων για μένα. Μετα μου ρθαν κατι μνημες από την παιδική μου ηλίκία, με ένα φίλο μου κάναμε οτι γ...με ο ένας τον αλλον και μια αλλη φορα που ήθέλα να γ...σω τον μικρο μου ξάφελφο που κοιμόμασταν μαζι και ίσως να του πάρω και .... καταλάβατε. Η μνημη είναι λίγο θολη βέβαια. Ερωτευμενος έχω υπάρξει. απο το δημοτικό ακόμα. Στο παιδικό σταθμο τα χα με 2 κοριτσια ταυτοχρονα χαχα! Στο γυμνασιο έκανα μια φίλη απο αθήνα που ακόμα είμαστε φίλοι και πάντα είχα μια μικρη καψουρα που δεν την παραδεχόμουνα. Οταν μπηκε η σκέψη αυτή αρχίσα να σκεφτομαι την ζωη μου και να παρατηρω αντρες. και πριν τους εβλεπα και καποιοι μου αρεσαν απο αποψη στυλ. για μενα η φιλια ειναι σημαντικό πραγμα σε φαση bromance και σκέφτηκα μηπως πάει και παρακατω. Άρχισα να έχω τσιμπήματα στο πέος μου οταν έβλεπα αντρες όχι στυση όμως. Γνωρίσα και ομοφυλόφιλους, καλά παιδια. Η συμπαθεια αυτη με τρόμαξε αν και δεν το ηθελα, δεν θέωρω σωστό να απομακρυνεις καποιον επειδη είναι gay. Αυτα βασικά. Την απόφαση να γράψω την πήρα οταν διαβασα τα πόστ ενος jimκατι εδω που η περιπτωση του μοιαζει πολυ με την δική μου. Ελπίζω να το δει

  2. #2
    Θα ήθελα την γνώμη σας παρακαλώ. Ευχαριστω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    415
    Το τι έκανες μικρός είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Όλοι μικροί έχουμε διφορούμενες
    σεξουαλικές προτιμήσεις (ή έτσι λέει η θεωρία ξερωγω). Αυτό που ξέρω είναι ότι
    απο-και-κλείεται να είσαι γκέυ. Τίποτα απ'αυτά που λες δεν οδηγεί στο συμπέρασμα αυτό,
    όπως είπες είναι απλά το νόημα που δίνεις εσύ στα φαινόμενα αυτά.

    Πχ λες είναι σημαντικό το bromance. Ωραία και; Όλοι οι άντρες δίνουν μεγάλη σημασία
    στην αντροπαρέα. Επίσης, λες ότι σου αρέσει το στυλ κάποιων αντρών. So what?
    Και μένα μ'αρέσει το στυλ του Brad Pitt και του Harrison Ford. Τι σχέση έχει αυτό με την
    ομοφυλοφιλία; Τέλος, λες ότι αισθάνεσαι τσιμπήματα στο αχέμ πέος αλλά όχι στύση.
    Όταν βλέπουμε κάτι που μας φοβίζει αυτό είναι μια φυσιολογική αντίδραση, πως ας πούμε
    σφίγγουμε τον κώλο μας λολ

    Γενικώς, θέλω να καταλήξω ότι δεν πιστεύω με την καμία ότι είσαι ομοφυλόφιλος.
    Αν όμως θες να δώσεις τέτοιο νόημα τότε be my guest.
    Ακόμα και να είσαι, δεν τρέχει κάστανο, εσύ να είσαι καλά!

Similar Threads

  1. Ομοφυλοφιλία=μόδα?Απελευθέ ρωση?..?..?
    By Curie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 03-06-2012, 14:21
  2. Ομοφυλοφιλία
    By Kassi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 474
    Last Post: 25-07-2011, 16:33
  3. ομοφυλοφιλια
    By iraklis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 21-05-2011, 11:36
  4. Αγχος σχετικά με την σχέση μου χωρίς λόγο
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-10-2010, 19:54
  5. Άγχος σχετικά με μόρφωση
    By marianthi26 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 22-03-2007, 00:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •