Τι σημαινει για εσας η λέξη "σ'αγαπω";;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Τι σημαινει για εσας η λέξη "σ'αγαπω";;

    Νιωθωντας πολυ καλά με κάποιον του το ειπα μετά απο ενα μήνα σχέσης. Ναι, νομίζω πως είναι νωρίς αλλά το ένιωθα και το είπα.
    Μου ειπε πως δε μπορει ακομα να το πει ο ιδιος γιατι ειναι κατι που το νιωθεις μετα απο πολυ καιρο και αφου έχει "σφυριλατηθει" η σχέση.
    Δε ξερω γιατι αλλά απο τότε νιωθω περιεργα....Εκτεθημενη ίσως....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Ο καθένας προσδίδει διαφορετικό νόημα στη λέξη "αγάπη". Επίσης έχει διαφορετικούς χρόνους μέχρι να κατασταλάξει μέσα του ένα συναίσθημα και να το αναγνωρίσει. Πόσο μάλλον όταν πρόκειται για κάτι τόσο ευρύ...

    Μη σε απασχολεί. Κρίνουμε τον καθένα περισσότερο από τη συμπεριφορά του και λιγότερο από αυτά που λέει, χωρίς να σημαίνει οτι δεν πιστεύουμε τα λεγόμενά του, ειδικά όταν είναι συνεπή με τις πράξεις του. Εφ όσον είσαι ανοιχτή και ειλικρινής απέναντι στον εαυτό σου και στον άλλο, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα...:)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αρα σε στεναχωρησε που δεν το ανταπεδωσε, αν στο λεγε κι αυτος φανταζομαι δε θα εθετες το θεμα εδω?

  4. #4
    nick cave σέυχαριστω πολυ!
    Kerasi οχι δε με στεναχωρησε απλά μου εδωσε να καταλαβω πως ΟΝΤΩΣ το ειπα νωρις. Απλα προβληαμτισμενη ειμαι και το εγραψα εδω γιατι νιωθω εκτεθημενη συναισθηματικά; Θα επρεπε; δε θα έπρεπε;:confused:

  5. #5
    κατα την αποψη μου..οχι δεν θα επρεπε...και εγω το ειχα πει πιο νωρις...και οπως και στη περιπτωση σου δεν ακουσα το ιδιο απο αυτον...οταν ομως μετα απο λιγο καιρο καταλαβε πως δεν ηταν μονο λογια του αερα...ηρθε...και σε εντελως ακυρη στιγμη...χωρις να το περιμενω...μου ψυθιρισε στο αφτι "σ αγαπαω"...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    οταν εκφραζουμε αυτό που νιώθουμε ειναι μια εσωτερική ανάγκη ..μας ωθεί να το βγαλουμε απο μεσα μας για να νιώσουμε εμεις οι ιδιοι ολοκληρωμένοι οπότε δεν χρειαζετε να νιωθεις ασχημα...το εκανες για σενα εσυ το ειχες αναγκη ...απλα εκφραστηκες κ αυτο ειναι όμορφο..η αγαπη για μενα ειναι το παν δεν μπορω να λειτουργήσω χωρις αυτην ..δεν υπαρχει ψεγαδι στην αγαπη...
    Quote Originally Posted by b.m View Post
    Νιωθωντας πολυ καλά με κάποιον του το ειπα μετά απο ενα μήνα σχέσης. Ναι, νομίζω πως είναι νωρίς αλλά το ένιωθα και το είπα.
    Μου ειπε πως δε μπορει ακομα να το πει ο ιδιος γιατι ειναι κατι που το νιωθεις μετα απο πολυ καιρο και αφου έχει "σφυριλατηθει" η σχέση.
    Δε ξερω γιατι αλλά απο τότε νιωθω περιεργα....Εκτεθημενη ίσως....
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  7. #7
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!:)

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ειναι η επαληθευση. αν και χανει τη σημασια της οταν λεγεται ευκολα.

Similar Threads

  1. ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ... ("να μην πω τη λέξη")
    By STORM LORD in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 05-06-2012, 20:04
  2. "Κατάθλιψη θα σε νικήσω" : κάτι δικο μου για εσάς!
    By σανυ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 24-04-2012, 08:15
  3. Replies: 28
    Last Post: 14-09-2011, 22:24
  4. Ποιά είναι η αντίστροφη λέξη του "μισογύνη"? μισοανήρ?? :mad:
    By OYPS in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 214
    Last Post: 20-06-2011, 14:32
  5. Πότε είναι αληθινό το "Σ'αγαπώ" ...;
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 12-12-2010, 17:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •