Φοβάμαι ότι δεν είμαι φυσιολογικό άτομο!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771

    Φοβάμαι ότι δεν είμαι φυσιολογικό άτομο!!!

    Φοβάμαι ότι δεν είμαι φυσιολογικό άτομο. Φοβάμαι ότι δεν μπορώ να δουλέψω να κρατήσω μια δουλειά όπως ο περισσότερος κόσμος. Επίσης φοβάμαι ότι οι ικανότητά μου για εργασία χρόνο με τον χρόνο θα μειώνεται και θα έχω και πρόβληματα επιβίωσης επειδή δεν θα μπορώ να συντηρώ μόνη μου τον εαυτό μου. Αυτά τα γράφω με αφορμή την απόλυσή μου από την τελευταία εγρασία μου ως νοσηλεύτρια που με κράτησανε για έναν μόνο μήνα. Δεν ξέρω αν γεννήθηκα έτσι ή αν έγινα στην πορεία τόσο ανίκανη. Για την ακρίβεια ούτε να χάσω τα κιλά μου δεν μπορώ τα τελευταία χρόνια και όλο παχαίνω και δεν μπορώ να αδυνατήσω. Τι μου συμβαίνει;;;; Πώς θα συνεχιστεί η ζωή μου με τέτοια ανικανότητα;;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θα καλοπαντρευτεις εναν πλουσιο και δε θα σε νοιαζει να δουλευεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Ολγίτσα μου, γιατί δεν απευθύνεσαι σε κάποιον ειδικό; Είναι κρίμα να ταλαιπωρείσαι, τη στιγμή που υπάρχει βοήθεια. Κάνεις λάθος σκέψεις για σένα, αυτό συμβαίνει!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Θα καλοπαντρευτεις εναν πλουσιο και δε θα σε νοιαζει να δουλευεις.
    Αυτό αποκλείεται.

    Έχουμε και μια κοπέλα στο χωρίο η οποία είναι 43 χρονών και έχει σπουδάσει τει ζωικής παραγωγής και κάθεται όλη μέρα με τους γονείς της δεν κάνει τπτ για το μέλλον της και δεν έχει ούτε φίλους . Σιγουρα και αυτήν δεν την λες μια χαρά άλλα ότι έχει πρόβλημα αφού ζει σαν ζωντανή νεκρή. Στην ίδια μοίρα με κεινη είμαι και εγώ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Αυτό αποκλείεται.

    Έχουμε και μια κοπέλα στο χωρίο η οποία είναι 43 χρονών και έχει σπουδάσει τει ζωικής παραγωγής και κάθεται όλη μέρα με τους γονείς της δεν κάνει τπτ για το μέλλον της και δεν έχει ούτε φίλους . Σιγουρα και αυτήν δεν την λες μια χαρά άλλα ότι έχει πρόβλημα αφού ζει σαν ζωντανή νεκρή. Στην ίδια μοίρα με κεινη είμαι και εγώ.
    Είδες, αμέσως βρήκες παρέα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Φοβάμαι πως αν ανοίξεις ακόμα ένα θέμα θα λωλάθώωωωωωωωω!!! Πολύ μίρλα βρε αδερφάκι μου!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Αυτό αποκλείεται.

    Έχουμε και μια κοπέλα στο χωρίο η οποία είναι 43 χρονών και έχει σπουδάσει τει ζωικής παραγωγής και κάθεται όλη μέρα με τους γονείς της δεν κάνει τπτ για το μέλλον της και δεν έχει ούτε φίλους . Σιγουρα και αυτήν δεν την λες μια χαρά άλλα ότι έχει πρόβλημα αφού ζει σαν ζωντανή νεκρή. Στην ίδια μοίρα με κεινη είμαι και εγώ.

    Μα να σου πω, μια χαρα περναει η κοπελια στο χωριο!!! Τι προβληματα εχει? Αραλικι.....
    [I]Love...[/I]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Όλγα εσυ δε νιώθεις αυτό είναι το πρόβλημα σου όταν μπαίνουμε σε ένα χώρο αμέσως οι πιο πολλοί αντιλαμβανόμαστε τους κοινωνικούς κανόνες που πρέπει να ακολουθήσουμε εσυ απλά δεν το νιώθεις αυτό καλά κ δίνεις δικαίωμα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    Μα να σου πω, μια χαρα περναει η κοπελια στο χωριο!!! Τι προβληματα εχει? Αραλικι.....
    Μπα δεν νομίζω η κοπελιά έχει πρόβλημα δεν είναι δυνατόν να κάθεται και να μην θέλει να κάνει τπτ για το μέλλον της. Ξέρω ότι θέλει να παντρευτεί όμως δεν κάνει τπτ για αυτό. Κάθεται όλη την ημέρα μεσα στο σπίτι με πρόφαση ότι δήθεν φροντίζει τους άρρωστους γονείς της για να μην της λένε ότι δεν κάνει και κάτι. Πιστεύω ότι η κοπέλα έχει χάσει το τρένο της ζωης εδώ και καιρό και δεν μπορεί να κάνει πολλά πράγματα για να επιβιώση και βρήκε καταφύγιο εκεί στους γονείς της γιατί είναι ανίκανη να κάνει οτιδήποτε.'Ετσι και εγώ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771
    Δεν θα συνεχιστεί αυτό το θέμα τελικα?????

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    άνοιξε αλλο .....
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Δεν θα συνεχιστεί αυτό το θέμα τελικα?????
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    17
    γεια σου. διαβασα το θεμα σου.κοιτα συνηθως οταν δεν ειμαστε καλα με τον εαυτο μας το παθαινουμε αυτο .. Αν κανεις αυτο που αγαπας και δεν ευφραινεσαι σημαινει οτι εχεις παραμελησει πολλα και πανω απο ολα τον εαυτο σου..... κανεις πραγματα για τον εαυτο σου πραγματα που σου αρεσουν? οταν τα κανεις αυτα θα δεις πως θα ανοιξει το μυαλο σου και θα μπορεις να λαβεις σωστα ευθυνες....και με την συνεχεια ολα φτιαχνουν... αλλα και οταν φτιαχνουν να θυασαι οτι παντα υπαρχουν δυσκολιες. Προσπαθησε να επανελθεις μεσω των ασχολιων που αγαπας ... δεν ειμαι ειδικος αλλα νομιζω πως θα βοηθησει να ανεβει η αυτοπεποιθηση και η ψυχολογια σου.
    Υ.Γ δεν σημαινει επειδη περνας μια φαση ησουν παντα ετσι μια χαρα ανθρωπος εισαι...... απο οσα καταλαβαινω..

Similar Threads

  1. Είμαι Ακόμα Παρθένος Είναι Φυσιολογικό?
    By didymakos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 10-03-2017, 12:44
  2. Φοβάμαι ότι είμαι βαριά άρρωστη και δεν δίνουν σημασία...
    By LIONLIBRA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 25-04-2012, 14:27
  3. είναι φυσιολογικό?
    By s'agapw in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 19-02-2012, 23:42
  4. Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι λεύτερος...
    By void in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 01-08-2011, 16:32
  5. ειναι φυσιολογικο;
    By lenaki__ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 03-09-2010, 17:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •