4 ΓΥΝΑΙΚΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300

    4 ΓΥΝΑΙΚΕΣ

    Ειναι 4 γυναικες που με καταδιωκουν, εισβαλουν στο μυαλο μου και μου σπανε τα νευρα και μου χαλανε τη διαθεση και τη ζωη : η γκρινια, η αναποφασιστικοτητα, η μιζερια και η αρνητικη σκεψη. Με ποιους τροπους θα απαλλαγω μια για παντα απο αυτες τις σκυλες; Τις μισω με ολη μου την καρδια. Τις απεχθανομαι. Θελω να εξαφανιστουν για παντα. Πώς θα το καταφέρω;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    256
    Πως θα το καταφέρεις;

    Στέφανε, ακόμα κι αυτός που νομίζει ότι είναι ο πιο ελεύθερος και δεν έχει νταλαβέρι με καμιά από τις κυρίες που ανέφερες, υφίσταται το πεπρωμένο του γιατί αγνοεί τους νόμους που το διέπουν. Αν όμως μας αποκαλυφθούν αυτοί οι νόμοι, όχι μόνο θα βοηθηθούμε και θα ξεμπλέξομε τα μπερδεμένα νήματα της ύπαρξής μας, αλλά θα μας δοθούν και όλες οι δυνατότητες για να γίνουμε εμείς οι ίδιοι κύριοι του πεπρωμένου μας. Πως θα γίνει αυτό;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    256
    Quote Originally Posted by marika View Post
    Πως θα το καταφέρεις;

    Στέφανε, ακόμα κι αυτός που νομίζει ότι είναι ο πιο ελεύθερος και δεν έχει νταλαβέρι με καμιά από τις κυρίες που ανέφερες, υφίσταται το πεπρωμένο του γιατί αγνοεί τους νόμους που το διέπουν. Αν όμως μας αποκαλυφθούν αυτοί οι νόμοι, όχι μόνο θα βοηθηθούμε και θα ξεμπλέξομε τα μπερδεμένα νήματα της ύπαρξής μας, αλλά θα μας δοθούν και όλες οι δυνατότητες για να γίνουμε εμείς οι ίδιοι κύριοι του πεπρωμένου μας. Πως θα γίνει αυτό;
    Eίναι απλό, όταν ενεργείς βάζεις αναπόφευκτα σε κίνηση ορισμένες δυνάμεις που θα προκαλέσουν ορισμένα αποτελέσματα. Αυτός είναι ο νόμος της αιτίας και του αποτελέσματος που περιέχεται στην έννοια της πληρωμής για κάποια παράβαση. Δηλαδή δεν είναι τίποτε άλλο παρά μια πειθαρχία που μας μαθαίνει πως να εξελισσόμαστε με μια αφιλοκερδή δραστηριότητα χάρη στην οποία ελευθερωνόμαστε. Τη στιγμή που κάποιος βάζει μέσα στις δραστηριότητές του την πονηριά τους ύπουλους υπολογισμούς την πλεονεξία , δημιουργεί χρέη που οφείλει να πληρώσει. Το νόημα της πληρωμής οι άνθρωποι το ονομάζουν γενικά τιμωρία για τα σφάλματα του παρελθόντος. Ασκούμαστε στη γη αυτή μέχρι να φτάσουμε στην τελειότητα κι όσο οι δοκιμές μας αυτές αποτυγχάνουν, οφείλουμε να διορθώνουμε τα λάθη μας, και βέβαια κοπιάζουμε και υποφέρουμε.
    E, τότε θα πεις, αφού ενεργώντας κάνουμε αναπόφευκτα σφάλματα και θα υποφέρουμε, καλύτερα να μην κάνουμε τίποτα.
    Oχι, μόνο ενεργώντας θα μάθουμε, θα εξελιχτούμε και μια ωραία ημέρα δεν θα υποφέρουμε πια.

  4. #4
    δοκίμασε να γράψεις ένα στόχο
    ανάλυσε μετά τα βήματα που θα κάνεις για να φτάσεις σ'αυτόν
    βάλε προθεσμία
    δεσμεύσου σε κάποιον γι'αυτό
    αν δεν έχεις τότε στον εαυτό σου
    και άρχισε να τον δουλεύεις
    με το να λες απλά
    <<θέλω να απαλλαγώ από όλα μου τα προβλήματα μια κι έξω>>
    αυτό δεν είναι στόχος
    είναι ευσεβής πόθος
    και οι πόθοι δεν κατακτούνται με ξόρκια ξέρεις
    χρειάζεται δουλειά με τον εαυτό σου και πειθαρχεία

Similar Threads

  1. γυναικεσ !!!
    By elis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 13-07-2012, 17:08
  2. Γυναίκες και άντρες
    By Oneiroplasmenos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 08-06-2010, 08:35
  3. Γυναίκες
    By igeorgak in forum Κακοποίηση
    Replies: 32
    Last Post: 02-03-2010, 15:03
  4. ΓΥΝΑΙΚΕΣ
    By soares in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-09-2009, 05:54
  5. Γυναίκες XY?
    By perimpanoy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 11-09-2005, 21:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •