Οταν σκεφτεσαι και ζηλευεις οσα δεν εχεις - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Ναι ζηλεύω να βλέπω ζευγάρια...και μάλιστα αταίριαστα. Επίσης, δεν μπορώ να ακούω "ματς-μουτς"! Πετάω φλύκταινες!!! Και δεν ντρέπομαι γι'αυτό.
    Επίσης, ζηλεύω με την καλή έννοια να βλέπω μεγάλες παρέες. Να γελάνε και να περνούν όμορφα. Βέβαια, τελευταία έχω απογοητευτεί τόσο που σκέφτομαι ότι τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται και ποιος ξέρει τι φτυάρι ρίχνουν ο ένας πίσω από την πλάτη του άλλου.
    Ω ναι... Έχω αρκετή αρνητικότητα... Αλλά εκεί με οδήγησαν...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    nflu απο το πρώτο ως το τελευταίο ποστ σου, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Η ζήλια είναι ο,τι σιχαίνομαι πιο πολύ, με ρίχνει ψυχολογικά, παθαίνω ένα κάτι όταν συναναστρέφομαι με τέτοιους ανθρώπους γιατί τους βγαίνει και μια κακία. Έχω κάνει πέρα πολλούς γι αυτόν το λόγο (δεν εννοώ πως ζήλευαν εμένα, αλλά γενικά). Μήπως να το κοιτάξετε λίγο κάποιοι που αναρωτιέστε γιατί έχετε μείνει στην απέξω; Μπορεί να σας έχουν πάρει χαμπάρι!

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Καλο θα ειναι να σκεφτεσαι αλλα οχι να ζηλευεις . Η διαδικασια του να ζηλευεις ,μολυνει τον εαυτο σου και δηλητηριαζει τις σκεψεις σου . Να μαθεις να ζεις με αυτα που εχεις και να προσπαθεις μεσα απο τον μοχθο σου να αποκτας , ετσι εισαι πιο καθαρος και εχεις και την ηθικη ικανοποιηση οτι τα καταφερες μονος σου . Σιγουρα οι περισσοτεροι εχουν βρεθει στην θεση να ζηλεψουν κατι που εχει καποιος αλλος , αλλα μεσα απο την ζηλεια κανενα καλο δε βγαινει ... Ολα με ρεγουλα και χαλαροτητα ..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300
    ΚΕΝΟ εγω ταυρος ειμαι. λες γι αυτο να ειμαι ζηλιαρης;; και δηλαδη τι; επειδη ειμαι ταυρος θα ειμαι μια ζωη ζηλιαρης; δε μπορω δηλαδη να το ξεπερασω αυτο; μηπως αυτα τα ζωδια ειναι βλακειες; επισης λενε οτι ο ταυρος ειναι τεμπελης. ισχυει; και εγω τεμπελης ειμαι αλλα προσπαθω να το αλλαξω γιατι μονο σε κακο μου βγαινει τελικα. η ζηλια και η τεμπελια μου βγαινουν σε κακο. θελω να αλλαξω.

  5. #35
    Ελεος αν μας καθοριζουν τα ζωδια . Δεν προσδιοριζομαστε ουτε απο την ημερα/μηνα που γεννηθηκαμε και το γεγονος αν καποιος ειναι κριος/ταυρος/διδυμος και δεν συμμαζευεται ,δεν εχει να κανει με το τις ιδιοτητες του χαρακτηρα του..Απλα ολα αυτα ακουγονται σαν μια καλη δικαιολογια για να απαλαχτουμε απο τις ευθυνες μας και να πουμε οτι ενταξει αφου ειμαι το ταδε ζωδιο ,τοτε οκ απλα ας το αποδεχτω και ας πορευτω με την τεμπελια,την απαισιοδοξια και ο,τι αλλο τυγχαινει να συνδεεται με αυτα. Οποτε ξεχνα αυτην την εκδοχη . Σχετικα με το θεμα τωρα , να ξες πως ολοι οι ανθρωποι περναμε απο αυτα το σταδιο ,δηλαδη ειτε να ζηλευουμε,ειτε να συγκρινουμε τους εαυτους μας με αλλους και να βαριομαστε επειδη μας φαινονται ολα ματαια . -και στην τελικη πως να μην συγκρινεις οταν βλεπεις τις ταινιες που εκει ολα παρουσιαζονται ουτοπικα???- Αλλα στεφανε , ολα αυτα δεν ειναι παθολογικα ,εκτος και αν σε περιοριζουν σε μεγαλο βαθμο . Εκει που θελω να καταληξω ειναι ,οτι οταν δεν ειμαστε ευχαριστημενοι με την ζωη μας ,ειναι απολυτα λογικο να καταφευγουμε σε τετοια <<μεσα>> . Και ουτε ολα αλλαζουν απο την μια μερα στην αλλην . Μην καθεσαι και το αναλυεις πολυ ή να ψαχνεσαι και να λες οτι φταιει το ενα ,φταιει και το αλλο . Την καθημερινοτητα σου προσπαθησε να κανεις πιο ευχαριστη και κυριως τις σχεσεις σου με τους ανθρωπους . Εκει βρισκεται η λυση του προβληματος . Οταν εισαι ευχαριστημενος με τον εαυτο σου , τοτε εισαι και με ολα τα αλλα γυρω σου

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εγω πιστευω απλα οτι τα παντα μας επηρεαζουν, και οι πλανητες και οι γηινες συνθηκες ακομα περισσοτερο. ειναι σαν να λεμε οσοι γεννηθηκαν μετα το Τσερνομπιλ πχ, βγηκαν μεταλλαγμενοι ενω οσοι προλαβαν πιο πριν ηταν φυσιολογικοι. γιατι κατι τους επηρεασε τους πρωτους, ετσι συμβαινει και με τις προσωπικοτητες μας γι'αυτο ισως παρατηρουμε καποια κοινα στοιχεια.

    Quote Originally Posted by stefanos14587 View Post
    ΚΕΝΟ εγω ταυρος ειμαι. λες γι αυτο να ειμαι ζηλιαρης;; και δηλαδη τι; επειδη ειμαι ταυρος θα ειμαι μια ζωη ζηλιαρης; δε μπορω δηλαδη να το ξεπερασω αυτο; μηπως αυτα τα ζωδια ειναι βλακειες; επισης λενε οτι ο ταυρος ειναι τεμπελης. ισχυει; και εγω τεμπελης ειμαι αλλα προσπαθω να το αλλαξω γιατι μονο σε κακο μου βγαινει τελικα. η ζηλια και η τεμπελια μου βγαινουν σε κακο. θελω να αλλαξω.
    το ξερω γι'αυτο το εγραψα αυτο με τα ζωδια. επισης αυτο που σπουδαζεις ηθελα κι εγω να το σπουδασω (στη σχολη του Αντ1 στο Μαρουσι), αλλα τελικα με στειλαν γραφιστα γι'αυτο αποτυγχα στις σπουδες. οταν δεν υπαρχει ενα ατομο να σε ξεσηκωνει, και γενικα δεν εχεις μαθει στο να κανεις συνεχως πραγματα καθε μερα, φυσιολογικο ειναι να το ριξεις στη τεμπελια και το φαγητο. για τους ταυρους νομιζω ισχυει περισσοτερο γιατι ειναι καλοπερασακιδες. αντε μετα να μη ζηλεψεις τους επιτυγχημενους και τον καθενα. επρεπε να γεννηθουμε τοξοτες.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 21-10-2012, 21:50
  2. Replies: 4
    Last Post: 13-08-2012, 16:44
  3. Όταν δεν έχεις βιώσει κάτι άσχημο,φαντάζεσαι υποθετικά προβλήματα?...
    By Extreme_Ways in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 15-06-2012, 08:36
  4. Οταν εχεις υπερβολικα νευρα κι ορεξη για καβγα
    By deleted-member30-03 in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 59
    Last Post: 22-04-2012, 01:11
  5. Replies: 11
    Last Post: 28-12-2009, 09:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •