Γυμναστηριο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300

    Γυμναστηριο

    Πατε γυμναστηριο; Σας αρεσει; Σας βοηθαει; Γιατι πατε; Εμενα δε μου αρεσει, το βαριεμαι. Αλλα ειναι κ κατι αλλο. Δε μου αρεσει που καθομαι πχ 1 ωρα εκει και δεν εχω να μιλησω σε ανθρωπο ενω ειμαι με αλλα 50 ατομα. Δεν το αντεχω. Ειμαι σε φαση που εχω αναγκη επικοινωνια και μαλιστα ουσιαστικη επικοινωνια. Επισης, δε μου αρεσει ο χωρος του γυμναστηριου, η μουσικη ειναι αφορητη και τηλεοραση βλεπεις χωρις να ακους. Επισης, με χαλαει γιατι στα αποδυτηρια βλεπω ωραια γυμνασμενα σωματα και με πιανει ζηλια και δεν αντεχω τη ζηλια. Για τους λογους αυτους σκεφτηκα να μην ξαναπαω. Ουτε τα ομαδικα με τρελαινουν. Λεω να πηγαινω να κανω μιση ωρα ελλειπτικο και αυτο μονο. Καμια αλλη ιδεα για να γυμναζομαι εκτος γυμναστηριο; Δε θελω να ειμαι και εντελως αγυμναστος.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    129
    δεν σ αρεσει το γυμναστηριο???σε πολλους ομως δεν αρεσει... εγω τρελενομαι να πηγαινω αλλα τωρα λογω διαβασματος δεν παω...
    και εγω στο γυμναστηριο δεν μιλαω με ατομα αν και ο στοχος μου ειναι να γνωρισω, οι πιο πολλοι κανουν τη γυμναστηκη τους και φευγουν...εγω συνηθως βαζω ακουστικα και περιφερομαι απο το ενα οργανο στο αλλο...
    αλλη τροποι εκγυμνασης ειναι να βγαινεις εξω για περπατημα αλλα τωρα δεν ευνοει και τοσο ο καιρος πολυ κρυο.... η καποια ομαδα ποδοσφαιρου, βολει...
    [I][COLOR="#800080"]δεν γυρεύω μήτε το σταμάτημα.....
    μήτε το γύρισμα προς τα πίσω....
    γυρεύω το νου, την ευαισθησία και το κουράγιο
    των ανθρώπων που προχωρούν μπροστά!!!!!![/COLOR][/I]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    καμψεις και κοιλιακοι στο σπιτι μια χαρα γινοντε. κανα βαρακι 5κιλο για ''χερια'' μια χαρα θα εισαι.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δεν μου αρεσει και δεν παω. επειδη καταντησαν μοδα οι αδυνατες λογο πεινας και θελουν γυμνασμενους με 6packs οπως βλεπουν στις διαφημισεις, δε σημαινει οτι μπορουμε και θελουμε να γινουμε ολοι ετσι. προτιμω κατι πιο φυσιολογικο, και με παραπανω κιλα, παρα το σημερινο χαλι.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    18
    στο γυμναστηριο ειναι καλα αν μπορειςνα πηγαινεις πρωι που δεν εχει πολυ κοσμο αλλιως ειναι στεναχωρα και αθλια. αν θες πραγματικα να κανεις δουλεια γραφεσαι σε ενα φορουμ για φιτνες και βγαζεις προγραμμα διατροφης και ασκησης μονος σου και μετα οργανωνεις σιγα σιγα τη ζωη σου γυρω απο αυτο. για γνωριμιες παντως δεν ειναι μερος. εναλλακτικα και για να βρεςι και παρεα μπορεις να περασεις καμια βολτα απο τον ορειβατικο συλλογο.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ...και τελικα το ριχνεις στα χαπια, αναβολικα και λοιπες μαλακιες, για καλυτερα και πιο γρηγορα αποτελεσματα. και καταντας στο τελος σαν τον bob απ'το fight club. τι ωραια.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    18
    δεν ειναι αναγκη να μπει κανεις σ'αυτο το τριπακι. αλλα νομιζω οτι το να προσεχει καποιος το σωμα του ειναι η προυποθεση της καλης διαθεσης. δεν μπορώ π.χ. να σαβουριαζω ανελεητα, να σαπιζω στο πισι, να κοιμαμαι παντελως ακυρες ωρες και μετα να αναρωτιεμαι τι παει στραβα με τη ζωη μου και τι επιδραση ειχε η δασκαλα της δευτερας δημοτικου στον ψυχισμο μου. λιγη πειθαρχια στον τροπο ζωης μπορει να κανει θαυματα χωρις απαραιτητα να πρεπει να γινει κανεις ντουκι :P

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Παιρνεις και κανα λιποδιαλιτη μεσα μεσα να κανεις 'κυβους' κοιλιακους. η κρεατινη/πρωτεινη 100αρα και να λες ....''εγω?...εγω παω 8 χρονια γυμναστηριο'' Ασε τα ξερω πολυ καλα αυτα...χωρις συμπληρωματα δεν γινεσαι. Η θα γινεις μετα απο πολυ πολυ καιρο,και πρωτεινη θα εχεις παρει σιγουρα. (τουλαχιστον)

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    κι ολα αυτα γιατι ? για να σε βλεπουν τα μουνια και να χαιρονται ? λες κι αλλαζει κατι μετα, δε θα σε παρατησουν στο πρωτο τσακωμο ας πουμε, οχι θα σε λυπηθουν επειδη ειχες κοιλιακους.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    κι ολα αυτα γιατι ? για να σε βλεπουν τα μουνια και να χαιρονται ? λες κι αλλαζει κατι μετα, δε θα σε παρατησουν στο πρωτο τσακωμο ας πουμε, οχι θα σε λυπηθουν επειδη ειχες κοιλιακους.
    ειρωνικο ηταν. απλα για παραδειγμα επειδη ξερω καποια πραγματα απο γνωστους

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300
    εχεις δικιο ΚΕΝΟ. κανεις δε θα σε ερωτευτει για το σωμα σου ποσο μαλλον να κανει και σχεση μαζι σου. απλα και η αυτοπεποιθηση ειναι σημαντικη κ βοηθαει στην καταθλιψη. δε νομιζεις;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    μου αρέσει πολύ η γυμναστική αλλά λόγο χρόνου δεν πολυπρολαβαίνω!!καμμιά φορά πιάνω κουβέντα πιο πολύ με τους γυμναστές/στριες αλλά και με άσχετους που μετά λίγο πολύ μιλάμε!!και σε μένα στην αρχή ήταν δύσκολο να ανοιχτώ γιατί ,και λογικό είναι, κανένας δεν σε ξέρει και το αντίθετο αλλά σιγά σιγά πες πες θα ανοιχτούν!!
    άλλη φάση είναι και το πάρκο άν έχεις κοντά σου και στη φύση είσαι και θα δεις και πιο πολλά ατόμα αλλά είναι λίγο πιο δύσκολο να ανοιχτείς εκεί!!επίσης μ'αρέσει που σε πολλά έχουν βάλει και υπαίθρια γυμναστήρια!!ένα άλλο είναι και οι σύλλογοι που μπορείς να γραφτείς, σε κάποιο άθλημα!!!
    Στην ζωή μου μπαίνει όποιος θέλει, αλλά μένει όποιος ΘΕΛΩ.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    το παρκο κι εγω το προτιμω απ'το γυμναστηριο. δε μου αρεσει να κλεινομαι παλι μεσα οταν βγαινω εξω. δεν υπαρχει λογος να το κανω, και μενω σπιτι μου τοτε.

    Quote Originally Posted by stefanos14587 View Post
    εχεις δικιο ΚΕΝΟ. κανεις δε θα σε ερωτευτει για το σωμα σου ποσο μαλλον να κανει και σχεση μαζι σου. απλα και η αυτοπεποιθηση ειναι σημαντικη κ βοηθαει στην καταθλιψη. δε νομιζεις;
    αυτοπεποιθηση και γενικα θετικη ενεργεια αντλουμε απο παντου νομιζω. φροντιζωντας τον εαυτο σου, κανωντας ενα ζεστο μπανιο, φορωντας καθαρα ρουχα, πηγαινωντας μια βολτα να παρεις αερα, ψωνιζοντας κατι καινουργιο. ακομα κι ανταλλαζωντας μια απλη κουβεντα μπορεις να νιωσεις καλυτερα. αμα περιμενεις να φουσκωσεις για να νιωσεις καλα τοτε υπαρχει προβλημα.

Similar Threads

  1. Γυμναστηριο για αντιμετωπιση καταθλιψη!
    By Καποιος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 04-05-2009, 22:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •