Δέχθηκα λεκτική κακοποίηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614

    Δέχθηκα λεκτική κακοποίηση

    Σήμερα δέχθηκα λεκτική κακοποίηση από συμφοιτητή μου, γιατί ανέφερα στον υπεύθυνο καθηγητή της εργασίας μας ότι δεν ενημερώθηκα για τη συνάντηση στην οποία ήμουν απούσα, πράγμα το οποίο ο ίδιος ανέλαβε να κάνει. Μου πρόσηψε βαριές προσβολές και κατά τη γνώμη μου χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Η αλήθεια είναι πως παριστάνει το λόγιο και τον πνευματικό άνθρωπο και δεν αφήνει να του πέσει κουβέντα! Επίσης, έχει από κοντά τους καθηγητές, και νομίζω πως γι' αυτό έκανε σαν δαιμονισμένος!!
    Τριβελίζουν το μυαλό μου τα λόγια που μου είπε και δεν μπορώ να τα ξεχάσω.
    Πιστεύετε πως δίκαια συμπεριφέρθηκε έτσι; Εγώ κάνω καλά που το σκέφτομαι συνέχεια; Έχω πέσει θύμα λεκτικής κακοποίησης αρκετές φορές στο παρελθόν. Από τα σχολικά μου χρόνια ακόμη, και ακόμη δεν το έχω ξεχάσει!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    5
    προφανως απο τα λεγομενα σου, αν καταλαβα καλα, τον αφησες να σου μιλησει ασχημα χωρις να του απαντησεις καν,ή απαντωντας του τρομαγμενη! δε νομιζω οτι θα πρεπει να δινεις σημασια στα λογια καποιου σαν αυτον που περιεγραψες.γιατι ομως οι προσβολες του να τριγυριζουν στο μυαλο σου? ειναι λογικο ισως να σοκαριστηκες αλλα μεχρι εκει.υψωσε και συ λιγο τη φωνη σου!οταν πιστευεις πως εχεις δικιο υπερασπισου τον εαυτο σου,οφειλεις να το κανεις!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εισαι καλο κοριτσακι γι αυτο τα παθαινεις. Ως γνωστον τα καλα κοριτσια πανε παραδεισο, τα κακα ομως πανε παντου. Επιστημονικα το λενε διεκδικητικοτητα. Καθημερινα το λενε μπιπ!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    ειναι...θεμα ταξης και δικαιοσυνης ...να βαλεις τον αλλον στην θεση του...οταν σου συμπεριφερεται ασχημα...
    να προστατεψεις τον εαυτο σου...οπως θα προστατευες εναν συνανθρωπο σου...που υφισταται βιαιη συμπεριφορα.....
    τοσο οσο...δεν χρειαζεται ουτε παραπανω ..ουτε παρακατω....αλλα για σκεψου λιγο...αυτος μεσα στην μανια του να δειχτει..οτι ειναι κατι...και την εγωπαθεια του.... πατησε πανω σου....σαν να ησουν κατι ασημαντο και ανυπαρκτο...κι οχι οτι εχει σημασια τι σκεφτεται ενα επαρμενο μηδενικο....αλλα στο δικο σου το παρτερι πρεπει να μαθει ο καθενας οτι δεν μπορει να μπαινει και να ποδοπατα....
    τουτεστιν...την επομενη φορα που εστω και θα σε στραβοκοιταξει....θα το πω κοσμια....αρχισε τον στα μπινελικια....κι αφου τον κανεις χωμα....χαμογελα μες την ηρεμια και φυγε
    θα νιωσεις πολυ καλυτερα πιστεψε με....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Τι σ πε δηλαδή γτ αμα σου την είπανε τόσες φορές ώστε να τις θυμάσαι είσαι πολύ τυχερή εγώ ούτε π θυμάμαι πόσες τφορές μ την έχουν πει χωρίς λόγο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    κακως την δεχθηκες!! να την γυρισεις πισω!!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Παιδιά του απάντησα κι εγώ αλλά αυτός έλεγε τα διπλάσια. Όσο του απαντούσα, τόσο περισσότερο τσίτωνε και με έβριζε.
    Εδώ να σημειώσω ότι το όλο "σκηνικό" έγινε μέσω διαδικτύου. Την ώρα εκείνη που το είπα στον καθηγητή, ήταν ήπιος και δε μιλούσε. Μόλις πήγε σπίτι του όμως έβγαλε όλο το δηλητήριό του.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ριξε ενα κλαμμα και ξεχασε το . Δεν εχει νοημα να σκας για εναν μαλακα.
    Σκεψου ποσο γελοιος ειναι που ενω αυτος δεν σε ενημερωσε αντι να σου ζητησει συγνωμη ή να πει εστω κατι για να δικαιολογηθει αρχισε να σε βριζει.
    Αξιζει να χαλιεσαι για εναν τυπο σαν αυτον?
    Εσυ τι πιστευεις?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    πανε αυριο και πες του ''ετσι να μιλας στην αδερφη σου παλιομαλακα!''
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    κατι τετοια με εκνευριζουν αφανταστα ομως......και ειδικα κατι τετοιους ειναι που γουσταρω ατελειωτα να βαζω στην θεση τους με τον πιο σκληρο τροπο
    τι να πω.....το σιγουρο ειναι πως δεν πρεπει να στεναχωριεσε γιατι προκειτε για ατομο χαμηλου επιπεδου που δεν αξιζει τον κοπο...
    αλλα αν θες και μερικα ευκαιρα μπινελικια....στην διαθεση σου....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν ειναι τιποτα. ενα κοψιμο τα αρχιδια και θα σ πω μετα πως θα βριζει με τις ψιλες νοτες
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Έφτασε σε σημείο να μου πει ότι με σιχάθηκε κιόλας... Ο παλιογελοίος... Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη! χεχε
    Δεν αξίζει το ξέρω, αλλά όσο να 'ναι επηρεάστηκα! Και δυστυχώς ό,τι και να του έλεγα στη θέση του δε θα τον έβαζα. Δε σταματούσε να γράφει. Ήθελα να ήξερα πρόσωπο με πρόσωπο θα είχε τόσο θράσος να μου μιλήσει έτσι;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by HorriBell View Post
    δεν ειναι τιποτα. ενα κοψιμο τα αρχιδια και θα σ πω μετα πως θα βριζει με τις ψιλες νοτες
    χαχαχα.....δεν μπορεις να κοψεις σε καποιον κατι που δεν εχει
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by Αλκμήνη View Post
    Έφτασε σε σημείο να μου πει ότι με σιχάθηκε κιόλας... Ο παλιογελοίος... Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη! χεχε
    Δεν αξίζει το ξέρω, αλλά όσο να 'ναι επηρεάστηκα! Και δυστυχώς ό,τι και να του έλεγα στη θέση του δε θα τον έβαζα. Δε σταματούσε να γράφει. Ήθελα να ήξερα πρόσωπο με πρόσωπο θα είχε τόσο θράσος να μου μιλήσει έτσι;
    λεω...να εκτυπωσεις αν γινεται τα μηνυματα και να τα δωσεις στον καθηγητη σας
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    λεω...να εκτυπωσεις αν γινεται τα μηνυματα και να τα δωσεις στον καθηγητη σας
    Να κάνω τέτοιο θέμα λες; Δε θέλω να δημιουργήσω αναστάτωση. Εξάλλου είναι και δικά μου μηνύματα μέσα

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Λεκτικη μνημη
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 38
    Last Post: 12-07-2011, 08:17
  2. λεκτικη βια στο σχολειο απεναντι στο γιο μου
    By Maria_T in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 26-01-2011, 12:56
  3. Κακοποίηση
    By oXe in forum Κακοποίηση
    Replies: 51
    Last Post: 19-09-2010, 11:21
  4. Replies: 130
    Last Post: 03-05-2010, 02:05
  5. λεκτική βία
    By Helena in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-2007, 17:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •