μπέρδεμα...μεγάλο μπέρδεμα....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369

    μπέρδεμα...μεγάλο μπέρδεμα....

    καλησπέρα....γράφω ξανά εδώ γιατί δεν θέλω να τα πω κάπου αλλού...ίσως γιατί τα έχω πει πολλές φορές ίσως γιατί δεν θέλω να δω να με λυπούνται δεν ξέρω....περνάω από τις καλύτερες κ από τις χειρότερες φάσεις της ζωής μου....από τις καλύτερες γιατί έχω, ότι έχω ζητήσει από τη ζωή...έχω τους φίλους μου, την οικογένεια μου, τις ασχολίες μου, έχω κάνει ήδη αρκετή δουλειά με τον εαυτό μου κ είμαι πολύ περήφανη γιαυτό....αλλά...υπάρχει πάντα ένα αλλά...κ αυτό αφορά κυρίως τον μεγάλο μου έρωτα...πρώτη φορά αντιμετωπίζω κάτι τέτοιο...όταν χωρίσαμε δεν το περίμενα όλο αυτό...περίμενα τα κλασικά...ότι ουσιαστικά είχα ζήσει κ την προηγούμενη φορά που είχα χωρίσει....ότι ζουν όλοι...δηλαδή θα πονούσα, θα έκλαιγα κ κάποια στιγμή θα γινόμουν καλά κ θα πήγαινα παρακάτω....είμαστε χώρια 4,5 μήνες κ μέσα σε αυτούς τους μήνες έχω μπει στην διαδικασία να μαζέψω τα κομμάτια μου πάνω από 10 φορές κ το λέω χωρίς να υπερβάλω...δεν παραπονιέμαι γιατί ήταν επιλογή μου κ δεν είναι αυτό το πρόβλημα μου....το πρόβλημα μου είναι γιατί δεν μπορώ να τον αφήσω πίσω μου....γιατί κάθε φορά που εμφανίζεται (όχι για να μου πει να είμαστε μαζί αλλά για την οποιαδήποτε βλακεία, είτε να ρωτήσει απλά τι κάνω,είτε έτσι απλά για να μιλήσουμε) εγώ γυρίζω πάλι στην αρχή...έχουν γίνει πολλά μέχρι σήμερα...πράγματα που με έχουν πληγώσει...πράγματα που κανονικά δεν θα έπρεπε να του συγχωρέσω....η λογική φωνάζει τρέχα μακριά όχι μόνο για αυτά που μου έχει κάνει αλλά κ για το επάγγελμα του....αλλά η καρδιά μου λιώνει....υποσυνείδητα πάντα περιμένω μια του κίνηση η οποία πάντα έρχεται....έχουμε πει πολλές φορές τέλος σε όλο αυτό το χρονικό διάστημα αλλά πάντα επιστρέφει....σαν να μην μπορεί πολύ καιρό μακριά μου....έχουμε βγει κάποιες φορές έξω κ αν μας δει κάποιος θα πει ότι αυτοί οι δύο είναι φουλ ερωτευμένοι....δεν το λέω μόνο εγώ...μας είδε μια γνωστή μου κ μου το είπε...έχουμε κάνει πολλά λάθη...αυτός κάθε φορά που τον ρωτάω αν υπάρχει αυτή η πιθανότητα να το πάμε από την αρχή μου λέει ένα δεν ξέρω....από τη μια θέλω κ από την άλλη όχι...δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν θα ξανακρεμαστείς από πάνω μου....αλλά κάθε φορά που είμαστε μαζί μου λέει πόσο όμορφα νιώθει, πόσο γνώριμα είναι όλα αυτά...πόσο πολύ του αρέσουν τα χάδια μου κ πόσο του λείπουν....πρόσφατα μου είπε ότι θα του λείψει που δεν θα κάνουμε μαζί πρωτοχρονιά....είμαι τόσο πολύ μπερδεμένη...η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι ακριβώς θέλω να ρωτήσω γιατί οι ερωτήσεις μου είναι πολλές....ουσιαστικά μια γνώμη για όλο αυτό...πως φαίνεται....ευχαριστώ για τον χρόνο σας κ συγνώμη κ για το πρίξημο αλλά κ για το μεγάλο κείμενο.......

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μινα μου μονο πρωτοτυπο δεν ειναι αυτο που γραφεις εδω. Απ οτι φαινεται αν ζυγισουμε το ωραιο που νιωθεις οταν εισαι με τον ποπαυ σε σχεση με αυτο που νιωθεις οταν σε πληγωνει, δεν ειναι αρκετα τα δευτερα για να σε κανουν να απομακρυνθεις. Αλλωστε ξερουμε ολοι οτι ο ανθρωπος δεν ειναι μονο ορθολογικο ον. Ειδικα οταν μεσολαβε ο ερως, αστα να πανε. Εγω θα σου λεγα να ξανακανεις παρεα με τον ποπαυ και να φασωνεστε, απλα προσπαθησε να μην επενυδεις τοσο συναισθηματικα. Να εχεις κατα νου δηλ οτι μπορει να εξαφανιστει, να ναι αστατος κλπ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    . Εγω θα σου λεγα να ξανακανεις παρεα με τον ποπαυ και να φασωνεστε, απλα προσπαθησε να μην επενυδεις τοσο συναισθηματικα. Να εχεις κατα νου δηλ οτι μπορει να εξαφανιστει, να ναι αστατος κλπ.
    αυτό είναι το πρόβλημα ότι δεν θέλω μόνο αυτό...γιατί κάθε φορά που πρέπει να πάει ο καθένας σπίτι του κάθε φορά μου είναι πιο δύσκολο....κ ειδικά τώρα που πλησιάζει ο καιρός να μπαρκάρει....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Το ξερω. Παντως δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου τροπος για να κανεις εναν που δε θελει σχεση, να θελει. Εδω ομως υπαρχει και το πρακτικο κομματι οτι ειναι ναυτικος. Καλο θα ταν απο την αρχη, επειδη οι σχεσεις εξ αποστασεως ειναι μανικι και ουσιαστικα ειναι μπουρου μπουρου και σεξακι μια στο τοσο,να αποφευγεις. Δηλ αμα γνωρισεις εναν αλλο και σου πει οτι μενει ή σπουδαζει μακρια απο την περιοχη σου, αστο καλυτερα, μην ξαναβγαινεις. Εδω τωρα ειναι ευλογο να εχεις θεμα γτ εχετε περασει πολλες καταστασεις στο παρελθον για μεγαλο διαστημα κλπ. Ομως στο ξαναλεω, οτι κ να ρθει να σου πει μινα μου μοναδικη μου αγαπη, οταν θα λειπει τι θα κανεις εσυ και τι θα κανει αυτος? Παρτο λοιπον ετσι, οτι και ολα τελεια να ταν, υπαρχει αποσταση λογω δουλειας.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    ήμασταν 2,5 χρόνια μαζί κ έχω ζήσει μαζί του ένα ταξίδι το οποίο αντί να μας απομακρύνει μας έφερε πιο κοντά....μου είπε πως φοβάται ότι δεν θα είναι ο ίδιος....βέβαια δεν ξέρει αν θα είναι καλύτερος ή χειρότερος....εχτές έδειξε σαν να ήταν έτοιμος να μου πει έλα να τα ρισκάρουμε όλα κ όπου βγει αλλά δεν το είπε....πονάω μακριά του....μπορεί βέβαια να είναι κ το γεγονός ότι είμαι ακόμα μόνη μου.....πραγματικά είμαι πολύ μπερδεμένη.....το μόνο σίγουρο είναι ότι τον αγαπάω πάρα πολύ....αυτό το ταξίδι θα κρίνει κ την απόφαση του....αλλά....πάντα υπάρχει ένα αλλά....αν ήμουν 100% σίγουρη πως υπάρχει η πιθανότητα να είμαστε ξανά μαζί ίσως το ρίσκαρα να περιμένω τώρα όμως????

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πες οτι περιμενεις τωρα και πες οτι σου λεει ξερεις να δοκιμασουμε, σε θελω κλπ. Οταν θα λειπει ταξιδια τι θα κανεις? Θα σε πιανει ζηλεια κ ανασφαλεια, μοναξια, θα σου φταινε ολα, θα κουραστεις κλπ. Γι αυτο σου λεω, ο,τι κ να γινε στο παρελθον παρτο κι ετσι, οτι μια σχεση δεν κρατα με τετοια χρονικα κενα γτ ακριβως παευ να ναι σχεση.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Μήνα θα τα χετε όταν είναι εδώ κ όταν φεύγει θα χωρίζετέ ενδιάμεσα κάνει καθένας ότι θέλει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. μπερδεμα
    By asteraki24 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 17-11-2012, 22:49
  2. Μπέρδεμα
    By sables90 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-03-2012, 18:44
  3. μεγαλο μπερδεμα
    By zerooo in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 02-02-2011, 17:50
  4. μπερδεμα
    By sioutaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 28-11-2010, 13:49
  5. ΜΠΕΡΔΕΜΑ
    By dimitriskai in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-10-2005, 18:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •