πιασμενος αυχενας!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194

    πιασμενος αυχενας!!

    καλησπερα παιδια...απο την δευτερα εχω πιαστει στον αυχενα μου παρα και με ποναει τοσο πολυ που καταληγει στο κεφελι πονος με ενα συναισθημα σαν ζαλαδα....δεν ξερω εχω αρχισει και φοβαμαι αυτο με την ζαλαδα εχω οβηθει!!!να πω οτι εκανα εκετασεις αιματος πριν ενα μηνα και ηταν ολα καλα!!!!φοβαμαι για σκπ!!!ξερω οτι λεω χαζα αλλα φοβαμαι!!!εν τω μεταξυ με πιανει και ενα συναισθημα φοβιας με στεναχωρια σαν κατι οτι θα παθω....και με ιανει μια ταραχη στο κεφαλι σαν συγχχηση!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    104
    Quote Originally Posted by aggelikoula89 View Post
    καλησπερα παιδια...απο την δευτερα εχω πιαστει στον αυχενα μου παρα και με ποναει τοσο πολυ που καταληγει στο κεφελι πονος με ενα συναισθημα σαν ζαλαδα....δεν ξερω εχω αρχισει και φοβαμαι αυτο με την ζαλαδα εχω οβηθει!!!να πω οτι εκανα εκετασεις αιματος πριν ενα μηνα και ηταν ολα καλα!!!!φοβαμαι για σκπ!!!ξερω οτι λεω χαζα αλλα φοβαμαι!!!εν τω μεταξυ με πιανει και ενα συναισθημα φοβιας με στεναχωρια σαν κατι οτι θα παθω....και με ιανει μια ταραχη στο κεφαλι σαν συγχχηση!!!

    Αυχενας πιασμενος ειναι πολλα . τιποτα ομως σοβαρο!!!

    βαλε καποιον να σε τριψει λιγο και παρε παυσιπονο. κατσε ιδια και γενικα αν συνεχιστει κανε φυσιοθεραπεια. Βοηθαει!

    ομως μη φοβασαι , εγω οταν εχω ασχημη μερα , στρες η δεν κοιμηθω το βραδυ παντα εχω πονο αυχενα και μετα ζαλαδα- και πονοκεφαλο.
    If I could start again A million miles away
    I would keep myself - I would find a way....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου....πραγματι αυτες τις μερες λογω γιορτων τρεχω με την δουλεια δεν ξεκουραζομαι αρκετα και εχω παντα πολυ αγχος....ρε μιλαμε νιωθω να με σφιγγει τοσο πολυ που θα φυγει το κεφαλι απο το λαιμο και θα πεσει κατω χααχαχαα!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    αγγελικουλα μου αγχος σιγουρα ειναι.κι εμενα οι ασταθεια ζαλη παντα πιστευα οτι προερχετε απο τον αυχενα.κι εγω τωρα που γραφω δεν νιωθω και πολυ καλα...σημερα πηαγα την μικρη στη εκκλησια να μεταλαβει φοβομουν πολυ μην με πιασει κρισαρα γιατι σε εκκλησια παντα με πιανει..ευτυχως ειχα παρει μισο xanax δεν ειχε και παρα πολυ κοσμο κι ολα οκ..παει κι αυτο..αλλα τωρα δεν ειμαι και πολυ σουπερ..αυτες τις μερες ξεκουρασου λιγο..φιλακια

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Πετρούπολη
    Posts
    73
    Κι εμένα το ίδιο συμβαίνει. Το κεφάλι και ειδικά ο αυχένας με σφίγγει συνέχεια. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι ή αυχενικό ή κρύωμα. Τελικά είναι άγχος. Ο νευρολόγος μου είπε ότι είναι έντονο άγχοε. Ξεκινάει από το πίσω μέρος του κεφαλιού, συνεχίζει στον αυχένα, πάει στα αυτιά όπου μπορεί να μπουκώνουν και μετά στους ώμους που είναι πιασμένοι όποτε είμαι αγχωμένη. Μετά συνεχίζει στο στομάχι κλπ. Επαιρνα xanax και seropram γιατί είχα και κάτι φοβίες. Ομως δε μου έκαναν τίποτα. Συνέχιζα να έχω και ζαλάδες και αποπραγματοποίηση και άγχος. Προχθές λοιπόν ξαναπήγα στο νευρολόγο ψυχίατρό μου και μου έκοψε και τα δύο φάρμακα και μου είπε να παίρνω μόνο λίγο lexotanyl οποτε είναι απαραίτητο. Παίρνω μισό καθε βράδυ και βλέπω μεγάλη διαφορά. Είμαι πολύ καλυτερα και από διάθεση και από ενεργητικότητα. Αγχος καθόλου. Α και φυσικά μου είπε να πάρω τη ζωή στα χέρια μου και να βρω καινούργια ενδιαφέροντα και όλα τα ψυχοσωματικά θα φυγουν. Κάντε το ίδιο. Εγώ πάντως θα προσπαθήσω. Θα είναι μέσα στους στόχους της καινούργιας χρονιάς. ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ... ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ.

Similar Threads

  1. Πονοκεφαλος - αυχενας - δυσανεξια σε ηχους
    By dolce_21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 30-10-2013, 08:11
  2. Ενοχληση μασελα/αυχενας/κεφαλι!!!
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 04-08-2009, 18:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •