και τωρα..?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    10

    και τωρα..?

    καλησπερα..ειμαι 18 χρονων και ηλικρινα δεν ξερω πως να αρχισω..δεν αντεχω τον εαυτο μου.μετα απο αυτες τις γραμμες ξερω πως καποιος θα σκεφτει πως απλα δεν βλεπω τα ομορφα της ζωης και ουτε προσπαθω.μενω κλεισμενη σπιτι ζηλευοντας τοσο πολυ ολους οσους εχουν προχωρησει στη ζωη τους..αλλα ας τα παρω απο την αρχη.στα 16 μου νοσηλευτηκα για 7μιση μηνες σε ψυχιατρικη κλινικη με διαγνωση της νευρικης ανορεξιας.Σε ανυποπτο χρονο εκφραστηκα για αλλη μια φορα μεσα απο το φαγητο προσπαθοντας και παλι να υπερκαλυψω τα συναισθηματα και τα ονειρα μου -σαν ενα κουκουλι προς τον κοσμο και την ζωη-μεσα απο ακραιους αριθους και ποσοτητας..τοτε 25 κιλα και στο χειλος του θανατου τωρα εχοντας στα χερια μου εξετασεις που συνιστους αμεσο χασιμο βαρους..και οχι δεν ειναι θεμα εικονας..αρχισα να κοιταω βαθυτερα.πως ξεφευγεις απο τον φαυλο κυκλο πως αναπληρωνεις τον χρονο που εχασες?πως σταματας να μελαγχωλεις?πως βρισκεις την δυναμη να αλλαξεις..τοσα ονειρα..αν μονο δεν σκευτομουν τοσο πολυ.νιωθω οτι ο εγκεφαλος μου θα παρει φωτια απο την υπεραναλυση..τα χω συχαθει αυτα δεν ειναι ο κοσμος μου..γιατι ομως?γιατι αυτοι οι αλλοι ναι και εγω οχι?.(μαλλον ηταν πολυ ασυναρτητο ολο αυτο τσιριξε και εσυ μαζι μου)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Γλυκειά μου τι ύψος έχεις;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    10
    1,60 περιπου..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by viajera View Post
    1,60 περιπου..
    Tωρα ποσα κιλα εισαι;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    10
    δεν ξερω καθολου..το θεμα ειναι οτι γινεται εμμονη παλι αυτο σιγα σιγα..καθαρτικα μαλακιες..ψαχνω να βρω τον ελεγχο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Καλημέρα, μπορώ να ρωτήσω αν επιτρέπεται από που ξεκίνησες και έφτασες να έχεις νευρική ανορεξία? Εννοώ.. για ποιό λόγο? Διότι ξέρω γνωστές μου που ξεκίνησε από κόμπλεξ που είχανε κάποια κιλά παραπάνω... κάποια άλλη επειδή είχε κάποια προβλήματα και όταν έτρωγε ένιωθε πιο φορτωμένη... Εσύ?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by VickyK View Post
    Καλημέρα, μπορώ να ρωτήσω αν επιτρέπεται από που ξεκίνησες και έφτασες να έχεις νευρική ανορεξία? Εννοώ.. για ποιό λόγο? Διότι ξέρω γνωστές μου που ξεκίνησε από κόμπλεξ που είχανε κάποια κιλά παραπάνω... κάποια άλλη επειδή είχε κάποια προβλήματα και όταν έτρωγε ένιωθε πιο φορτωμένη... Εσύ?
    καλημερα,ημουν πολυ ιδεοψυχαναγκαστικη σε σημειο τρελας.μετρουσα μεχρι και της αναπνοες μου..η ανορεξια ηταν ενας τροπος ελεγχου για μενα..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    καλη μου 25 κιλα ειναι η πιο αδυνατη γυναικα στον κοσμο κ απορουν πωσ ζει παντωσ να ξερεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 14:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 03:50
  3. και τωρα τι?
    By evitaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 02-05-2012, 22:41
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 19:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •