Λεκτικη βια και καταριψη αξιων.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    3

    Λεκτικη βια και καταριψη αξιων.

    Λοιπον σημερα καθουμενος στον υπολογιστη μου στο Facebook επεσα πανω σε ενα αστειο το οποιο μιλουσε περι θρησκειας.Επειδη λοιπον δεν αισθανθηκα ποτε την αναγκη να πιστεψω σε καποιον θεο η οτιδηποτε τελοσπαντων υπαρχει και επειδη κατα καποιο τροπο δηλωνω αθεος βλεποντας τα σχολια πεθανα στο γελιο.Ηταν ενα παιδι το οποιο αποκαλουσε τους αθεους και μη ορθοδοξους χριστιανους ανθρωπους βλακες και ατομα με χαμηλοτερη νοημοσυνη απο αυτην των πιστων στην ορθοδοξια.Σχολιαζω και εγω λοιπον και θετω μερικα επιχειρηματα που με οδηγησαν εμενα προσωπικα στο συμπερασμα οτι δεν υπαρχει θεος.Στην αρχη τα λογια μου ηταν ψυχραιμα μεχρι που αντιληφθηκα 2 σχολια του που ελεγε το ενα πως τοσα χρονια πολεμαμε την ορθοδοξια και πως η λεξη τα λεει ολα Ορθος=Σωστος κτλ. και πως ολες οι αλλες θρησκειεσ κανουν πληση εγκεφαλου στους πιστους τους.Το δευτερο σχολιο που ειδα ελεγε περι φιλελληνισμου.οποτε καταληγω γραφωντας πως συμπεριφερεται σαν ενα σκυλι που του λες κατσε και αυτο καθεται.οποτε να αναθεωρησει για το ποιος εχει υποστει πληση εγκεφαλου και τελος εγραψα πως αφου ειναι τοσο φιλελληνας θα επρεπε να πιστευει στους 12 θεους του Ολυμπου.Μεσα στα επιχειρηματα ομως εγραψα και το εξης." ..... μην μου λες μετα για θεους χριστους παναγιες και μαλακιες" κατι που δεν θεωρω προσωπικο.Οπως επισης οτι το ειπα πλαγιως ζωο δεν νομιζω οτι ειναι δα και τοσο σημαντικη βρισια για εναν 20χρονο.Οποτε μου απανταει λεγοντας πως δεν θελει να βριζω τον χριστο και την παναγια (κατι που δεν εκανα) και πως αμα μου εβριζε την μανα θα μου αρεσε.Και του λεω "δοκιμασε να βρισεις την μανα μου και θα σου εξηγησω εγω μετα απο κοντα αν υπαρχει θεος η οχι" κατι που επισης δεν θεωρησα προσβλητικο μιας και δεν βριζω κανεναν.Οποτε οπως καταλαβαινετε αρχιζει και βριζει την μανα μου.Δεν μπορω να πω κατι αλλο.Εβρισε μια μανα.Αυτην η ερμη μανα δηλαδη οπως και ολες οι μανες του κοσμου πανε μετα την θρησκεια; Τι θα επρεπε εγω να κανω δηλαδη τωρα;Αν πηγαινα εκει που ειναι αυτος και του εκανα ενα τρισαγιο θα εφταιγα; Η μηπως εχω αδικο;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    101
    Με τί κάθεσαι και ασχολείσαι... -_-

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    3
    xaxa..den 3erw apla me neuriase o tupos autos giati itan na sa na elege oti einai anwteros mou epeidi pisteuei ston xristo .. :/

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    101
    Again... Με τί κάθεσαι και ασχολείσαι!! :-P
    Σιγά τώρα μή θιχτούμε απο τέτοια άτομα!
    Έλεος.. :-P
    Στα φρύδια σου στην τελική... Υπάρχουν ακόμα πολλοί τέτοιοι..
    Ένας ακόμα λόγος για να μή θιχτείς είναι το οτι ξέρεις οτι ο τρόπος που σκέφτεται είναι ηλίθιος...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω λεω τον οτι τον προσβαλλες , τον ειπες σκυλι του ειπες και αυτο:"μην μου λες μετα για θεους χριστους παναγιες και μαλακιες". Δεν ειναι τροπος αυτος να μιλας με συνομιλητη που εχει διαφορετικη αποψη , ασχετως εαν ειναι σωστη ή οχι. Το περιεργο ειναι οτι δεν μπορεις να το "δεις".
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    101
    Συμφωνώ και με τον/την keep_walking... Βασικά, και οι δυο σας απαράδεκτοι ήσασταν... :-P

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Αμαν ρε σεις, θαρρεις κ πρωτη φορα συνεβη κατι τετοιο.. μπειτε troktiko η youtube να δειτε μαχες επι μαχεων.. Η κ σε πολλες αλλες σελιδες.. Το χει ο Ελληνας στο αιμα του, αμα δεν παρει τη δοση του την ημερα (να τσακωθει δλδ), δν μπορει.. Δες flamewars αντιφα με χρυσαυγιτες κ πολλα ακομα, θαρρεις κ ειναι κατι πρωτοτυπο π διαπληκτιστηκατε για τη θρησκεια! σιγα take it easy!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    101
    Πές τα Lacrymosa....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Τα λεω αλλα δν μ ακουνε!! Ειχα πεσει σε battle αντιφα με χρυσαυγιτες κ μιλαμε για κατεβαταααα με πιασε ιλιγγος δν αντεξα να διαβασω πανω απο 5 ποστ του καθενος!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Quote Originally Posted by TheBlackPearl View Post
    xaxa..den 3erw apla me neuriase o tupos autos giati itan na sa na elege oti einai anwteros mou epeidi pisteuei ston xristo .. :/
    το ειπε;μαλλον δεν τ ειπε οποτε αυτο εσυ καταλαβεσ κ μπορει να καταλαβεσ κ λαθοσ οποτε κ συ εισαι λαθοσ μη νομιζεισ οτι κ συ εισαι σωστοσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Εγω λεω τον οτι τον προσβαλλες , τον ειπες σκυλι του ειπες και αυτο:"μην μου λες μετα για θεους χριστους παναγιες και μαλακιες". Δεν ειναι τροπος αυτος να μιλας με συνομιλητη που εχει διαφορετικη αποψη , ασχετως εαν ειναι σωστη ή οχι. Το περιεργο ειναι οτι δεν μπορεις να το "δεις".
    λαικ!!!!!!!!!!!!
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Δέχθηκα λεκτική κακοποίηση
    By Deleted20082014 in forum Κακοποίηση
    Replies: 40
    Last Post: 01-05-2013, 19:25
  2. Λεκτικη μνημη
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 38
    Last Post: 12-07-2011, 08:17
  3. λεκτικη βια στο σχολειο απεναντι στο γιο μου
    By Maria_T in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 26-01-2011, 12:56
  4. Replies: 130
    Last Post: 03-05-2010, 02:05
  5. λεκτική βία
    By Helena in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-2007, 17:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •