Πως θα επρεπε να συμπεριφερομαι στις κρισεις πανικου του αντρα μου? - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 26 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 380
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Χτες εκανα πολυ κακες σκεψεις.... Νομιζω οτι σαλτερνω.....
    Πηγα να κοιμησω το παιδι (7 ετων και φοβαται να κοιμηθει μονος του, θελει καποιον να ειναι μαζι του) και ημουνα πολυ αγχωμενη, βιαστικη γιατι ειχα πολλα πραγματα να κανω αφου κοιμηθει το παιδι. Τα παιδια ομως τα αντιλαμβανονται ολα! Ενω καθε βραδυ κοιμαται το πολυ σε 5\' λεπτα χτες εκανε μια ωρα. Ειχα τοσα πολλα νευρα που μου ερχοταν να το σπασω στο ξυλο. Ντρεπομαι που το λεω, αλλά το σκεφτηκα. Ποιος εγω που δεν το εχω ακουμπησει ποτε, που τον κοιταω και λιωνω.... Κι ομως χτες το βραδυ ηθελα να το χτυπησω. Το σκεφτομουν οση ωρα προσπαθουσα να τον κοιμησω και ναι ηθελα να το κανω. Ελεγα απο μεσα μου \"συνελθε τι εχεις παθει, εισαι νευριασμενη, τι σου φταιει το αγγελουδι σου?\" Ευτυχως δεν το εκανα αλλα ημουν στα προθυρα, χωρις να κανει τιποτα να το δειρω, επειδη εγω ειχα τα νευρα μου.
    Δεν παω καλα....

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Αυτό το γεγονός + του ότι το παιδί φοβάται να κοιμηθεί μονο του, δεν σου λένε τίποτα? Εκτός του ότι δεν πάς καλα?

    Μήπως να αφήσεις κατά μερος τί λενε όλοι οι άλλοι και να δεις τον εαυτό σου? Να τον φροντίσεις πραγματικά?

    Το παιδί σου θα το εισπράξει αυτό, σίγουρα...Δεν γίνεται αλλιώς...

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Το παιδι εχει πολλους φοβους απο πολυ μικρο, δεν ειναι απιθανο ωστοσο να προηλθαν οι φοβοι του απο τη σχεση μου με τον αντρα μου. Οταν δεν ειμαι καλα με τον αντρα μου δινω ολη μου την αγαπη στο παιδι οπως και ο αντρας μου αλλά αυτο εχει και πολλα αρνητικα. Το φορτωνουμε, το πιεζουμε. Το παιδι ασφυκτια απο την τοση προσοχη

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Αφού το ξέρεις, τότε κάτι πρέπει να κάνεις γι αυτό δε νομίζεις?

    Δεν μπορείς απλά να συνεχίζεις να το κάνεις αυτό ούτε σε σένα, ούτε στο παιδί σου...Βλέπεις ότι το \"φορτίζεις\"

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    376
    Originally posted by gramle
    .......
    Τεσπα, σας κουρασα ρε παιδια....
    Μπορω να γραφω ως αυριο.......
    Και να δείς που κάποιοι μπορούν να διαβάζουν ώς αύριο....
    Κοίτα εσύ μη κουραστείς (Γενικά μιλώντας)

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Το ΣΚ μου χαλασε την διαθεση παλι ο αντρας μου. Κανει οτι ειναι δυνατον να με χαλασει. Εκανα μια συγκεντρωση σπιτι και πραγματικα κουραστηκα πολυ να μαγειρευω ολη τη μερα και να καθαριζω. Το βραδυ ηταν ολα τελεια. Ολοι μου εδειναν συγχαρητηρια εκτος απ\' αυτον. Το μονο που ειχε να πει ηταν πως δεν εκανα και κατι σπουδαιο! Τα παιδακια φεραν κατι δωρακια στον γιο μας και αυτος ειπε στο παιδι \"οι καλυτεροι φιλοι σου σου εφεραν φτηνοδωρα\" που τυχαινει οι μαμαδες τους να ειναι φιλες μου. Ηθελε να μου πει εμενα μεσω του παιδιου \"ωραιες φιλες εχεις\". Ετσι ομως τι μυνημα ειναι αυτο που περναει στο παιδι? Οτι οι καλοι φιλοι φερνουν μονο ακριβα δωρα? οτι ετσι κρινονται οι φιλιες? το μονο που του ειπα ηταν \"δεν περιμενα τιποτα καλυτερο απο σενα\" Δεν απαντησε...

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Το μονο που κανω ειναι να καπνιζω σαν αραπης απο την στεναχωρια και το αδιεξοδο που ειμαι. Μου φαινονται ολα βουνο. Ειμαι 35. Νιωθω οτι δεν εχω και πολλα περιθωρια ακομη. Αν προλαβω να ζησω απ\' το τσιγαρο που καπνιζω καθημερινα

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    \"οι καλυτεροι φιλοι σου σου εφεραν φτηνοδωρα\" που τυχαινει οι μαμαδες τους να ειναι φιλες μου. Ηθελε να μου πει εμενα μεσω του παιδιου \"ωραιες φιλες εχεις\". Ετσι ομως τι μυνημα ειναι αυτο που περναει στο παιδι? Οτι οι καλοι φιλοι φερνουν μονο ακριβα δωρα? οτι ετσι κρινονται οι φιλιες? το μονο που του ειπα ηταν \"δεν περιμενα τιποτα καλυτερο απο σενα\" Δεν απαντησε...
    Εγω θα το μετεφραζα αλλιως...οτι ισως να θελει να περασει το μυνημα μην βασιζεσαι και πολυ στις φιλιες σαν να θελει να εχει την αποκλειστικοτητα καπως....οχι οτι συμφωνω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341
    Συνηθισμένο τρόπος για να σε κάνει να αντιδράσεις έστω και αρνητικά σε κάτι που σου λέει. Εχει την αίσθηση ότι τον εγνοείς και τον έχεις γραμμένο και θέλει έστω και έτσι να τραβήξει την προσοχή σου. Λάθος του βέβαια αλλά έτσι είναι ο πληγωμένος εγωϊσμός. Ωρες-ώρες μας κάνει να φερόμαστε λες και είμαστε ακόμα σε νηπιακό στάδιο. Στην ουσία πίσω από την προσβολή του προσπαθούσε να σου τραβήξει το ενδιαφέρον στο προσωπό του, να ασχοληθείς και μαζί του. Ακούγεται περίεργο αλλά άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου και ιδιαιτέρως ενός άντρα που αισθάνεται ότι τον έχουν γραμμένο εκεί που δεν πιάνει μελάνι..

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    οτι μυνημα και να ηθελε να μου περασει ειναι απαραδεκτοπου το εκανε μεσω του παιδιου. Εχεις το παιδι την ικανοτητα να φιλτραρει με το μυαλο του την σκεψη του αντρα μου? οχι.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341
    Και ποιός σου είπε ότι εκείνη την ώρα το σκέφτηκε αυτό; Ούτε που του πέρασε από το μυαλό. Αν είχε την ικανότητα να μετριάζει τον εγωϊσμό του και να αυτοελέγχεται πολλά από αυτά που έχει κάνει δεν θα είχαν γίνει και δεν θα είσασταν εδώ που είστε τώρα.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μπορει και να ηθελε να απαντησει ο γιος του \"οχι μπαμπα εχεις αδικο\" επτα χρονων ειναι αρκετα ωριμο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Ναι πολυ ωριμο να ξερει να διακρινει τις προθεσεις των μεγαλων!
    Μα αν ειναι δυνατον, τι μου λες τωρα ρε κιπ?

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Ημουν πολυ χαλασμενη απο την συμπεριφορα του αντρα μου το ΣΚ και ειχα χαλια διαθεση χτες. Αποφασισα το βραδυ να του μιλησω αλλα φαινομουν οτι ημουν χαλασμενη. Αυτος το καταλαβε και τον πιασαν παλι οι κρισεις. Ειχε πονο στο στομαχι και ταση για εμετο. Οποτε εγω παλι το καταπια ολο αυτο και εκατσα στ\' αυγα μου ως συνηθως.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341
    Πρόσεχέ το αυτό με τις κρίσεις πανικού. Καμμιά φορά είναι ένα πολύ βολικό προπέτασμα καπνού που κρύβει πολύ πετυχημένα αυτά που δεν θέλουμε να φανούν ή δεν μας παίρνει να αποκαλύψουμε. Προσωπικά μου φαίνεται ότι τον έπιασε σε μία πολύ βολική στιγμή, πάνω που τον είχες στριμώξει...

Page 5 of 26 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •