Μια γνωμη, please!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    18

    Μια γνωμη, please!

    Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά!Θα ηθελα την γνωμη σας για το θεμα που με απασχολει τον τελευταιο καιρο.Μ αρεσει πολυ ενα παιδι και δειχνει ενδιαφερον αλλα
    θελω να κανω κατι γα να τον κατακτησω κατα καποιο τροπο. Κατ'αρχας ειμαι 26 και ειναι 29.Εγω μενω Κορινθο και αυτος Λαμια. Και η επικοινωνια μας ξεκινησε εντελως τυχαια οταν πριν 3μηνες ενας πρωην με προσκαλεσε μεσω μειλ(χωρις να το καταλαβει) σ ενα site γνωριμιών.Εγω μπηκα απο περιεργεια πιο πολυ για να δω τι παιζει με τον πρωην γιατι παλια ημουν κολλημενη μαζι του. Και τυχαια μου μιλησαν διαφοροι και με αυτον που με ενδιαφερει ανταλλαξαμε σκαιπ. Οποτε μετα μιλουσαμε κπ φορες οχι πολυ συχνα κπ φορες με δικη του επιδιωξη αλλες φορες εκανα εγω κινηση.Αλλα και λογω που δεν γνωριζομασταν και λογω αποστασης προχωρουσαμε χαλαρα και αργα χωρις να σκεφτομαστε μηπως γινει κατι.
    Ωσπου μια μερα πανω στην κουβεντα του ειπα οτι ανεβηκα αθηνα λεγαμε για μερη που μας αρεσουν εκει κ καπως μου προτεινε ραντεβου οταν κατεβαινε στις γιορτες.
    Στη συνεχεια ξαναμιλησαμε, βαλαμε και καμερα και βλεπομασταν και παρ οτι στον υπολογιστη φορω γυαλια του αρεσα. Και φλερταραμε μιλουσαμε για τη δουλεια καθως ειμαστε και οι 2 καθηγητες και εχουμε κοινα.Ειδικα μεσα στον Δεκεμβρη η επικοινωνια ηταν πυκνη στην καμερα μιλουσαμε κ 3 η 4 ωρες(βραδια πιο πολυ) προσεξε σε μενα πραγματα που δεν ειχε προσεξει αλλος, γενικα μου ελεγε και λεει ποσο ομορφη ειμαι..Ανταλλασουμε αποψεις για ταινιες.Μου προτεινε να παμε σινεμα και οτι θα εκανε την κλασικη κινηση με το τεντωμα και τλκ θα με αγκαλιαζε. Μην τα πολυλογω εκει που μιλουσαμε ανταλλαξαμε κ τηλ και μου εστειλε πρωτος ενα βραδυ, οταν μιλησαμε ξανα στο σκαιπ(επειδη εχει μια ικανοτητα να ψαρευει πληροφοριες) με ρωτησε στην κουβεντα τι θεωρω κακο επανω μου και του ειπα οτι ειμαι λιγο
    γεματουλα(70κγ ενω επρεπε 58) αλλα του εστειλα και φωτο(εχει στειλει κ αυτος) δεν εδειξε κατι ειπε μια χαρα σε βρισκω στο τελος με χαιρετισε με καρδια με ειπε ομορφη μις.Μετα ομως αραιωσε καπως του εστειλα εγω ενα ποιημα στο κιν και απαντησε και αυτος με ποιημα, με ρωτησε τι κανω,ποτε θα πιουμε ποτακι κτλ. Και μετα τπτ.. ενω ειχαμε κανονισει το σ/κ αυτο πριν τα Χριστουγεννα να βρεθουμε.Του εστειλα σαββατο να κανονισουμε λεπτομερειες και τλκ δεν βγηκαμε πηγε αραχωβα αντι για αθηνα-η ετσι ειπε-. Και εκει που πιστευα οτι τελειωσε mου εστειλε στο σκαιπ τεταρτη(ειδε μια νεα φωτο μ στο προφιλ)και μου εγραψε τι ομορφιες ειναι αυτες , μου ευχηθηκε για τα χριστουγεννα και μου ειπε πως περνας μεχρι να τα πουμε μου στελνει την αγαπη του.
    επειδη ελειπα εκδρομη δν απαντησα και με αναζητησε παλι χτες το βραδυ ρωτωντας με που χαθηκα..Και σημερα του απαντησα μιλησαμε,γενικα φλερταρε παλι με ρωτησε αν προεκυψε κατι γιατι μ ειπε οτι ομορφυνα επικινδυνα(με την φωτο γενικα επαθε λιγο πλακα) του ειπα κ εγω οτι μιλαμε μ ενα παιδι που γνωρισα απο μια συναδελφο-αληθεια ειναι -(του ειχα πει κ για ενα αλλο-οχι απο μονη μ, αυτος ολο ρωτα και για τον ενα κ τωρα για τον αλλο ολο αν μ 'εκλεψε' κανεις ) και ειπε οτι κ καλα στεναχωρηθηκε..Αλλα γενικα ανεφερε οτι δεν ψαχνεται γιατι τωρα θελει να ανοιξει φροντιστηριο εχει αλλες σκοτουρες. Ομως κατι πεταξε κ καλα οτι αφου δν ειμαι διαθεσιμη να του γνωρισω καμια φιλη κ του ειπα οκ αλλα του λεω δεν ενδιαφερεσαι για σχεση.Και η απαντηση του ηταν οτι αν ειναι κατι καλο δεν θα το αρνηθει και οταν συμφωνησα ειπε οτι γι αυτο δεν θελει να σταματησει να μιλαμε. Εγω διπλωματικα απαντησα οτι ναι και οτι ολα παιζονται μπορει να ειμαστε φιλοι η κατι αλλο η να σου γνωρισω φιλη.Εκει μου αποκριθηκε οτι φαγωθηκα με την φιλη και οτι θελει εμενα που ειμαι υπερκινητικη και γελω και εχω και ωραια γυαλια(του αρεσουν τα γυαλια σε μια κοπελα- εφω φοραω μονο στον υπολογιστη) Αλλα το ειπε λιγο στην πλακα.Και στο τελος κλεισαμε με ωραιο τροπο λεγοντας να τα ξαναπουμε, με ξαναειπε ομορφη
    και μου ζητησε στην επομενη συνομιλια και καμερα για να με δει οτι του ελειψε το γελιο μου. Και την πρωτοχρονια οταν του εστειλα για καλη χρονια μου απαντησε οτι η νεα χρονια οτι θελει να ερωτευτει μια κοπελα σαν εμενα και οτι του ελειψε η φατσουλα μου(μιλησαμε και μεσω σκαιπ χτες για καμια ωρα) Εσεις πως το βλεπετε?Τι μπορω να κανω για να με ερωτευτει εστω απο μακρια και μετα απο κοντα..
    Τον θελω πολυ, εχουμε χημεια και μ αρεσει οπως τον εχω δει στην καμερα..Και γενικα πιστευω οτι κατι θα γινει γιατι αλλιως ποιος ο λογος να μιλαμε(αν ισχυει το ολα γινονται για καποιο λογο).
    Ευχαριστώ πολυ!Συγνωμη για την εκταση του κειμενου!
    ΥΓ.Kerasi θα εκτιμουσα αν εμπαινες σ ενα κοπο να απαντησεις, εχω δει κ αλλες απαντησεις σου και μ'αρεσουν.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1
    καλησπερα και χρονια πολλα και καλα σε ολους.
    ειναι η πρωτη φορα που κανω κατι τετοιο αλλα αισθανομαι πολυ καλα που μπορω να μιλησω και να ακουσω ανθρωπους με προβληματα η ανησυχιες οπως και τα δικα μου.

    flower 22 χωρις να ειμαι καποιος ειδικος θα ηθελα να σου πω οτι αν διαβασεις η ακουσεις ανθρωπους που προσπαθησαν σε σχεσεις εξ αποστασεως ολα θα σου δειξουν στο οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο η ευκολο.γιατι βαζεις τον εαυτο σου σε μια τετοια διακασια με καποιον που δεν καν δει ακομα?
    ΥΓ kerasi κ εμενα μου αρεσουν οι απαντησεις σου.οταν θα βρω τον τροπο να σας πω τα δικα μου θα το εκτιμουσα πολυ.....

  3. #3
    Flower 22, δεν ειμαι ειδική σε αυτά αλλά πιστεύω πως ενδιαφέρεται και πως κάπου θα καταλήξει ολο αυτο αρκει να συγχρονιστείτε.Γνώμη μου είναι πως τα υπονοούμενά του να του γνωρίσεις κάποια φίλη σου, είναι επειδή κάποιες φορές του ανέφερες ότι μιλάς με κάποιους που γνώρισες.Αυτό κάνει τον άλλον να αμύνεται.Ελπίζω να γίνουν τα πράγματα ποιο ξεκάθαρα..

Similar Threads

  1. τη γνωμη σας..
    By FreakOut in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 23
    Last Post: 22-06-2014, 00:04
  2. Την γνώμη σας...
    By faith in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 12-10-2012, 00:31
  3. τη γνώμη σας please
    By empar in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 20-04-2011, 00:39
  4. Την γνωμη σας!
    By sweetgirl in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 6
    Last Post: 18-10-2008, 17:57
  5. Την γνωμη σας
    By Dotless in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 20-02-2006, 14:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •