ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1

    ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!ΕΙΜΑΙ 28 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΣΟΒΑΡΗ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΓΚΡΙΝΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΘΡΗΣΚΟΛΗΠΤΩΝ ΑΝΤΙΡΡΗΣΕΩΝ (Π.Χ.Η ΚΟΠΕΛΑ ΦΟΡΑΕΙ ΜΙΝΙ ΦΟΥΣΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΑΤΑΙ ΑΥΤΑ). ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ. ΠΕΡΥΣΙ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ ΝΑ ΠΑΡΑΣΤΟΥΝ ΣΤΟΝ ΑΡΡΑΒΩΝΑ ΜΑΣ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΝΔΟΤΟΙ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ ΤΡΟΜΕΡΑ. ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΑΝ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΙ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩς ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΜΟΥ. ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?? ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΗ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΛΛΩ/?? ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ε κοιτα, τα μινι στην εκκλησια ουτε εμενα μ αρεσουν, εννοω τα υπερβολικα μινι. Επομενως δινω δικιο στους γονεις σου. Να σεβομαστε και καποια ορια, μη τα ισοπεδωνουμε ολα. Πες της λοιπον της κοπελιας τα μινια ειναι για το κλαμπ, οχι για να παει να κοινωνησει. Και στο κλαμπ ομως δε θελω υπερβολες. Και αν δεν καταλαβες κατι να σου πω μια ιστορια να το δεις πιο παραστατικα...
    Last edited by kerasi; 09-01-2013 at 01:25.

  3. #3
    Νομίζω πως το πρόβλημα δεν ειναι το μινι στην εκκλησία μιας κ πιστεύω οτι η κοπέλα δε φοράει μίνι στην εκκλησια,αν πηγαίνει εκκλησια.Οι γονείς σου δε θα αλλάξουν άποψη.Το μονο που μπορείς να κάνεις είναι να προχωρησεις χωρίς την εγκρισή τους όσο περίεργο κ άβολο κ αν είναι αυτό.Αν κάνεις πίσω τώρα θα κάνεις και τις επόμενες φορές. Γιατί πιστεύω πως γονεις με τετοια στερεότυπα δύσκολα θα συμφωνήσουν με κάποια επιλογή σου, μονο αν αυτή είναι των δικών τους γούστων,ακόμα κ αν αυτά δε ταιριάζουν με τα δικά τους.

  4. #4
    Με τα "δικά σου" γούστα ήθελα να πω στο τέλος.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    8
    καταλαβαινω απολυτα την κατασταση σου...βρισκομαι και γω σε μια παρομοια κατασταση ενω δεν εχω ουσιαστικα προβληματα με τη σχεση μου η μητερα μου ειδικα με καταστρεφει....αφου ειναι της εκκλησιας λογικο ειναι που τους χτυπαει καπως αλλα τα ρουχα δεν κανουν τον ανθρωπο...ξερεις ποσες παπαδιες και καλα υπαρχουν οι οποιες εχουν κανει χιλια δυο και ξαφνικα με τσεμπερια βρισκονται στην εκκλησια και σταυροκοπανιουντε?τι παει να πει αυτο οτι επειδη φοραει τη μακρυα φουστα ειναι και αγια?δεν θα την επιβαλεις σε κανεναν,,,,αυτη ειναι η επιλογη σου και οφειλουν να τη σεβαστουν...δεν τη θελουν αυτοι..εσυ θα ζησεις την υπολοιπη ζωη μαζι της....αν εχετε καποιο μερος να μεινετε παντρευτητε και φυγετε μακρυα τουσ....αν απο την αλλη θες να μεινεις κοντα τους θα πρεπει να γινει μια μικρη υποχωρηση απο την κοπελα σου οποτε παει εκκλησια,αν παει...

  6. #6
    Παρε την κοπελα και χαμουρευτειτε μεσα στην εκκλησια την επομενη... χο χο χο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Κοιταχτε τωρα τι γινεται, υπαρχουν αυτοι οι ανθρωποι που πανε εκκλησια συνεχεια και ξερουν προσευχες και κοινωνανε και αναβουν κερια και υποκρινονται "αγιοι" υποτιθεται οτι ο χριστιανισμος διδασκει αγαπη,κατανοηση,σεβασμο ακομα και στον εχθρο σου ΚΑΙ ΣΟΥ ΓΥΡΝΑΝΕ και σου λενε μετα ασχημα πραγματα γεματο μισος για την κοπελα που αγαπας μονο και μονο επειδη το υφασμα που φοραει ειναι κοντο! αρνουνται κατηγορηματικα να ερθουν στον αρραβωνα και στον γαμο σας? ΓΡΑΦΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, το ξερω ειναι δυσκολο αλλα βγαλτους απο την ζωη σου και μην τους δινεις σημασια,μην τους ακους, φυγε μεινετε μακρια και μην δωσετε τηλεφωνα, εκει να δεις πως θα χεστουν πανω τους οτι σε εχασαν για τα καλα με την συμπεριφορα τους.

    Ακομα και δικιο να αποδειχτει να εχουν που δεν την πανε δεν εχει καμια απολυτως σημασια γιατι αυτη ειναι η ζωη σου και η δικια σου ευτυχια και τα δικα σου λαθη.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα φιλε μου παρε την κ μην ακους κανενα ειναι η επιλογη σου κ οταν κανεις αυτο που θελεις θα νιωσεις αυτοπεποιθηση

  9. #9
    Quote Originally Posted by Pandemonium View Post
    Κοιταχτε τωρα τι γινεται, υπαρχουν αυτοι οι ανθρωποι που πανε εκκλησια συνεχεια και ξερουν προσευχες και κοινωνανε και αναβουν κερια και υποκρινονται "αγιοι" υποτιθεται οτι ο χριστιανισμος διδασκει αγαπη,κατανοηση,σεβασμο ακομα και στον εχθρο σου ΚΑΙ ΣΟΥ ΓΥΡΝΑΝΕ και σου λενε μετα ασχημα πραγματα γεματο μισος για την κοπελα που αγαπας μονο και μονο επειδη το υφασμα που φοραει ειναι κοντο! αρνουνται κατηγορηματικα να ερθουν στον αρραβωνα και στον γαμο σας? ΓΡΑΦΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, το ξερω ειναι δυσκολο αλλα βγαλτους απο την ζωη σου και μην τους δινεις σημασια,μην τους ακους, φυγε μεινετε μακρια και μην δωσετε τηλεφωνα, εκει να δεις πως θα χεστουν πανω τους οτι σε εχασαν για τα καλα με την συμπεριφορα τους.

    Ακομα και δικιο να αποδειχτει να εχουν που δεν την πανε δεν εχει καμια απολυτως σημασια γιατι αυτη ειναι η ζωη σου και η δικια σου ευτυχια και τα δικα σου λαθη.
    ...λολ :Ρ
    Ακριβώς.
    Η θρησκόληπτοι κρύβουν τα περισσότερα απωθημένα και τη μεγαλύτερη κακία, γιατί στην πραγματικότητα δεν πιστεύουν, αλλά ακολουθούν το κοπάδι από φόβο μη παρεκλίνουν, καθώς δεν μπορούν να λειτουργήσουν αλλιώς.
    Φίλε θεματοθέτη, καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο να αγνοήσεις τους γονείς σου, αλλα δυστυχώς είναι ο μοναδικός τρόπος για να έχεις μια υγιή σχέση και αργότερα έναν ευτυχισμένο γάμο.
    Δειξτους ότι δεν ιδρώνει το αυτί σου και σταμάτα να πολεμάς και να θεωρούν πως έχεις ανάγκη την "ευχη" τους.
    Αν θέλουν να ακολουθήσουν καλώς, αλλιώς προχώρα μόνος σου.

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  2. DΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥς ΓΟΝΕΙς ΜΟΥ
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 07-05-2011, 10:53
  3. δεν μπορω να ξεπερασω τους γονεις μου
    By researcher in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 158
    Last Post: 14-03-2011, 16:22
  4. δεν αντεχω αλλο τους γονεις μου
    By πολυμνια in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 24-10-2008, 13:29
  5. Φόβος για τους γονείς
    By christos2004 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 03-08-2006, 11:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •