Γιατι να ζητησετε αναπηρικη συνταξη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359

    Γιατι να ζητησετε αναπηρικη συνταξη

    Πρεπει να τη ζητησετε μεχρι τα 24-25( οχι το επιδομα προνοιας αλλα να ζητησετε να ειστε προστατευομενο μελος) . δεν μπορειτε να δουλεψετε ουτως η αλλως. παιρνετε το 80% της συνταξης του πατερα ή της μητερας σαν μετα το θανατο του/της. το επιδομα αναπηριας ειναι 310ε/μηνα(προνοια). δεν αξιζει να δουλεψετε γιατι θα παιρνετε ~300ε το χρονο χωρις ενσημα. I define success as not working and I live like a king. Οποιος δεν με πιστευει ας επικοινωνησει μαζι μου. Απο μικρο και απο τρελο μαθαινεις την αληθεια. Ετσι λεει ο σοφος λαος.
    Δεν συμφερει το ισχυρους που μας κανουν πειραματοζωα να μας συντηρουν. ./john

    Αν εχετε μπει στο ψυχιατρειο. ΟΦΕΙΛΟΥΝ, πρεπει να σας τη δωσουν γιατι εχετε τη γνωματευση. αν δεν θα σας τη δωσουν τοτε θα τους κανετε μηνυση. τους εχετε στο χερι . ειστε αναπηροι δεν μπορειτε να δουλεψετε. για αυτο η ελλαδα δεν παει μπροστα. αρα μακαρι να υπηρχε ευθανασια.

    Εχετε και ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη. ΔΩΡΕΑΝ!
    Αλλα, δεν πρεπει να εμπιστευεστε τους γιατρους γιατι μπορουν να σας πουν εχετε καρκινο χωρις να χετε να σας βαλουν στο χειρουργιο και να σας παρουν τα οργανα και μετα ολο και κατι θα σκαρφιστουν.

  2. #2
    εγω που εχω συνταξη και παλι η ζωη μου με την ψυχωση μου φαινεται κοσμικο ανεκδοτο σκεψου να μην ειχα και την συνταξη και να επρεπε πανω απο ολο αυτο και να δουλευω φρικη.παιδια αν μπορειται παρτε συνταξη οχι για να σωθειται αλλα για να μετριασετε το κακο της ψυχωσης

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    170
    γεια σου δημητρη η συνταξη ποσο ειναι το μηνα και χονδρικα τι χρειαζεται για να βγει

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    310ε/μηνα + ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη . πληρωνεις και λιγοτερο νερο , φως( δεν λεω την εταιρια) κλπ.
    ειμαστε αναπηροι. we are the CRIPS.
    Δημήτρη με εμενα συμβαινει το εξης περιεργο. Οταν ειμαι στο σπιτι παρανοω αλλα εχω επιγνωση της παρανοιας μου και γραφω . Οταν βγαινω εξω συμπεριφερομαι σαν φυσιολογικος. ετσι λενε οι φιλοι μου...μηπως και οι φιλοι μου ειναι τρελοι?:Ρ:Ρ:Ρ:Ρ z0mg they gonna get me!
    Νικοπουλ, για να παρεις την αναπηρικη συνταξη πρεπει να περασεις απο επιτροπη(χρειαζεσαι την γνωματευση απο γιατρο, αυτο ειναι το βασικοτερο). Κανε κλικ στα παρακατω λινκ.

    http://www.ika.gr/gr/infopages/kepa/home.cfm αν εισαι ασφαλισμενος στο ικα

    http://www.ypakp.gr/ αν είσαι ασφαλισμενος στον ογα

    http://amea-blog.blogspot.gr/
    Last edited by the_downward_spiral; 08-01-2013 at 20:23.

  5. #5
    Quote Originally Posted by nikopoul View Post
    γεια σου δημητρη η συνταξη ποσο ειναι το μηνα και χονδρικα τι χρειαζεται για να βγει
    η 310 ευρω και ειναι επιδομα,η 80% του πεθαμενου γονεα οπως εμενα.παιρνας απο επιτροπη για να παρεις το 67% και μετα απο την υγειονομικη επιτροπη του στρατου για να στην εγκρινουν(εγω ημουνα στο ψυχιατρειο και μου την εγκριναν γτ θεωρησαν την περιπτωση μου αληθινη) και μια γνωματευση απο γιατρο οτι το προβλημα προυπηρχε και οταν ο γονεας ηταν ζωντανος

  6. #6
    Quote Originally Posted by the_downward_spiral View Post
    310ε/μηνα + ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη . πληρωνεις και λιγοτερο νερο , φως( δεν λεω την εταιρια) κλπ.
    ειμαστε αναπηροι. we are the CRIPS.
    Δημήτρη με εμενα συμβαινει το εξης περιεργο. Οταν ειμαι στο σπιτι παρανοω αλλα εχω επιγνωση της παρανοιας μου και γραφω . Οταν βγαινω εξω συμπεριφερομαι σαν φυσιολογικος. ετσι λενε οι φιλοι μου...μηπως και οι φιλοι μου ειναι τρελοι?:Ρ:Ρ:Ρ:Ρ z0mg they gonna get me!
    Νικοπουλ, για να παρεις την αναπηρικη συνταξη πρεπει να περασεις απο επιτροπη(χρειαζεσαι την γνωματευση απο γιατρο, αυτο ειναι το βασικοτερο). Κανε κλικ στα παρακατω λινκ.

    http://www.ika.gr/gr/infopages/kepa/home.cfm αν εισαι ασφαλισμενος στο ικα

    http://www.ypakp.gr/ αν είσαι ασφαλισμενος στον ογα

    http://amea-blog.blogspot.gr/
    φιλε μου καταρχην χρονια πολλα.και εγω παιρνιεμαι για φυσιολογικος μου λενε αλλα μεσα μου βραζω λες και με τηγανιζουν την ψυχη

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359

    Σαδισμος

    Σαδισμός->

    εγω παλι πιστευω οτι ημουν με τα φαρμακα μια χαρα εως οτου που το πα στους φιλους μου. απο 2-3 παρεες που ειχα κατεληξα με εναν φιλο που τον θεωρω μορφωμενο. ακομα και η οικογενεια μου μου φερετε σαν να μαι ζωο ε και απλα καθομαι μεσα τρωω πηγαινω τουαλετα καπνιζω και ακουω μουσικη. Ενας φιλος μου μου πε οτι στους φυλακισμενους επιτρεπεται να βγαινουν και στο προαυλιο. δημητρη και νικοπουλ, εσας η οικογενεια σας, σας φεροταν καλα? οταν τρελαθηκατε πως σας αντιμετωπιζαν? πιστευετε οτι δεν πηγαινατε στον ψυχιατρο( που ειναι και αυτος γιατρος) θα σας φεροταν οπως παλια?

    Οχι οτι σας νοιαζει αλλα εγω δεν βγαινω εξω για πολλους λογους. Δεν εχω στυση , δεν οδηγω, δεν περασα πουθενα, την μια παχαινω την αλλη αδυνατιζω και που τα λεω στο γιατρο μου, μου λεει ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ, ΤΙ ΘΕΣ?Θελω να του πω , αφου εισαι τοσο εξυπνος δωσε μου τη σωστη δοση να με στειλεις.Α και κατι ακομα, ειμαι ασχημος και τα λοιπα.να βρω γκομενα δεν μπορω.Δηλαδη τι να πω στην γκομενα? Ναι ξες ειμαι αναπηρος να σε κερασω κανενα πατατακι απτο περιπτερο και να σε παω στο σπιτι με το λεωφορειο?Αυτα ειναι στερεοτυπα και αποτι βλεπω δεν προκειται να αλλαξουν ποτε... τρελος χαπακιας πρεζακι...

    Κελεπουρι , Λεβεντογεννα & Παρατραγουδα.

    Και εγω ο ιδιος φοβαμαι τους ψυχωσικους. Ειχε γινει ενα επεισοδιο στη Ροδο παλια με εναν τυπο που αποκεφαλισε την γυναικα του και τον σκυλο του κατι τετοιο. Τετοια μοιρα δεν αξιζει σε κανεναν. Απτη στιγμη που πηγα στον ψυχιατρο ηξερα οτι η ζωη μου θα ειναι ενα βασανιστηριο.
    Αρα ουτε την μανα μου αδικω ουτε τον πατερα μου ουτε την αδελφη μου, αλλα ταυτοχρονα λυπαμαι τον εαυτο μου.

    Απτην στιγμη που πηγα στον ψυχιατρο ηξερα οτι ουτε να δουλεψω μπορω ουτε γκομενα μπορω να βρω ουτε να βγω εξω απτην χωρα μπορω ουτε αμαξι μπορω να οδηγησω ουτε τιποτα.

    Δημητρη πατα στο google Les miserables streaming και The invisible man streaming. Προσωπικα μου αρεσουν, μπορει να αρεσουν και σε σενα. Ετσι, για να σκοτωσεις την ωρα σου και οχι καναν ανθρωπο^_^. πλακιζω.

    Νιωθω οτι ο ψυχιατρος μου με κακοποιει ψυχολογικα αλλα παρολα αυτα συνεχιζω να πηγαινω. Θελω να τον ρωτησω μια φορα. Εσεις που σπουδασατε ψυχιατρικη εναν τρελο θα τον βαζατε μεσα στο σπιτι σας? εχω διαβασει οτι οι τρελοι χτυπανε τις γυναικες τους και τα λοιπα...τωρα να
    ανεβασω λινκ η οχι?

    Μαρεσει που θελουν να σταματησουν τους εγκλεισμους στα ψυχιατρια οι κοπρολαγνοι/κοπρολαγνες. Αυτο ειχε γινει πολυ παλια στην Ιταλια ουτως η αλλως. Τους αυτιστικους τους εβαζαν στα ψυχιατρια επειδη ελεγαν οτι εφταιγαν οι γονεις τους αποφασισαν να κλεισουν τα ψυχιατρια ε και τωρα αποτι φαινεται, σε λιγα χρονια, θα ξαναγυρισει και ο τροχος. Ειχαν βαλει και ενα γαλαζιο αλογο σε μια πλατεια. Οι Ιταλοι εχουν αρχιδια.
    Last edited by the_downward_spiral; 08-01-2013 at 23:32.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    φιλε μου καταρχην χρονια πολλα.και εγω παιρνιεμαι για φυσιολογικος μου λενε αλλα μεσα μου βραζω λες και με τηγανιζουν την ψυχη
    αρα παιζεις θεατρο...τεσπα

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    Αστυνομικο Δαιμονιο

    Υπαρχει και μια περιπτωση μου λεει ο καμενος εγκεφαλος μου οι αστυνομικοι να λενε στην τιβι οτι καποιος ειναι δολοφονος για να αισθανθει τυψεις καποιος serial killer και να παει να ομολογησει.
    Τα προγραμματα σαν το limewire/frostwire περιεχουν βιντεο με πληρωμενες ηθοποιους που μοιαζουν σαν παιδια για να πιανουν μελλοντικους παιδεραστες. Απο μικρο και απο τρελο μαθαινεις την αληθεια.
    Οπως πληρωμενες ηθοποιοι παριστανουν τις μαθητριες και πιανουν τους παιδοφιλους που εν δυναμει μπορει να γινουν παιδεραστες.

    ./αστυνομικο δαιμονιο

    Αισθανομαι τυψεις γιατι το 2006 κατεβασα ενα βιντεο με παιδακια λεγοταν r@ygold στο limewire. αντε το ειπα και ξεσκασα. δεν το ειδα καν ομως. απο τοτε αισθανομαι τυψεις και δεν θελω να κανω σεξ.ημουν 15 ελεγε το βιντεο 15yo και ηταν ενα 9 χρονο. ετσι ελεγε η περιγραφη του βιντεο. ουφ. ξεσκασα.

    Παρανοικό Σενάριο :

    Αν θελει να ακουει καποιος οτι ειναι καθυστερημενος να του λες οτι ειναι καθυστερημενος.[...] Ετσι αν καποιος εβγαλε 6,1(με 17 ωρες υπνο και χωρις μεσο,χωρις στυση, τρωγοντας ξυλο καθε μερα στο σχολειο, χωρις γκομενα . αφυσικα πραγματα για την ηλικια του) στις πανελληνιες τοτε οι υπολοιποι ειναι πιο πολυ καθυστερημενοι απο αυτον.
    Αν καποιος δε περασε με μεσω δεν μπορει να βγει εκτος ελλαδος γιατι θα γινει ρεζιλι. Οσο μεσω και να χεις αν δεν εισαι παραγωγικος η επιχειρηση που δουλευεις θα παει πισω. Δεν υπαρχει κοινωνια. Το καταλαβα πολυ αργα. Κυνισμος για την νικη.

    Οι αστυνομικοι πρεπει να ειναι νοητικα υστερημενοι. Το μονο που πρεπει να κανουν ειναι να αναγνωριζουν σχηματα οπως το τριγωνο και ο κυκλος και να εχουν μυικη δυναμη. Αυτο φαινεται και εκ του αποτελεσματος γιατι κανουν ολο λαλακιες.

    Για μενα εξυπνο ειναι ενα ατομο που μεσα σε αθλιες περιβαλλοντικες/κοινωνικες συνθηκες μαθαινει να ενκλιματιζεται και να προσαρμοζεται ακολουθει την μοδα προσεχει τον εαυτο του και πετυχαινει συνεχως και πανω απο ολα αναγνωριζει οτι εχει προβλημα και ζηταει βοηθεια. ειναι διπλωματης και αναγνωριζει οτι δεν ειναι ξερολας και ειναι κοινωνικος. ο ορισμος της υγειας.

    Παρ'ολα αυτα ατομο που επηρεαζεται απο τα ΜΜΕ και δεν εχει δικη του αποψη (κοινως ειναι προβατο) για μενα ειναι καθυστερημενο.

    οτι σε φοβιζει να το κανεις λενε οι ψυχιατροι. εχεις κομπλεξ με τον εαυτο σου? υπαρχουν παραλιες γυμνιστων. και λοιπα και λοιπα... δεν κανω τον εξυπνο. τα εχω διαβασει αυτα και τα εχω δει και στην πραξη. ./dope

    Κακοποιηση- Σεξουαλικη Κακοποιηση-Αλλα ποιος με πιστευει αφου ειμαι τρελος?

    οταν ημουν μικρος και νοσηλευομουν στο ιπποκρατειο(ανοσοανεπαρκε� �α) οι γονεις μου μου εδωσαν ληγμενα πατατακια---- στα 15 η μανα μου με εγλυφε στο λαιμο και πισω απο τα αυτια λεγοντας στην αδερφη μου οτι ετσι θα ξυπνησω σεξουαλικα.

    Το μόνο καλό που κανω στη ζωη μου(πιστευω) ειναι να γραφω τις εμπειριες μου σε αυτο το φορουμ και να βλεπουν οι μαθητευομενοι ψυχολογοι πως σκεφτονται/τι περνανε οι νευρασθενεις σαν εμενα.

    οταν ημουν μικρος επισης, η μανα μου(κιλκις) ελεγε στην ξαδερφη μου να μου δειχνει τα βυζια της και να με τσιμπαει τα "λαβασκια"(τους λοβούς του αυτιού)

    Γιατί μπανουν οι τρελοι σαν εμενα στα ψυχιατρεια?
    Μπορει να ειναι εθισμενοι στις βενζοδιαζεπινες να μη νιωθουν καλα να το λενε στο γιατρο τους και να τους κλεινει μεσα, αλλα αφου δεν υπαρχει αλλη λυση ειναι αναγκαιο

    Οι τρελοι γινονται αλκολικοι, τοξικομανεις ή αυτοκτονουν, η τους κλεινουν μεσα αν εχουν διαπραξει καποιο εγκλημα. εγω προτιμω να καπνιζω πολυ σαν τους τρελους , σαν ΑΥΤΟΥΣ.
    Αλλα αν υπηρχε κατανοηση και δεν υπηρχε το στιγμα μπορει να μην ημουν ετσι. τελοσπαντων. ευχαριστω για την ανεκτικοτητα που μου δειχνεται.
    Last edited by the_downward_spiral; 09-01-2013 at 09:58.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ρε μαγκες ειστε με τα καλα σας? Τι συνταξη κ μαλακιες, 20τοσο χρονων ειστε, στη πιο δημιουργικη ηλικια κ μου θελετε κ συνταξη! Εδω ο αλλος 70 χρονων κ ακομα διδασκει κ δουλευει, θαρρεις κ αμα παρετε τη "συνταξη" κατι θα αλλαξει στη μιζερη ζωουλα σας! Κ ειναι μιζερη επειδη εσεις το επιλεξατε κ δυστυχως δεν κανετε τιποτα να την αλλαξετε! Πρωτον, δεν ειστε καθολου αναπηροι, απλα λιγο τεμπεληδες ειστε (το ειπα πολυ ευγενικα το ξερω) κ δεν θελετε να ξεκουνηθειτε.. Πηγαινετε σε μια σχολη κατι να μαθετε μια τεχνη κατι πρακτικο (γιατι για πιο θεωρητικο δυσκολευουν τα πραγματα), ξεκουνηθειτε απο το σπιτι, καποια στιγμη θα βρεθει ευκαιρια κ για δουλεια, αλλα κανεις δεν θα ρθει να σας χτυπησει το κουδουνι κ να σας πει "θελω να σας προσλαβω".. Αιντε νεα παιδια ειστε κ συμπεριφερεστε χειροτερα κ απο τον παππου μου, ελεος! Αλλα θελει κ λιγο ζορισμα, αλλιως δν εχει αποτελεσμα.. Δυστυχως η ευτυχως, κοπιαζεις για να πετυχεις.. Ακου αναπηροι! Τεμπελουληδες ειστε κ τπτ αλλο, χωρις παρεξηγηση! :p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    19
    Άλλη κατηγορία είναι οι τεμπέληδες και άλλη αυτοί που έχουν πραγματικό πρόβλημα ψυχολογικής αναπηρίας και δικαιούνται να πάρουν συνταξη αφού περάσουν απο επιτροπή.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    κ εμενα μ λεει ο γιατροσ οτι εχω ψυχωση αλλα εγω δεν τον πιστευω κ κανω τα δικα μου κ παρα τισ απιθανεσ δυσκολιεσ εχω μια σχεδον φυσιολογικη λειτουργικοτητα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Οχι οτι σας νοιαζει αλλα εγω δεν βγαινω εξω για πολλους λογους. Δεν εχω στυση , δεν οδηγω, δεν περασα πουθενα, την μια παχαινω την αλλη αδυνατιζω και που τα λεω στο γιατρο μου, μου λεει ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ, ΤΙ ΘΕΣ?Θελω να του πω , αφου εισαι τοσο εξυπνος δωσε μου τη σωστη δοση να με στειλεις.Α και κατι ακομα, ειμαι ασχημος και τα λοιπα.να βρω γκομενα δεν μπορω.Δηλαδη τι να πω στην γκομενα? Ναι ξες ειμαι αναπηρος να σε κερασω κανενα πατατακι απτο περιπτερο και να σε παω στο σπιτι με το λεωφορειο?Αυτα ειναι στερεοτυπα και αποτι βλεπω δεν προκειται να αλλαξουν ποτε... τρελος χαπακιας πρεζακι...


    creative anti smoking ad
    inspirational aweseom office interiors
    rooftop bars in world
    luxuriest and priciest private jets
    expensive beach houses in america

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    bashing the Muslims is not a joke, pal.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    11
    εγω δεν εχω νοσηλευτει ποτε (παρολο που επρεπε) αλλα εχω χρονια ψυχωση παω σε ιδιωτη γιατρο θα μπορεσω να βγαλω συνταξη;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 02:08
  2. Replies: 52
    Last Post: 08-03-2010, 17:22
  3. Aναπυρικη συνταξη
    By Παστελι in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 52
    Last Post: 03-08-2009, 22:41
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58
  5. ψυχική ασθένεια και σύνταξη ή επίδομα
    By mboumbou in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 1
    Last Post: 12-08-2007, 03:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •