..Της ψυχης μου το τραγουδι.. - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 52 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 766
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Εγω αναφερθηκα στην συγκεκριμενη ταινία,
    ως σε ενα εξαισιο εργο Τεχνης,
    που ερχεται να ταρακουνήσει τον εσωτερικό κόσμο του θεατή,
    εφόσον ο τελευταίος βρίσκεται στον κατάλληλο ψυχικό συντονισμό με εκείνον του δημιουργού ( αν και με την ταινία αυτή ο δημιουργός φαινεται πως εχει το ταλέντο να σε υποβάλλει, να σε συντονίζει, αρκει να αφεθεις λίγο απο τις άμυνές σου) και να σου προσφέρει μια εντονη συγκίνηση και μια εμπειρία αφυπνιστική.
    Τέχνη , τέχνη..... τρελή αγάπη της ζωής μου )
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Καλημερα! και καλο μηνα και εβδομαδα!
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Καλημέρα! Καλό μήνα να έχουμε.
    Πήγα να ψαξω την ταινία που μου είπες αλλα δεν την βρήκα στα βίντεο κλαμπ... μάλλον την κατέβασες απο το νετ και δεν έχει βγει ακόμα.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Ναι την εχω κατεβασμενη..ακομη να βγει στα βιντεο κλαμπ.
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Φιλε μου Κρινο πως εισαι σημερα;Πως ηταν η μερα σου;
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  6. #171
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αλτερουλη με τσακισεςςςςςςςςςςςςς!!!
    μολις πριν λιγο τελειωσα το seven pounds....
    αμαν βρε δεν αντεξα στο τελος,
    ενιωθα σαν κατι να με πλακωνε.

    Καταλαβα γιατι σου αρεσε η ταινια,
    γιατι ειναι γεματη απο ενοχες και παει απο ενοχη σε ενοχη η κανω λαθος?




    Σημερα ειμαι αρκετα καλυτερα,
    ειχα πεσει σε μια φαση αραγματος εδω και μερες και απο σημερα αλλαζω τροπαριο και ζωη.

    Πλεον ειμαι σε πολυ καλη φαση και χαρομαι για αυτο...

    Εσυ?

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Φιλε στο ειπα οτι ειναι ετσι ταινια..
    Δεν μου αρεσε λογω των ενοχων κλπ.Η ολη ιδεα του τελους....και δεν μπορω να γραψω πολλα εδω για να την δουν και οι αλλοι!!
    Χαιρομαι που εισαι σε μια καλη φαση!Μια χαρα ειμαστε!

    Κι εγω καλα το παλευω αλλα νομιζω βγαινω σιγα σιγα πανω...Το προσπαθω τουλαχιστον!
    Αντε παμε για αλλες ταινιες
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  8. #173
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ε οκ το τελος ομως ηταν να το πω φρικη....
    αλλα οκ το προτιμω σαν τελος απο κατι αλλο.

    λοιπον παω για μαγειρικη και να δω το ΧΧΥ.

  9. #174
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Πριν λιγο ειδα και το ΧΧΥ.

    Το μονο που θα σου πω ειναι οτι μου αρεσε πιο πολυ απο boys dont cry.

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Αληθεια; το εχω κατεβασει και θα το δω σε λιγες μερες...
    Αντε να δουμε τι θα δουμε
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  11. #176
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ειναι πιο λυρικο και καθολου αμερικανικο οπως το BDC.

  12. #177
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    διαβασε την ιστορια της Κιμ Πετρας.
    Ειναι η νεωτερη γυναικα που εχει προελθει απο gender transition.



    Kim Petras
    From Wikipedia, the free encyclopedia

    Kim Petras

    Place of birth Nordrhein-Westfalen, Germany

    Kim Petras (born Tim Petras) is a German teenager who is an aspiring pop singer. Petras is well-known for having undergone a male to female gender transition at an early age. In 2008 she was signed to Joyce Records and released online her first single \"Last Forever\" which became popular on YouTube and Myspace with her songs being listened to 60,000 and 46,000 times respectively.[1] In September 2008 she released her first commercially available single \"Fade Away\" into the German market.[2]

    In 2006, Petras, then aged 13, appeared in a story on Stern TV, a German television current affairs show.[3][4]. In it she describes her \"gender transition\" and the medical treatment she receives at the Endokrinologikum (Hormone Center) in Hamburg by Dr. Achim Wüsthof.

    Petras received worldwide publicity the following year, aged 14, after she appeared in a German television documentary[5] and a talk show[6] in a push to get permission for early Gender Reassignment Surgery at age 16. According to German law, a person must normally be at least 18 to be allowed to undergo this kind of surgery. However, Petras turned 16 in 2008, and announced in a November 2008 post on her blog that she had recently completed her Gender Reassignment Surgery[7].

    The publicity generated from the 2007 TV appearances resulted in many news articles describing her gender transition at age 12 and describing her as the \"world\'s youngest transsexual\". However, this claim is erroneous as children as young as six have been diagnosed with Gender Identity Disorder and have begun the transition (though Petras may have been one of the youngest people to receive female hormone treatments.


    εδω ειναι τα τραγουδια της,
    http://www.youtube.com/watch?v=P0wEKpY3f5g

    και εδω το Blog της.
    http://kimperium.blogspot.com/

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Alter ego
    πως είσαι? Θα σου απαντησω με μειλ γιατί εχω προβλημα με το u2u. Καλο βραδακι ευχομαι!
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    106
    Alterego, διάβασα όλα τα post όλων. Ειλικρινά θαυμάζω την αντοχή σου στην καθημερινότητα κυρίως που αναγκάζεσαι να είσαι σχεδόν για όλους κάτι άλλο. Απαντάς πάντα με αρσενικές καταλήξεις και αυτό τα λέει όλα.
    Αλήθεια τι άποψη έχεις για την γυναίκα που έγινε άντρας και μετά θέλησε να κάνει παιδί, αφού είχε κρατήσει τα όργανα τεκνοποίησης;
    Θα ήθελες να γίνεις μητέρα ή πατέρας; πως τα έχεις κατατάξει όλα αυτά στο μυαλό σου; Εχεις τέτοια ένστικτα και σε τι φύλλο σου βγαίνουν;

    Παραπάνω κάποιος ανέφερε για αλλαγή φύλλου και ότι μετά την αλλαγή τελικά δεν ελκύεσαι από το επιθυμητό που είναι πια ασ πούμε τα άτομα διαφορετικού φύλλου μιασ και θα είσαι αγόρι. Μάλλον τελικά το αποτέλεσμα είναι κάτι ενδιάμεσο και περίεργο ίσωσ ούτε γυναίκα ούτε άνδρασ. Επίσησ αναρωτιέμαι μπορεί μία γυνάικα μετά από αλλαγή φύλλου να είναι άντρασ σεξουαλικά από την άποψη να έχει όλεσ τισ λειτουργίεσ ενόσ άνδρα με φυσιολογική σεξουαλική ζωή;

    Συγχώρεσε τις απορίες μου, δεν έχουν ανακριτικό ύφος αλλά μόνο διάθεση να καταλάβω και να μάθω

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Φιλη μου weird καλησπερα..ειμαι ενταξει.Νομιζω θα αρρωστησω αλλα αρχισα να παιρνω παυσιπονο για να μην με πιασει!!Εσυ πως εισαι;..

    Ζουζουνακι καλησπερα!Καταρχας ευχαριστω που διαβασες και απαντησες.Θελει οντως δυναμη και μεγλαο αγωνα και αυτο κανω καθε μερα ανελλιπως..Εξαλλου χωρις αυτον τον αγωνα δεν θα ημουν πουθενα.
    Οσο αφορα την αποψη μου για τεκνοποιηση κλπ.Δεν ειμαι κατα αλλα ουτε και υπερ.Απλα μπορω να σου πω οτι εγω δεν θα το εκανα.Ζω αποκλειστικα σε ενα ξενο σωμα που κουβαλαω που αυτο θα μπορουσε και να τεκνοποιηση αλλα δεν το επιθυμω και ουτε νιωθω κατι γιαυτο..
    Αν γινοταν η αλλαγη φυλου θα γινουν σωστα και ολοκληρωμενα.Το να αφηνα τα οργανα τεκνοποιησης θα ενιωθα οτι και παλι κατι δεν μου ανηκει.
    Δεν ειμαι κατα της εγκυμοσυνης,πιστευω ολοκληρωνει τις γυναικες πανω κατω αλλα εμενα ποτε.Αν ποτε θα ηθελα να κανω οικογενεια θα υιοθετουσα ενα παιδι που χρειαζεται την βοηθεια και την αγαπη μου και αν η συντροφος μου δεχθει βεβαια..

    Δεν ξερω αν μετα την εγχειρηση ειναι ετσι δηλαδη να μην εκλυεσαι απο το επιθυμητο.Αν καταλαβα καλα εννοεις αν γινει η εγχειρηση τελικα να μην εκλυομαι απο κοπελες;...μπερδευτηκα

    Οσο αφορα αν θα εχει ολες τις λειτουργιες ενος αντρα απλα θα σου πω οτι δεν το εχω πολυ ψαξει το θεμα ομως ετυχε να δω ενα δυο γιατρους να λενε πως οι λειτουργιες ειναι οι ιδιες εκτος απο το να παραγεις σπερματοζωαρια αρα δεν θα υπαρξει εγκυμοσυνη.Και αυτοι που κανου ναλλαγη φυλου εχω το θετικο οτι θα μπορουν να εχουν φυσιολογικη σεξουαλικη ζωη ακομη και στα 90!! Ειναι οντως περιεργο...

    Ευχαριστω!Ελπιζω να σε καλυψα και μην ανησυχεις δεν το πηρα σαν ανακριση.Περισσοτερο το ενιωσα ενδιαφερον
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

Page 12 of 52 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •