..Της ψυχης μου το τραγουδι.. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 52 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 766
  1. #46
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    67
    Για όσα όμορφα έχεις μέσα σου !!
    Με όλη μου την αγάπη
    Μαρίνα


    http://img519.imageshack.us/img519/6...124jpg1iq7.jpg

    http://img524.imageshack.us/img524/4...kearth1fx4.jpg

    http://img132.imageshack.us/img132/2...icorns1cn5.jpg

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Ευχαριστω!!..πολυ
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Ολα αρχιζουν απο τι στιγμη που αρχίζεις να νιώθεις!!!
    Το να νιώθεις, σημαίνει απλα, οτι συνηδητοποιείς ορισμένα πραγματα.Είναι μεγάλο πραγμα, να μπορείς να νιωσεις.Να νιώσεις αγάπη, φόβο, αγωνία, λαχτάρα, απλα να νιωσεις.Να αισθάνεσαι την ίδια σου την υπαρξη.Να πονάς, να κλαις, να χαίρεσαι.Για μένα πόνος και χαρα ειναι το ίδιο πράγμα, προερχονται απο την ιδια πηγη, αλλα κάποια στιγμή τσακώνονται για την πρωτια και χωρίζουν.Γιατι πονάμε, εφοσον εχει ερθει η χαρα και χαιρόμαστε εφοσον εχει ερθει ο πονος, και άλλωστε γιατι κλαιμε οταν χαιρομαστε;Τότε νιώθουμε την συνύπαρξη των δύο, οτι ειναι ακριβως το ίδιο πράγμα(ειναι η φάση στην οποια δεν εχουν τσακωθεί ακομα,και οπου ο πόνος ζηλεύει τη χαρα επειδή μπορεί να χαρίσει και εκεινη βαθια και εντονα συναισθηματα που θα χαραχτουν στην μνήμη του ανθρώπου).Τέλοσπαντων!!!
    Ναι φοβάσαι και λογαριάζεις τον έξω κόσμο, έχεις άγχος οτι δε θα σε αποδεχτούν, αλλα ποιος άνθρωπος δεν φοβάται, ποιός άνθρωπος δε θέλει την αναγνώριση, ποιος ανθρωπος δεν αναζηταει την αποδοχή.Είναι στην ανθρώπινη φύση να νιώθεις ετσι.Αλλοι πολύ, αλλοι λιγότερο.Ειμαστε οντα κοινώνικα, γιαυτό αναζητάμε την αποδοχή απο τους αλλους.Αυτο μη σε τρομάζει(τι βλακεια,τι ειρωνια εμένα να δεις πως με τρομάζει);

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Originally posted by kassi_21
    Χμμ παιδιά.Ας ξαναπάμε πάλι στο θέμα αποδοχή.Δεν είναι πιστεύω ότι δεν αποδεχόμαστε τον άλλο ως προσωπικότητα αλλά ίσως πολλοί να μην αποδέχονται μερικά του στοιχεία.Έλεγα στον γιατρό \"Μα πώς είναι να είσαι ομοφυλόφιλος;Πώς αισθάνεται κανείς;\"Και μου είπε\"Εφ΄όσον δεν είσαι είναι κουτό να ψάξεις να αισθανθείς\".Επειδή λοιπόν αυτό που αισθάνεσαι δεν το αισθάνονται οι ετεροφυλόφιλοι γι\'αυτό και δεν μπορούν να το αποδεχτούν ή δυσκολεύονται.Απλά τυχαίνει να είσαι μειονότητα και γι΄αυτό και αισθάνεσαι πιο μοναχικά.Αν εγώ μπορούσα να νιώσω αυτό που νιώθει η ομοφυλόφιλη απλά θα ήμουν ομοφυλόφιλη.Αν η ομοφυλόφιλη μπορούσε να νιώσει όπως εγώ(στο σεξουαλικό πάντα κομμάτι και στις δύο περιπτώσεις)απλά θα ήταν ετεροφυλόφιλη.Δεν είναι ρατσιστικό.Για εμένα είναι διαφορετικά στοιχεία.Πώς να το πω;Μας φαίνεται κάπως ξένο αυτό το θέμα της ομοφυλοφιλίας γιατί είναι κάτι που δεν μπορούμε να βιώσουμε και άρα να κατανοήσουμε.
    Εγω πιστευω, αγαπητη μου Κασσι, οτι οι ομοφυλόφιλοι αισθάνονται ακριβώς το ιδιο πραγμα οτι αισθάνονται και οι ετερόφυλοι απλα με το ιδιο φυλο.Και εγω προσπαθησα οπως και εσυ να ψαξω πως νιώθουν αυτοι οι άνθρωποι, με ενδιεφεραι, ηθελα να το κατανοήσω.Αλλα στην πορεια συνηδητοποιησα οτι δεν χρειζεται να το κατανοησω.Δεν ειναι και τοσο διαφορετικο.Μπορει να ειναι διαφορετική η αγαπη ο έρωτας η έλξη;Μπορει να αισθάνονται διαφορετικη αγαπη, διαφορετικό ερωτα, διαφορετικη ελξη;Οχι, απλα δεν αισθανονται αυτα τα πραγματα για το αλλο φιλο παρα μονο για το ιδιο.Ισως η μονη διαφορα να ειναι, και το λεω με επιφυλακη, να νιωθουν πιο βαθια συναισθηματα, κάθε τους σχεση να ειναι μοναδικη.Ισως φυσικα να ειναι και στον ανθρωπο..Θέλω να σου διηγηθω μια ιστορια.Τυχαινει να εχω μεγαλώσει στο εξωτερικο.Επισης τυχαίνει να έχουν αγοράσει ομοφυλόφιλοι το οικόπεδο οπου βρισκονται δυο πολυκατοικιες εκ των οποιων στο ένα διαμερισμα εμένα εγώ.Με αποτέλεσμα οι ενοικιαστες κατα το μεγαλύτερο ποσοστο να ειναι ομοφυλοφιλοι.Ακριβώς απο κατω μας εμενε ενα παιδι νεο στην ηλικία, το οποιο ειχε σχεση.Απο οσο καταλαβα, ισως και να τον εδερνε, γιατι πολλες φορες ακουγοταν το κλαμα, οι σπαραγμοι, και τα ουρλιαχτα ως πανω σε μας, και είχε και καποια σημαδια στο σώμα και στο προσωπό του.Μετα απο καιρο, ξαφνικα ενα μεσημερι ακούω παλι φωνες και κλαματα,αλλα κραυγες που εβγαιναν βαθια μεσα απο την ψυχη του, αφου χωρις να ξερω τον λογο, η τον ιδιο σαν ανθρωπο, εκτος απο τον καθημερινο χαιρετισμο, σπαραζε και εμενα η ψυχη μου.Μετα τον βλεπω να κατεβαινει στην αυλη να πηγαινει απο το ενα σπιτι στο αλλο κλαιγοντας και φωναζοντας.Να μη σε κουράζω τα δυνατα κλάματα και οι δυνατοι λυγμοι κρατησαν ως την επομενη μέρα.Μετα απο λιγο καιρο αλλαξε σπιτι.Και εγω, οπως και ολη μου η οικογενεια αισθανθηκαμε τον βαθητατο πονο του, τετοιο που και μετα απο τοσα χρονια μου εχει χαραχθει στη μνημη και δεν προκειτε να το ξεχασω.Δεν θα ξεχασω τα ατελειωτα βραδια που τον ακουγα να κλαιει, δεν θα ξεχασω ποτε τι βαθια συναισθηματα ενιωθε εκεινος ανθρωπος.Ισως να ακουγεται τρελο, αλλα ζηλευω που ισως να μην νιωσω εγω ποτε ετσι!!!Απλα τον θαυμαζω και ευχομαι να βρει εναν ανθρωπο, που να νιωθει και εκεινος βαθια!!!

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Originally posted by kassi_21
    Και να είσαι σίγουρη πως οι άλλοι για να σε απορρίπτουν γιατί διαφέρεις καταλαβαίνουν ότι διαφέρεις.Άρα αυτό που θες το βγάζεις προς τα έξω.Έλεγα σε μία κοπέλα που είχε τελειώσει ψυχολογία και τη συνάντησα τυχαία για έναν που με ενδιέφερε.Μα είμαι πολύ ήρεμη και πολύ ευγενική και όμως νιώθω ότι τον φοβίζω.(Του τα έριχνα παρεπιπτόντως.Χαχα)Γιατί απομακρύνεται;Μου λέει όσο και αν το κρύβεις οι άλλοι καταλαβαίνουν ποια είσαι.Ότι είσαι δυναμική και τα λοιπά.Οπότε ,καταλήγοντας σε εσένα,οι γύρω σου μπορεί να μην ξέρουν σε τι διαφέρεις αλλά ξέρουν ότι διαφέρεις.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by Alterego


    \"Υπαρχει μεγαλυτερη χαρα απο τον πονο\" ;
    Ναι.Η χαρά!

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by anoiksi
    Originally posted by kassi_21
    Χμμ παιδιά.Ας ξαναπάμε πάλι στο θέμα αποδοχή.Δεν είναι πιστεύω ότι δεν αποδεχόμαστε τον άλλο ως προσωπικότητα αλλά ίσως πολλοί να μην αποδέχονται μερικά του στοιχεία.Έλεγα στον γιατρό \"Μα πώς είναι να είσαι ομοφυλόφιλος;Πώς αισθάνεται κανείς;\"Και μου είπε\"Εφ΄όσον δεν είσαι είναι κουτό να ψάξεις να αισθανθείς\".Επειδή λοιπόν αυτό που αισθάνεσαι δεν το αισθάνονται οι ετεροφυλόφιλοι γι\'αυτό και δεν μπορούν να το αποδεχτούν ή δυσκολεύονται.Απλά τυχαίνει να είσαι μειονότητα και γι΄αυτό και αισθάνεσαι πιο μοναχικά.Αν εγώ μπορούσα να νιώσω αυτό που νιώθει η ομοφυλόφιλη απλά θα ήμουν ομοφυλόφιλη.Αν η ομοφυλόφιλη μπορούσε να νιώσει όπως εγώ(στο σεξουαλικό πάντα κομμάτι και στις δύο περιπτώσεις)απλά θα ήταν ετεροφυλόφιλη.Δεν είναι ρατσιστικό.Για εμένα είναι διαφορετικά στοιχεία.Πώς να το πω;Μας φαίνεται κάπως ξένο αυτό το θέμα της ομοφυλοφιλίας γιατί είναι κάτι που δεν μπορούμε να βιώσουμε και άρα να κατανοήσουμε.
    Εγω πιστευω, αγαπητη μου Κασσι, οτι οι ομοφυλόφιλοι αισθάνονται ακριβώς το ιδιο πραγμα οτι αισθάνονται και οι ετερόφυλοι απλα με το ιδιο φυλο.Και εγω προσπαθησα οπως και εσυ να ψαξω πως νιώθουν αυτοι οι άνθρωποι, με ενδιεφεραι, ηθελα να το κατανοήσω.Αλλα στην πορεια συνηδητοποιησα οτι δεν χρειζεται να το κατανοησω.Δεν ειναι και τοσο διαφορετικο.Μπορει να ειναι διαφορετική η αγαπη ο έρωτας η έλξη;Μπορει να αισθάνονται διαφορετικη αγαπη, διαφορετικό ερωτα, διαφορετικη ελξη;Οχι, απλα δεν αισθανονται αυτα τα πραγματα για το αλλο φιλο παρα μονο για το ιδιο.Ισως η μονη διαφορα να ειναι, και το λεω με επιφυλακη, να νιωθουν πιο βαθια συναισθηματα, κάθε τους σχεση να ειναι μοναδικη.Ισως φυσικα να ειναι και στον ανθρωπο..Θέλω να σου διηγηθω μια ιστορια.Τυχαινει να εχω μεγαλώσει στο εξωτερικο.Επισης τυχαίνει να έχουν αγοράσει ομοφυλόφιλοι το οικόπεδο οπου βρισκονται δυο πολυκατοικιες εκ των οποιων στο ένα διαμερισμα εμένα εγώ.Με αποτέλεσμα οι ενοικιαστες κατα το μεγαλύτερο ποσοστο να ειναι ομοφυλοφιλοι.Ακριβώς απο κατω μας εμενε ενα παιδι νεο στην ηλικία, το οποιο ειχε σχεση.Απο οσο καταλαβα, ισως και να τον εδερνε, γιατι πολλες φορες ακουγοταν το κλαμα, οι σπαραγμοι, και τα ουρλιαχτα ως πανω σε μας, και είχε και καποια σημαδια στο σώμα και στο προσωπό του.Μετα απο καιρο, ξαφνικα ενα μεσημερι ακούω παλι φωνες και κλαματα,αλλα κραυγες που εβγαιναν βαθια μεσα απο την ψυχη του, αφου χωρις να ξερω τον λογο, η τον ιδιο σαν ανθρωπο, εκτος απο τον καθημερινο χαιρετισμο, σπαραζε και εμενα η ψυχη μου.Μετα τον βλεπω να κατεβαινει στην αυλη να πηγαινει απο το ενα σπιτι στο αλλο κλαιγοντας και φωναζοντας.Να μη σε κουράζω τα δυνατα κλάματα και οι δυνατοι λυγμοι κρατησαν ως την επομενη μέρα.Μετα απο λιγο καιρο αλλαξε σπιτι.Και εγω, οπως και ολη μου η οικογενεια αισθανθηκαμε τον βαθητατο πονο του, τετοιο που και μετα απο τοσα χρονια μου εχει χαραχθει στη μνημη και δεν προκειτε να το ξεχασω.Δεν θα ξεχασω τα ατελειωτα βραδια που τον ακουγα να κλαιει, δεν θα ξεχασω ποτε τι βαθια συναισθηματα ενιωθε εκεινος ανθρωπος.Ισως να ακουγεται τρελο, αλλα ζηλευω που ισως να μην νιωσω εγω ποτε ετσι!!!Απλα τον θαυμαζω και ευχομαι να βρει εναν ανθρωπο, που να νιωθει και εκεινος βαθια!!!

    Ε,όλα καλά αλλά αλλά και οι ετεροφυλόφιλοι έχουν βαθιά συναισθήματα.Δεν είναι χαρακτηριστικό μονο των ομοφυλόφιλων....Είναι θέμα ανθρώπου πιστεύω.Συγνώμη,εννοείς ότι τον έδερνε η σχέση του νεαρού;Αυτο είναι φρίκη.....Θέλοντας να αστεϊστώ:Ε,τότε απ\'το βαθύ ξύλο έκλαιγε κι όχι απ\'τη βαθιά αγάπη..

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Αγαπητη Κασσι, γι΄αυτο λεω οτι το αναφερω με επιφυλακη.Το αναφερω απλα γιατι ισως να ειναι πιο δυσκολο να κανουν καποια σχεση,να περναν απο παραπανω δυσκολίες στιγμές.Και απο οσα εχω μαθει στη ζωη μου,τα δυσκολα που τα περνας με καποιον σε δενουν πιο πολυ.Οχι οτι οι ετεροφιλοι δεν νιωθουν βαθια συναισθηματα.Και εγω ετεροφιλοι ειμαι, και ξερω πως ειναι.Απλα δεν ξερω πως ακριβως νιωθουν οι ομοφυλοφιλοι,παραλο που εχω πολλους γνωστους και φιλους ομοφυλοφιλους.Δε νομιζω παντος να νιωθουν διαφορετικα απο εμας.Οσο αφορα για το παιδι, ναι μαλλον τον εδερνε, χωρις να παρω ορκο ομως.Απλες υποθεσεις.Και οχι δεν πιστευω, δεν πιστευω οτι ενα ενήλικο ατομο μπορει να κλαιει επι τοσες ωρες για ισως μια σφαλιαρα που εφαγε.Αλλωστε την ημερα εκεινη αυτος φωναζε και τον ικετευε, αλλα εκεινος εφυγε.Πως περνω μεχρι και τα αστεια σοβαρα, πρεπει να το κοιταξω αυτο μου φαινεται

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Αληθεια ξεχωριζεται η ελξη;Ο ερωτας;Γενικοτερα μπορεις να ξεχωρισεις κατι;Ο καθενας αντιλαμβανεται τα πραγματα διαφορετικα,για τον αλλο ειναι αλλιως και παει λεγοντας..Ειναι οπως και τον ρατσισμο.Τις ιδιες αγωνιες δεν εχει ο εγχρωμος με τον αλλο;Με μας;Κι ομως δεν μπορουμε να δουμε περα απο τον μικρο μας εαυτο.Τι ακριβως μας φοβιζει;Η ψυχικη και σωματικη μας ακεραιοτητα;
    Σημερα μου δημιουργηθηκαν αυτες οι αποριες..Με μπερδευουν.Ακομη και εγω μερικες φορες πιανω τον εαυτο μου να ξεχωριζει καποια πραγματα.Ετσι μας μεγαλωσαν,ετσι μας δημιουργησαν αλλα ποτε δεν ειναι αργα να σπασουμε αυτα τα δεσμα που μας φερνουν ολο και πιο κοντα στα χασμα μεταξυ μας..
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Originally posted by Alterego
    Αληθεια ξεχωριζεται η ελξη;Ο ερωτας;Γενικοτερα μπορεις να ξεχωρισεις κατι;Ο καθενας αντιλαμβανεται τα πραγματα διαφορετικα,για τον αλλο ειναι αλλιως και παει λεγοντας..Ειναι οπως και τον ρατσισμο.Τις ιδιες αγωνιες δεν εχει ο εγχρωμος με τον αλλο;Με μας;Κι ομως δεν μπορουμε να δουμε περα απο τον μικρο μας εαυτο.Τι ακριβως μας φοβιζει;Η ψυχικη και σωματικη μας ακεραιοτητα;
    Σημερα μου δημιουργηθηκαν αυτες οι αποριες..Με μπερδευουν.Ακομη και εγω μερικες φορες πιανω τον εαυτο μου να ξεχωριζει καποια πραγματα.Ετσι μας μεγαλωσαν,ετσι μας δημιουργησαν αλλα ποτε δεν ειναι αργα να σπασουμε αυτα τα δεσμα που μας φερνουν ολο και πιο κοντα στα χασμα μεταξυ μας..
    Η ελξη ξεχωριζεται μονο αν δεν ειναι δικη σου ελξη.Ο ερωτας ξεχωριζεται μονο αν δεν ειναι δικος σου ερωτας.Το λαθος η το σωστο το διακρινεις μονο αν δεν ειναι δικο σου.Το δικαιο η το αδικο το βλεπεις αν δεν το κανεις ο ιδιος κτλ.Με αυτο θελω να πω, οτι τιποτα που κανουμε δεν μπορει να ειναι απολυτα σωστο η λαθος.Για μας που το βιωνουμε ισως ειναι ετσι για αλλους ειναι αλλιως.Ειναι τα standarts που εχει βαλει καποιος στη ζωη του, ειναι ο χαρακτηρας και το περιβαλλον του.Το να ξεχωριζεις ετσι απλα ειναι πολυ ευκολο, αλλα το να αντιλαμβανεσαι και να κατανοεις;Εμεις οι ανθρωποι ψαχνουμε τα απλα πραγματα, ετσι ειναι πιο ευκολο να ξεχωρισεις και να κρινεις πριν μαθεις,δεις και ενδιαφερθεις.Τι κριμα!!!Τι πολλα πραγματα που χανουμε!!!

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Γλυκε μου ALTEREGO, αυτο το κειμενο που θα γραψω παρακατω, δεν ειναι απο μενα, αλλα απο εναν ομοιοπαθη Γερμανο.Το βρηκα σε ενα site καθως κοιταζα σχετικα με το θεμα.Δεν ξερω αν θα σου αρεσει, ειναι κειμενο Black χιουμορ θα ελεγα, η αυτοσαρκασμος.Εγω σαν απεξω το βλεπω τραγικο, νομιζω.Λοιπον ακου:

    Αξιοτιμοι κυριοι και κυριες της εταιριας \"μητερα φυση\"

    Ειχα πριν απο 21 χρονια παραλαβει ενα εμπορευμα σας, ονομαζομενο και σωμα, το οποιο μου ετοιμασατε για να με συντροφευει για ολη μου τη ζωη.Ημουν ευχαριστημενος με την αποδοση του μεχρι που αρχισα να σκεφτομαι,να αισθανομαι και καταλαβα οτι μου στειλατε λαθος σωμα.Ειμαι ενας αντρας, αλλα εσεις μητερα φυση, στριμωξατε την ψυχη μου σε γυναικειο σωμα!!!Θελω να κινησω την προσοχη σας και να σας πω οτι θα το μετατρεψω,εις γνωση μου οτι δεν θα εχω εγγυηση, αλλα ειναι απαραιτητο για την πορεια της ζωης μου.Η λαθος κινηση που κανατε(ή ο εκπαιδευομενος σας) με αναγκασε να μην ζησω ενα μεγαλο μερος των πραγματων που θα με εκαναν ευτυχισμενο στην μεχρι τωρα ζωη μου.Σε συνεννοηση με το δικηγορο μου θα απαιτησω τα δικαιωματα μου γιατι αυτο το σωμα εχει πολλα ελαττωματα, τα οποια ειναι δυσβασταχτα.Θα ακουσετε απο μενα συντομα!!!

    Τι λες;;;

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    ALTEREGO,ALTEREGO..........Zεις;;;;;;;
    Επικοινωνισε με τον κοσμο, σε αναζηταει.
    Ηello........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    πολυ καλο!! Να στειλω κατι τετοιο κι εγω;

    Δεν εχω εξαφανιστει απλα τον τελευταιο καιρο δεν ειχα διαθεση να γραψω οτιδηποτε οχι μονο σ\'αυτο το θεμα αλλα γενικοτερα.Θα επανελθω ομως αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

    Λες οι αλλοι που δεν εχουν δωσει μια απαντηση να μην τους φανηκε και τοσο ενδιαφερον;Η απλα το θεωρουν πολυ λογικο αυτο που μου συμβαινει;Ειναι παραξενο..

    Να εισαι καλα!
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    afou blepozn 1) oti exei meinei stasimo to thema. 2) oti den epikoinonei kaneis me kanena 3)den dineis kai esy kanena erathisma na grapsei o laos, kai 4)afou eixe fygei to thema sou apo ta top 10.AAAAAA,ola kiola de ftaiei o kosmos!!!

    ante grapse kati, ena stixo kati,na exume na sxoleiasume kai emeis tipota!!!

    kai tha deis.

  15. #60
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Φιλε μου καλησπερα,
    (αφου τελικα εισαι φιλος...)


    Τα οσα εγραψες ειναι συγκλονιστικα για να μην και κατι παραπανω απο αυτο.
    Θα μπω λοιπον κατ ευθειαν στην ουσια,


    Εχεις ενα διπλο προβλημα,
    το ενα ειναι ψυχολογικο και το αλλο σωματικο.
    Προτεινω να τα πιασουμε ενα ενα και αν θες απο τα πιο ευκολα.


    Το ψυχολογικο λοιπον πρωτα απο ολα.
    Εισαι τρανς απο οσο λες.
    Προεχει λοιπον να το αποδεχτεις και να δουλεψεις πανω σε αυτο.
    Προτεινω οχι να αγαπησεις φυσικα το σωμα σου αλλα τον εαυτο σου και οτι περικλειει αυτο.
    Να αρχιζεις να συζητας μαζι του και οχι να τον απαφευγεις σαν ενοχο για κατι.
    Οι περιγραφες σου υποδηλωνουν κατι τετοιο.

    Πιστευω οτι ολα μας τα προβληματα, αρχιζουν γιατι δεν αγαπαμε η δεν αποδεχωμαστε τον εαυτο μας η αν θες δεν μπορουμε να κοντρολαρουμε τα ενοχικα μας συνδρομα. Τα οποια και φυσικα χρειαζονται αμεσα (η οποτε ειναι δυνατον) απορριψη και ερμηνεια αυτων...
    Βεβαια εχεις να αντιμετωπισεις ενα βουνο καταστασεων, κυριως δε απο την κοινωνικη καθυστερηση που υπαρχει γυρω μας. Δυστυχως ομως πρεπει να μαθεις πως να αντιμετωιζεις τετοιες καταστασεις.








    Για το αλλο ζητημα, το σωματικο.
    Εδω δεν χωραει και πολυ συζητηση, πρεπει να κανεις εγχειρηση αλλαγης φυλου.
    Πλεον γινεται πιο ευκολα απο οτι παλια.
    Θα γινεις ενας ωραιος αντρας οπως επιθυμεις ΚΑΙ σωματικα.
    Θα προτεινα, να αρχιζεις να συλλεγεις λεπτομερειες πως μπορει να γινει αυτο.
    Ξερεις χρειαζεται και μια γραφειοκρατια εκτος των αλλων αλλα ειναι εφικτο.



    Αυτα σε πρωτη δοση, θελω να γραψω και αλλα, πρεπει να βγω ομως εξω οποτε θα επανελθω με συνεχεια.
    Καλο σου απογευμα και χαρηκα για το κουραγιο σου να πεις την εμπειρια σου.

Page 4 of 52 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •