..Της ψυχης μου το τραγουδι.. - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 52 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 766
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    [quote]Originally posted by anoiksi
    afou blepozn 1) oti exei meinei stasimo to thema. 2) oti den epikoinonei kaneis me kanena 3)den dineis kai esy kanena erathisma na grapsei o laos, kai 4)afou eixe fygei to thema sou apo ta top 10.AAAAAA,ola kiola de ftaiei o kosmos!!!


    Γιαυτο δηλαδη δεν γραφουν;;Πρεπει να εχω παντα κατι να πω δηλαδη ..Μην ανησυχησεις θα επιστρεψει συντομα η διαθεση μου να γραψω και παλι!!
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Φιλε μου Κρινο,ευχαριστω για την απαντηση σου.Το ονομα αυτο μου θυμιζει Διαφανα Κρινα,ακους μηπως;

    Τα πραγματα δεν ξερω αν ειναι ευκολα η δυσκολα,αυτο που ξερω ειναι οτι δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο τα να εισαι εγκλωβισμενος μεσα στον ιδιο σου τον εαυτο.Να μην μπορεις να εκφραζτεις ελευθερα γιατι ζουμε σε μια κοινωνια που αν δεν εισαι στην μαζα,μενεις πισω.Επαψα απο καιρο να αποτελω μαζα και χαιρομαι γιαυτο,οσο κι αν δυσκολευει.Οπως ειπα και παλιοτερα το να διαφερεις θελει δυναμη.Εινα φρικτο να κουβαλας τοσα χρονια ενα σωμα που δεν σου ανηκει,ενα σωμα που προσπαθεις να κρυψεις γιατι δεν σε εκφραζει.Δεν ξερω,δεν μπορω να νιωσω πως ειναι να εχεις ενα σωμα και να σου αρεσει,ξερω ομως πως υπαρχουν ανθρωποι που δεν θελουν το σωμα τους.Ειναι εκεινο το μοιραιο αισθημα του κατι παντοτε θα λειπει.Προσπαθησα πολυ να αγαπησω τον εαυτο μου,οπως ακριβως ειναι.Αφου δεν μπορω να αγαπησω το κορμι μου πλεον αγαπω τα μεσα μου,τον εσωτερικο μου κοσμο.Αγαπησα οτι απεκτησα αγαπω οτι αποκτω.Δεν εχω αλλη επιλογη και τελικα ισως να ειναι αυτο η ολη ουσια..Αν νιωθω ενοχος;Ναι ειναι φορες που νιωθω οτι θελω να ενοχοποιησω καποιον και βρισκω μονο τον εαυτο μου.Οσο κι αν του κρυβομαι δεν μπορω.Ειναι ο φοβος και η ανασφαλεια που το προκαλει αυτο,πιστεψε με το παλευω οσο τιποτα.

    Οσο για την εγχειρηση που αναφερες ειναι πιο δυσκολο απο οτι φαινεται.Ξερω για τον κοινωνικο αποκλεισμο ομως δεν ειναι αυτο που με φοβιζει.Το μονο που εχω στο μυαλο μου ειναι η οικογενεια μου. Ειλικρινα αυτη την ιδεα την διωχνω απο το μυαλο μου.Θελει δυναμη,αλλα ισως πιο μετα την παρω γιατι θα το θελω περισσοτερο.Δεν ειμαι ετοιμος για κατι τετοιο και ισως να μην ετοιμαστω ποτε,ποιος ξερει;Θα μαθω ομως περισσοτερο γιαυτο..

    Σε ευχαριστω πολυ!
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  3. #63
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Φιλε μου αλτερ,
    εν μερει το νικ μου προερχεται απο τα διαφανα κρινα, (λιωνωντας μονος βρεεεεε) και γιατι μου αρεσουν τα κρινα σαν λουλουδια...


    Στο δια ταυτα,
    αντιλαμβανομαι οτι σου εχουν δημιουργηθει ενοχες αλλα και δυσκολιες στο να προσπαθεις να ζησεις μια ηρεμη ζωη οπως αρκετος κοσμος, αλλα να μην μπορεις λογω αυτη της καταστασης που ζεις.
    Παρολα αυτα θα επιμεινω οτι αμα θελουμε - μπορουμε.
    Δυσκολα μεν αλλα μπορουμε.

    Αρκει να πεισμωσεις και να το βαλεις καλα μεσα σου και θα μπορεσεις.
    Ακομα και αν αυτο σου φαινεται αδυνατο, θα σου απαντησω οτι εχεις ελαχιστη ιδεα απο την δυναμη που κρυβεις μεσα σου...
    Θα μεινω λοιπον οτι ενα απο τα ζητηματα που μπορεις να λυσεις, ειναι να αρχισεις να ψαχνεις την κρυμμενη δυναμη που εχεις μεσα σου. Αυτη θα ειναι ενα απο τα πρωτα οπλα σου που θα σε στησει στα ποδια σου, οχι ομως οτι θα σου λυσει και ολα τα προβληματα σου οκ???
    Χρειαζεται μεθοδο και υπομονη, αυτογνωσια και αγαπη για τον εαυτο σου.

    Η εγχειρηση ειναι μια ιστορια που προς το παρον θα πρεπει να σε απασχολει σαν θεωρημα που καποια στιγμη θα το κανεις πραξη.
    Δυστυχως υπαρχουν και υλικες συνθηκες που πρεπει να της λαβεις υποψη σου.
    Προς το παρον, αρχισε να μελετας το θεμα, ψαξε στο ιντερνετ να δεις πως εγιναν παρομοιες αλλαγες φυλου.
    Μαθε ποσο τους κοστισε, και πως αισθανονταν μετα.
    Δυστυχως δεν εχω γνωση για το αντικειμενο και δεν μπορω να σου πω αλλες λεπτομερειες αλλα θα σου πω το εξης:
    Η αγνοια γενναει τον φοβο, και ο φοβος σκοτωνει την ελπιδα.
    Μαθε για το τι πρεπει να κανεις και οργανωσου πανω σε αυτο.
    Σημασια δεν εχει να λυσεις το ζητημα σου αυριο και κατι τετοιο ειναι αδυνατο να γινει.
    Σημασια εχει να μαθεις οσα περισσοτερα μπορεις και να οργανωσεις τα σχεδια σου για το αυριο.
    Σημασια εχει να παρεις την ζωη σου στα χερια σου και να αντιληφθεις οτι την λυση στην ουσια θα την δωσεις εσυ και κανενας αλλος.
    Σημασια εχει να καταλαβεις οτι ολα στηριζονται σε μια υποθεση εργασιας, οτι πρεπει να κανεις ενα μισο βημα που ειναι μεν δυσκολο, αλλα οχι αδυνατο σωστα?? σκεψου ομως οτι τα επομενα σου βηματα θα ειναι τροχαδην και οχι δειλα βηματα....



    Να σαι καλα!


    ΥΓ. Την αλλη εβδομαδα στην Αθηνα γινεται το gay pride που κατεβαινουν gay, λεσβιες και trans αλλα και ετεροφυλοι οπως εγω. Πιστευω οτι αυτες οι κοινωνικες ομαδες πρεπει να γινονται αποδεκτες και γι αυτο θελω να ελπιζω οτι η παρουσια μου προσθετει ενα λιθαρακι σε αυτο.
    Η γνωμη μου ειναι οτι καλο ειναι να κατεβεις και εσυ, να γνωρισεις κοσμο, να μιλησεις με κοσμο που τους τρωει το ιδιο σαρακι με εσενα.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by Alterego
    Λες οι αλλοι που δεν εχουν δωσει μια απαντηση να μην τους φανηκε και τοσο ενδιαφερον;Η απλα το θεωρουν πολυ λογικο αυτο που μου συμβαινει;Ειναι παραξενο..
    Γιατί δεν επικεντρωνεσαι σ αυτους που σου απαντησαν, και οχι σ αυτους που δεν σου απάντησαν? Διαβασα πολύ όμορφες απαντήσεις...Δυστυχώς ή ευτυχώς, δεν μπορουμε να επικοινωνήσουμε με ολους...αυτο ειναι παραπάνω από σίγουρο....ουτε φυσικα μπορούμε να ειμαστε αποδεκτοι ή αρεστοι σε ολους...κι αυτο εξίσου σίγουρο! Ας ξεκινήσουμε ο καθενας από τον εαυτο του....Ξεκίνα λοιπον, από εσένα...να αποδεκτεις εσένα, να αγαπήσεις εσένα με ολες τις διαφορές σου, και μην περιμενεις πρώτα απο όλους τους άλλους κάτι που οφειλεις πρώτα να δώσεις εσύ στον εαυτό σου....

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by krino

    Πιστευω οτι ολα μας τα προβληματα, αρχιζουν γιατι δεν αγαπαμε η δεν αποδεχωμαστε τον εαυτο μας η αν θες δεν μπορουμε να κοντρολαρουμε τα ενοχικα μας συνδρομα. Τα οποια και φυσικα χρειαζονται αμεσα (η οποτε ειναι δυνατον) απορριψη και ερμηνεια αυτων...
    εχει μεγάλη αλήθεια αυτό......

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by krino

    Η αγνοια γενναει τον φοβο, και ο φοβος σκοτωνει την ελπιδα.
    οπως κι αυτο....ισως κ περισσοτερη....

  7. #67
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    sofia,

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Φιλε μου κρινο και παλι ευχαριστω για την απαντηση σου..Συμφωνω σε ολες και τα ξερω.Ναι για την δυναμη που κρυβω μεσα μου την γνωριζω,μπορει οχι απολυτα μα την εχω βιωσει και την βιωνω.Ηθελε δυναμη να αποδεχτω τι ειμαι.Ενας καλος ανθρωπος που εχω διπλα μου με ρωτησε αν πιστευω οτι θα μπορεσω να αποδεχτω τον εαυτο μου ποτε.Η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν θα μπορεσω να τον αποδεχτω ως εχει εκεινο ομως που μπορω να αποδεχτω ειναι τα οσα νιωθω τα οσα εχω βιωσει και βιωνω,μπορω να αποδεχτω την διαφορετικοτητα μου και να ζω μ\'αυτην. Ισως αυτο να ειναι ενα βημα στο να αποδεχτω τον ιδιο μου τον εαυτο μου.Το κορμι ομως που κουβαλω ποτε δεν θα το αποδεχτω...
    Τα βηματα μου παντοτε ηταν δειλα,πολλες οι αιτιες ομως.Οταν εισαι εξω απο τα πραγματα μπορεις ευκολα να λες πολλα,μεσα ομως καπως γινονται πολυπλοκα.Εχω ομως επιγνωση των καταστασεων και ξερω οτι οσοι ειναι απο εξω να εχουν περισσοτερο δικαιο γιατι τα βλεπουν καθαρα τα πραγματα απο οτι εγω.Φιλε μου εχω δυναμη και πιστη και οσο δυσκολο κι αν ειναι το παλευω αλλιως δεν θα μπορεσω να υπαρξω.Δεν ξερω κατα ποσο αγαπαω τον εαυτο μου αλλα ειναι φορες που η μειονεξια μου τον σκοτωνει.Ομως δεν θα παψω ποτε να αγωνιζομαι για μενα,εξαλλου ολοι αυτο δεν κανουμε;Σε τι διαφερουμε;...Ισως και σε τιποτα..
    Οσο για το παρτυ,δεν ειναι οτι εχω προβλημα να ειμαι μεσα σε τετοιους ανθρωπους εξαλλου σε καποια κατηγορια δεν θα ανηκω και εγω;Ανηκω ομως σε καποια απο αυτες; Η μη αποδοχη του εαυτου μου που με κατατασσει; Το οτι δεν νιωθω ομοφυλοφιλο ατομο τοτε τι ειμαι;
    Ευχαριστω ομως που μου ειπες..

    Φιλη μου Σοφια,το οτι εγραψα αυτα που εγραψα δεν το ειπα γιατι εχω αναγκη να με αποδεχτει ολος ο κοσμος η να μου δωσει απαντησεις να με ηρεμησει.Δεν πεταω στα συννεφα και ξερω τις αληθειες.Για μενα ηταν δυσκολο να δημοσιευσω το θεμα μου,πολυ δυσκολο.Με τρομαζε...και ναι οταν διαφερεις ειναι φορες που εχεις αναγκη να σε αποδεχτουν,αν οχι ολοι αλλα οι περισσοτεροι.Δεν ειναι ομως μονιμο,ξερεις εσυ ο ιδιος τι εισαι και δεν θες επιβεβαιωση απο κανεναν.Εκανα αγωνα να αποδεχτω το πως νιωθω..ηθελα απλα να δω γνωμες και αποψεις να μπορεσω να δω πως μπορει να το δεις ο οποιοσδηποτε.Εννοειεται οτι επικεντρωθηκα στις απαντησεις αυτων που μου εδωσαν,δεν ζητησα κατι περισσοτερο,μην με παρεξηγεις.Σε ευχαριστω παντως.

    Γεια σας και ευχαριστω!
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    ...\"βαλτε να πιουμε\"

    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  10. #70
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    και δεν βαζεις να πιουμε??
    αλλωστε δεν θα εισαι οπως τα χιονια...


  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    334
    Θα συμφωνησω σχεδον απολυτα μοσα επισημαινουν η Σοφια κι ο (Διαφανος) Κρινος.

    Αλτερ, οσο κι αν δεν σου αρεσει αφτο που θα πω, εισαι μικρος ακομη κι ειναι ευλογο να συλλογιζεσαι τις ψυχολογικες συνεπειες των πραξεων σου πανω στις/ους στενες συγγενεις σου. Αλλωστε, ακομα εξαρτασαι απο εκεινους. Εχεις καιρο να αποφασισεις τι θα κανεις. Παντως, ασφαλως θα συμφωνεις πως το τι θα πραξεις με το σωμα σου, αφορα εσενα κ καμμια αλλη. Θα ηταν κριμα να χαραμισεις τη ζωη σου για το φοβο των αλλων- ακομη κι αν προκειται για τη μανα ή τον πατερα σου.

    Να το πω διαφορετικα: οι γονεις σου μονο ενα δικαιωμα εχουν. Να σε στηριζουν κ να ειναι περηφανοι για σενα. Αν οχι, δικο τους το προβλημα, οχι δικο σου.


    Απο την αλλη, η επιμονη που επιδεικνυεις λεγοντασ οτι ΔΕΝ εισαι ομοφυλοφιλος, μου προκαλει μια αλφα εντυπωση. Ποιος ειναι ομοφυλοφιλος; Αυτος-η που ποθει ατομα του ιδιου φυλου; Ωραια, κ πως εισαι σιγουρος οτι τα ατομα που καλουμε ομοφυλοφιλα θεωρουν οτι γουσταρουν ατομα του ιδιου φυλου; Πως ξερεις οτι δεν αισθανονται ακριβως οπως εσυ, δλδ. παγιδευμενα σενα σωμα που δεν τους εκφραζει;

    Υποθετω, δεν το ξερεις. Αρα, πως εισαι τοσο σιγουρος οτι ΔΕΝ εισαι σαν αυτους;

    Φοβαμαι οτι φερεσαι σαν να ειναι κατηγορια που οφειλεις να αποσεισεις.


    Κ για να το προχωρησω, αν επιτρεπεις. Λες πως αισθανεσαι αντρας. Δλδ; Πως ακριβως αισθανονται οι αντρες; Τι ειναι ο αντρας, κατ\' εσε;


    [size=-1
    ]Αυτό το τραγούδι δεν είναι για σένα
    μιλάει για θυσίες και σταυρούς
    κατάλαβες πράγματα που σου \'ναι ξένα
    αυτό το τραγούδι δεν είναι για σένα. [/size]

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Καλησπερα.Ναι οντως φιλε μου ακομη ειναι νωρις εξαλλου εξαρτιομαι ακομη απο αυτους αλλα και γενικοτερα εγω δεν εχω ετοιμαστει ακομη για κατι τετοιο..θελει ακομη πολυ αγωνα για κατι τετοιο.Ειναι ομως ευλογες οι φοβιες μου γιαυτο το θεμα.Ναι εχουν δικαιωμα απλα να ειναι περηφανοι ομως δες μπορεις να πεις οτι αν δεν ειναι δικο τους προβλημα.Πανω απο ολα υπαρχει σεβασμος και δεν θελω να ξεχασω οτι αυτοι νοιαστηκαν και πονεσαν περισσοτερο απο κανεναν αλλο στον κοσμο.Τους οφειλεις πολλα.Οχι ομως να εισαι εγκλωβισμενος μια ζωη..Εχω καποια περιεργη αντιληψη για την οικογενεια μου,δεν ξερω..απλα δεν θελω να τους κανω να νιωσουν ντροπη για μενα.

    Συγνωμη αλλα ομοφυλοφιλος δεν ειναι αυτος που ελκυεται απο το ιδιο φυλο;Ναι πιστευω αυτο ειναι..αλλα και κατι ακομη.Οι πλεονοτητα δεν εχει προβλημα με το δικο τους φυλο.Τουλαχιστο με οσα ξερω και εχω ακουσει.Η ψυχολογος μου,μου ειπε οτι αυτα τα ατομα μπορει να εχουν προβλημα με το σωμα τους αλλα οχι με την ταυτοτητα τους.Εγω εχω και τα δυο..Μου βρηκε διαφορες.Με ελκυουν ατομα που δεν ειναι ομοφυλοφιλα και οχι γιατι εχω καποιο προβλημα μαζι τους,απλα γιατι εχω εγω προβλημαμε την ταυτοτητα μου.Δεν ξερω,δεν μπορω να το εξηγησω,αδυνατω..συγνωμη.Ισ ως βοηθηθω να το εξηγησω καλυτερα

    Τι εννοεις φοβαμαι σαν να ειναι κατηγορια που οφειλω να αποσεισω;

    Οταν εννοεω αισθανομαι αντρας δεν ειναι καπως ετσι οπως απλα το εθεσες.Δεν ξερω τι αισθανεται ακριβως ο αντρας γιατι για μενα αντρας ειναι ανθρωπος πανω απο ολα.Ειναι σαν να με ρωτας αν ξερω πως αισθανονται οι ανθρωποι.Νιωθω πως δεν μου ανηκει η ταυτοτητα μου καιτο φυλο το οποιο με εφερε στον κοσμο η μητερα μου.Θα θελα να το αλλαξω γιατι δεν το αντιπροσωπευω.Το τι ειναι ο αντρας κατα εμε ειναι μεγαλη ιστορια που χρειαζεται αναλυση.Εκεινο που ξερω φιλε μου ειναι οτι ποθω το γυναικειο φυλο και με αυτο εχω ζησει τοσα και τοσα..ομως με μια ταυτοτητα που προσπαθησα να φτιαξω γιατι εκεινη που εχω απλα δεν μου ανηκει.

    Συγνωμη που δυσκολευομαι στα λογια,συνηθως δεν εχω προβλημα.Με πετυχες σε κακια βραδια.Ελπιζω ομως να μπορεσουμε να μιλησουμε.Δεν ξερω πως το βλεπετε ολοι η πως το αντιλαμβανεσε,ομως οφειλω να πω οτι απο μεσα ειναι αρκετα διαφορετικο γιατι το βιωνω μερα παρα μερα..Ευχαριστω ομως ειλικρινα για τις απαντησεις σας με βοηθανε στο να μπορεσω να δω πως το βλεπει καποιος απο εξω!

    καλο βραδυ!
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ξέρεις η μόνη παρατήρηση που μπορώ να (ξανά)κάνω μιας και ό,τι ήξερα να πω το είπα είναι ότι πολλοί που άλλαξαν φύλο δεν σταθεροποιήθηκαν στην αλλαγή τους π.χ(ο γνωστός Δήμος που έγινε Καρλότα,Δήμος και ξανά Καρλότα).Όταν δε κάποιος άλλαξε φύλο και έγινε από γυναίκα άντρας δεν συνέχισε να έχει ερωτικό δεσμό με γυναίκες ως άντρας αλλά έκανε σχέση κυρίως με ομοφυλόφιλους άντρες.Αυτά προς έρευνα δικιά σου και της ψυχολόγου.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by Alterego
    Λες οι αλλοι που δεν εχουν δωσει μια απαντηση να μην τους φανηκε και τοσο ενδιαφερον;Η απλα το θεωρουν πολυ λογικο αυτο που μου συμβαινει;Ειναι παραξενο..
    Γιατί δεν επικεντρωνεσαι σ αυτους που σου απαντησαν, και οχι σ αυτους που δεν σου απάντησαν? Διαβασα πολύ όμορφες απαντήσεις...Δυστυχώς ή ευτυχώς, δεν μπορουμε να επικοινωνήσουμε με ολους...αυτο ειναι παραπάνω από σίγουρο....ουτε φυσικα μπορούμε να ειμαστε αποδεκτοι ή αρεστοι σε ολους...κι αυτο εξίσου σίγουρο! Ας ξεκινήσουμε ο καθενας από τον εαυτο του....Ξεκίνα λοιπον, από εσένα...να αποδεκτεις εσένα, να αγαπήσεις εσένα με ολες τις διαφορές σου, και μην περιμενεις πρώτα απο όλους τους άλλους κάτι που οφειλεις πρώτα να δώσεις εσύ στον εαυτό σου....
    Σοφια μου, πιστευω οτι και εσυ και εγω και ο καθενας μας εαν θα αντιμετωπιζε κατι τετοιο θα ηθελε οσο το δυνατον περισσοτερες αποψεις να ακουσει.Αυτο που αντιμετωπιζει αυτος ο ανθρωπος δεν ειναι οτι πιο απλο μπορει να συμβει σε καποιον και επισης δεν ειναι και το πιο αποδεκτο απο το κοινωνικο συνολο.Ετσι το βρισκω λαθος να κατακρινεις την αναγκη αυτου του ανθρωπου να μαθει πως τον αντιμετωπιζει το κοινωνικο συνολο, μιας και αυτος ειναι ενας τροπος να μαθει τι τον περιμενει στο αμεσο μελλον και επισης ειναι ενας τροπος να μαθει να αποδεχεται την υπαρξη του καταρχας σε αυτο το λαθος σωμα που κουβαλαει και κατα δευτερο να μεταδωσει αυτη τι σιγουρια και στους αλλους.Ειναι πολυ βαναυσο αυτο που βιωνει αυτος ο ανθρωπος.Να αγαπησει τον εαυτο του ποτε δε θα μπορεσει κατ\'εμε, γιατι απλα αυτο το σωμα που εχει δεν ειναι ο εαυτος του.Δεν το θελει, το μισει.Αυτο που θα μπορεσει να αγαπησει ειναι η υπαρξη του σαν πνευματικη οντοτητα.Επισης στην συγκεκριμενη περιπτωση πιστευω οτι αυτος ο ανθρωπος εχει κατα ενα μεγαλο βαθμο αποδεχτει τι πραγματικα ειναι.Αλλιως θα μπορουσε να το πει και να στεκεται για αυτο που εχει πει δημοσιος;Και η αποδοχη του ιδιου μας του εαυτου \"φυσιολογικου η μη\" δεν ειναι αρρηκτα συνδεδεμενο με την αποδοχη που περνουμε απο το περιβαλλον;

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Originally posted by krino

    Η αγνοια γενναει τον φοβο, και ο φοβος σκοτωνει την ελπιδα.
    Καλο πολυ καλο!!!!!!!!Μου αρεσε!!!!!!!!!!!!!

    Επομενως διαλεξε, θελεις να φοβασαι η να ελπιζεις;
    Ειδες, Σοφια μου και αυτος ο ανθρωπος να μαθει θελει, γιατι να τον εξαναγκασουμε εμεις απλα να φοβαται και οχι να ελπιζει;

Page 5 of 52 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •