ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 110
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ενταξει αντιμ, κοιτα να ηρεμησεις καπως και απο αυριο αν θες, ξαναγραφεις με καθαρο μυαλο. Αν και τωρα περιγραφεις μια κυκλοθυμια. Τεσπα, καλο ειναι παντως να ρωτας τον αλλον που στηριζεται. Λες ας πουμε να του αλλαξεις γνωμη. Αρα εσυ θεωρησες ως δεδομενο οτι εισαι σκορπια κ ζαμανφουτιστρια κ πας τωρα να σκεφτεις τροπους να τον μεταπεισεις. Aν σε πω εγω δηλ οτι εισαι *******κι δε θα πρεπει να με ρωτησεις γτ το λεω? Δεν πειραζει που δε το ρωτησες πανω στην ενταση, απλα στο επισημαινω να το ξερεις για την επομενη φορα.
    Κατι αλλο....πως εμαθες οτι ψαχνεται στο ιντερνετ? Λες απο φιλους. Δηλαδη?

  2. #17
    στο οτι ειμαι σκορπια δεν θελησε ν δωσει εξηγηση ειπε μονο οτι δειχνω να μη με αφορα και αποασχολει τιποτα και τα σαιτ το εμαθα απο μια γνωστη μου ειδε την φωτο του εκει μεσα και μου το εδειξε βλεπεις μερικες φορες ο κοσμος ειναι πολυ μικρος

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οτι δε σε αφορα τιποτα απο που το συμπεραινει? Τον ρωτησες γτ το λεει?

  4. #19
    σε διαφορες πολιτικες κουβεντες που εκανε δεν επερνα μερος σε αυτες γιατι απλα δεν μου αρεσει να συζητω για πραγματα τα οποια δεν μπορω να αλλαξω και θεωρω περιττο να λεω τι εκανε ο ενας και τι εκανε ο αλλος ..αυτο ειναι το ενα και το αλλο ειναι οτι ενω αυτος ειναι ενα ατομο που ασχολειτε με ορειβασια με εθελοντισμους και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις εγω δεν ειμαι ετσι

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πες μου οτι ειναι κ σε κομμα γραμμενος....κνιτης κι ετσι?

  6. #21
    οχι μονο αυτο δεν εχει κανει ακομα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    γεια σου αντιμ. Τι γινεται? Πως παει η υποθεση? Ολα καλα?

  8. #23
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    γεια σου αντιμ. Τι γινεται? Πως παει η υποθεση? Ολα καλα?
    καλη η ερωτηση αλλα δεν ξερω τι να σου απαντησω........Ως γνωστον χωρισαμε αλλα αν και ανηκουμε σε αλλους κοσμους αν και σκορπια και ολα τα υπολοιπα ηθελε να ειμαστε φιλοι.ΟΚ ...το δεχτηκα βγαιναμε για καφε μιλουσαμε στο τηλεφωνο περι ανεμων και υδατων......Τις τελευταιες μερες τα πραγματα αλλαξαν μιλαμε σχεδον καθε βραδυ στο skype και οσες φορες εχουμε βγει δεν κραταει αποστασεις οπως εκανε .Δηλαδη θα με παρει αγκαλια θα με φιλησει και τα υπολοιπα .......αν μπορεις να καταλαβεις .......Δεν τολμαω να ρωτησω τι γινεται και γιατι το κανει αυτο γιατι πολυ απλα φοβαμαι την απαντηση .....Ξερει οτι ακομα εχω αισθηματα για αυτον και μου ειναι δυσκολο να καταλαβω γιατι συμβαινει και γιατι το κανει..........Θα μου πεις τωρα ρωτα τον.........Υπαρχει πιθανοτητα τωρα να αλλαξαν τα αισθηματα του ή απλα το θεμα για αυτον ειναι μονο σαρκικο????ηδου η απορεις !!!!!!!!!!!τελικα την αντρικη ψυχολογια ποτε δεν την καταλαβα κκαι σιγουρα δεν ειναι το μονο που δεν μπορω να καταλαβω..........Ηγνωμη σου για ολα αυτα ποια ειναι ?????

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εγω ειχα μεινει με την εντυπωση οτι απλως εγινε ενα καβγαδακι αλλα εισαστε μαζι κανονικα οπως πριν. Τι εγινε, αυτος απομακρυνθηκε ή εσυ?
    Το θεμα παντως ειναι οτι φλερταρει διαδικτυακως κ μπορει να βγαινει κ κανενα ραντεβουδακι. Ε αυτο δειχνει οτι αν υπηρξε ερωτας τωρα εχει φθαρει. Αν ομως εσυ δεν ενοχλεισαι απο μια τετοια προοπτικη δε βλεπω που ειναι το προβλημα. Η γνωμη μου ειναι συνεχισε κ κοιτα να ξαναεισαστε μαζι.

  10. #25
    [QUOTE=kerasi;424686]Εγω ειχα μεινει με την εντυπωση οτι απλως εγινε ενα καβγαδακι αλλα εισαστε μαζι κανονικα οπως πριν. Τι εγινε, αυτος απομακρυνθηκε ή εσυ?
    Το θεμα παντως ειναι οτι φλερταρει διαδικτυακως κ μπορει να βγαινει κ κανενα ραντεβουδακι. Ε αυτο δειχνει οτι αν υπηρξε ερωτας τωρα εχει φθαρει. Αν ομως εσυ δεν ενοχλεισαι απο μια τετοια προοπτικη δε βλεπω που ειναι το προβλημα. Η γνωμη μου ειναι συνεχισε κ κοιτα να ξαναεισαστε μαζι.[/QU

    οταν του ειχα πει για τα σάιτ μαλωσαμε και μετα απο 1 βδομαδα μου ειπε οτι ανηκουμε σε αλλους κοσμους και χωρισαμε μιλουσαμε μερικες φορες στο τηλεφωνο .....τον τελευταιο μηνα μιλαμε σχεδον καθε βραδυ και οσες φορες εχουμε βγει γινετε αυτο που σου περιγραφω πιο πανω ....δεν ξερω αν ειναι σε σάιτ αν ψαχνεται ή ακομα και αν παιζει με καποια ,εχω την αισθηση οτι κατι μπορει να υπαρχει στην ζωη του απο ενα τηλεφωνημα που εκανε και εγινε μπροστα μου περιπου δηλαδη τον καλεσα στο skype και ενω μιλουσε στο κινητο απαντησε στην κληση μου και ακουγα τι ελεγαν ...ο τροπος που της μιλουσε ηταν καπως και για να σε προλαβω δεν καθησα να ακουσω ολη την συνομιλια .....αλλα η εντυπωση που μου εδωσε ηταν αυτη ....απο εκει και περα οσο για το τι γινετε πια με εμας κουβεντα ......ολοι λενε να την κανω να σταματησω ολο αυτο που γινετε γιατι απλα και μονο ο λογος που το κανει ειναι για να περασει απλα καλα το βραδυ αλλα εγω δεν θελω να πιστεψω κατι τετοιο......μενω γιατι απλα θελω να δω μεχρι που θα το παει αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι το εξης....δυο πρωην ειναι δυσκολο να ειναι φιλοι οσο υπαρχουν αισθηματα απο την μια πλευρα γιατι λοιπον προχωραει την ολη φαση ενω ξερει τα αισθηματα της αλλης πλευρας??και ολη αυτη η φαση γινετε μονο για το σεξ ???του ειναι τοσο ευκολο να κανει οτι κανει απλα για την ευχαριστηση του χωρις να σκεφτεται τα αισθηματα του αλλου???

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κοιταξε αντιμ, δεν ξερω ποσο χρονων εισαι, μαλλον εισαι κατω των 25 κ πολυ ειπα. Εχεις λοιπον μια σχεση με εναν τυπο που παει καλα κ σε καποια φαση μαθαινεις οτι ψαχνεται σε σαιτ και εκτος απο φλερτ ειναι ανοικτος και σε ραντεβου. Δεν μπαινει δηλαδη ετσι για την πλακα, να κανει λιγο χαβαλε στα τσατ. Εγω ξερω οτι ο ερωτευμενος ανθρωπος δεν εχει αναγκη να φλερταρει αλλα ατομα, δεν ψαχνεται και δεν ασχολειται με διαδικτυακο φλερτ κ γνωριμιες. Πολυ πιθανο να εχει φθαρει μονοπλευρα η σχεση, να σ εχει ψιλοβαρεθει, να σ εχει δεδομενη κλπ. Το δεδομενο ειναι αλλωστε κ η βασικη αιτια απ την οποια απορρεουν ολα τα υπολοιπα, εφοσον δεν εχει προκυψει καποιο αλλο σοβαρο σημειο τριβης, να χει γινει κατι σοβαρο δηλαδη. Η κατηγορια οτι εισαι στον κοσμο σου, ζαμανφου κλπ ειναι μια δικαιολογια. Δεν εχεις αναφερει πως φερεσαι μεσα στη σχεση και πως ο ιδιος αλλα υποψιαζομαι απο τις ατακες σου στο τελος του αρχικου μηνυματος, οτι εχεις δωθει ανεξελεγκτα χωρις να βλεπεις αν υπαρχει ανταποδοση και εκτιμηση. Απλα ο τυπος βρισκει αφορμη να οχυρωθει πισω απ την κατηγορια οτι εισαι στον κοσμο σου και σκορπια. Αν αυτο ηταν οντως η αιτια θα ειχε απομακρυνθει εδω κ καιρο και δε θα περιμενε να τον πιασεις να ψαχνεται στα σαιτ. Επισης βλεπω οτι δε τον ενοχλει να σε καρφωνει οποτε θελει να αδειαζει τα χοντρα, το γεγονος οτι εισαι σκορπια σαν ατομο. Και επισης βλεπω οτι εχεις φαει τρελο κολημα και οτι δεν εχεις κ μεγαλη αυτογνωσια. Αντι να τον στειλεις πακετο στη μανα του και να του πατησεις κανενα βρισιδι, εσυ του στελνεις σμσ ποσο τον αγαπας. Ε πως περιμενεις να σου φερθει? Σε ειχε που σε ειχε καργα δεδομενη, του δινεις κ επιπλεον πατημα να σε γαμησει.
    Εγω βλεπω οτι η επιθυμια σου να εισαι με τον τυπο ειναι τοσο ισχυρη, που το γεγονος οτι ψαχνεται και οτι κατηγορει εσενα, δεν ειναι αρκετα για να σε κανουν να μην ασχοληθεις. Επομενως η γνωμη μου ειναι να συνεχισεις στο μοτιβο αυτο κ να κανεις τουμπεκι. Μη παραμυθιαζεσαι με ζητηματα ηθικης κλπ. Συνεχα το απλα να χεις την επιγνωση.
    Τα ερωτηματα που με ρωτας ειναι εφηβικα κ αφελη τροπον τινα. Απ το κολημα προερχοντε. Τι σου φαινεται παραξενο? Το γεγονος οτι σ εχει δεδομενη κ βοηθας κ συ σ αυτο ακομη παραπανω, δε σημαινει οτι δεν νιωθει κατι για σενα. Απλα δε νιωθει ερωτευμενος οπως νιωθεις εσυ. Αν αισθανοταν αποστροφη θα σε σουταριζε μονιμα κ οριστικα.
    Αρα εχετε ενα διαστημα μαζι, εισαι ενα σιγουρακι, οτι ωρα εχει καυλες σε καλει κ εισαι διαθεσιμη, τον παρακαλας γονατιστη, δε βλεπω το λογο να σου δωσει ακυρο. Αντιθετως σε εχει αφησει να ψαχνεσαι να αποδειξεις οτι δεν εισαι σκορπια. Μια χαρα βολεμενος ειναι λοιπον και ισως αν σιγουρεψει την επομενη γερα, να σου δωσει ακυρο οριστικο. Τα δικα του αισθηματα παντως ειναι αλλοιωμενα, οποτε αυτα τον ενδιαφερουν κ οχι τα δικα σου. Αν τον ενδιεφεραν, θα σου λεγε πριν αρχισει να ψαχνεται στα σαιτ, οτι κατι του παει στραβα κ να το δουμε το θεμα της σχεσης μας. Εδω τον επιασες κ παλι στον ιδιο τρεχεις. Τι ηθελες να κανει? Χαζος ειναι να σ αφησει? Απλα εφοσον εισαι κολημενη κ δε μπορεις να φυγεις απ το μοτιβο αυτο, κατσε κ απολαυσε το οσο μπορεις κ οσο παρει. Αυτη ειναι η γνωμη μου, εχετε δηλαδη τωρα ελευθερη σχεση και το ξερετε κ οι 2 πλεον. Αφου δε μπορεις να φυγεις για χ λογους, κατσε. Δε βλεπω το προβλημα, μονο κοιτα οταν το κανετε να φοραει σκουφακι γτ πολλα γινοντε. Και για ν απαντησω στο τελευταιο ερωτημα σου, ναι ο αντρας μπορει να σε πριονιζει χωρις να τον νοιαζουν τα δικα σου αισθηματα. Αλλωστε συναινεις, δε σε βιαζει με το ζορι. Σε τρεχει, στη λεει κ απο πανω, χαζος ειναι να χωρισει? Χαζος ειναι που εβαλε πραγματικο προφιλ στα σαιτ.

  12. #27
    Αντιμ, όλα ξεκινανε απο το ότι εισαι ερωτευμενη μαζι του. Ετσι δεν ξεκόβεις, ασχέτως τι σου κανει, επειδη ελπίζεις πως θα τον κανεις δικο σου. Διαφορετικα μπορουσες να φευγες όποτε γουσταρες.
    γιάννης

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    17
    Διάβασε αυτό που σου έστειλε το κεράσι ξανά και ξανά έχει δίκιο μόνο άλλαξε το ζήστο όσο πάει και θα σου πω το γιατί.
    Κάτι ανέφερες και για έναν πρώην ότι έχεις δέχτει κακοποίηση. Έτσι δεν είναι; Νομίζω καταλαβαίνεις ότι πάλι σε τέτοιο άτομο έπεσες για αυτό κοίτα να αλλάξεις τώρα που είναι νωρίς
    ΔΕΝ θα ζητάς και ΔΕΝ θα μένεις με άτομα που δεν ξέρουν να φέρονται και σε εκμεταλεύονται. Θα επιζητάς το σωστό και ακόμα και αν δεν το γνώρισες ποτέ καταλαβαίνεις ότι δεν είναι αυτό.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Καλησπέρα Adim, συμφωνώ με το κεράσι που έγραψε παραπάνω ότι ένας άνθρωπος όταν είναι ερωτευμένος και αγαπάει τον/ην σύντροφό του, δεν έχει ανάγκη να μιλάει με άλλες ή να βγαίνει! Πολλοί άνθρωποι ενθουσιάζονται και λένε μεγάλα λόγια… Πιστεύω ότι έκανε πάνω σου, μια ωραιότατη προβολή του εαυτού του… Σου είπε ότι είσαι σκόρπια και στο κόσμο σου… χχμμμ… μήπως εκείνος είναι???!!! Τα ότι είπε ότι σ αγαπάει, δε σημαίνει ότι είναι ψέματα, σαν άνθρωπο μπορεί γιατί σα σύντροφο δείχνει ότι δε σε θέλει… Το θέμα είναι κάποιος να σου λέει λίγα αλλά να κάνει πολλά.. τα λόγια πλέον έτσι όπως τα κατάντησαν, δεν έχουν αξία παρά μόνο αν γίνονται πράξεις!!! Όσο κι αν του λες ότι θα περιμένεις, αν δε θέλει δε πρόκειται να γυρίσει.. Δε θες καλύτερα να είναι δική του απόφαση παρά παράκληση δική σου??!!!! Άλλωστε εσύ μετά από όλα αυτά, θα ένιωθες μαζί του συναισθηματική ασφάλεια? Δε θα αναρωτιόσουν αν συνεχίζει να μιλάει ή κανονίζει κανα ραντεβού? Κι εκεί πάνω στην ανασφάλειά σου, έρχεται κ ο καυγάς!!! Δυστυχώς η βλακεία που έχουν πει.. ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός, ισχύει.. με τον καιρό θα βλέπεις ξεκάθαρα τα πράγματα! Εγώ έπειτα από 7χρόνια χώρισα, που πήγαινε στο σοβαρό το θέμα, μέναμε μαζί για λίγο και μια ωραία πρωία, χωρίσαμε, μπορείς να φανταστείς έπειτα από 7χρόνια, όνειρα, καταστάσεις που ζήσαμε μαζί.. πως γκρεμίστηκαν? Κι εγώ ένιωθα ότι ήταν τα πάντα, όλος μου ο κόσμος… στη πορεία κατάλαβα ότι εγώ είμαι ο κόσμος μου, πρωταγωνίστρια είμαι εγώ! Πίστεψέ με… όσο κι αν πονάει στην αρχή, τόσο θα ξεθυμαίνει με τον καιρό… Όποιος αγαπάει μένει! Ειδικά αν έχει βρει κάποιον που τον καταλαβαίνει… Μη κάνεις άλλες κινήσεις εσύ, που ξέρεις ίσως κ να εκτιμήσει την απουσία σου και να το ξανασκεφτεί, το θέμα είναι εσύ τι θα θες κ αν μπορείς να περάσεις «ίσως» τα ίδια??!!……
    Ρόδα είναι και γυρίζει... Εγώ φοβάμαι ότι όταν τη δω θα χαρώ και αυτή θα με πατήσει!!! :P

  15. #30
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Αντιμ, όλα ξεκινανε απο το ότι εισαι ερωτευμενη μαζι του. Ετσι δεν ξεκόβεις, ασχέτως τι σου κανει, επειδη ελπίζεις πως θα τον κανεις δικο σου. Διαφορετικα μπορουσες να φευγες όποτε γουσταρες.
    aκριβως ετσι..........βλακεια μου αλλα αυτο θελω να πιστευω .το ξερω οτι νιαζεται και οτι κατι νιωθει για μενα αλλα μαλλον δεν ειναι αυτο που θελω εγω .........και απλα τα εχω χαμενα απο την μια θελω να ξεκαθαρισω αυτην την κατασταση να ρωτησω γιατι γινετε ολο αυτο αλλα απο την αλλη φοβαμαι οτι μετα δεν θα μου ξαναμιλησει και δεν θα τον ξαναδω ........παιδικο χαζο

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  2. Δεν ξέρω τι να κάνω.............
    By existence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 17-09-2013, 22:04
  3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ..
    By zelicha in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 26-02-2012, 11:42
  4. Δεν ξέρω τι να κάνω...
    By ntakman in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 21-08-2007, 20:25
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By realist in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 13-02-2007, 14:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •