ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 110
  1. #31
    Quote Originally Posted by Πετρος007 View Post
    Διάβασε αυτό που σου έστειλε το κεράσι ξανά και ξανά έχει δίκιο μόνο άλλαξε το ζήστο όσο πάει και θα σου πω το γιατί.
    Κάτι ανέφερες και για έναν πρώην ότι έχεις δέχτει κακοποίηση. Έτσι δεν είναι; Νομίζω καταλαβαίνεις ότι πάλι σε τέτοιο άτομο έπεσες για αυτό κοίτα να αλλάξεις τώρα που είναι νωρίς
    ΔΕΝ θα ζητάς και ΔΕΝ θα μένεις με άτομα που δεν ξέρουν να φέρονται και σε εκμεταλεύονται. Θα επιζητάς το σωστό και ακόμα και αν δεν το γνώρισες ποτέ καταλαβαίνεις ότι δεν είναι αυτό.
    αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι για αλλη μια φορα αφησα να με κανουν οτι θελουν οτι ακομα και τωρα δεν εχω την δυναμη να το σταματησω

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Μην απορεις και μη ρωτας, ερωτας ειναι ερωτας!
    Γιατι να το σταματησεις βρε αντιμ? Συνεχισε, απλα να ξερεις οτι παιζει το ματι του, ψιλοψαχνεται. Δεν ειναι δηλ και υποδειγμα εμπιστοσυνης.
    Τωρα τι γινεται? Καθε ποτε επικοινωνειτε? Απο κοντα βρισκοσαστε?

  3. #33
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Συνεχισε, απλα να ξερεις οτι παιζει το ματι του, ψιλοψαχνεται. Δεν ειναι δηλ και υποδειγμα εμπιστοσυνης.
    Τετοιοι τύποι να ξέρεις δεν αλλάζουν ποτέ, ακόμα κι αν εχουν την πιο ωραια γκόμενα. Μια ζωη τα ίδια θα της κάνει κι αυτη όλο θα πληγωνεται κι όλο θα ελπίζει πως θα τον αλλάξει. Το ζήτημα ειναι αν τον αποδεχετε όπως ειναι, δλδ ως τετοιο χαρακτηρα. Αν δεν τον αποδεχετε θα πρεπει να ψάξει μεσα της να βρει το κουραγιο και τη ψυχικη δυναμη να πει, αυτος ο αντρας τελειωσε στη ζωη μου και πάω παρακάτω. Ο κανονας ειναι οτι σπάνια μετανοιωνουμε που πηγαμε παρακάτω, απλα μετανοιωνουμε που καθυστερησαμε να παμε παρακατω! Επαναλαμβανω, το ζητουμενο ειναι να τολμησει να κανει το βημα!
    γιάννης

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    να σου πω.. βασικα ειναι δυνατον καπιος να αγαπαει αλλα να ειναι απιστος ειναι φυσικο στο καθε ανθρωπο σε μια απιστια να αισθανεται τον εγωισμο του να μπαζει νερα η γνωμη μου ειναι η εξης.αν αισθανεσαι οτι τον αγαπας θα σου ελεγα αυτο να το προσπερασεις αν πιστευεις οτι αυτο το εκανε καθαρα για σεξ και οχι απο συναισθημα.για να λες οτι σε πιανει τρελα οπως σε κοβω σιγουρα τον αγαπας γιατι αισθανεσαι διχασμενη αναμεσα στην αγαπη που του εχεις και στο οτι σε απατησε.αν δε τον αγαπουσες δε θα αισθανοσουν τρελα.

  5. #35
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Μην απορεις και μη ρωτας, ερωτας ειναι ερωτας!
    Γιατι να το σταματησεις βρε αντιμ? Συνεχισε, απλα να ξερεις οτι παιζει το ματι του, ψιλοψαχνεται. Δεν ειναι δηλ και υποδειγμα εμπιστοσυνης.
    Τωρα τι γινεται? Καθε ποτε επικοινωνειτε? Απο κοντα βρισκοσαστε?
    μιλαμε καθε μερα και θες ενα παραδειγμα μπας και εσυ που εισαι απεξω βγαλεις κανενα νοημα γιατι εγω δεν μπορω .......χθες το βραδυ δεν ημουν καλα και βγηκα βολτα και καθομουν σε ενα παγκακι του εστειλα ενα μνμ απλα τι κανεις τιποτα αλλο και περνει τηλεφωνο με ρωταει που ειμαι και αν ειμαι μονη και ερχετε απλα για να μου κανει παρεα μου πεταει να παμε σπιτι λεω καλυτερα εξω καθισε μαζι μου μιαμιση ωρα και μετα με πηγε σπιτι και οκ να αφησω τα πραγματα ως εχουν αλλα μια ερωτηση .....να κανω κουβεντα για το τι γινετε ή να αφησω το πραγμα απλα να κυλησει???

  6. #36
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    να σου πω.. βασικα ειναι δυνατον καπιος να αγαπαει αλλα να ειναι απιστος ειναι φυσικο στο καθε ανθρωπο σε μια απιστια να αισθανεται τον εγωισμο του να μπαζει νερα η γνωμη μου ειναι η εξης.αν αισθανεσαι οτι τον αγαπας θα σου ελεγα αυτο να το προσπερασεις αν πιστευεις οτι αυτο το εκανε καθαρα για σεξ και οχι απο συναισθημα.για να λες οτι σε πιανει τρελα οπως σε κοβω σιγουρα τον αγαπας γιατι αισθανεσαι διχασμενη αναμεσα στην αγαπη που του εχεις και στο οτι σε απατησε.αν δε τον αγαπουσες δε θα αισθανοσουν τρελα.
    μα τωρα δεν ξερω αν ειμαστε μαζι ή οχι ......ειναι μια ελευθερη σχεση που αυτο με πληγωνει και με ποναει περισσοτερο.........μπορω να παραβλεψω το οτι εγινε αλλα οχι να ξεχασω η αμφιβολια παντα θα υπαρχει ακομα και αν ειμαστε μαζι αλλα πιστευω οτι ο αλλος ειναι αυτος που σου δινει το δικαιωμα αν ειναι να αμφιβαλεις ή οχι ......οποτε του στελνω μνμ παντα μου απανταει ακομα και αν δεν τον παρω εγω τηλεφωνο μου τηλεφωνει αυτος αν σε καποια κριση του στειλω μνμ μου λειπεις ποτε δεν απανταει και ποτε δεν το σχολιαζει ....απο την μια θελω να ξεκαθαρισω τα πραγματα για να μου πει τι γινετε αλλα αν μου πει οτι ειναι απλα σαρκικο το ολο θεμα και απλα για να περναει καλα δεν ξερω πως θα αντιδρασω τις τελευταιες μερες μονο αυτο σκεφτομαι να ρωτησω ή να μην ρωτησω????

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βασικα το να ρωτησεις ειναι ρισκο γιατι υπαρχει περιπτωση να σου πει ψεμματα μπωρει πχ να καταλαβει οτι εισαι στη πριζα (μου εχει συμβει) και να σου πει για σπασιμο αυτο που δε θες να ακουσεις,ισωςθα ταν καλυτερα να ρωτησεις ενα γνωστο σας που ισως ξερει κατι παραπανω
    Last edited by αλεξανδρος_77; 27-02-2013 at 14:44.

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    απο αυτα που λες καταλαβενω οτι τον αγαπας πολυ. και επιδη η καρδια ειναι δικη σου σιγουρα για σενα αξιζει να προσπαθησεις οστοσο πρεπει να ξερεις οτι αν προσπαθησεις θα πρεπει να παραμερισεις το θεμα αυτο με τα σαιτ γιατι αν του το ξαναπεις δε νομιζω να τα ξαναβρειτε.για να λες οτι ενιωσε κατι σημαινει οτι κατι θα ξερεις για να το λες μερικες φορες η εντυπωση που εχουμε ειναι σωστη

  9. #39
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    απο αυτα που λες καταλαβενω οτι τον αγαπας πολυ. και επιδη η καρδια ειναι δικη σου σιγουρα για σενα αξιζει να προσπαθησεις οστοσο πρεπει να ξερεις οτι αν προσπαθησεις θα πρεπει να παραμερισεις το θεμα αυτο με τα σαιτ γιατι αν του το ξαναπεις δε νομιζω να τα ξαναβρειτε.για να λες οτι ενιωσε κατι σημαινει οτι κατι θα ξερεις για να το λες μερικες φορες η εντυπωση που εχουμε ειναι σωστη
    θα μπορουσα να ρωτησω εναν ξαδερφο του αλλα δεν μου ειναι ευκολο αν το μαθει σιγουρα θα νευριασει και απο την αλλη και ο ξαδερφος του οταν εμαθε οτι χωρισαμε δεν μου πολυ μιλαει μονο τα τυπικα......οσο για τα σαιτ δεν εχω ξαναπει τιποτα και ουτε εχω σκοπο να ξαναπω αλλωστε δεν ξερω αν ειναι πια ακομα εκει...........και ξερω ή μαλλον νιωθω οτι κατι νιωθει για μενα αλλα δεν ξερω αν ειναι απλα φιλικο ανθρωπινο ή κατι παραπανω......σε ευχαριστω παντως για την βοηθεια

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τοτε θα μπωρουσες να βαλεις ενα γνωστο σου να ρωτησει τον ξαδερφο του το εχεις σκεφτει αυτο? κοιτα εγω εχω την εντυπωση οτι για να "λιωνεις" εσυ για αυτον ισως κατι αισθανετε και εκεινος.. και να ξερεις και ενα αλλο πραγμα οταν 2 ανθρωποι που αγαπηθηκαν ερθουν κοντα ακομα και σαν φιλοι ισως απο φιλοι να ξαναγινουν εραστες.αυτο οστοσο δεν ειναι κανωνας αλλα ειναι ενα πατημα..

  11. #41
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    τοτε θα μπωρουσες να βαλεις ενα γνωστο σου να ρωτησει τον ξαδερφο του το εχεις σκεφτει αυτο? κοιτα εγω εχω την εντυπωση οτι για να "λιωνεις" εσυ για αυτον ισως κατι αισθανετε και εκεινος.. και να ξερεις και ενα αλλο πραγμα οταν 2 ανθρωποι που αγαπηθηκαν ερθουν κοντα ακομα και σαν φιλοι ισως απο φιλοι να ξαναγινουν εραστες.αυτο οστοσο δεν ειναι κανωνας αλλα ειναι ενα πατημα..
    παρηγορια στον αρρωστο μου κανει αλλα τελος παντων........δεν μπορω να ρωτησω εγω αλλους αλλα ουτε να βαλω αλλους να ρωτησουν δεν μου παει να κανω κατι τετοιο απλα............ισως καποια στιγμη βρω την καταλληλη στιγμη και μπορεσω να τον ρωτησω μεταξυ αστειου και σοβαρου δεν ξερω

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    adim, φοβάσαι την απάντηση του, φοβάσαι την απώλεια, θέλεις να ελπίζεις, κι έτσι δεν τον ρωτάς. Καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι, αλλά αυτή η κατάσταση παθητικής αποδοχής, αφενός σε φθείρει και σε αποδυναμώνει, αφετέρου δεν πρόκειται να σου δώσει αυτά που επιθυμείς. Ρώτα πρώτα απ' όλα τον εαυτό σου, γιατί δέχεται μια κατάσταση που πληγώνει και πονάει. Ρώτα τον εαυτό σου τι θέλει από μία σχέση στο εδώ και τώρα. Δώσε τις απαντήσεις σου και αντί να τον ρωτήσεις τι εκείνος θέλει, ζήτα πρώτα αυτα που θέλεις εσύ. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα σου δώσει περισσότερα ή διαφορετικά πράγματα, τη στιγμή που κατάπιες το θέμα με τα sites, καταπίνεις τις περιστασιακές του επισκέψεις, καταπίνεις ακόμα και τη δική σου στενοχώρια?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Ναι αντιμ, απ οτι καταλαβαινω εννοεις οτι κανει καποιες κινησεις που δε θα τις εκανε καποιος που σε βλεπει μονο για το σεξ. Απλα αυτος ειναι ενας τροπος που κανουν οι αντρες για να σε μπερδευουν. Εμενα η γνωμη μου ειναι να συνεχισεις αλλα να του ζητησεις κινησεις τυπου γνωριμια με γονεις, να πατε κανενα ταξιδακι κλπ. Εγω δε γνωριζω την εκταση του θεματος με τα σαιτ. Μπορει να ηταν μια εκτονωση, μια ανανεωση τροπον τινα για λιγο. Προσωπικα δε θα μ αρεσε η κοπελα μου να φλερταρει στα σαιτ. Ειναι αλλα ατομα ομως που το συγχωρουν. Δε μας εχεις πει λεπτομερειες για τη σχεση αυτη. Αλλωστε μια σχεση οσο καλη κ να ναι, ειναι δυσκολο καθε στιγμη να ναι στο πικ της. Δε μας λες κ 2 λογια για τον τυπο?
    Επισης δεν καταλαβα τι να ρωτησεις πλαγιως?
    Οσο για τον αν το κανει φιλικα ή ανθρωπινα η απαντηση μου ειναι οχι. Δεν υπαρχει ανδρας που ασχολειται με γυναικα αν δεν εχει να λαβει κατι ερωτικο.

  14. #44
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ναι αντιμ, απ οτι καταλαβαινω εννοεις οτι κανει καποιες κινησεις που δε θα τις εκανε καποιος που σε βλεπει μονο για το σεξ. Απλα αυτος ειναι ενας τροπος που κανουν οι αντρες για να σε μπερδευουν. Εμενα η γνωμη μου ειναι να συνεχισεις αλλα να του ζητησεις κινησεις τυπου γνωριμια με γονεις, να πατε κανενα ταξιδακι κλπ. Εγω δε γνωριζω την εκταση του θεματος με τα σαιτ. Μπορει να ηταν μια εκτονωση, μια ανανεωση τροπον τινα για λιγο. Προσωπικα δε θα μ αρεσε η κοπελα μου να φλερταρει στα σαιτ. Ειναι αλλα ατομα ομως που το συγχωρουν. Δε μας εχεις πει λεπτομερειες για τη σχεση αυτη. Αλλωστε μια σχεση οσο καλη κ να ναι, ειναι δυσκολο καθε στιγμη να ναι στο πικ της. Δε μας λες κ 2 λογια για τον τυπο?
    Επισης δεν καταλαβα τι να ρωτησεις πλαγιως?
    Οσο για τον αν το κανει φιλικα ή ανθρωπινα η απαντηση μου ειναι οχι. Δεν υπαρχει ανδρας που ασχολειται με γυναικα αν δεν εχει να λαβει κατι ερωτικο.
    να ρωτησω πλαγιως τι συμβαινει με εμας οτι αφου ειμαστε απο αλλους κοσμους πως μπορει να συνυπαρχει μαζιμου και ειδικα αφου ειχε πει οτι εχει ξενερωσει............αυτος σαν ανθρωπος ειναι δραστηριος και ασχολειτε με τα παντα απλα γιατι δεν μπορει να καθετε οπως λεει εχει μαθει να ζει μονος και να ειναι ανεξαρτητος και για αυτο οταν του ελεγα οτι δεν με παιρνει τηλεφωνο ασπουμε νευριαζε γιατι ειχε μαθει να ζει μονος ψαχνει ατομο για να κανει οικογενεια αλλα θελει ενα ατομο οπως αυτον πολλες φορες του ελεγα να κλωνοποιηση τον εαυτο του γιατι κανεις δεν ειναι ιδιος με καποιον αλλον και απο οτι εχω καταλαβει θελει να ειναι με καποιον αλλα απο την αλλη να εχει την ελευθερια του και να κανει οτι θελει ............(και σε ευχαριστω) oso για να του προτινω γνωριμια με γονεις δεν παιζει με τιποτα εδω δεν ξερω τι γινετε με εμας ειναι τρελο να πω κατι τετοιο και αυτος καποια στιγμη μου ειχε προτινει να μεινω μαζι του ενα βραδυ στο σπιτι του απλα νομιζω οτι το ειπε ετσι απλα για να το πει

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Καλα το να ρωτησεις ειναι ακυρο τελειως. Κατι αλλο να σε πω, το να κανεις μια αποχη για λιγες μερες πως το βλεπεις? Οχι ομως να φανει οτι το κανεις επιτηδες.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  2. Δεν ξέρω τι να κάνω.............
    By existence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 17-09-2013, 22:04
  3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ..
    By zelicha in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 26-02-2012, 11:42
  4. Δεν ξέρω τι να κάνω...
    By ntakman in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 21-08-2007, 20:25
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By realist in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 13-02-2007, 14:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •