ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 110 of 110
  1. #106
    μετα απο ενα χρονο περιπου ξανα εδω .....οχι οτι ενδιαφερει κανεναν τι εγινε αυτο το διαστημα ....αλλα ειναι η δικη μου αναγκη να μιλησω σε καποιον ...στους δικους μου δεν μπορω ...στους φιλους μου δεν θελω ....με κουρασε το "εμεις σου τα λεγαμε ".....τοτε παρολο τα προβληματα καταφεραμε και τα ξαναβρηκαμε , δεν ηταν ευκολα αλλα προσπαθουσαμε .Υπηρχαν φορες που μαλλωναμε αλλα στο τελος τα ξαναβρησκαμε ...αρχισαμε να κανουμε ονειρα ξανα μαζι ...να μεινουμε μαζι να παντρευτουμε να φτιαξουμε το σπιτι μας .Ηρθε στους γονεις μου να στους γνωρισει ....μεχρι εδω ολα καλα ....πριν 4 μερες ενα βραδυ που ειχαμε βγει τσακωθηκαμε ......του ειπα οτι μονο με τους φιλους τοτ θελει να βγαινει ως αργα και μαζι μου παντα κοιταει το ρολοι και λεει οτι ειναι κουρασμενος ....οτι δεν θελει να κανουμε πραγματα μαζι και οτι οταν σοβαρευουν τα πραγματα την κοπαναει ....βλακεια μου? η ανασφαλεια μου ? μπορει ολα αυτα μαζι συν πολλα αλλα .....το αποτελεσμα ????φωναζε με εβριζε με επιασε απο τα μαλλια και με πεταξε εξω απο το αυτοκινητο ...για 2 μερες μιλουσαμε απλα τυπικα στο τηλεφωνο κουβεντα να συναντηθουμε να μιλησουμε απο κοντα ....και χθες μεσα απο ενα sms μου λεει τερμα ....οσες φορες πηρα τηλεφωνο δεν το σηκωσε .....εστειλα μηνυματα να βρεθουμε αλλα τιποτα ....αρνηται να με δει να μου μιλησει .....μερικα μηνυματα μονο λεγοντας ως εδω ...τερμα .....και κατηγοροντας με για ολα .....δεν ξερω τι να κανω ....τι να πω ....πως να φερθω .....πως να τον πεισω να ερθει να μιλησουμε......

  2. #107
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ο ερωτας είναι τυφολος! και μας χτυπα με δυνάμει! χωρις να τον ενδιαφερει πως και τι κριβει ο άλλος! το θεμα είναι -αφου είναι τυφλος- εμεις να προσπαθουμε να το "παζαρευουμαι" λιγάκι, να βαζουμε και λιγο λογικη! και πανω από όλα να εχουμε αξιοπρεπεια! να εχουμε απετησεις από αυτόν αυτην που ερωτευόμαστε!
    εσυ φιλημου μαλον δεν το εκανες το τελευταιο!, βεβαια ξερω ότι ότι κι να σου γραψω εγω, ότι και να σου πει οποιος άλλος εσυ θα εχεις ματια μονο για αυτόν κι θα τρεξεις από πισω του οσο κι να σε ξεφτιλησει, οσο κι να σε κανει ρεζιλι ειτε πετωντας σε στον δρομο, ειτε ,από το μπαλκονι ειτε να σου δινει κλοτσιες! ,εισαι ερωτευμενη ! είναι πολύ ομορφο αυτό που ζεις ,είναι ζηλευτω να μπορεις να νιώθεις ετσι για καποιον! καλα κανεις.
    απλα κι τελευταια λογιαμου, χωρις να θελω να σου κανω υποδηξεις απλα σου γραφω τη γνωμημου, αν αυριο μεθαύριο καταφερεις και τον πιεσεις να σε παντρευτη, ειτε κανωντας του κανα παιδι! ειτε με αλλους τροπους! ευχομαι η χαρασου να κρατισει αρκετα χρονια!! διοτι η μεχρι τωρα ζωη μου εχει δειξει ότι αν τρως ένα χαστουκακι τωρα μετα θα τρως πολύ ξυλο!! για μελανιες !!! αν τωρα σε προσβαλει μετα θα σε κανει ρεζιλι μπροστα σε ολο τον κοσμο!!
    ποποο, ξενερώνω διαβαζωντας αυτά που γραφω!! αληθεια δεν θελω να αποτρεπω ανθρωπουςναειναι ερωτευμενοι!! απλα πρεπει να καταλάβεις πως ο ερωτας δεν είναι παντα ταυτόχρονος κι από την άλλη πλευρα!! τελος πρεπει να μαθεις ότι εχεις αξιες , ότι μπορεις κι υπαρχουν αντρες που θα σε ερωτευτουν και αυτοι, που θα σε σεβονται κι θα σε θελουν όπως κι εσυ!
    ευχομαι αυτος που αγαπας να αλλαξει ,να νιωσει κι αυτος όπως εσυ,να ειστε δυο ερωτευμενοι ταυτόχρονα όμως!!¨)

  3. #108
    σε ευχαριστω για την απαντηση ....αλλα αυτος δεν ειναι ερωτας ...αυτο ειναι κατι αλλο ....κατι που με καταστρεφει και που δεν εχω την δυναμη να αντιδρασω ,....,μιλας για αξιοπρεπεια μονο που στην δικη μου περιπτωση δεν υπαρχει καν ......καπου την εχω πεταξει και δεν εχω την δυναμη να σηκωσω καφαλι και να σταματησω ολο αυτο που γινεται.....πες με τρελη ηλιθια κολλημενη και οτι αλλο μπορει να σου ερθει στο μυαλο αλλα το μονο που σκεφτομαι ειναι πως θα τον πεισω να με ακουσει να ερθει να με δει ......αξιοπρεπεια ?σεβασμος στον εαυτο μου????τι ειναι αυτα ???!!!!!και το χειροτερο ????χθες τον παρακαλαγα να ερθει να μιλησουμε με το καλο με το ηρεμο ...τιποτα .....ειχε θολωσει τοσο το μυαλο μου γιατι το ποτο και ολη αυτη η κατασταση ειναι ασχημος συνδιασμος ....του εστειλα μηνυμα οτι αν δεν ερθει θα κοψω τις φλεβες μου και για να με πιστεψει οταν το εκανα του εστειλα φωτο......ξερεις τι πηρα σαν απαντηση ????τιποτα .....τιποτα ...τιποτα .....καμια αντιδραση κανενα μηνυμα ...τιποτα ......

  4. #109
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    λυπάμαι παρα πολύ!!ισως να αλλαξεις τις προτερεοτιτες σου, πρωτα βαλε την αξιασου, την τιμησου! να αγαπήσεις πρωτα εσενα και μετα αυτόν!!
    για εμενα πλεον το θεωρω κανονα!!πρωτα πρεπει να αγαπάμε, να εκτιμάμε τον εαυτο μας! και μετα να ερωτευτούμε!, γτ. πως μπορεις να λες ότι αγαπας καποιον χωρις να σεβεσαι τον εαυτο σου?
    αντιμ, δεν ξερω τι να σου πω, φανταζομαι ότι γνωρίζεις το τι παιζει!! εισαι δεδομενη για καποιον που ουτε καν σε βλεπει σεξουαλικα πλεον! είναι ασχημο αλλα είναι κι στο δικο σου χερι να παρεις αποφαση!
    εσεις οι γυναικες βλέπετε αλλιως το θεμα του ερωτα, με άλλο τροπο αγαπάτε με άλλο τροπο "κολατε" με καποιον ,δεν υπαρχει καθολου λογικη σε εσας! ,μπορει καποιος να σας προσβαλει να σας χτυπάει να σας εχει ουτες για καμια ξεπετα, αλλα εσεις να κεγεστε για αυτόν να τον θελετε σαν τρελες!!να σας την πεφτουν αλλα αξιολογα αγορια κι να τα κανετε περα για αυτόν! αλλα μπορει κι ξαφνου να τον ξεχασετε κι να μην τρεχει τπτα! δλδη μπορει ένα πρωι να ξυπνήσεις κι να μην θες ουτε να τον δεις! ειστε περιεργα πλασματα, μυστιριοδες αλλα κι πολύ ρομαντικα! διοτι ο ερωτας για εσας τις γυναικες είναι πιο πολύ πνευματικος!δλδη σας αρεσει το πως σας κανει να νιώθετε κι όχι μοναχα αν είναι ομορφος!! για αυτά αλλα κι για αλλα δεν μπορω να σε συμβουλεψω σωστα! βλέπεις ακομα δεν εχω ερωτευτεί σαν γυναικα!!¨)χαχαχα, εμενα η δικημου η καρδια δσουλευει καπως αλλιοτικα!, όπως των πιο πολλων ανδρων δλδη,
    ευχομαι να σκεφτεις και να πραξεις ότι πιο καλο για εσενα!

  5. #110
    ξερεις τι δεν μπορω να καταλαβω????πριν μια βδομαδα μου ελεγε οτι με αγαπα ...ηρθε σπιτι στους γονεις μου και μεσα σε λιγες μερες επειδη τσακωθηκαμε τα εσβησε ολα τα ξεχασε ολα ....πως γινεται αυτο?????πως μπορει να ειναι τοσο σκληρος απεναντι μου ????γιατι κρινει μομο την δικη μου συμπεριφορα γιατι μονο τα δικα μου λαθη βλεπει?????τα δικα του ?την δικη μου υπομονη σε οτι εκανε τα ξεχναει ???μονο εγω ειμαι λαθος ???αυτος δεν εκανε κανενα λαθος?????




    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    λυπάμαι παρα πολύ!!ισως να αλλαξεις τις προτερεοτιτες σου, πρωτα βαλε την αξιασου, την τιμησου! να αγαπήσεις πρωτα εσενα και μετα αυτόν!!
    για εμενα πλεον το θεωρω κανονα!!πρωτα πρεπει να αγαπάμε, να εκτιμάμε τον εαυτο μας! και μετα να ερωτευτούμε!, γτ. πως μπορεις να λες ότι αγαπας καποιον χωρις να σεβεσαι τον εαυτο σου?
    αντιμ, δεν ξερω τι να σου πω, φανταζομαι ότι γνωρίζεις το τι παιζει!! εισαι δεδομενη για καποιον που ουτε καν σε βλεπει σεξουαλικα πλεον! είναι ασχημο αλλα είναι κι στο δικο σου χερι να παρεις αποφαση!
    εσεις οι γυναικες βλέπετε αλλιως το θεμα του ερωτα, με άλλο τροπο αγαπάτε με άλλο τροπο "κολατε" με καποιον ,δεν υπαρχει καθολου λογικη σε εσας! ,μπορει καποιος να σας προσβαλει να σας χτυπάει να σας εχει ουτες για καμια ξεπετα, αλλα εσεις να κεγεστε για αυτόν να τον θελετε σαν τρελες!!να σας την πεφτουν αλλα αξιολογα αγορια κι να τα κανετε περα για αυτόν! αλλα μπορει κι ξαφνου να τον ξεχασετε κι να μην τρεχει τπτα! δλδη μπορει ένα πρωι να ξυπνήσεις κι να μην θες ουτε να τον δεις! ειστε περιεργα πλασματα, μυστιριοδες αλλα κι πολύ ρομαντικα! διοτι ο ερωτας για εσας τις γυναικες είναι πιο πολύ πνευματικος!δλδη σας αρεσει το πως σας κανει να νιώθετε κι όχι μοναχα αν είναι ομορφος!! για αυτά αλλα κι για αλλα δεν μπορω να σε συμβουλεψω σωστα! βλέπεις ακομα δεν εχω ερωτευτεί σαν γυναικα!!¨)χαχαχα, εμενα η δικημου η καρδια δσουλευει καπως αλλιοτικα!, όπως των πιο πολλων ανδρων δλδη,
    ευχομαι να σκεφτεις και να πραξεις ότι πιο καλο για εσενα!

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Similar Threads

  1. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  2. Δεν ξέρω τι να κάνω.............
    By existence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 17-09-2013, 22:04
  3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ..
    By zelicha in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 26-02-2012, 11:42
  4. Δεν ξέρω τι να κάνω...
    By ntakman in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 21-08-2007, 20:25
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By realist in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 13-02-2007, 14:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •