ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 110
  1. #1

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ

    Καλησπέρα και καλή χρονιά...........Είμαι καινουργιο μελος που βρηκα τυχαια την σελιδα αυτη καθως εψαχνα....και πραγματικα χρειαζομαι την βοηθεια καποιου να μου πει την γνωμη του .........Εδω και 7 μηνες ημουν με ενα παιδι και απο την αρχη της σχεσης μας ειχαμε ξεκαθαρισει τα πραγματα οτι βλεπουμε αυτην την σχεση σοβαρα και οτι δεν παιζουμε....Πριν λιγο καιρο μου ειπαν οτι ειναι σε διαφορα σαιτ και ψαχνει για νεες γνωριμιες και κανονιζει ραντεβου....Του το ειπα και οπως ηταν φυσικο μαλωσαμε.Εφυγε για τις διακοπες των χριστουγεννων και οταν γυρισε μου ειπε να χωρισουμε γιατι ανηκουμε σε αλλους κοσμους ενω 2 μερες πιο πριν ειχε πει οτι με αγαπαει .Σε αυτον τον ανθρωπο ειχα δωσει τα παντα ειχα δεθει μαζι του ειχα κανει ονειρα ....και τωρα μου τα γκρεμισε ..Απο τοτε μιλαμε μερικες φορες στο τηλεφωνο και εχουμε βρεθει μια φορα.Οταν βρεθηκαμε με φιλησε και ενιωσα οτι αυτος κατι νιωθει ακομα....ισως γιατι αυτο ειχα αναγκη να νιωσω.Του εχω γραψει σε μηνυμα οτι τον αγαπαω ακομα και θα περιμενω να ξαναγυρισει ........αλλα φοβαμαι οτι δεν θα το κανει .....Δεν ξερω τι να κανω για να του δειξω οτι τον αγαπαω και οτι δεν μπορω χωρις αυτον.Και μονο στην ιδεα οτι μπορει καποια στιγμη να μην μου ξαναμιλησει ή να μην τον ξαναδω με πιανει τρελα .Δεν ξερω που θα με οδηγησει ολο αυτο αλλα πραγματικα νιωθω να χανομαι..........

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Σορρυ αλλα αν ενιωθε ακομα κατι δεν θα εψαχνε για ραντεβουδακια σε sites .
    καλυτερα να μην ξαναγυρισει στην ζωη σου , και να προσπαθησει να το κανει απλα μην τον αφησεις. Ξεγραψε τον!
    Θα στεναχωρηθεις , θα κλαψεις και λιγο και θα το ξεπερασεις.

  3. #3
    δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα...για 3 χρονια ειχα κλειστει στον εαυτο μου μετα απο μια ασχημη σχεση με την ψυχολογικη και σωματικη κακοποιηση να χτυπανε κοκκινο .αυτον τον ανθρωπο τον εμπιστευτηκα και δεθηκα μαζι του και με εκανε να νιωσω πραγματα για αυτον και να ονειρευτω μια ζωη μαζι του.Τωρα που δεν ειμαστε μαζι τα σαιτ τα εχει κοψει ετσι νομιζω δηλαδη και το κακο ξερεις πιο ειναι που με μπερδευει περισσοτερο?μιλαμε στο τηλεφωνο και ειναι σαν να μην εχει αλλαξει τιποτα .Και οσο περναει ο καιρος δεν περναει αυτο που νιωθω αντιθετα η απουσια του με κανει να ποναω περισσοτερο

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    adim, προτού πεις ότι τον αγαπάς και δεν μπορείς χωρίς αυτόν, χρειάζεται να βεβαιωθείς μέσα σου ποιον αγαπάς. Για παράδειγμα, τον αγαπάς ακόμα και με την πλευρά του εαυτού του που ψάχνει γνωριμίες και βγαίνει ραντεβουδάκια? Ή ελπίζεις ότι αν ξαναγυρίσει θα είναι αφοσιωμένος σε εσένα? Πιστεύεις τον γνωρίζεις αρκετά καλά ώστε να πεις ότι τον κατανοείς και τον αποδέχεσαι? Ξέρεις τι πραγματικά ζητάει εκείνος από τη ζωή του και τις σχέσεις του?

    Είναι φυσικό να υποφέρεις λόγω των συναισθημάτων και του δεσίματος που δημιουργήθηκε αυτούς τους μήνες, αλλά προσπάθησε να εστιάσεις στο αν πράγματι, με τα νέα δεδομένα, πιστεύεις ότι ταιριάζεις με αυτόν τον άνθρωπο, αν θέλετε τα ίδια πράγματα τελικά. Αν σου είπε ότι ανήκετε σε άλλους κόσμους, ίσως κατά τη δική του άποψη κάπου δεν ταιριάζετε ή ίσως νιώθει ότι δεν μπορεί να ανταποκριθεί σε αυτά που ζητάς ή δεν μπορεί να είναι αυτό που θα ήθελε να είναι. Αλήθεια τι σημασία έχει αν έχει κόψει ή όχι τα σάιτ τώρα που δεν είστε μαζί? Σημασία έχει ότι τα είχε ανάγκη όσο ήσασταν μαζί κι αυτό κάτι λέει: όχι απαραίτητα για το τι ένιωθε για σένα, αλλά οπωσδήποτε κάτι λέει για εκείνον, είτε για τις επιθυμίες του, είτε για τις συνήθειες, τις ανάγκες, τον χαρακτήρα του.

    Μπορεί να πονάς με την απουσία του αλλά κάτσε και σκέψου τι είδους παρουσία θα ήθελες στη ζωή σου, τι είδους σχέση, με ποιον άνθρωπο.

  5. #5
    Δεν ειναι σιγουρος για σενα, δεν μενει σταθερος σε μια σχεση, δεν ειναι ετοιμος ή δεν θελει δεσμευσεις. Καπως ετσι τον βρισκω τον τυπο. Συμφωνησε στην αρχη μαζι σου για σοβαρη σχεση χωρις να το εννοεί απλά για να εισαι δεδομενη. Και ξερεις στα σιγουρα ότι εκοψε τα σαητ γνωριμιών? Ψαχνετε κι οι δυο για τελειως διαφορετικα πράγματα. Φαινεται οι μεχρι τωρα γνωριμιες σου ήταν ακαταλληλα πρόσωπα για σενα, με τον τροπο που στο θετει η Μαρίνα.
    γιάννης

  6. #6
    Γιαννη ισως και να εχεις δικιο εσυ και η Μαρινα αλλα ξερεις πιο ειναι το θεμα που μου ειναι δυσκολο να καταλαβω ?μια μερα πριν αναφερω για τα σαιτ μου ειχε πει οτι με αγαπαει....με ειχε ρωτησει αν θελω να μεινω μαζι του και αν θελω ενα παιδι απο αυτον και αν τα παρετουσα ολα και πηγαινα μαζι του πως γινεται μετα απο μια μερα να αλλαξουν ολα αυτα?και ενταξει χωρισαμε οταν βρεθηκαμε ενω του ειχα στειλει σε μηνυμα οτι τον αγαπω και οτι θα τον περιμενω γιατι με φιλησε και γιατι αφου ανηκουμε σε αλλους κοσμους μιλαμε στο τηλεφωνο σαν να μην εχει αλλαξει κατι.Χθες μιλουσαμε σχεδον μια ωρα για τα πραγματα και τα προβληματα που τον αποσχολουν.Μαρινα με ενοχλουσε που ηξερα τι εκανε αλλα πιστευα οτι μπορουσα να τον κανω να τα σταματησει και τοτε μου ειπε οτι δεν σημαινει τιποτα που ειναι εκει αφου ειναι καθε βραδυ μαζι μου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    To δεχτηκε οτι μπαινει στα εν λογω σαιτς?

  8. #8
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    To δεχτηκε οτι μπαινει στα εν λογω σαιτς?
    ναι το παραδεχτηκε και σημερα που τον ειδα και θελησα να μαθω αν υπαρχει πιθανοτητα να του αλλαξω γνωμη να του δειξω οτι κανει λαθος μου ειπε οτι εχει ξενερωσει γιατι με θεωρει σκορπια και απλα δεν αντεχω αλλο δεν μπορω νιωθω οτι ολα τελειωσαν και δεν εχω την δυναμη να συνεχισω

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Να του αλλαξεις γνωμη και να του δειξεις οτι κανει λαθος, πανω σε ποιο πραγμα εννοεις?

  10. #10
    στο οτι δεν ειμαι αυτο που νομιζει οτι δεν ειμαι σκορπια και δεν με αφορα τιποτα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οτι εισαι σκορπια και δε σε αφορα τιποτα για ποιο λογο τα σχηματισε για σενα? Θελω να πω με βαση ποια τεκμηρια? Επειδη του την ειπες για τα σαιτ? Μηπως εχει συμβει κατι αλλο που δεν το αναφερεις? Μηπως ειπες ή εκανες κατι? ή εννοει το θεμα με τα σαιτ?

  12. #12
    πραγματικα δεν ξερω και τα σαιτ πιστευω οτι εχουν παιξει το ρολο τος αν και σημερα ειπε οτι ηταν βλακεια του αλλα πραγματικα δεν ξερω ...ολα αυτη την στιγμη ειναι μπερδεμενα στο κεφαλι μου και δεν μπορω να σκεφτω καθαρα αλλα το μονο που μπορω αυτη την στιγμη να σκεφτω ειναι οτι και με την προηγουμενη σχεση του το ιδιο εκανε περιπου ...λιγο πριν αρραβωνιαστουν τα διελησε ολα επειδη ενιωθε ιτι τον πιεζαν .............ισως οταν νιωσει οτι εχει την αλλη σιγουρη τα παραταει και φευγει

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οκ, αφου δεν ξερεις το γιατι σε κατηγορει οτι εισαι σκορπια και δε σε νοιαζει τιποτα, θα μπορουσες να τον ρωτησεις γιατι το λεει. Στο χει ξαναπει μηπως στο παρελθον και τωρα νευριασε με τα σαιτ και το εβγαλε στην επιφανεια? Αν οχι, επρεπε να τον ρωτησεις. Αλλωστε πως θα του αλλαξεις γνωμη? Δεν πρεπει να ξερεις γιατι στα προσαπτει ολα αυτα? Πες του οταν λες οτι ειμαι σκορπια, γιατι το λες αυτο? Που στηριζεσαι?

  14. #14
    [QUOTE=kerasi;418975]Οτι εισαι σκορπια και δε σε αφορα τιποτα για ποιο λογο τα σχηματισε για σενα? Θελω να πω με βαση ποια τεκμηρια? Επειδη του την ειπες για τα σαιτ? Μηπως εχει συμβει κατι αλλο που δεν το αναφερεις? Μηπως ειπες ή εκανες κατι? ή εννοει το θεμα με τα σαιτ?[/QU

    ο μονος λογος που μαλωσαμε ποτε ηταν αυτα τα σαιτ........δεν ειχα πει και δεν ειχα κανει τιποτα και αυτο ειναι που δεν μπορω να καταλαβω αν του ειχα κανει κατι θα μπορουσα να δικαιολογησω και να καταλαβω μια τετοια συμπεριφορα αλλα τωρα οχι........τον ενοχλουσε που σε πολιτικες κουβεντες που εκανε εγω δεν επερνα μερος αλλα του ειχα πει οτι δεν μπορω να συζηταω για θεματα τα οποια δεν μπορω να κανω κατι και απλα να αναλειω τι εκανε ποος και γιατι

  15. #15
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Οκ, αφου δεν ξερεις το γιατι σε κατηγορει οτι εισαι σκορπια και δε σε νοιαζει τιποτα, θα μπορουσες να τον ρωτησεις γιατι το λεει. Στο χει ξαναπει μηπως στο παρελθον και τωρα νευριασε με τα σαιτ και το εβγαλε στην επιφανεια? Αν οχι, επρεπε να τον ρωτησεις. Αλλωστε πως θα του αλλαξεις γνωμη? Δεν πρεπει να ξερεις γιατι στα προσαπτει ολα αυτα? Πες του οταν λες οτι ειμαι σκορπια, γιατι το λες αυτο? Που στηριζεσαι?
    εκεινη την ωρα πιστεψε με δεν μπορεις να πεις τιποτα ..........οταν τον ρωτησα γιατι ειμαι σκορπια το μονο που ειπε ειναι οτι εχει ξενερωσει δεν θελησε να δωσει εξηγησεις και με εκανε να νιωσω χαλια πριν γινει αυτο με ειχε παρει αγκαλια και πηγε το πραγμα να ξεφυγει και μου ειπε οτι δεν ειναι απο πετρα ......μετα αλλαξε παλι συμπεριφορα και μετα εγινε αποτομος και οταν τον ρωτησα γιατι μου ειπε απλα οτι καποιος απο τους δυο μας πρεπει να παραμεινει σταθερος στην αποφαση του..............συγνωμη αν τα γραφω μπερδεμενα αλλα δεν ειμαι σε θελη να σκεφτω καθαρα

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 15-06-2016, 00:21
  2. Δεν ξέρω τι να κάνω.............
    By existence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 17-09-2013, 23:04
  3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ..
    By zelicha in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 26-02-2012, 12:42
  4. Δεν ξέρω τι να κάνω...
    By ntakman in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 21-08-2007, 21:25
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By realist in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 13-02-2007, 15:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •