Φιλίες!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: Φιλίες!!!

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168

    Φιλίες!!!

    Καλημέρα σε όλους ξανα!!!
    Τα τελευταία Χρονια,που δουλεύω βάρδια,Έχω παρατηρήσει πως εχω χαθεί απο τις φιλες μου.Οπως κι αυτές απο εμένα.
    Πρόσφατα μια καλη φίλη μου είπε πως στεναχωριεται που δεν ειμαστε όπως παλιά.Λογικο απο τη μια αφου δεν ειμαστε πλέον 18 και κάτι!
    Τελοσπαντων,με τα Χρονια παρατήρησα πως οι παρέες διαλύονται και μένουμε λίγες.Γιατι γινεται αυτο?
    Επίσης,βλέπω πως οι αντρες ειναι πιο εύκολοι στο να κανουν παρέες απο ότι οι γυναίκες.Απο πολλές συναδελφισσες μου έχει γινει πρόταση ια καφέ αλλα οταν κανω την αρχη πάντα κάτι συμβαινει κι η προσπάθεια για προσέγγιση πέφτει στο κενό.Κι αυτη δεν ειναι η μοναδική περίπτωση.
    Το ερώτημα ειναι γιατι οι γυναικείες φιλίες ειναι δύσκολες και δεν κρατάνε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι δεν υπαρχει η εννοια γυναικεια φιλια.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γιατι δεν υπαρχει η εννοια γυναικεια φιλια.
    Μπααα δεν παιζει κατι τετοιο...

    Ταρια, δεν ξερω τι εχει παιχτει με την παρεα σου αλλα καντε προσπαθειες για επανασυνδεσεις κανονιζοντας μαζικες εξοδους, οταν εχετε χρονο βεβαια!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    εγω αυτο που ξερω ειναι οτι οι αληθινες φιλιες δε χανοντε... Οτι και να βρεθει στην μεση

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by undetermined View Post
    εγω αυτο που ξερω ειναι οτι οι αληθινες φιλιες δε χανοντε... Οτι και να βρεθει στην μεση
    Συμφωνω......

  6. #6
    Βέβαια και υπάρχει γυναικεία φιλία και μάλιστα πολυ δυνατή! :) Οι γυναίκες είναι πιο εύκολο να απομακρυνθούν μεταξύ τους, ακριβώς επειδή έχουν περισσότερες υποχρεώσεις από τους άντρες και είναι πιο υπεύθυνες (χωρίς να θέλω να θιξω τους άντρες). Με τα χρόνια είναι πολύ δύσκολο να κρατήσεις επαφή με όλες σου τις φίλες αλλα σίγουρα αξίζει τον κόπο να το προσπαθήσεις, ως ανταμοιβή θα δεις ότι δίπλα σου θα μείνουν όσες προσπάθησαν και το άξιζαν.Το θέμα είναι να μην υπάρχουν εγωισμοί αλλά υποχωρήσεις,κάπως έτσι χτίζονται οι καλύτερες φιλίες ανεξαρτήτου φύλου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Καλημέρα σε όλους ξανα!!!
    Τα τελευταία Χρονια,που δουλεύω βάρδια,Έχω παρατηρήσει πως εχω χαθεί απο τις φιλες μου.Οπως κι αυτές απο εμένα.
    Πρόσφατα μια καλη φίλη μου είπε πως στεναχωριεται που δεν ειμαστε όπως παλιά.Λογικο απο τη μια αφου δεν ειμαστε πλέον 18 και κάτι!
    Τελοσπαντων,με τα Χρονια παρατήρησα πως οι παρέες διαλύονται και μένουμε λίγες.Γιατι γινεται αυτο?
    Επίσης,βλέπω πως οι αντρες ειναι πιο εύκολοι στο να κανουν παρέες απο ότι οι γυναίκες.Απο πολλές συναδελφισσες μου έχει γινει πρόταση ια καφέ αλλα οταν κανω την αρχη πάντα κάτι συμβαινει κι η προσπάθεια για προσέγγιση πέφτει στο κενό.Κι αυτη δεν ειναι η μοναδική περίπτωση.
    Το ερώτημα ειναι γιατι οι γυναικείες φιλίες ειναι δύσκολες και δεν κρατάνε?
    απλο νομιζω οι γυναικεσ κο0ιτανε περισσοτερο τον εαυτο τουσ οποτε αμα νιωσουν οτι βρηκαν εναν κ βολευτηκαν μετα τα παρατανε ολα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    7
    απλα δεν εχεις βρει μια κολλητη πιστευω που να σε αγαπαει να την αγαπας να μη σε ζηλευει το κυριοτερο. και αν εισαι και λιγο ανεξαρτητος χαρακτηρας,μην απορεις που εχεις χαθει απο τα κοριτσια και κανεις παρεα με αγορια. απλα αποτι εχω καταλαβει για να κρατησεις φιλες πρεπει να σαι σε διαρκη επαφη

  9. #9
    Δε θα διαχωρίσω τους άνδρες από τις γυναίκες. Πιστεύω πως οι φίλοι είναι ποοοοοοοοοοολυ σημαντικοί στις ζωές μας. Υπάρχουν φορές που η καθημερινότητα μας αποσπά άλλα είναι πολύ σημαντικό στο κενό των δέκα λεπτών να πάρεις ένα τηλ και να δεις πως είναι η φίλη σου, τις ημέρες π δε δουλεύεις να κανόνίσεις μια έξοδο. Κάθε είδους σχέση θέλει προσπάθεια, αν εσύ σταδιακά απομακρύνεσαι και δε προσπαθείς να κρατάς επαφή και έχεις κλειστεί στον εαυτό σου και δεν είσαι σε θέση να μοιραστείς και να δώσεις δε φταίνε οι γυναικείες φιλίες... Λένε πως ότι δίνεις παίρνεις, αν δώσεις αδιαφορία, αυτή θα πάρεις πίσω...

Similar Threads

  1. ΦΙΛΙΕΣ-ΦΙΔΙΕΣ
    By jennyjuly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 27-04-2012, 22:37
  2. ΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΦΙΛΙΕΣ
    By Παστελι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 16-05-2011, 08:37
  3. Παιδικες Φιλιες
    By ανεμος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 16-12-2010, 14:40
  4. φιλιες και διαθεση
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 11-02-2010, 18:55
  5. Πως να δημιουργήσετε και να διατηρήσετε τις φιλίες σας
    By bee in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 08-02-2008, 20:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •