Χωρισμος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    5
    kerasi βρισκομασταν περιπου ανα 1-2 μηνες το πολυ..

    remedy οπως διαπιστωσα και ειναι αληθεια αυτο και μου το διαβεβαιωσε και η ιδια απο την τελευταια μας συνομιλια φταιει η ολη κατασταση με μας.. που η αδερφη της ηταν παντρεμενη και χωρισε γιατι απλα δεν ταιριαζε με τον αντρα της.. και πλεον φοβαται να κανει και αυτη το ιδιο γιατι πιστευει οτι μπορει να τραβηξει τα ιδια...
    μην την πατησει οπως η αδερφη της δηλαδη.
    Οσο για αυτο που λες οτι ηταν αναμενομενο να χωριζαμε πιστευω οτι για την ηλικια της απο τοτε εως τωρα εκανε περισσοτερα πραγματα απο αλλα κοριτσια. Ηταν μονη της στο σπιτι της,με τα ολα της.. με παρεα,εβγαινε,σχολειο πανεπιστημιο αργοτερα και απλα ειχαμε ανα 2 μηνες το πολυ την κοντινη επαφη σαν ζευγαρι..Οτι καλυτερο για αυτην.. που σημαινει πιστευω οτι και τα φλερτ της ειχε χωρις να το ξερω.(μπορει και κατι παραπανω αλλα κοιμαμε ουτως η αλλως τον υπνο του δικαιου)...
    το θεμα ειναι οτι οπως ειπα δεν ειχαμε σοβαρο προβλημα μεχρι που εγινε το σκηνικο με την αδερφη της.. δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω. Ολα πηγαιναν οπως τα ειχαμε συζητησει απλα τον τελευταιο καιρο αλλαζαν σιγα σιγα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ελα ρε φιλε, εισαι σοβαρος? Νομιζεις οτι ειχατε σχεση. Καλα σου πε η κοπελα απλα σου πε λιγο δικαιολογιες και οχι με ακριβεια. Τι μας λες τωρα για την αδερφη κλπ τοσο στοκος εισαι?...τεσπα σου προτεινω να μην επικοινωνησεις ξανα με την κοπελα και αν θελει η ιδια θα σε καλεσει. Κ πολυ κρατησε το πανηγυρι θα λεγα....τοσα χρονια και βρισκοσαστε μια φορα το μηνα ή το διμηνο? πολυ κρατησε σε λεω.
    Last edited by kerasi; 16-01-2013 at 15:37.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    19
    Την γνώρισες στα 15 και λογικά τώρα είναι 22. Μπήκε πολύ μικρή σε μια σοβαρή σχέση και είναι λογικό να θέλει να ζήσει και άλλα πράγματα, άλλες εμπειρίες. Πιθανότατα δεν έχει να κάνει καν με 'σενα, απλά δεν είναι έτοιμη για όλα αυτά.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    5
    Μετα απο πολλες συζητησεις μαζι της ακομα εχω το "γιατι ολα αυτα"?.. Τελικα χωρισαμε..
    Απο τωρα εχω ενα κενο μεσα μου... παντα θα το εχω.
    Ευχαριστω πολυ ολους και ολες που ασχοληθηκαν εστω και λιγο μαζι μου και με το θεμα μου....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εγω φιλε οπως σου υπογραμμισα σε προηγουμενη απαντηση θεωρω οτι τα 6 χρονια εξ αποστασεως φερνουν αλλοιωση των συναισθηματων και κουραση. Ισως να ναι και αλλοι λογοι που ειτε δεν τους βλεπεις ειτε δεν τους αναφερεις. Αλλωστε να συμπυκνωσεις τοσα χρονια σχεσης καθως και τους χαρακτηρες σας και αλλους παραγοντες ειναι δυσκολο σε ενα κειμενο. Αυτο που θα σου προτεινα ειναι να την γραψεις και αν η απουσια σου λεει κατι γι αυτην θα σε προσεγγισει η ιδια. Ειμαι σιγουρος ομως οτι τοσα χρονια εμαθες πολλα και αν τα αξιοποιησεις σε μελλοντικη σχεση θα κανεις παπαδες.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Εγω φιλε οπως σου υπογραμμισα σε προηγουμενη απαντηση θεωρω οτι τα 6 χρονια εξ αποστασεως φερνουν αλλοιωση των συναισθηματων και κουραση. Ισως να ναι και αλλοι λογοι που ειτε δεν τους βλεπεις ειτε δεν τους αναφερεις. Αλλωστε να συμπυκνωσεις τοσα χρονια σχεσης καθως και τους χαρακτηρες σας και αλλους παραγοντες ειναι δυσκολο σε ενα κειμενο. Αυτο που θα σου προτεινα ειναι να την γραψεις και αν η απουσια σου λεει κατι γι αυτην θα σε προσεγγισει η ιδια. Ειμαι σιγουρος ομως οτι τοσα χρονια εμαθες πολλα και αν τα αξιοποιησεις σε μελλοντικη σχεση θα κανεις παπαδες.
    ισως αυτο εχει ενα νοημα................................

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Εγω φιλε οπως σου υπογραμμισα σε προηγουμενη απαντηση θεωρω οτι τα 6 χρονια εξ αποστασεως φερνουν αλλοιωση των συναισθηματων και κουραση.
    Αυτό ναι είναι συνήθως σωστό... Αλλά εδώ νομίζω δεν ήταν μόνο τα συναισθήματα, ήταν και το γεγονός ότι και οι δύο (πολύ περισσότερο η κοπέλα) ήταν σε πολύ μικρή ηλικία και κατά συνέπεια σε φάση γνωστικής και συναισθηματικής ανάπτυξης, αναθεώρησης, διαμόρφωσης της προσωπικότητας, αλλαγών. Λόγω της απόστασης ίσως ο Stel. δεν είχε την ευκαιρία να παρατηρήσει αυτές τις αλλαγές από κοντά και γι' αυτό του ήρθε ξαφνικό και μας είπε ότι τον χώρισε 'έτσι απλά'. Το απλό ήταν ίσως πιο σύνθετο, αλλά λόγω της απόστασης δεν υπήρχε επαρκές μοίρασμα σκέψεων και συναισθημάτων.

    Stel, κάθε 'απώλεια' αφήνει κάτι που στην αρχή βιώνουμε ως 'κενό', πόσο μάλλον αν ήταν κάτι που θεωρούσαμε αναπόσπαστο μέρος της ζωής μας. Ίσως θα ήταν καλό σε μια μελλοντική σχέση να επενδύσεις λίγο παραπάνω στο εδώ και τώρα και στην ουσιαστική επικοινωνία, καθώς και σε μια παρόμοια φάση ζωής... όχι μόνο στο συναίσθημα και τα μελλοντικά πλάνα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. χωρισμός
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 21-07-2010, 00:31
  2. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By kely in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 27
    Last Post: 04-06-2010, 00:13
  3. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By kimkara in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 31-01-2010, 15:45
  4. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By La_ViTa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 09-07-2008, 12:24
  5. Χωρισμός
    By Candle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 22-09-2007, 14:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •