Χωρισμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    5

    Χωρισμος

    Δεν εχω ξαναγραψει ποτε κατι αντοιστοιχο και ζηταω λιγη κατανοηση..Συγχωρεστε με αν τα μπερδεψω λιγο αλλα ειμαι χαλια..
    Θα ξεκινησω με την ιστορια μου..
    Ειμαι με μια κοπελα 7 χρονια..Απο το 2005. Στο ξεκινημα της σχεσης μας ημουν 20 και αυτη 15.. Εγω δουλευα αυτη σχολειο... Ειπα να κοιταξω να μην ειμαι ο αλητης που ημουν και να μην την κοροιδεψω και ετσι κοιταξα να το παρω ζεστα το θεμα..Την ερωτευτηκα και την αγαπησα οπως και αυτη το ιδιο..
    Μετα απο 1 χρονο σχεσης ετυχε και βρηκα μια δουλεια μακρια απο τον τοπο μου.. (ειμαστε απο το ιδιο μερος) Επρεπε να φυγω για να κατοχηρωσω το μελλον μου με μια δουλεια που ειχε καλα λεφτα τοτε(2005) και επισης μελλοντικα σκεπτομενος οτι και αυτη καποια στιγμη στο μελλον δεν θα της ελειπε ενα πιατο φαι αν τυχαινε να εμενε χωρις δουλεια.. ΠΟΛΥ μελλοντικο αλλα πιστευω εκανα την σωστη σκεψη.
    Τα χρονια κυλησαν τελειωσε το σχολειο περασε στο πανεπιστιμιο στην επαρχιακη πολη που ζουμε,σπιτι της δηλαδη.. και εννοειτε οτι θα πηγαινε..Συζητησαμε και ειπαμε οτι θα κανουμε υπομονη να τελειωσει την σχολη της και μολις ερθει αυτη η ωρα με το καλο θα μεινουμε μαζι..Η σχεση μας δεν θα χαλουσε..Ειχαμε εμπιστοσυνη ο ενας στον αλλον..Ηξερα τι ανθρωπο ειχα διπλα μου και ακομα ξερω..
    Κρατησαμε μια σχεση σε αποσταση για 6 χρονια. Σε καθε αδεια μου δεν περνουσε λεπτο και εφευγα να παω στο μερος μας να την δω...Οπως και αυτη τα καλοκαιρια που εκλεινε η σχολη..Ειμασταν σχεδον σαν αρραβωνιασμενοι γιατι μπηκε στο σπιτι μου και γω στο δικο της..οι γονεις μου την ηξεραν εγω τους δικους της.
    Η σχεση μας οπως ολες οι σχεσεις,με καυγαδακια,ομορφες στιγμες ,στεναχωρια,γελιο.. δεν μας ελειπε τιποτα..
    Ηρθε ο καιρος που θα τελειωνε την σχολη και ημουν μες την τρελη χαρα που θα μεναμε μαζι, και πριν τρεις μηνες απο αυτο μου αναφερει οτι θελει να βγαλει μια ιδιωτικη σχολη που θα την βοηθησει να πιασει ποιο ευκολα δουλεια γιατι πλεον ειναι οι καιροι δυσκολοι..Συχρονως δουλευε αυτη εκει στην επαρχια και εβγαζε το χαρτζιλικι της.. Δεν μπορουσα να της πω οχι παλι ασχετα που περιμενα πως και πως να ερθει ωστε να δουμε πως θα συμβιωναμε σαν ζευγαρι κατω απο μια στεγη με ολα τα προβληματα που θα υπηρχαν (οικονομικα,καυγαδακια,κοι� �α προβληματα κτλ).Λεω υπομονη 1 χρονο ακομα... τοσα περασαν.
    Το διαστημα αυτο απο το καλοκαιρι του 2012 μεχρι και τωρα εγιναν οι μειωσεις στους μισθους, και ηδη ειχαν κοψει πολλα χρηματα και εψαχνα απεγνωσμενα να βρω λυσεις ωστε να καλυψω τα κενα. Πλεον η δουλεια που ειχα βρει και εχω ακομα δεν μπορει να μου επιφερει οικονομικα ουτε τα βασικα για μενα. Δεν αντεξα αλλο και πηρα την αποφαση να αφησω την δουλεια μου ως το καλοκαιρι που θα εχει τελιωσει και αυτη για να μεινουμε στην επαρχια η να φυγουμε εξωτερικο για κατι καλυτερο..
    Σε συζητησεις που καναμε ηταν αντιθετη με το εξωτερικο αλλα και αβεβαιη με την παραμονη μου σε αυτή την δουλεια…Ωσπου ηρθε η μερα που ξεκινησε να μου λεει ότι θελει να κανει πραγματα για τον εαυτο της και ότι ισως δεν εχουμε κοινα ονειρα για το μελλον ,και ετσι απλα μου ειπε να χωρισουμε..
    Την παρακαλεσα να ηρεμησει να δει το θεμα μας ποιο καθαρα αλα αυτή τιποτα..
    Το μονο που μπορω να σκεφτω είναι ότι η αδερφη της ηταν παντρεμενη με τον πρωτο ξαδερφο μου,και χωρισαν προσφατα και ισως την εβαλε λογια αλλα δεν θελω να το πιστευω ουτε αυτό.

    Σκεφτομαι αν ημουν λαθος σε καποια πραγματα και δεν βγαζω ακρη..Εχω χασει το μυαλο μου.. σκεφτομαι να παω σε ψυχολογο,, τα εχω χαμενα...
    Προσπαθησα να κανω πραγματα στην ζωη μου για να μην της λειψει τιποτα και με χωρισε ετσι απλα…της τα εδωσα όλα.. μεχρι και την ζωη μου θα εδινα…
    Δεν ξερω πλεον τι να σκεφτω και τι να κανω..ειμαι καμμενος κυριολεκτικα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Βαλε τη συνεχεια να καταλαβουμε γτ ως εδω μια χαρα αρχηγοπουλα σας βλεπω....!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    5
    Συγγνωμη..



    κοινα προβληματα κτλ).Λεω υπομονη 1 χρονο ακομα... τοσα περασαν.
    Το διαστημα αυτο απο το καλοκαιρι του 2012 μεχρι και τωρα εγιναν οι μειωσεις στους μισθους, και ηδη ειχαν κοψει πολλα χρηματα και εψαχνα απεγνωσμενα να βρω λυσεις ωστε να καλυψω τα κενα. Πλεον η δουλεια που ειχα βρει και εχω ακομα δεν μπορει να μου επιφερει οικονομικα ουτε τα βασικα για μενα. Δεν αντεξα αλλο και πηρα την αποφαση να αφησω την δουλεια μου ως το καλοκαιρι που θα εχει τελιωσει και αυτη για να μεινουμε στην επαρχια η να φυγουμε εξωτερικο για κατι καλυτερο..
    Σε συζητησεις που καναμε ηταν αντιθετη με το εξωτερικο αλλα και αβεβαιη με την παραμονη μου σε αυτή την δουλεια…Ωσπου ηρθε η μερα που ξεκινησε να μου λεει ότι θελει να κανει πραγματα για τον εαυτο της και ότι ισως δεν εχουμε κοινα ονειρα για το μελλον ,και ετσι απλα μου ειπε να χωρισουμε..
    Την παρακαλεσα να ηρεμησει να δει το θεμα μας ποιο καθαρα αλα αυτή τιποτα..
    Το μονο που μπορω να σκεφτω είναι ότι η αδερφη της ηταν παντρεμενη με τον πρωτο ξαδερφο μου,και χωρισαν προσφατα και ισως την εβαλε λογια αλλα δεν θελω να το πιστευω ουτε αυτό.

    Σκεφτομαι αν ημουν λαθος σε καποια πραγματα και δεν βγαζω ακρη..Εχω χασει το μυαλο μου.. σκεφτομαι να παω σε ψυχολογο,, τα εχω χαμενα...
    Προσπαθησα να κανω πραγματα στην ζωη μου για να μην της λειψει τιποτα και με χωρισε ετσι απλα…της τα εδωσα όλα.. μεχρι και την ζωη μου θα εδινα…
    Δεν ξερω πλεον τι να σκεφτω και τι να κανω..ειμαι καμμενος κυριολεκτικα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ναι ρε φιλαρακι, το βρηκες, η αδερφη την εβαλε στα λογια γι αυτο σε χωρησε.
    Επειδη της τα δωσες ολα σε σουταρησε. Ξυπνα! Κοιτα τι θα κανεις με το θεμα δουλεια και αστην στην ησυχια της τη γκομενα. Και σταματα να την καλεις αν το κανεις.
    Και αυτο που σε ειπε οτι θελει να κανει πραγματα για τον εαυτο της και δεν εχετε κοινα ονειρα παλι μπαρουφα ειναι. Τεσπα, δε συνεχιζω γτ τρωω για μεσημερι και θελω να το απολαυσω....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Και τα εξι χρονια γιατι τι ειδους αποσταση μιλαμε?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    μην το ψαχνεις απλα οι δρομοι σας χωρισαν οπως χωρισε ο δικος μου δρομος με το δικο του παρολο που τον αγαπουσα πιο πολυ απο εμενα την ιδια!και τωρα απεμεινα μονη να παλευω
    να μαι στο δρομο μεσα στο κρυο.να γυρναω στο λιμανι του πειραια για να του πω το αντιο.και αυτος να μου κανει περα το χερι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Stel. View Post
    Συγγνωμη..



    κοινα προβληματα κτλ).Λεω υπομονη 1 χρονο ακομα... τοσα περασαν.
    Το διαστημα αυτο απο το καλοκαιρι του 2012 μεχρι και τωρα εγιναν οι μειωσεις στους μισθους, και ηδη ειχαν κοψει πολλα χρηματα και εψαχνα απεγνωσμενα να βρω λυσεις ωστε να καλυψω τα κενα. Πλεον η δουλεια που ειχα βρει και εχω ακομα δεν μπορει να μου επιφερει οικονομικα ουτε τα βασικα για μενα. Δεν αντεξα αλλο και πηρα την αποφαση να αφησω την δουλεια μου ως το καλοκαιρι που θα εχει τελιωσει και αυτη για να μεινουμε στην επαρχια η να φυγουμε εξωτερικο για κατι καλυτερο..
    Σε συζητησεις που καναμε ηταν αντιθετη με το εξωτερικο αλλα και αβεβαιη με την παραμονη μου σε αυτή την δουλεια…Ωσπου ηρθε η μερα που ξεκινησε να μου λεει ότι θελει να κανει πραγματα για τον εαυτο της και ότι ισως δεν εχουμε κοινα ονειρα για το μελλον ,και ετσι απλα μου ειπε να χωρισουμε..
    Την παρακαλεσα να ηρεμησει να δει το θεμα μας ποιο καθαρα αλα αυτή τιποτα..
    Το μονο που μπορω να σκεφτω είναι ότι η αδερφη της ηταν παντρεμενη με τον πρωτο ξαδερφο μου,και χωρισαν προσφατα και ισως την εβαλε λογια αλλα δεν θελω να το πιστευω ουτε αυτό.

    Σκεφτομαι αν ημουν λαθος σε καποια πραγματα και δεν βγαζω ακρη..Εχω χασει το μυαλο μου.. σκεφτομαι να παω σε ψυχολογο,, τα εχω χαμενα...
    Προσπαθησα να κανω πραγματα στην ζωη μου για να μην της λειψει τιποτα και με χωρισε ετσι απλα…της τα εδωσα όλα.. μεχρι και την ζωη μου θα εδινα…
    Δεν ξερω πλεον τι να σκεφτω και τι να κανω..ειμαι καμμενος κυριολεκτικα!
    και εγω του εδωσα τα παντα γι αυτο εφυγε ουτε το χερι δε μου αφησε να του πιασω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    ειναι σαν να περασε η αγαπη σε ακουμπησε και εφυγε για παντα...............................για παντα για ολη τη ζωη

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    7
    αποψη μου ειναι οτι βαρεθηκε να περιμενει να βρειτε την τελεια κατασταση μετα απο χ χρονια. λογικο ειναι ανθρωπος ειναι, και ειδικα με τα οικονομικα σκεφτονται ολοι λυσεις. εσυ σκεφτηκες εξωτερικο αυτη παλι οχι γιατι μπορει να μην εχει χορτασει ελλαδα, λιγο μπαμπας λιγο μαμα εχει καποιο στηριγμα. επρεπε να χες μαζεψει λεφτα να την παντρευοσουν δε θα την χαλαγε

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    5
    kerasi μιλαμε για μια αποσταση νησι εγω στερια αυτη...

    Stella1510 Χρηματα για γαμο τα ειχα αλλα δεν ειμασταν ετοιμοι για γαμο.. χωρις να νιωσουμε τα προβληματα που εχει μια συγκατοικιση . εξαλου το ειχαμε συζητησει και αυτο και ειμασταν αρνητικοι και οι 2.. πρωτα απο την μερια της και μετα εγω.

    Ρε γαμωτο ειμαι 27 χρονων μαντραχαλος με τα ολα του και κλαιω σαν παιδι οταν μου ερχετρ στο μυαλο οτι δεν θα την αγκαλιασω ξανα.. ελεος ρε τι εχω κανει στραβα και το πληρωνω τωρα.... θα σκασω.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ολα αυτα τα 6 χρονια που εισασταν σε αποσταση νησι-στερια, με τι συχνοτητα βρισκοσασταν απο κοντα?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Stel. View Post
    kerasi μιλαμε για μια αποσταση νησι εγω στερια αυτη...

    Stella1510 Χρηματα για γαμο τα ειχα αλλα δεν ειμασταν ετοιμοι για γαμο.. χωρις να νιωσουμε τα προβληματα που εχει μια συγκατοικιση . εξαλου το ειχαμε συζητησει και αυτο και ειμασταν αρνητικοι και οι 2.. πρωτα απο την μερια της και μετα εγω.

    Ρε γαμωτο ειμαι 27 χρονων μαντραχαλος με τα ολα του και κλαιω σαν παιδι οταν μου ερχετρ στο μυαλο οτι δεν θα την αγκαλιασω ξανα.. ελεος ρε τι εχω κανει στραβα και το πληρωνω τωρα.... θα σκασω.
    ετσι ειναι η αγαπη και σε νιωθω πολυ ειλικρινα γιατι και εγω αγαπησα πολυ βαθεια και τι κερδισα?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    ισως σε μια αλλη ζωη την αγκαλιασεις ξανα!και της πεις ποσο πολυ την αγαπησες βαθεια..............αληθεια σου λεω η μονη ελπιδα εκει ειναι.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    θα περιμενουμε υπομονετικα εως την αλλη ζωη ,δε θα παρουμε ομως ποτε τη ζωη μας!
    αληθεια σας το λεω αυτο το υποσχομαι!οτι κι αν γινει δε θα παρουμε ποτε τη ζωη μας μας τη χαρισε ο Θεος!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Stel. View Post
    ......
    Σε συζητησεις που καναμε ηταν αντιθετη με το εξωτερικο αλλα και αβεβαιη με την παραμονη μου σε αυτή την δουλεια…Ωσπου ηρθε η μερα που ξεκινησε να μου λεει ότι θελει να κανει πραγματα για τον εαυτο της και ότι ισως δεν εχουμε κοινα ονειρα για το μελλον ,και ετσι απλα μου ειπε να χωρισουμε..
    Την παρακαλεσα να ηρεμησει να δει το θεμα μας ποιο καθαρα αλα αυτή τιποτα..
    Το μονο που μπορω να σκεφτω είναι ότι η αδερφη της ηταν παντρεμενη με τον πρωτο ξαδερφο μου,και χωρισαν προσφατα και ισως την εβαλε λογια αλλα δεν θελω να το πιστευω ουτε αυτό.

    Σκεφτομαι αν ημουν λαθος σε καποια πραγματα και δεν βγαζω ακρη..Εχω χασει το μυαλο μου.. σκεφτομαι να παω σε ψυχολογο,, τα εχω χαμενα...
    Προσπαθησα να κανω πραγματα στην ζωη μου για να μην της λειψει τιποτα και με χωρισε ετσι απλα…της τα εδωσα όλα.. μεχρι και την ζωη μου θα εδινα…
    Δεν ξερω πλεον τι να σκεφτω και τι να κανω..ειμαι καμμενος κυριολεκτικα!
    στελ
    καταλαβαινω οτι νοιωθεις μεγαλο πονο απο την απωλεια της σχεσης σου και σ αυτο δεν ξερω αν μπορει κανεις να σε βοηθησει. νομιζω με τον χρονο μονο θα ηρεμησεις και καποια καλη γνωριμια, οταν περασει καποιος καιρος.
    οταν ομως νοιωσεις πιο ηρεμος, δες και την πραγματικοτητα αυτης της κοπελας.
    την γνωρισες κοριτσκι απ οτι ειδα. εφηβη, ουτε καν γυναικα. στην διαρεκεια της σχεσης σας μεγαλωσε καπως, ξεκινησε σπουδες, τωρα ψαχνει το ποια ειναι και το τι θελει και στο ειπε πολυ ξεκαθαρα.
    δεν φταις καθολου επειδη "τα εδωσες ολα". φταιει το πολυ νεαρο της ηλικιας της. ηταν ενα παιδι και αρχισε να γινεται γυναικα. ειναι πολυ σπανιο αυτη η γυναικα να σκεφτεται οπως το παιδι που γνωρισες κι αν θες την γνωμη μου, αν δισταζε να κανει το βημα αυτο τωρα, θα το εκανε με μεγαλη βεβαιοτητα λιγο αργοτερα και θα ηταν πολυ χειροτερο για σενα γιατι μπορει να ειχατε πλεον κοινες υποχρεωσεις και παιδια.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. χωρισμός
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 21-07-2010, 01:31
  2. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By kely in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 27
    Last Post: 04-06-2010, 01:13
  3. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By kimkara in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 31-01-2010, 16:45
  4. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By La_ViTa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 09-07-2008, 13:24
  5. Χωρισμός
    By Candle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 22-09-2007, 15:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •