Νεα γνωριμια.Προβλημα :/ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by tHe_V1rus View Post
    Αν της τα πω αυτα ετσι ακριβως φοβαμαι οτι θα παρεξηγηθει.
    Ειναι στην ουσια μια απορριψη και οι ανθρωποι δεν δεχονται την απορριψη με τιποτα,ποσο μαλλον μια κοπελα.

    Αυτη τι στιγμη πιστευει οτι 8α κανουμε σχεση.
    Επισης οτι την θελω πολυ.
    Θελει να παω σπιτι της τις νυχτες και αλλα τετοια περιεργα που κανουν ξερω γω οι ερωτευμενοι.
    Εγω ομως δεν ειμαι κατι τετοιο.

    Πρεπει να τις το δωσω να το καταλαβει αλλα πως ειναι το θεμα?

    Το οτι ειναι τοσο ανοιχτη δεν μου αρεσει.
    Τα λεει ολα απο την 1η μερα λες και με ξερει 10 χρονια.
    Θεωρω οτι οτιδηποτε συμβαινει οσο βγαινουμε θα το εχουν μα8ει οσοι μιλανε ελληνικα και αυτο με αγχωνει ακομα πιο πολυ.
    Γενικα ειμαι πολυ διακριτικο ατομο και καθολου παρορμητικος και καποια πραγματα μου αρεσει να τα κραταω μονο για εμενα.
    Quote Originally Posted by tHe_V1rus View Post
    Δεν ειμαι ερωτευμενος.
    Εχω υπαρξει ερωτευμενος και ξερω πως ειναι.

    Ναι δεν θελω να τη παιδευω κ εγω.
    8α προσπαθησω να κοψω διακριτικα επαφη για καμια βδομαδα.
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Στις σχεσεις μετραει πολύ η πρώτη μας εντυπωση για τον αλλο. Αμα απο την αρχη δεν νοιωσεις ερωτα και ενθουσιασμο για τον άλλο αυτο δεν προκειται να το νοιωσεις ποτε. Θα εισαι όσο εισαι μαζι του στην αμφιβολία, ότι δεν ειμαι βεβαιος για αυτην/ον, ότι αν το προσπαθούσα θα βρισκα κατι καλύτερο, μια καλή περίπτωση αλλά όχι αυτο που ήθελα. Τα αισθηματα των αλλων για εμας δεν μπορουν να αλλάξουν τα δικα μας γι αυτους ουτε ειμαστε υποχρεοι να κανουμε τα δικα μας αισθηματα να φτασουν τα δικα τους. Αυτης της εχεις αρεσει, σε λιγο καιρο θα σου ζητα σοβαρες σχεσεις και δεσμευσεις και εσυ αφου οπως ειπαμε οι αμφιβολίες δεν σβήνουν θα νιωθεις σαν πανικοβλημενος ψαχνοντας τροπο να ξεφυγεις. Γι αυτο όπως σου λεν και τα αλλα μελη ξεκαθαρισε μαζι της όσο γρηγορα γινεται και κρατα αν γουσταρεις απλα μια καλή επικοινωνια.
    εφοσον αυτη γουσταρει κι εσυ οχι, την απορριψη θα την παρει ετσι κι αλλιως, δεν την γλυτωνει.
    το να το καθυστερεις μονο χειροτερη θα την κανει και ακομα μεγαλυτερο το προβλημα της με τους ανδρες που απομακρυνονται ανεξηγητα.
    αν της εξηγησεις ηρεμα τι συμβαινει, της δινεις την ευκαιρια να καταλαβει τι κανει λαθος και να το βελτιωσει σε μια επομενη γνωριμια.

    αν αφησεις τα πραγματα απλα να κυλανε (κανοντας στο μεταξυ κανονικα την ζωη σου με οσες γουσταρεις) και να αποφευγεις αγωνιωδως οσα αυτη ΗΔΗ εχει δρομολογησει, θα αναγκαστεις μια μερα να την κοπανησεις και να την αφησεις να αναρωτιεται πως εγινε αυτο ενω την ηθελες τοσο πολυ οπως αυτη νομιζε... οτι εκαναν κι ολοι οι υπολοιποι δηλαδη...

    τελος , πιστευω οτι η διστακτικοτητα σου δεν αφορα το νιαξιμο γι αυτην, αλλα την δικη σου εικονα. νομιζω δηλαδη οτι δεν θελεις να χασεις το μπονους του "καλου παιδιου" , εστω κι αν η ουσιαστικη κοροιδια σου απεναντι της ειναι πολυ χειροτερη απ την αληθεια.

    θα συμφωνησω με τον Ιωαννη, οτι ο ενθουσιασμος που μας προκαλει ενας ανθρωπος (το περιφημο κλικ) δεν γινεται ουτε με το ζορι ουτε με την συνηθεια. γινεται απο την αρχη, η καθολου. αν οπως λες ξερεις πως ειναι ο ερωτας και δεν εχει ακμια σχεση με την γνωριμια αυτη, πηγαινε παρακατω τιμια και με ειλικρινεια και ασε τις "φιλιες" και τα χρυσωματα. χειροτερα θα τα κανεις. φιλια μεταξυ ανθρωπων που θελουν διαφορετικα πραγματα, δεν υφισταται.

  2. #17
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εφοσον αυτη γουσταρει κι εσυ οχι, την απορριψη θα την παρει ετσι κι αλλιως, δεν την γλυτωνει.
    το να το καθυστερεις μονο χειροτερη θα την κανει και ακομα μεγαλυτερο το προβλημα της με τους ανδρες που απομακρυνονται ανεξηγητα.
    αν της εξηγησεις ηρεμα τι συμβαινει, της δινεις την ευκαιρια να καταλαβει τι κανει λαθος και να το βελτιωσει σε μια επομενη γνωριμια.

    αν αφησεις τα πραγματα απλα να κυλανε (κανοντας στο μεταξυ κανονικα την ζωη σου με οσες γουσταρεις) και να αποφευγεις αγωνιωδως οσα αυτη ΗΔΗ εχει δρομολογησει, θα αναγκαστεις μια μερα να την κοπανησεις και να την αφησεις να αναρωτιεται πως εγινε αυτο ενω την ηθελες τοσο πολυ οπως αυτη νομιζε... οτι εκαναν κι ολοι οι υπολοιποι δηλαδη...

    τελος , πιστευω οτι η διστακτικοτητα σου δεν αφορα το νιαξιμο γι αυτην, αλλα την δικη σου εικονα. νομιζω δηλαδη οτι δεν θελεις να χασεις το μπονους του "καλου παιδιου" , εστω κι αν η ουσιαστικη κοροιδια σου απεναντι της ειναι πολυ χειροτερη απ την αληθεια.

    θα συμφωνησω με τον Ιωαννη, οτι ο ενθουσιασμος που μας προκαλει ενας ανθρωπος (το περιφημο κλικ) δεν γινεται ουτε με το ζορι ουτε με την συνηθεια. γινεται απο την αρχη, η καθολου. αν οπως λες ξερεις πως ειναι ο ερωτας και δεν εχει ακμια σχεση με την γνωριμια αυτη, πηγαινε παρακατω τιμια και με ειλικρινεια και ασε τις "φιλιες" και τα χρυσωματα. χειροτερα θα τα κανεις. φιλια μεταξυ ανθρωπων που θελουν διαφορετικα πραγματα, δεν υφισταται.

    Τnx Remedy,unlucky k ioannis για τις απαντησεις

    Ειπες Remedy τη φραση "κανοντας της ζωη σου με οσες γουσταρεις".
    Δεν ειμαι καθολου τετοιο ατομο.

    Ειμαι αρκετα συνειδητοποιημενος και θεωρω τον εαυτο μου καλο παιδι γιατι πολυ απλα ειμαι.
    Δεν χρειαζομαι την επιβεβαιωση της.
    Δεν ειναι και κανενα σημαντικο bonus υπαρχουν πολλα καλα παιδια.
    Μην σου πω οι περισσοτεροι που γνωριζω ειναι καλα παιδια.

    Δεν ειναι ουτε αυτη ερωτευμενη,απλα της αρεσω.
    Ενω ξερω οτι δεν ειναι ερωτευμενη πιεζει την κατασταση να παει για σοβαρα και μονο.
    Δεν θελει να περναμε καλα.Θελει σχεση μαζι μου πρωτα και μετα ολα τα αλλα.
    Και το ζηταει τοσο απροκαλυπτα και σε συνδυασμο με την αφελεια της οποιοσδηποτε αλλος θα την κοροιδευε και μαλιστα ευκολα.

    Μου ξεκαθαρισε οτι αν θελει μονο sex βρισκει.
    Λογικο.Κοπελα ειναι.
    Δηλαδη αν ηθελε sex θα εβρισκε καποιο αλλο,αλλα τωρα που θελει σχεση βρηκε εμενα που φαινομαι καλο παιδι.
    Ποσο βλακας σε κανει να νιωθεις κατι τετοιο?

    Αν αυτο ελεγε και στα αλλα παιδια που εβγαινε ειναι λογικο να εκοψαν αποτομα επαφες και να την παρατησαν συξηλη.

    Ειχε 2-3 σχεσεις αλλα ολοι την παρατησαν + κανα 2 που εβγαινε εκοψαν αποτομα χωρις εξηγησεις.
    Αν εβγαιναν και αντι να περνουσαν καλα τους αγχωνε ωστε να κανουν σοβαρη σχεση χωρις καν να γνωριζονται λογικο μου ακουγεται.

    Οταν βγαινω εξω με μια κοπελα θελω να περναω καλα οσο παραλογο κ αν ακουγεται αυτο.
    Να ειναι ανετη και χαλαρη οπως και εγω.

    Με το καλημερα θελω σχεση,οχι πια σεξ μονο φιλοι,το μελλον μου και τετοια ξενερωνουν ακομα και τις φιλες της που τα ακουνε οχι ενα ραντεβου.

    Και σημειωση πριν μιλησουμε μεσω fb με ειχε δει και της αρεσα κανονικα,ειχαμε τα τυπικα και μετα ξεκινησαμε να μιλαμε μεσω net.

    Αν εχω καπου λαθος πειτε μου καθε αποψη δεκτη.

  3. #18
    Quote Originally Posted by tHe_V1rus View Post
    ...

    Δεν ειναι ουτε αυτη ερωτευμενη,απλα της αρεσω.
    Ενω ξερω οτι δεν ειναι ερωτευμενη πιεζει την κατασταση να παει για σοβαρα και μονο.
    Δεν θελει να περναμε καλα.Θελει σχεση μαζι μου πρωτα και μετα ολα τα αλλα.
    Και το ζηταει τοσο απροκαλυπτα και σε συνδυασμο με την αφελεια της οποιοσδηποτε αλλος θα την κοροιδευε και μαλιστα ευκολα.

    ...
    Για καποιο λόγο που θα τον μαθεις καποτε στη συνεχεια γνωριζοντας την καλύτερα (εκτος κι αν ειναι το προφανες δλδ η εξωτερικη της εμφανιση) δυσκολευεται να κανει σχεση, δεν βρίσκει αντρα να τη θελει, και για σενα στα ματια της δημιουργηθηκε η εντυπωση πως της ελυσες το προβλημα αυτο.
    Διοτι γι αυτην για το προβλημα που ειπαμε πως εχει το ζητουμενο δεν ειναι ο ερωτας και το ταιριασμα με τον αλλο αλλά αμεσα ο σοβαρος σκοπος. Τετοια σταση εχουν μονο οσες/οσοι δυσκολευονται να βρουν. ..και μαλιστα απο σαητ γνωριμιων (μια που δεν εχει προβλημα στο να βρει δεν μπαινει στα σαητ αυτα για τετοιο σκοπο), δεχτηκε αμεσως να βρεθει με ενα αγνωστο της απο κοντα χωρις πρωτα στο σαητ να τον ψαρεψει καλα και απο το πρωτο ραντεβου θελει σοβαρη σχεση. εκτος κι αν ειναι πρηχτησα γι αυτο δεν την αντεχουν ή καμια θεούσα που για να κανει σεξ θελει πρωτα γαμο (δεν εδωσες ωστοσο τετοιες περιγραφες).
    Φιλε το θεμα ειναι απλο, αμα δεν εισαι βεβαιος γι αυτην ξεκοψε απο κοντα της συντομα και πάψε να σε τρωει η σκεψη για το μετα, ότι μπορει να μην βρεις ή δε θα τα καταφερεις να βρεις αλλην και τετοια συναφη!! διοτι τελικα ειναι αυτος ο φοβος/ανασφαλεια που σε κραταει κοντα της.
    γιάννης

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by tHe_V1rus View Post
    Τnx Remedy,unlucky k ioannis για τις απαντησεις

    Ειπες Remedy τη φραση "κανοντας της ζωη σου με οσες γουσταρεις".
    Δεν ειμαι καθολου τετοιο ατομο.

    Ειμαι αρκετα συνειδητοποιημενος και θεωρω τον εαυτο μου καλο παιδι γιατι πολυ απλα ειμαι.
    Δεν χρειαζομαι την επιβεβαιωση της.
    Δεν ειναι και κανενα σημαντικο bonus υπαρχουν πολλα καλα παιδια.
    Μην σου πω οι περισσοτεροι που γνωριζω ειναι καλα παιδια.

    Δεν ειναι ουτε αυτη ερωτευμενη,απλα της αρεσω.
    Ενω ξερω οτι δεν ειναι ερωτευμενη πιεζει την κατασταση να παει για σοβαρα και μονο.
    Δεν θελει να περναμε καλα.Θελει σχεση μαζι μου πρωτα και μετα ολα τα αλλα.
    Και το ζηταει τοσο απροκαλυπτα και σε συνδυασμο με την αφελεια της οποιοσδηποτε αλλος θα την κοροιδευε και μαλιστα ευκολα.

    Μου ξεκαθαρισε οτι αν θελει μονο sex βρισκει.
    Λογικο.Κοπελα ειναι.
    Δηλαδη αν ηθελε sex θα εβρισκε καποιο αλλο,αλλα τωρα που θελει σχεση βρηκε εμενα που φαινομαι καλο παιδι.
    Ποσο βλακας σε κανει να νιωθεις κατι τετοιο?

    Αν αυτο ελεγε και στα αλλα παιδια που εβγαινε ειναι λογικο να εκοψαν αποτομα επαφες και να την παρατησαν συξηλη.

    Ειχε 2-3 σχεσεις αλλα ολοι την παρατησαν + κανα 2 που εβγαινε εκοψαν αποτομα χωρις εξηγησεις.
    Αν εβγαιναν και αντι να περνουσαν καλα τους αγχωνε ωστε να κανουν σοβαρη σχεση χωρις καν να γνωριζονται λογικο μου ακουγεται.

    Οταν βγαινω εξω με μια κοπελα θελω να περναω καλα οσο παραλογο κ αν ακουγεται αυτο.
    Να ειναι ανετη και χαλαρη οπως και εγω.

    Με το καλημερα θελω σχεση,οχι πια σεξ μονο φιλοι,το μελλον μου και τετοια ξενερωνουν ακομα και τις φιλες της που τα ακουνε οχι ενα ραντεβου.

    Και σημειωση πριν μιλησουμε μεσω fb με ειχε δει και της αρεσα κανονικα,ειχαμε τα τυπικα και μετα ξεκινησαμε να μιλαμε μεσω net.

    Αν εχω καπου λαθος πειτε μου καθε αποψη δεκτη.
    δεν εχεις πουθενα λαθος βρε βαιρους και ειναι πολυ λογικο μια τετοια συμπεριφορα/πρεμουρα να σε απομακρυνει.
    δεν εισαι ο μονος, οι περισσοτεροι ανδρες απωθουνται αν δεν γουσταρουν πολυ.
    την εχουν αρκετες γυναικες που δεν τα πανε καλα με τις σχεσεις, γιατι απο το αγχος της "αποκαταστασης" τους φτανουν σε απελπισια κι εκει το χανουν εντελως το παιχνιδι με τετοιες σπασμωδικες και απωθητικες συμπεριφορες.
    εχει δικιο, ειναι πανευκολο για μια γυναικα να βρει σκετο σεξ, ακομα κι αν δεν βλεπεται η δεν ακουγεται, ενω σε σχεση δεν προχωρουν οι ανδρες αν δεν γουσταρουν πραγματικα.
    το θεμα ειναι οτι παρα την πρεμουρα της, αυτη λεει πολυ ξεκαθαρα τι ακριβως θελει (η νομιζει οτι θελει) οποτε δεν μπορεις να την κατηγορησεις για κατι, παρα μονο να της πεις οτι εσυ δεν τα βλεπεις ετσι τα πραγματα, εστω κι αν της κρυψεις οτι δεν εχεις ενθουσιαστει με την γνωριμια σας.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Για καποιο λόγο που θα τον μαθεις καποτε στη συνεχεια γνωριζοντας την καλύτερα (εκτος κι αν ειναι το προφανες δλδ η εξωτερικη της εμφανιση) δυσκολευεται να κανει σχεση, δεν βρίσκει αντρα να τη θελει, και για σενα στα ματια της δημιουργηθηκε η εντυπωση πως της ελυσες το προβλημα αυτο.
    Διοτι γι αυτην για το προβλημα που ειπαμε πως εχει το ζητουμενο δεν ειναι ο ερωτας και το ταιριασμα με τον αλλο αλλά αμεσα ο σοβαρος σκοπος. Τετοια σταση εχουν μονο οσες/οσοι δυσκολευονται να βρουν. ..και μαλιστα απο σαητ γνωριμιων (μια που δεν εχει προβλημα στο να βρει δεν μπαινει στα σαητ αυτα για τετοιο σκοπο), δεχτηκε αμεσως να βρεθει με ενα αγνωστο της απο κοντα χωρις πρωτα στο σαητ να τον ψαρεψει καλα και απο το πρωτο ραντεβου θελει σοβαρη σχεση. εκτος κι αν ειναι πρηχτησα γι αυτο δεν την αντεχουν ή καμια θεούσα που για να κανει σεξ θελει πρωτα γαμο (δεν εδωσες ωστοσο τετοιες περιγραφες).
    Φιλε το θεμα ειναι απλο, αμα δεν εισαι βεβαιος γι αυτην ξεκοψε απο κοντα της συντομα ...
    συμφωνω απολυτα.
    μια τετοια συμπεριφορα οταν η γνωριμια εχει ξεκινησει με εντελως αγνωστο στο νετ, δειχνει οτι ακριβως ετσι φερεται με ολους τους αγνωστους και καποιο ελλειμμα εχει η κοπελα.

  6. #21
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Για καποιο λόγο που θα τον μαθεις καποτε στη συνεχεια γνωριζοντας την καλύτερα (εκτος κι αν ειναι το προφανες δλδ η εξωτερικη της εμφανιση) δυσκολευεται να κανει σχεση, δεν βρίσκει αντρα να τη θελει, και για σενα στα ματια της δημιουργηθηκε η εντυπωση πως της ελυσες το προβλημα αυτο.
    Διοτι γι αυτην για το προβλημα που ειπαμε πως εχει το ζητουμενο δεν ειναι ο ερωτας και το ταιριασμα με τον αλλο αλλά αμεσα ο σοβαρος σκοπος. Τετοια σταση εχουν μονο οσες/οσοι δυσκολευονται να βρουν. ..και μαλιστα απο σαητ γνωριμιων (μια που δεν εχει προβλημα στο να βρει δεν μπαινει στα σαητ αυτα για τετοιο σκοπο), δεχτηκε αμεσως να βρεθει με ενα αγνωστο της απο κοντα χωρις πρωτα στο σαητ να τον ψαρεψει καλα και απο το πρωτο ραντεβου θελει σοβαρη σχεση. εκτος κι αν ειναι πρηχτησα γι αυτο δεν την αντεχουν ή καμια θεούσα που για να κανει σεξ θελει πρωτα γαμο (δεν εδωσες ωστοσο τετοιες περιγραφες).
    Φιλε το θεμα ειναι απλο, αμα δεν εισαι βεβαιος γι αυτην ξεκοψε απο κοντα της συντομα και πάψε να σε τρωει η σκεψη για το μετα, ότι μπορει να μην βρεις ή δε θα τα καταφερεις να βρεις αλλην και τετοια συναφη!! διοτι τελικα ειναι αυτος ο φοβος/ανασφαλεια που σε κραταει κοντα της.
    Ισχυει οτι αυτος ειναι ο φοβος που με κραταει κοντα της.
    Σκεφτομαι μηπως ετσι εχουν τα πραγματα γενικα,μηπως φταιω εγω που δεν μου κανει κατι.
    Και ενω ηθελα μια κοπελα ξερω γω τωρα την αποριπτω ετσι απλα.


    Της μιλησα ειναι η αληθεια.
    Της ειπα οτι δεν ειμαι ερωτευμενος μαζι της οτι δεν ξερω αν μπορω να της δωσω ολα αυτα που θελει κτλ
    Ενταξει το πηρε σχετικα χαλαρα.
    Της ειπα οτι θελω να μιλαμε και αν 8ελει να βγαινουμε.
    Θα μου πειτε γιατι το εκανες αυτο για να εχεις καβατζα να την εχεις απο κοντα κτλ.
    Οχι πιστευω,δεν ξερω.
    Γιατι ειναι πολυ γλυκια κοπελα πολυ ευαισθητη και την εχω συμπαθησει σαν ατομο παρ ολα αυτα.

    Δεν ξερω,αυτα.
    Το 8εμα ειναι οτι και σημερα την σκεφτομαι λιγο και ολα αυτα που της ειπα.
    Αβυσσος η ψυχη ξερω γω.

    Δεν εκανα καλα που θελω να κρατησω επαφη ε?

  7. #22
    Quote Originally Posted by tHe_V1rus View Post
    Ισχυει οτι αυτος ειναι ο φοβος που με κραταει κοντα της.
    Σκεφτομαι μηπως ετσι εχουν τα πραγματα γενικα,μηπως φταιω εγω που δεν μου κανει κατι.
    Και ενω ηθελα μια κοπελα ξερω γω τωρα την αποριπτω ετσι απλα.


    Της μιλησα ειναι η αληθεια.
    Της ειπα οτι δεν ειμαι ερωτευμενος μαζι της οτι δεν ξερω αν μπορω να της δωσω ολα αυτα που θελει κτλ
    Ενταξει το πηρε σχετικα χαλαρα.
    Της ειπα οτι θελω να μιλαμε και αν 8ελει να βγαινουμε.
    Θα μου πειτε γιατι το εκανες αυτο για να εχεις καβατζα να την εχεις απο κοντα κτλ.
    Οχι πιστευω,δεν ξερω.
    Γιατι ειναι πολυ γλυκια κοπελα πολυ ευαισθητη και την εχω συμπαθησει σαν ατομο παρ ολα αυτα.

    Δεν ξερω,αυτα.
    Το 8εμα ειναι οτι και σημερα την σκεφτομαι λιγο και ολα αυτα που της ειπα.
    Αβυσσος η ψυχη ξερω γω.

    Δεν εκανα καλα που θελω να κρατησω επαφη ε?
    Νιώθεις τύψεις που δεν αισθάνεσαι για εκείνη όσα θα ήθελε για να είναι ευτυχισμένη.. Απ'όσα διάβασα όμως πραγματικά δεν πιστεύω πως ούτε κι εκείνη είναι ερωτευμένη. Δίνει την εντύπωση πως απλά θέλει σχέση εδώ και τώρα!! Σαφώς θα της αρέσεις αλλά οι τόσο βιαστικοί ρυθμοί της δείχνουν ένα άτομο που ψάχνει απεγνωσμένα την ασφάλεια και την επιβεβαίωση μιας σχέσης. Καλά έκανες και της μίλησες ειλικρινά και δεν είναι κακό που θέλεις να κρατήσεις φιλικές επαφές μαζί της, άλλωστε δεν ξέρεις και τι μπορεί να σου βγάλει σε λίγο καιρό. Αν όμως δεις πως συνεχίζει να το ζεί μαζί σου στο μυαλό της και να σε πιέζει και να σε πνίγει καλύτερα με τρόπο και σιγά σιγά να απομακρυνθείς γιατί χωρίς να το καταλάβεις θα εγκλωβιστείς σε μια σχέση που εσύ δεν θέλησες και την κρατάς απλά και μόνο για να μην είσαι ακόμα ένας απο αυτούς που την πλήγωσαν..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εσενα φιλαρακι σ αρεσει η κοπελα? Δηλ πες οτι τη γνωριζες σε αλλο πλαισιο, θα την προσεγγιζες ερωτικα?

  9. #24
    Οσο περναει ο καιρος θα δενεσαι μαζι της χωρις να το καταλάβεις και τοτε θα ναι για σενα ο εγκλωβισμος. Μεσα σου απ τη μια θα σαι συναισθηματικα δεμενος μαζι της αλλα οχι ερωτευμενος κι απ την αλλη οι αμφιβολίες κι η αβεβαιοτητα γι αυτην, που θα ναι για παντα, οσο θα σαι μαζι της, αμφιβολίες κι αβεβαιοτητα, χωρις να ελαττωνονται, συν ο φοβος ότι δεν θα υπαρξει αλλη/παλι καλα που βρηκα αυτη απ τη μια κι απ την αλλη η σκεψη ότι δεν το παλεψα να βρω κατι καλυτερο. Η σχεση μεσα σου θα λειτουργει σ αυτον τον κυκεωνα οτιδηποτε κι αν κανετε καθημερινα μεταξυ σας. Αυτα τα ερωτηματα μεσα μας πολύ δυσκολα σβηνουν ίσως και ποτε!
    Της βρηκες θετικα (πχ γλυκια κι ευαίσθητη) δεν ειναι όμως η γυναικα που θα θελες να εχεις. Αναμεσα στα δυο υπαρχει διαφορα! Καποιαν αλλη, γυναικα που θα θελες να εχεις, θα την ερωτευοσουν και θα νιωθες ενθουσιασμενος μαζι της εξαρχης κι εδω στο φορουμ θα ερχοσουν όχι για να μας πεις τους προβληματισμους σου αλλα να μας ζητησεις να σε βοηθησουμε στο πως να την κερδισεις!
    Καλα εκανες που κρατησες αποστασεις. Το να εχεις καβατζα να την εχεις απο κοντα, οπως λες, δεν το βρισκω ασχημο. Δλδ κρατα επαφη μαζι της, μια καθε τοσο ενα τηλ, ενα καφε, για τκαθ εενδεχομενο.
    Να πλησιαζεις εξω που βγαινεις και παντου αυτες που σ αρεσουν, να μην κολωνεις διοτι καμια δε θα σε βρίσει, μεχρι να γινει κατι. Καθε αποτυχια θα σου προσθετει εμπειρια μεχρι να σου ειναι πιο ευκολα τα πραγματα και να βρεθει αυτη στα προτυπα που θες. Για να κανεις αυτες τις προσεγγισεις πρεπει μεσα σου να αποσυνδεσεις την κοπελα αυτη απο την ασφαλεια, να παψει δλδ να λειτουργει ως η ασφαλεια σου (μην επιτρεψεις δλδ να σου γινει ο χωρος ασφαλειας!), επειδη αυτο λειτουργει ανασταλτικα στο να πλησιαζεις και να καταβαλλεις εκει το απαν το δυναμεων σου. Αρα θα πρεπει να το παλεψεις για να μην κινδυνευεις να βρεθεις στον κυκεωνα που μολις πιο πανω σου περιεγραψα. Ισως δεν εισαι απο τους τυχερους που τα καταφερνουν ευκολα με τις γυναικες. Αρα δεν μπορεις να κανεις αλλιως, θα χεις να παλεψεις και να κουραστεις πολυ περισσοτερο απο τους αλλους που τα καταφερνουν, φτανει να το παρεις αποφαση.
    γιάννης

  10. #25
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Οσο περναει ο καιρος θα δενεσαι μαζι της χωρις να το καταλάβεις και τοτε θα ναι για σενα ο εγκλωβισμος. Μεσα σου απ τη μια θα σαι συναισθηματικα δεμενος μαζι της αλλα οχι ερωτευμενος κι απ την αλλη οι αμφιβολίες κι η αβεβαιοτητα γι αυτην, που θα ναι για παντα, οσο θα σαι μαζι της, αμφιβολίες κι αβεβαιοτητα, χωρις να ελαττωνονται, συν ο φοβος ότι δεν θα υπαρξει αλλη/παλι καλα που βρηκα αυτη απ τη μια κι απ την αλλη η σκεψη ότι δεν το παλεψα να βρω κατι καλυτερο. Η σχεση μεσα σου θα λειτουργει σ αυτον τον κυκεωνα οτιδηποτε κι αν κανετε καθημερινα μεταξυ σας. Αυτα τα ερωτηματα μεσα μας πολύ δυσκολα σβηνουν ίσως και ποτε!
    Της βρηκες θετικα (πχ γλυκια κι ευαίσθητη) δεν ειναι όμως η γυναικα που θα θελες να εχεις. Αναμεσα στα δυο υπαρχει διαφορα! Καποιαν αλλη, γυναικα που θα θελες να εχεις, θα την ερωτευοσουν και θα νιωθες ενθουσιασμενος μαζι της εξαρχης κι εδω στο φορουμ θα ερχοσουν όχι για να μας πεις τους προβληματισμους σου αλλα να μας ζητησεις να σε βοηθησουμε στο πως να την κερδισεις!
    Καλα εκανες που κρατησες αποστασεις. Το να εχεις καβατζα να την εχεις απο κοντα, οπως λες, δεν το βρισκω ασχημο. Δλδ κρατα επαφη μαζι της, μια καθε τοσο ενα τηλ, ενα καφε, για τκαθ εενδεχομενο.
    Να πλησιαζεις εξω που βγαινεις και παντου αυτες που σ αρεσουν, να μην κολωνεις διοτι καμια δε θα σε βρίσει, μεχρι να γινει κατι. Καθε αποτυχια θα σου προσθετει εμπειρια μεχρι να σου ειναι πιο ευκολα τα πραγματα και να βρεθει αυτη στα προτυπα που θες. Για να κανεις αυτες τις προσεγγισεις πρεπει μεσα σου να αποσυνδεσεις την κοπελα αυτη απο την ασφαλεια, να παψει δλδ να λειτουργει ως η ασφαλεια σου (μην επιτρεψεις δλδ να σου γινει ο χωρος ασφαλειας!), επειδη αυτο λειτουργει ανασταλτικα στο να πλησιαζεις και να καταβαλλεις εκει το απαν το δυναμεων σου. Αρα θα πρεπει να το παλεψεις για να μην κινδυνευεις να βρεθεις στον κυκεωνα που μολις πιο πανω σου περιεγραψα. Ισως δεν εισαι απο τους τυχερους που τα καταφερνουν ευκολα με τις γυναικες. Αρα δεν μπορεις να κανεις αλλιως, θα χεις να παλεψεις και να κουραστεις πολυ περισσοτερο απο τους αλλους που τα καταφερνουν, φτανει να το παρεις αποφαση.

    Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια,

    Ξεκαθαρισα οτι δν μπορω να νιωσω κατι για εκεινη αυτη τη στιγμη.
    Που ειναι αληθεια.
    Ηθελα να μην γυρισει να μου ζητησει καποια ευθυνη,να ειμαι ενταξει.

    Εχω ασχοληθει παρα πολυ πιστευω.
    Δυσαναλογα πολυ με τον ελευθερο χρονο μου που αυτη την περιοδο ειναι περιορισμενος.
    Ειπα να ειμαστε φιλοι να βγαινουμε για κανα καφε αν θελει που και που και αυτο.

    Λετε να κοψω την επικοινωνια μηπως το ξεχασει?
    Γιατι δεν βλεπω να το ξεχναει ετσι.

    Εχεις παλι δικαιο οτι θα ειμαι συναισθηματικα δεμενος χωρις να την θελω.
    Και δεν θελω ειναι ψυχοφθορο αυτο.
    Οχι δεν ειναι αυτο που ζηταω,δεν ψαχνω κατι τετοιο.Ειμαι απολυτα σιγουρος.Χωρις αμφιβολιες.


    Δεν θα επικοινωνω για ενα διαστημα ελπιζω μονο να μην αρχισει τα τηλεφωνα.
    Δεν ξερω τι να πω παιδια.
    Το αφηνω ετσι στην ησυχια του,δεν το πειραζω καθολου.

  11. #26
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Εσενα φιλαρακι σ αρεσει η κοπελα? Δηλ πες οτι τη γνωριζες σε αλλο πλαισιο, θα την προσεγγιζες ερωτικα?
    Δεν ξερω.

    Ειναι εντελως διαφορετικο στυλ απο εμενα γενικοτερα.
    Πιστευω αν ηθελα να προσεγγισω καποια ερωτικα θα προτιμουσα μια αλλη.

    Βεβαια για να τα λεω ολα απο τοτε που χωρισα δηλαδη πριν 4 χρονια νομιζω δεν εχω ενδιαφερθει σοβαρα για καποια αλλη,οποιαδηποτε.
    Δεν ξερω γιατι αλλα δεν μου βγαινει πλεον.
    Σαν να εχω απογοητευτει και να μην εχω το κουραγιο.

    Οποτε ισως σκεφτομαι να μην φταιει αυτη αλλα εγω.
    Δηλαδη αν ημουν οκ ισως να την προσεγγιζα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Απο ομορφια τι λεει? Πως την αξιολογεις? Τι σου κανει μεσα σου απο εμφανιση?

  13. #28
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Απο ομορφια τι λεει? Πως την αξιολογεις? Τι σου κανει μεσα σου απο εμφανιση?
    Δεν ειναι η εμφαιση που με χαλαει.
    Ειναι ψηλη εχει ωραιο σωμα ειναι οκ.
    Υπαρχουν πολλοι που τους τρεχει ειναι η αληθεια.

    Το μυαλο ειναι που με χαλαει και με ξενερωνει.
    Χαθηκε να ειναι λιγο πιο εξυπνη ρε γαμωτο.Τι γκαντεμια ειναι αυτη δεν ξερω.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    19
    Αν την συμπαθεις, το καλύτερο πράγμα που έχεις να κάνεις είναι να είσαι ειλικρινής μαζί της και να της πεις ακριβώς για ποιους λόγους την βρίσκεις πιεστική και βιαστική. Ότι δεν είσαι σίγουρος οτι σου αρέσει, κι οτι ακόμα κι αν σου άρεσε, θα ήσουν διστακτικός να μπεις σε μια σχέση τόσο γρήγορα, και μάλιστα με κάποια που δεν ξέρεις αν θέλει σχέση σώνει και καλά μαζί σου, η μια σχέση σώνει και καλα σκέτο. Οι σχέσεις δεν έρχονται κατά παραγγελία, θα πρέπει να σου το βγάζει το ίδιο το άτομο. Δεν ξέρω πως θα έιναι η σχέση σου μαζί της αν της τα πεις όλα αυτα, αλλά ίσως την βοηθήσεις να χαλαρώσει και να καταλάβει τι είναι αυτό που κάνει λάθος ως τώρα. Αυτά από εμένα. :)

  15. #30
    Quote Originally Posted by detected View Post
    Αν την συμπαθεις, το καλύτερο πράγμα που έχεις να κάνεις είναι να είσαι ειλικρινής μαζί της και να της πεις ακριβώς για ποιους λόγους την βρίσκεις πιεστική και βιαστική. Ότι δεν είσαι σίγουρος οτι σου αρέσει, κι οτι ακόμα κι αν σου άρεσε, θα ήσουν διστακτικός να μπεις σε μια σχέση τόσο γρήγορα, και μάλιστα με κάποια που δεν ξέρεις αν θέλει σχέση σώνει και καλά μαζί σου, η μια σχέση σώνει και καλα σκέτο. Οι σχέσεις δεν έρχονται κατά παραγγελία, θα πρέπει να σου το βγάζει το ίδιο το άτομο. Δεν ξέρω πως θα έιναι η σχέση σου μαζί της αν της τα πεις όλα αυτα, αλλά ίσως την βοηθήσεις να χαλαρώσει και να καταλάβει τι είναι αυτό που κάνει λάθος ως τώρα. Αυτά από εμένα. :)
    Tης τα ειπα ολα.

    Της ειπα οτι χρειαζομαι χρονο,με ρωτησε ποσο χρονο κτλ...
    Της απαντησα δεν ξερω θελω πρωτα να γνωριζω τον αλλο και υστερα ερχνται αυτα.
    Αυτη ειναι μια λογικη συνεχεια μιας γνωριμιας.

    και μου λεει με τους πρωην της αυτα εγιναν σε 3-4 μερες ολα.
    Γνωριστηκαν,αρεσε ο ενας στον αλλο και τελος.
    Οτι αυτο που λεω ειναι τρελο και ο χρονος που ζηταω παραλογος.
    Οσο την εχω στο περιμενε μπορει να βρει καποιο αλλο και τετοια γιατι ειναι πολλοι που την θελουν.

    Ενταξει ποσο σοβαρα να την παρω μετα απο αυτα δεν ξερω.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. διαδυκτυακή γνωριμία
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 20-06-2011, 14:33
  2. ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑ Η ΦΙΛΙΑ
    By XRISTOS2612 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 13-01-2010, 13:36
  3. γνωριμια
    By sunset in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 48
    Last Post: 04-09-2009, 13:20
  4. Μια γνωριμία που έληξε σύντομα....
    By Christine in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 26-03-2009, 16:19
  5. γνωριμια
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 10-05-2008, 16:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •