Νεα γνωριμια.Προβλημα :/
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1

    Νεα γνωριμια.Προβλημα :/

    Γεια παιδια,

    Τους τελευταιους μηνες γνωρισα μια κοπελα με την οποια ομως μιλουσαμε κυριως απο το διαδυκτιο.
    Ηταν φανερο οτι της κοπελας της αρεσα,και εμενα δεν μου περνουσε αδιαφορη.
    Καποια στιγμη μου προτεινε να βγουμε.
    Βγηκαμε και αρχισε να μου μιλαει για πραγματα που δυσκολα λες σε καποιο σχετικα αγνωστο σου ακομα,οπως τα προβληματα που ειχες με τις προηγουμενες σχεσεις σου.
    Μου ειπε καποια πραγματα που με στενοχωρησαν και τα σκεφτομαι ακομα οπως οτι καποιος πρωην της της ειχε χτυπησει η καποιοι που την αφησαν χωρις να πουν ουτε ενα αντιο :( :(

    Επισης αυτο που για εμενα ηταν σαν ενας απλος καφες για εκεινη ηταν ενα 1ο ραντεβου.
    Αρχισε να μου μιλαει για σχεσεις ,πως θελει τον αλλο σε μια σχεση και γενικα ενιωθα λιγο πιεσμενος και εγκλωβισμενος σε μια κατασταση καπως περιεργη,ενω επιθυμουσα ενα κλιμα καπως πιο φιλικο και χαλαρο.

    Εβγαζε ενα αγχος για το μελλον της στην ηλικια των 23 που θα εβγαζε μια 35αρα.
    Να βρει ενα καλο παιδι να μπει η ζωη της σε μια σειρα και διαφορα τετοια.

    Παρολο που ολα αυτα μου ειναι καπως ξενα μιας και ειμαι σχετικα κλειστος και καχυποπτος χαρακτηρας ενιωσα οτι ειναι πληγωμενη.
    Δεν ξερω τι να κανω πραγματικα και σημερα την σκεφτομαι και νιωθω ενοχες που αντιμετωπισα τοσο αδιαφορα τα οσα μου ειπε.
    Δεν θελω να απομακρυνθω και να την πληγωσω κι αλλο γιατι ειναι το μονο που εχει βιωσει απ οτι καταλαβα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Quote Originally Posted by tHe_V1rus View Post
    Γεια παιδια,

    Τους τελευταιους μηνες γνωρισα μια κοπελα με την οποια ομως μιλουσαμε κυριως απο το διαδυκτιο.
    Ηταν φανερο οτι της κοπελας της αρεσα,και εμενα δεν μου περνουσε αδιαφορη.
    Καποια στιγμη μου προτεινε να βγουμε.
    Βγηκαμε και αρχισε να μου μιλαει για πραγματα που δυσκολα λες σε καποιο σχετικα αγνωστο σου ακομα,οπως τα προβληματα που ειχες με τις προηγουμενες σχεσεις σου.
    Μου ειπε καποια πραγματα που με στενοχωρησαν και τα σκεφτομαι ακομα οπως οτι καποιος πρωην της της ειχε χτυπησει η καποιοι που την αφησαν χωρις να πουν ουτε ενα αντιο :( :(

    Επισης αυτο που για εμενα ηταν σαν ενας απλος καφες για εκεινη ηταν ενα 1ο ραντεβου.
    Αρχισε να μου μιλαει για σχεσεις ,πως θελει τον αλλο σε μια σχεση και γενικα ενιωθα λιγο πιεσμενος και εγκλωβισμενος σε μια κατασταση καπως περιεργη,ενω επιθυμουσα ενα κλιμα καπως πιο φιλικο και χαλαρο.

    Εβγαζε ενα αγχος για το μελλον της στην ηλικια των 23 που θα εβγαζε μια 35αρα.
    Να βρει ενα καλο παιδι να μπει η ζωη της σε μια σειρα και διαφορα τετοια.

    Παρολο που ολα αυτα μου ειναι καπως ξενα μιας και ειμαι σχετικα κλειστος και καχυποπτος χαρακτηρας ενιωσα οτι ειναι πληγωμενη.
    Δεν ξερω τι να κανω πραγματικα και σημερα την σκεφτομαι και νιωθω ενοχες που αντιμετωπισα τοσο αδιαφορα τα οσα μου ειπε.
    Δεν θελω να απομακρυνθω και να την πληγωσω κι αλλο γιατι ειναι το μονο που εχει βιωσει απ οτι καταλαβα.
    Kαλησπερα, η κοπελα ανεφερες οτι ειναι 23 ετων , εσυ εισαι στην ιδια ηλικια? Δεν υπηρξε απο την συναντηση σας καποιο στοιχειο της που να το βρηκες θετικο? δεν ηταν ενα ευχαριστο ραντεβου?δεν κολλησατε σαν χαρακτηρες? εσενα σε εχουν κανει καποια γεγονοτα η προηγουμενες εμπειριες στο να εισαι καχυποπτος?

  3. #3
    Quote Originally Posted by unlucky View Post
    Kαλησπερα, η κοπελα ανεφερες οτι ειναι 23 ετων , εσυ εισαι στην ιδια ηλικια? Δεν υπηρξε απο την συναντηση σας καποιο στοιχειο της που να το βρηκες θετικο? δεν ηταν ενα ευχαριστο ραντεβου?δεν κολλησατε σαν χαρακτηρες? εσενα σε εχουν κανει καποια γεγονοτα η προηγουμενες εμπειριες στο να εισαι καχυποπτος?
    Οχι ειμαι 28.
    Υπαρχουν στοιχεια θετικα οπως οτι ειναι ευαισθητη κοπελα (ετσι μου φαινεται τουλαχ) εχει συμπαθητικη εμφανιση.
    Ευχαριστο ραντεβου ηταν μια χαρα.
    Σαν χαρακτηρες δεν νομιζω οτι ταιριαζουμε ιδιαιτερα.Ειμαστε λιγο διαφορετικοι και λογο ηλικιας και λογο διαφορετικων εμπειριων.
    Yπαρχουν ομως κοινα στοιχεια.

    Γενικα ειμαι συγκρατημενος γιατι καποιες σχεσεις παλιοτερα δεν πηγαν πολυ καλα ειδικα μια η οποια ηταν μακροχρονια και χαλασε μετα απο 7 χρονια.
    Γενικα με ειχε στενοχωρησει αρκετα εκεινη η φαση με αρκετες επιπτωσεις και στην υπολοιπη ζωη μου οποτε εχω γινει πιο επιφυλακτικος.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Quote Originally Posted by tHe_V1rus View Post
    Οχι ειμαι 28.
    Υπαρχουν στοιχεια θετικα οπως οτι ειναι ευαισθητη κοπελα (ετσι μου φαινεται τουλαχ) εχει συμπαθητικη εμφανιση.
    Ευχαριστο ραντεβου ηταν μια χαρα.
    Σαν χαρακτηρες δεν νομιζω οτι ταιριαζουμε ιδιαιτερα.Ειμαστε λιγο διαφορετικοι και λογο ηλικιας και λογο διαφορετικων εμπειριων.
    Yπαρχουν ομως κοινα στοιχεια.

    Γενικα ειμαι συγκρατημενος γιατι καποιες σχεσεις παλιοτερα δεν πηγαν πολυ καλα ειδικα μια η οποια ηταν μακροχρονια και χαλασε μετα απο 7 χρονια.
    Γενικα με ειχε στενοχωρησει αρκετα εκεινη η φαση με αρκετες επιπτωσεις και στην υπολοιπη ζωη μου οποτε εχω γινει πιο επιφυλακτικος.
    Α πολυ ωραια!Σαν κοπελα κοντα στην ηλικια της την κατανοω..Ειπες οτι μιλουσατε καιρο μεσω ιντερνετ, οποτε με καποιο τροπο αναπτυχθηκε μια οικειοτητα εστω και με αυτο τον τροπο και ισως για αυτο να σου ανοιχτηκε μολις συναντηθηκατε. Μπορει να ηθελε να σου περασει το μηνυμα οτι θελει να κανει μια σοβαρη σχεση. Υπαρχουν ανθρωποι που χωρις τη συναισθηματικη ασφαλεια νιωθουν οτι η ζωη τους δεν ειναι γεματη και δεν εχουν αδικο αρκει να νιωθεις για τον αλλο και οχι απλα για ν αλεμε οτι εχουμε μια σχεση.Αυτη η αδιαφορια θεωρεις οτι οφειλεται στα λεγομενα της η στην ιδια σαν ατομο?
    Δεν ξερω πριν απο ποσο καιρο χωρισες και συ και η κοπελα...Εσυ θεωρεις οτι εισαι ετοιμος για σχεση? γιατι ηθελες να συναντηθειτε και απο κοντα? Εσενα τι σε αγχωνει αυτη τη στιγμη? Αν το επιθυμεις και συ και εκεινη μπορειτε να βγειτε και λιγες φορες ακομη για να γνωριστειτε καλυτερα,αυτο δεν σημαινει οτι θα κανετε αυτοματως δεσμο.

  5. #5
    Quote Originally Posted by unlucky View Post
    Α πολυ ωραια!Σαν κοπελα κοντα στην ηλικια της την κατανοω..Ειπες οτι μιλουσατε καιρο μεσω ιντερνετ, οποτε με καποιο τροπο αναπτυχθηκε μια οικειοτητα εστω και με αυτο τον τροπο και ισως για αυτο να σου ανοιχτηκε μολις συναντηθηκατε. Μπορει να ηθελε να σου περασει το μηνυμα οτι θελει να κανει μια σοβαρη σχεση. Υπαρχουν ανθρωποι που χωρις τη συναισθηματικη ασφαλεια νιωθουν οτι η ζωη τους δεν ειναι γεματη και δεν εχουν αδικο αρκει να νιωθεις για τον αλλο και οχι απλα για ν αλεμε οτι εχουμε μια σχεση.Αυτη η αδιαφορια θεωρεις οτι οφειλεται στα λεγομενα της η στην ιδια σαν ατομο?
    Δεν ξερω πριν απο ποσο καιρο χωρισες και συ και η κοπελα...Εσυ θεωρεις οτι εισαι ετοιμος για σχεση? γιατι ηθελες να συναντηθειτε και απο κοντα? Εσενα τι σε αγχωνει αυτη τη στιγμη? Αν το επιθυμεις και συ και εκεινη μπορειτε να βγειτε και λιγες φορες ακομη για να γνωριστειτε καλυτερα,αυτο δεν σημαινει οτι θα κανετε αυτοματως δεσμο.
    Σε ευχαριστω unlucky για τις απαντησεις,

    Ναι ειχαμε καποια οικοιοτητα εχεις δικαιο ακομα και μονο με την συνομιλια μας μεσω ιντερνετ.
    Μου ειπε οτι 8ελει κατι σοβαρο αν ηθελε κατι να περνουσε την ωρα της βρισκει ευκολα.

    Το θεμα ειναι οτι μου ειπε και αλλα οπως οτι νιωθει μοναξια.
    Εμενα αυτο που με αγχωνει ειναι οτι δεν ξερω κατα ποσο πρεπει και μπορουμε να βγαινουμε απο τη στιγμη που μου ξεκαθαρισε οτι θελει μονο αυτο.
    Εγω το ειχα πολυ φλου στο μυαλο μου δηλαδη βλεπουμε και κανουμε αλλα αυτη εχει ενα πλανο.

    Φοβαμαι μη δεν μας βγει και τη στενοχωρησω η την πληγωσω γιατι δεν της εχουν τυχει ενταξει ατομα μεχρι τωρα :/

  6. #6
    Μου φαινεται πως σου εχει ξεκαθαρισει εξαρχης τι θελει. Γι αυτην εδειξες πως εισαι πολύ διαφορετικος χαρακτηρας απ αυτους που την πλήγωσαν, της εδωσες την εντυπωση οτι εχεις τον χαρακτηρα τον οποιο θα εμπιστευοταν για σχεση. Ολα αυτα. Σε γουσταρει. Το ζητημα ειναι αν εσυ την γουσταρεις και θα θελες σοβαρη σχεση μαζι της όπως ζηταει αυτη. Θα σε πιέζει για κάτι τετοιο στη συνεχεια. Ειτε την πληγωσαν αλλοι και βρηκε σε σενα τον καλύτερο χαρακτηρα και της εχεις ηδη κανει την καλή εντυπωση, ειτε για καποιο λογο δυσκολευεται να βρει αλλον. Πολύ δοτικη πάντως για πρωτο ραντεβου.
    γιάννης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    γιατι δεν της τα λες, οπως μας τα ειπες και σε μας?
    νομιζω οτι ειναι το πιο τιμιο και πιο ξεκαθαρο εκ μερους σου.
    πες της οτι σου φαινεται μια χαρα κοριτσι, αλλα εσυ οταν ειπες "καφε" σκεφτοσουν εναν καφε και οχι την αρχη μιας σχεσης με μια κοπελα που δεν ξερεις καν.
    οτι η σταση της και οι δηλωσεις της σε αγχωνουν και δισταζεις να συνεχισεις αυτη την επικοινωνια γιατι εσυ δεν εχεις προς το παρον τετοιου ειδους επιθυμιες.
    ετσι θα της δωσεις την ευκαιρια η να το δει πιο χαλαρα και η ιδια η να φυγει, αν οντως ξερει απο μερικες συζητησεις στο νετ, οτι εισαι ο ανδρας της ζωης της και θελει με εναν καφε να ξεκινησει μια σχεση.

  8. #8
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιατι δεν της τα λες, οπως μας τα ειπες και σε μας?
    νομιζω οτι ειναι το πιο τιμιο και πιο ξεκαθαρο εκ μερους σου.
    πες της οτι σου φαινεται μια χαρα κοριτσι, αλλα εσυ οταν ειπες "καφε" σκεφτοσουν εναν καφε και οχι την αρχη μιας σχεσης με μια κοπελα που δεν ξερεις καν.
    οτι η σταση της και οι δηλωσεις της σε αγχωνουν και δισταζεις να συνεχισεις αυτη την επικοινωνια γιατι εσυ δεν εχεις προς το παρον τετοιου ειδους επιθυμιες.
    ετσι θα της δωσεις την ευκαιρια η να το δει πιο χαλαρα και η ιδια η να φυγει, αν οντως ξερει απο μερικες συζητησεις στο νετ, οτι εισαι ο ανδρας της ζωης της και θελει με εναν καφε να ξεκινησει μια σχεση.
    Αν της τα πω αυτα ετσι ακριβως φοβαμαι οτι θα παρεξηγηθει.
    Ειναι στην ουσια μια απορριψη και οι ανθρωποι δεν δεχονται την απορριψη με τιποτα,ποσο μαλλον μια κοπελα.

    Αυτη τι στιγμη πιστευει οτι 8α κανουμε σχεση.
    Επισης οτι την θελω πολυ.
    Θελει να παω σπιτι της τις νυχτες και αλλα τετοια περιεργα που κανουν ξερω γω οι ερωτευμενοι.
    Εγω ομως δεν ειμαι κατι τετοιο.

    Πρεπει να τις το δωσω να το καταλαβει αλλα πως ειναι το θεμα?

    Το οτι ειναι τοσο ανοιχτη δεν μου αρεσει.
    Τα λεει ολα απο την 1η μερα λες και με ξερει 10 χρονια.
    Θεωρω οτι οτιδηποτε συμβαινει οσο βγαινουμε θα το εχουν μα8ει οσοι μιλανε ελληνικα και αυτο με αγχωνει ακομα πιο πολυ.
    Γενικα ειμαι πολυ διακριτικο ατομο και καθολου παρορμητικος και καποια πραγματα μου αρεσει να τα κραταω μονο για εμενα.
    Last edited by tHe_V1rus; 15-01-2013 at 20:58.

  9. #9
    Αν αφήσεις το καιρό να περάσει αυτή μέρα με τη μέρα θα κάνει σχέδια και άντε να της εξηγήσεις πως το είδες στην αρχή και που φτάσατε.... Μίλησε της, πες πως είναι ένα άτομο που περνάς καλά μαζι του πως τα πράγματα κυλάνε γρήγορα και σε φρικάρει, πες της να μη γκαγκανίαζει ένα ένα τα βήματα, πως δε της ρίχνεις άκυρο άλλα τα συναισθήματα θέλουν χρόνο, πως σε ενδιαφέρει και θέλεις να τη γνωρίσεις πριν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση. Μη μπεις σε μια σχέση με το έτσι θέλω επειδή καποιος πέρασε δύσκολα στη ζωή του και δε θέλεις να τον πληγώσεις. Είναι πολύ γλυκό που το σκέφτεσαι και θέλεις να της φερθείς όμορφα και να μη τη στεναχωρείς! Εσύ σε αυτή τη φάση της ζωής σου θέλεις μια σχέση?

  10. #10
    Quote Originally Posted by moby View Post
    Αν αφήσεις το καιρό να περάσει αυτή μέρα με τη μέρα θα κάνει σχέδια και άντε να της εξηγήσεις πως το είδες στην αρχή και που φτάσατε.... Μίλησε της, πες πως είναι ένα άτομο που περνάς καλά μαζι του πως τα πράγματα κυλάνε γρήγορα και σε φρικάρει, πες της να μη γκαγκανίαζει ένα ένα τα βήματα, πως δε της ρίχνεις άκυρο άλλα τα συναισθήματα θέλουν χρόνο, πως σε ενδιαφέρει και θέλεις να τη γνωρίσεις πριν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση. Μη μπεις σε μια σχέση με το έτσι θέλω επειδή καποιος πέρασε δύσκολα στη ζωή του και δε θέλεις να τον πληγώσεις. Είναι πολύ γλυκό που το σκέφτεσαι και θέλεις να της φερθείς όμορφα και να μη τη στεναχωρείς! Εσύ σε αυτή τη φάση της ζωής σου θέλεις μια σχέση?
    Σε ευχαριστω moby για την απαντηση,

    Θελω σχεση ναι,ειχα παλιοτερα μακροχρονιες σχεσεις και ημουν ευχαριστημενος οσο κρατησαν.
    Απλα δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο ατομο να κανω σχεση.
    Ειμαστε πολυ διαφορετικοι χαρακτηρες,δεν ταιριαζουμε θεωρω σε τιποτα σχεδον το μονο κοινο που εχουμε ειναι οτι ζηταμε και οι 2 το ιδιο πραγμα απο μια σχεση.

    Και εκει ειναι κατα την γνωμη μου το ολο προβλημα.
    Το εχει δει αυτο και πιστευει οτι βρηκε αυτο που ψαχνει.
    Αλλα κανει λαθος.
    Γιατι ακομα και σε μια σχεση να μπουμε μαζι δεν θα μπορουμε να κανουμε σχεδον τιποτα.
    Δεν ειμαι διατεθειμενος να βγαινω σε μερη που δεν διασκεδαζω με παρεες που δεν ταιριαζω απλα και μονο για να λεμε οτι κατι εχουμε.

    Σκεφτομαι να της προτεινω να μεινουμε φιλοι να παμε που και που για κανενα καφε αλλα το βλεπω πολυ δυσκολο με τη φορα που εχει παρει.

  11. #11
    Μη το καθυστερείς!!!!!! Μίλησε της όσο δύσκολο και να είναι αυτό,μην τν αφήνεις να ελπίζει μέτα θα είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα! Πες της πως θέλεις να μείνετε φίλοι και να αφήσει τη μίρλα, είναι 23 χρόνων όσο δύσκολα και να πέρασε σε μια σχέση έχει περάσει και το παρελθόν μας,μας κάνει να μαθαίνουμε! Ας χαλαρώσει και ας περνά καλά και αυτή η σχέση που επιθυμεί τόσο θα έρθει κάποια στιγμή ας μη πιέζει καταστάσεις! Καλή τύχη!! :) Ελπίζω να μάθω νέα σου!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Εγω αυτό που βλέπω είναι οτι δεν εισαι ερωτευμένος με την κοπέλα γιατί αν ήσουν θα ένιωθες διαφορετικά. Αν κατάλαβα σωστά εσύ ψάχνεις να σου προτείνει κάποιος έναν τρόπο να την απομακρύνεις ευγενικά. Η κοπέλα αυτή δεν ενθουσιάστηκε απο μόνη της πιστεύω έτσι ξαφνικά! υποψιάζομαι οτι και συ μπορεί πριν την γνωρίσεις απο κοντά να της έδειξες πιο εντονο ενδιαφέρον, εκείνη τσίμπησε αλλά όταν συναντηθήκατε σου έφυγε ο ενθουσιασμός και τώρα την επικρίνεις για τη συμπεριφορά της που είναι κατά την γνώμη μου "αφελής με την καλή έννοια" και ενθουσιώδης. Αν της πεις δε, να μείνετε φίλοι θα της δημιουργήσεις ανασφάλεια όσον αφορά την εμφάνιση ή οτιδήποτε άλλο. Μην την παιδεύεις άδικα αν δεν σε ενδιαφέρει ουσιαστικά...για εμένα προσωπικά το θεωρώ καλή ένδειξη για το χαρακτήρα του ατόμου κάποιος στις μέρες να είναι συνασθηματικά ανοιχτός, απο την άλλη εξαιρετικά επικίνδυνο γιατί δεν ξέρεις ο απέναντι σου τι κρύβει μέσα του

  13. #13
    Quote Originally Posted by unlucky View Post
    Εγω αυτό που βλέπω είναι οτι δεν εισαι ερωτευμένος με την κοπέλα γιατί αν ήσουν θα ένιωθες διαφορετικά. Αν κατάλαβα σωστά εσύ ψάχνεις να σου προτείνει κάποιος έναν τρόπο να την απομακρύνεις ευγενικά. Η κοπέλα αυτή δεν ενθουσιάστηκε απο μόνη της πιστεύω έτσι ξαφνικά! υποψιάζομαι οτι και συ μπορεί πριν την γνωρίσεις απο κοντά να της έδειξες πιο εντονο ενδιαφέρον, εκείνη τσίμπησε αλλά όταν συναντηθήκατε σου έφυγε ο ενθουσιασμός και τώρα την επικρίνεις για τη συμπεριφορά της που είναι κατά την γνώμη μου "αφελής με την καλή έννοια" και ενθουσιώδης. Αν της πεις δε, να μείνετε φίλοι θα της δημιουργήσεις ανασφάλεια όσον αφορά την εμφάνιση ή οτιδήποτε άλλο. Μην την παιδεύεις άδικα αν δεν σε ενδιαφέρει ουσιαστικά...για εμένα προσωπικά το θεωρώ καλή ένδειξη για το χαρακτήρα του ατόμου κάποιος στις μέρες να είναι συνασθηματικά ανοιχτός, απο την άλλη εξαιρετικά επικίνδυνο γιατί δεν ξέρεις ο απέναντι σου τι κρύβει μέσα του
    Δεν ειμαι ερωτευμενος.
    Εχω υπαρξει ερωτευμενος και ξερω πως ειναι.

    Ναι δεν θελω να τη παιδευω κ εγω.
    8α προσπαθησω να κοψω διακριτικα επαφη για καμια βδομαδα.

  14. #14
    Στις σχεσεις μετραει πολύ η πρώτη μας εντυπωση για τον αλλο. Αμα απο την αρχη δεν νοιωσεις ερωτα και ενθουσιασμο για τον άλλο αυτο δεν προκειται να το νοιωσεις ποτε. Θα εισαι όσο εισαι μαζι του στην αμφιβολία, ότι δεν ειμαι βεβαιος για αυτην/ον, ότι αν το προσπαθούσα θα βρισκα κατι καλύτερο, μια καλή περίπτωση αλλά όχι αυτο που ήθελα. Τα αισθηματα των αλλων για εμας δεν μπορουν να αλλάξουν τα δικα μας γι αυτους ουτε ειμαστε υποχρεοι να κανουμε τα δικα μας αισθηματα να φτασουν τα δικα τους. Αυτης της εχεις αρεσει, σε λιγο καιρο θα σου ζητα σοβαρες σχεσεις και δεσμευσεις και εσυ αφου οπως ειπαμε οι αμφιβολίες δεν σβήνουν θα νιωθεις σαν πανικοβλημενος ψαχνοντας τροπο να ξεφυγεις. Γι αυτο όπως σου λεν και τα αλλα μελη ξεκαθαρισε μαζι της όσο γρηγορα γινεται και κρατα αν γουσταρεις απλα μια καλή επικοινωνια.
    γιάννης

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Στις σχεσεις μετραει πολύ η πρώτη μας εντυπωση για τον αλλο. Αμα απο την αρχη δεν νοιωσεις ερωτα και ενθουσιασμο για τον άλλο αυτο δεν προκειται να το νοιωσεις ποτε. Θα εισαι όσο εισαι μαζι του στην αμφιβολία, ότι δεν ειμαι βεβαιος για αυτην/ον, ότι αν το προσπαθούσα θα βρισκα κατι καλύτερο, μια καλή περίπτωση αλλά όχι αυτο που ήθελα. Τα αισθηματα των αλλων για εμας δεν μπορουν να αλλάξουν τα δικα μας γι αυτους ουτε ειμαστε υποχρεοι να κανουμε τα δικα μας αισθηματα να φτασουν τα δικα τους. Αυτης της εχεις αρεσει, σε λιγο καιρο θα σου ζητα σοβαρες σχεσεις και δεσμευσεις και εσυ αφου οπως ειπαμε οι αμφιβολίες δεν σβήνουν θα νιωθεις σαν πανικοβλημενος ψαχνοντας τροπο να ξεφυγεις. Γι αυτο όπως σου λεν και τα αλλα μελη ξεκαθαρισε μαζι της όσο γρηγορα γινεται και κρατα αν γουσταρεις απλα μια καλή επικοινωνια.
    Εγώ δεν είμαι και τόσο σίγουρη οτι της αρέσει πραγματικά ο Virus..Θεωρώ οτι η κοπέλα έχει πληγωθεί και αναζητά βεβιασμένα μια επιβεβαιώση, εξιδανικεύει ένα άτομο που της έδειξε ενδιαφέρον..Επίσης δεν θεωρώ τόσο κατακριτέο ένας ανθρωπος να επιδιώκει μια σοβαρή σχέση στη ζωή του, η κοπέλα μπορεί να είπε αυτά που είπε προς αποφυγή παρεξηγήσεων του τύπου ελεύθερη σχέση, βλεπόμαστε μόνο για σεξ κτλ.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. διαδυκτυακή γνωριμία
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 20-06-2011, 14:33
  2. ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑ Η ΦΙΛΙΑ
    By XRISTOS2612 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 13-01-2010, 13:36
  3. γνωριμια
    By sunset in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 48
    Last Post: 04-09-2009, 13:20
  4. Μια γνωριμία που έληξε σύντομα....
    By Christine in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 26-03-2009, 16:19
  5. γνωριμια
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 10-05-2008, 16:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •