Ομαδικό Σεξ. Εμπειρία ή πάθος?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    29

    Ομαδικό Σεξ. Εμπειρία ή πάθος?

    Καλησπέρα,
    κατά την διάρκεια της σχέσης αποκαλύφθηκε ότι η κοπέλα πριν από δέκα χρόνια και για μια περίοδο της ζωής της (γύρω στα 20 της) είχε σχέση με κάποιον και μέσα στην σχέση αυτήν έκαναν σεξουαλικά όργια με φίλους του. Η αποκάλυψη δεν έγινε από την ίδια. Η κοπέλα στην αρχή αρνιόταν τα πάντα, προφανώς ήθελε να κρύψει το παρελθόν της. Αποδέχτηκε μετά ότι όντως η αποκάλυψη αυτή ήταν αληθινή, αλλά έληξε εκεί.
    Το ερώτημα είναι αν ήταν η συμμετοχή σε τέτοιου είδους ερωτικές συνευρέσεις ήταν μια εμπειρία που έληξε ή αν έχει βαθύτερα ψυχολογικά αίτια (υπό την μορφή πάθους, ψυχαναγκασμού κλπ) και υπάρχει πιθανότητα να επαναληφθεί στο μέλλον.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    strj, η κοπελα ισως τοτε περνουσε 'φαση' δε ξερεις για ποιο λόγο εκανε οτι εκανε..
    Πολοι πιστευουν πως οταν κανεις κατι τετοιο μετα το ξανακανεις, εμενα η γνωμη μου (και οι εμπειριες μου..) μου λενε πως αμα ηταν κατι που ηταν "φαση" δε το ξανακανεις.
    Αν είχε αυτη η εμπειρια οπως λες βαθυτερα ψυχολογικα αιτια.. (που δε πιστευω να σου τα ελεγε) λιγο απιθανο να επαναληφθει κατι τετοιο..
    Με αυτη τη κοπελα τα εχετε ακομη? Εσύ πως το πήρες? Τι πιστευεις αφου τα εμαθες?
    Πιστευω πως αυτα καλα ειναι να μη λεγοντε καθολου :\ ποτε κ κανεις δε τα παιρνει καλα.. κ δεν εχει κ σημασια βασικα τι εκανε οταν δεν ηταν μαζι σου απο τη στιγμη που πλεον δε τα κανει..
    Θα'θελα πολλα να πω σ'αυτο το θεμα.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    29
    Αγαπητέ Gothly δεν το πήρα καλά..μαζί ήμαστε ακόμα, αγαπιόμαστε, αλλά δεν θέλει να το συζητήσουμε αυτό το κομμάτι, είναι προφανές ότι δεν θέλει να το μοιραστεί. θα ήθελα να ακούσω την εκτενή σου γνώμη πάνω στο θέμα, καταλαβαίνω ότι είσαι πιο έμπειρος και θα με βοηθήσεις στον προβληματισμό μου..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    strj, σου εστειλα πμ γιατι δεν ηθελα να τα πω εδω :\

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    29
    το είδα το pm Gothly και απάντησα και εγώ..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    Γνωρίζεις εάν αυτή η σεξουαλική συμπεριφορά ήταν 100% δική της συνειδητή επιλογή;
    Επίσης γνωρίζεις αν τελικά πήρε ευχαρίστηση μέσω αυτών των εμπειριών;

    Τη λέξη "πάθος", ως προς αυτό το κομμάτι, δεν την πολυαντιλαμβάνομαι όπως και την επιλογή της λέξεως "ψυχαναγκασμός" ... αλλά εν τοιαύτη περιπτώσει.
    http://www.qvzine.net/images/bingo-2.pdf
    ΑΝΤΙΣΕΞΙΣΤΙΚΟ / LGBTQ ΜΠΙΝΓΚΟ

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    29
    Από ότι μου έχει πει εκείνη την περίοδο βρισκόταν υπό την συνεχή επήρεια αλκοόλ, οπότε κατά κάποιο τρόπο αλλοιώνεται η συνειδητότητα των αποφάσεων. Για το θέμα της άντλησης ευχαρίστησης από αυτή την ιστορία δεν γνωριζω..
    Για το θεμα του παθους σκεφτομαι μηπως η ιστορια επαναλαμβανεται σε περιοδους πραγματικης ή φανταστικης ερωτικης απογοητευσης, (όπως π.χ. ο αλκοολικος που πινει οταν δεν πανε καλα ή νομιζει οτι δεν πανε καλα τα πραγματα στην ζωη του για να "ξεχασει").
    Σκεφτομαι μηπως υπαρχει καποια μορφη ψυχαναγκασμου απο το γεγονος οτι εχει παρουσιασει τασεις αυτοκαταστροφης (αυτοκτονιας) μεσα στην σχεση, οταν θεωρει οτι η σχεση χανεται..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    29
    @Golthy: Καλημερα Golthy δεν μπορω να σου στειλω το inbox σου ειναι γεματο..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    Χωρίς να γνωρίζω πολλά πάνω στο θέμα έχω την εντύπωση ότι η/ο αλκοολική/ος πίνει, -ούτως ή άλλως- για να είναι στοιχειωδώς «καλά».
    Απλά ανέφερα αυτές τις ερωτήσεις διότι αρκετές φορές το γυναικείο άτομο υφίσταται πιέσεις από τον παρτενέρ για εκπλήρωση φαντασιών τέτοιου τύπου.
    Αυτό, φυσικά, μπορεί να μην ισχύει για την δική της περίπτωση. Αν και από τα υπάρχοντα στοιχεία -ίσως- θα μπορούσε να διαφαίνεται και κάτι τέτοιο.
    Για το θεμα του παθους σκεφτομαι μηπως η ιστορια επαναλαμβανεται σε περιοδους πραγματικης ή φανταστικης ερωτικης απογοητευσης
    Συνεχίζω να μην το πολυαντιλαμβάνομαι, είναι σαν να λες ότι η κοπέλα ήταν ερωτικά απογοητευμένη από τον τότε φίλο της (ή τη ζωή της) και γι’ αυτό...σύναπτε σεξουαλικές σχέσεις με τους φίλους του φίλου της, αλλά και τον φίλο της, για να «ξεχαστεί»; Ίσως.

    Το ότι μπορεί ο φίλος της να έτεινε προς τον αμφισεξουαλισμό ή η κοπέλα να αρεσκόταν στους αμφί παίζει;
    Ή ήταν σε στυλ gang-bang, που όντως-ίσως-λέω μήπω- μπορεί και να έχει συσχέτιση αν όχι στοιχεία αυτοκαταστροφικά, τουλάχιστον με ελαφρώς self -degrading κ.λπ.. (τι σε ρωτάω τώρα...).
    Επίσης να κάνω την υπόθεση ότι σε απασχολεί αρκετά επειδή τα άνω των 2 ατόμων ήταν άνδρες;

    Αυτές οι τάσεις αυτοκαταστροφής, πάντως, (όταν θεωρεί ότι η σχέση χάνεται), είναι αρκετά ανησυχητικές. Να σου πω την αλήθεια ίσως αυτό να με προβλημάτιζε περισσότερο από τα φερόμενα ως σεξ. όργια, τετελεσμένα προ δεκαετίας ή κάτι τέτοιο.
    Πάντως αν είναι κάτι που θέλει να "αφήσει" πίσω της μην την πιέζεις -πολύ- για περισσότερα στοιχεία. Επίσης είναι κρίμα που υπέπεσε στην αντίληψή σου μ' αυτόν τον τρόπο. Δηλαδή να μην έχει επιλέξει η ίδια να στο πει.
    http://www.qvzine.net/images/bingo-2.pdf
    ΑΝΤΙΣΕΞΙΣΤΙΚΟ / LGBTQ ΜΠΙΝΓΚΟ

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    29
    Απο οτι μου εχει πει ηταν ερωτικα απογοητευμενη απο τον "πρωτο της" ανδρα που θεωρουσε οτι την απατουσε. ο μετεπειτα φιλος της (που κανανε τα οργια) ειναι γνωστος και ασπονδος φιλος του πρωην της και ελεγε αυτος και η παρεα του διαφορα γιαυτην (για την ηθικη της υποσταση). Μήπως το εκανε για να "αυτοτιμωρηθει"..? Στοιχεια αμφισεξουαλικα δεν νομιζω να ειχε αυτος και οι φιλοι του..
    Για gang bang δεν ξερω, αλλα υποθετω και ενας ενας να ητανε δεν εχει και πολλη διαφορα εφοσον υπηρχαν στο ιδιο δωματιο. εξ ορισμού σε τετοιες ερωτκες συνευρεσεις χανεται η εννοια της ιδιωτικοτητας..
    Με το ατομο αυτο υπηρχε μια επικοινωνια εκ μερους της αρκετο καιρο πριν γνωρισει εμενα (αλλα ηταν σε αλλη σχεση) με την εννοια οτι ηθελε να εκδικηθει..η ιστορια των οργιων τοτε τελειωσε με μια μεγαλη ερωτικη συνευρεση μετα την οποια η κοπελα φρικαρε και εκανε την πρωτη αποπειρα αυτοκτονιας απο την ντροπη της..
    Αυτο που με απασχολει ειναι αν υπαρχει περιπτωση να επαναληφθουν στο μελλον η αν ανηκουν στο παρελθον και παραμεινουν εκει.
    Παντως θεωρω οτι οι ομαδικες συνευρεσεις (ακομα και υπο την επηρρεια αλκοολ) με τις τασεις αυτοκτονιας ειναι δυο οψεις του ιδιου νομισματος..μακαρι να πεφτω εξω..
    Ναι δεν μου τα εχει πει η ιδια και κραταει μυστικοπαθεια ως προς το κομματι αυτο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    οκ.

    Παντως θεωρω οτι οι ομαδικες συνευρεσεις (ακομα και υπο την επηρρεια αλκοολ) με τις τασεις αυτοκτονιας ειναι δυο οψεις του ιδιου νομισματος..μακαρι να πεφτω εξω..
    Όχι απαραίτητα. Δηλαδή είναι σαν να θεωρείς ότι όσες/οι προβαίνουν σε τρίο +, είναι αυτοκαταστροφικές-οι και με τάσεις αυτοκτονίας. Αυτό δεν προκύπτει από πουθενά, εκτός κι αν μιλάς αυστηρά, για την κοπέλα σου.

    Θα στο πω και διαφορετικά η πηγή αυτής της αυτοκαταστοφικής τάσης με προβληματίζει περισσότερο απ' το σύμπτωμά της.
    Μυστικοπαθης μπορεί και να είναι γιατί πιθανόν (εκτός του ότι είναι καλώς-κακώς κατακριτέο) ξέρει ότι δεν μπορείς να το διαχειριστείς χωρίς να έχεις έντονα συναισθήματα ανασφάλειας.
    Είσαι σίγουρος ότι θα μπορείς να διαχειριστείς τις λεπτομέρειες;
    Πάντως αν δεν σου έχει δώσει δικαίωμα, δεν μπορείς να προσάψεις κάτι.
    και αυτά περί ηθικής υπόστασης...από τα λεγόμενα των παλικαριών, très banal...
    http://www.qvzine.net/images/bingo-2.pdf
    ΑΝΤΙΣΕΞΙΣΤΙΚΟ / LGBTQ ΜΠΙΝΓΚΟ

  12. #12
    Εγώ φίλε μου διακρίνω πως το άγχος και το ενδιαφέρον σου για όσα είχαν γίνει τότε πηγάζουν από το φόβο σου μη ξαναγίνουν και δεν είσια παρών..:Ρ
    Αυτό όμως δείχνει πως 1) δε θεωρείς δυνατή τη σχέση σας, 2) δεν έχεις εμπιστοσύνη στο σύντροφο σου.
    Άσε που εγώ προσωπικά αν έβλεπα πως ο φίλος μου κάνει τον ντετέκτιβ για πράγματα που είχαν γίνει πριν δέκα χρόνια και δεν ήθελα να συζητήσω, θα έκοβα ρόδα μυρωμένα.


    Ως προς το θέμα σου, έχω φίλη που πέρασε ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια φάση σε ηλικίες 18-22 και όχι με ένα στάνταρ σύντροφο, αλλά με πολλά τριο-κουαρτέτα κλπ και μόλις έπεσε στον άνθρωπο που αγάπησε έμεινε 13 χρόνια μαζί του και δεν πέρασε ούτε καν από το μυαλό της τέτοια φάση.
    Σε συζητήσεις που είχαμε κάνει ανακάλυψα πως η σεξουαλική της ανάγκη να κάνει ομαδικό σεξ πήγαζε πρώτα από ερωτική απογοήτευση, (έμαθε πως ο τότε σύντροφος της ήταν παντρεμένος και τη δουλευε) και κατά δεύτερο από διαλυμένο σπίτι, (την οικογένεια της), όπου δεν είχε την παραμικρή συμπαράσταση σε τίποτα.
    Το θέμα όμως δεν είναι να γίνεις ερωτικός σέρλοκ χολμς ή ψυχαναλυτής της κοπέλας σου, αλλά να τη δεχτείς με το παρελθόν της και να σταματήσεις να είσαι τόσο ανασφαλής γιατί στο τέλος θα την κουράσεις και θα φύγει....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by strj View Post
    @Golthy: Καλημερα Golthy δεν μπορω να σου στειλω το inbox σου ειναι γεματο..
    strj το αδειασα.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    29
    @ Body-Rocker
    Σιγουρα οι κουβεντες περι "ηθικης υποστασης" ειναι αχαρακτηριστες..εν τουτοις το γεγονος οτι τα οργια γινανε με αυτους (και ο μετεπειτα φιλος της που πρωταγωνιστουσε σε αυτα) ηταν ο αρχηγος της "παρεας" δειχνει ταση καταστροφης του συστηματος αξιων της. Η αποπειρα αυτοκτονιας μετα την κορυφωση των οργιων δειχνει αυτοκαταστροφικη διαθεση.
    Οι δυο αποπειρες αυτοκτονιας μεσα στην σχεση (η μια οταν τα εμαθα, εκνευριστικα, και εφυγα απο το σπιτι και η αλλη οταν "θεωρησε" οτι θα με χασει) τι δειχνουν αυτοκαταστροφικη διαθεση.
    Θεωρω οτι τα οργια και η αυτοκτονια συνδεονται μεσω της γενικης καταστροφολογικης διαθεσης που εμφανιζεται οταν κινδυνευει η χανεται κατι σημαντικο και η καταστροφη αυτη εμφανιζεται ειτε σε ηθικο επιπεδο ειτε σε φυσικο.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    29
    @ Θεοφανία
    δεν γινομαι ερωτικος σερλοκ χολμς, ουτε ψυχαναλητης κανενος, εχω ταραχτει. Συμπερασμα θελω να βγαλω οπως εχω πει,στην ιδια δεν αναφερω τιποτα, δεν θελει να μου πει και να το αναλυσουμε και ειναι δικαιωμα της. Αλλο τοσο δικαιωμα μου ομως ειναι και εμενα ειναι να αναζητησω αλλου γνωμες για να βγαλω τα συμπερασματα μου.
    Παντως με την φιλη σου υπαρχουν κοινα στοιχεια τοσο ως προς την ερωτικη απογοητευση, οσο και ως προς την οικογενεια (μονογονεϊκη, με αυταρχικο γονιο)..

    Τωρα οσο αφορα το χιουμορ σου, εσυ θα εκοβες ροδα μυρωμενα, αυτη ομως εκοψε τις φλεβες της..και αυτο δεν το θεωρω και τοσο αστειο..

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. οταν φευγει το παθος του πρωτου καιρου και ολα φαινονται πολυ λιγα πια τι κανεισ?
    By mariak19 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 28-02-2012, 09:24
  2. Έρωτας, πάθος, αγάπη κι άλλες αηδιούλες...
    By FairyInBoots in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 05-11-2009, 15:30
  3. Ν'ακολουθήσω το πάθος μου λοιπόν?
    By Δοδις in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 186
    Last Post: 02-02-2009, 13:10
  4. Επιμονή, πάθος, εμμονή, ένταση.
    By weird in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 211
    Last Post: 29-11-2008, 16:22
  5. Η ουσία της ψυχής, το μεγαλείο και το πάθος της
    By mstrouf in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 08-05-2008, 19:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •