Έχω ένα θεματάκι τελευταία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1

    Exclamation Έχω ένα θεματάκι τελευταία

    Γειά σας
    Έχω ένα θεματάκι τους τελευταίους μήνες, με αφορμή μια άνοδο στη πίεση του πατέρα μου όπου ένα βράδυ είχα αγχωθεί πολύ γιατί δεν είχαμε τα χάπια κ κάποιο ψιλοπροβληματάκι του αδελφού μου άρχισα να έχω διαταραχές άγχους με κρίσεις κ φόβο μην έχω τίποτα, αποφάσισα λοιπόν να γράψω.....
    Σταμάτησα τησ σχολή μου οι κρίσεις μου πέρασαν αλλά έμειναν οι αρνητικές σκέψεις μη πάθω κάτι κλπ...... Αυτές με ακινητοποιούν κ έχω περιορίσει την ακτίνα κυκλοφορίας μου. Τις θετικοποιώ αλλά δε ξέρω γιατί μένω στην αρνητική εντύπωση αφού σκέφτηκα τη θετική......
    Βλέπω μια ψυχολόγο απο τον Οκτώβρη αλλά ενώ με βοήθησε να ηρεμήσω το άγχος, δε κινούμε έξω ενώ θέλω να πηγαίνω όπως πριν...

    Η κατάσταση είχε χειροτερέψει μετά απο μια ερωτική απογοήτευση, ήμουν πιο χάλια κ δεν ήθελα να κάνω τπτ, τώρα όμως επανέρχομαι όσον αφορά διάθεση να κάνω πράγματα, λίγο αυτά που μ'άρεσαν πριν τα είχα βαρεθεί, αλλά τώρα επανακτώ νομίζω.... το μόνο που με βασανίζει είναι οι σκέψεις που τις θετικοποιώ τις διώχνω κ επανέρχονται......
    Πώς θα μου φύγουν, αλλά θα μου πεις αμα δεν έχω άλλα ενδιαφέροντα....
    Τι να κάνω pls?
    Pennouli

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    για μένα κακώς που σταμάτησες την σχολή σου
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    κ τι να έκανα κουράστηκα να με πιάνει κρίση είπα να ηρεμήσω..... αλλά δεν έπρεπε να σταματήσω έπρεπε να το παλέψω.....

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Pennouli View Post
    κ τι να έκανα κουράστηκα να με πιάνει κρίση είπα να ηρεμήσω..... αλλά δεν έπρεπε να σταματήσω έπρεπε να το παλέψω.....
    Δε μπορείς να ξεκινήσεις πάλι τη σχολή; Κι εγώ την είχα παρατηρεί για να παλέψω με τις κρίσεις και μόλις ένιωσα λίγο καλύτερα μετά κόπων και βασάνων επέστρεψα και την τελείωσα...

  5. #5
    Quote Originally Posted by bubbling View Post
    Δε μπορείς να ξεκινήσεις πάλι τη σχολή; Κι εγώ την είχα παρατηρεί για να παλέψω με τις κρίσεις και μόλις ένιωσα λίγο καλύτερα μετά κόπων και βασάνων επέστρεψα και την τελείωσα...
    Ναι βέβαια μπορώ ο δ/ντής ξέρει το πρόβλημα κ θέλει να με βοηθήσει

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οταν λες ερωτικη απογοητευση, τι εννοεις?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    16
    Ξεκίνα τότε! Είναι πολύ θετικό το γεγονός ότι έχεις στηρίξη! Μην τα παρατάς; Τι είναι αυτό που σε προβληματίζει άμεσα;

  8. #8
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Οταν λες ερωτικη απογοητευση, τι εννοεις?
    Εννοώ ότι ήμουν ερωτευμένη μ'έναν αλλά βασικά τα τελευταία 5 χρόνια είχαμε μια τρυφερή σχέση αλλά μετά απο ένα διάστημα αναγκαστήκαμε να απομακρυνθούμε γιατί πήγε φαντάρος κ μετά απο ένα διάστημα βρήκε άλλη, μου το είπε αλλά όλα αυτα τα χρόνια νόμιζα ότι μπορεί να άλλαζαν τα πράγματα, αλλά κατάλαβα ότι είναι δύσκολα τα πράγματα κ ότι ενδιαφέρον μηδέν.......
    Κ στη σχολή ήταν ένας πιτσιρικάς που του άρεσα αλλά μου έκανε χαλάστρα μια άλλη πιτσιρίκα που της είπα ότι του άρεσα κ έτσι τσακωθήκαμε κ αυτό μου είχε χαλάσει τη διάθεση, ενώ ήταν τόσο καλή όταν είχε ενδιαφέρον......

  9. #9
    Quote Originally Posted by bubbling View Post
    Ξεκίνα τότε! Είναι πολύ θετικό το γεγονός ότι έχεις στηρίξη! Μην τα παρατάς; Τι είναι αυτό που σε προβληματίζει άμεσα;
    Αυτό που με προβληματίζει ε'ιναι ότι νοιώθω αδυναμία, αισθάνομαι ότι κάτι οργανικό έχω, δεν μπορώ να συγκεντρωθώ ενώ μ'αρέσουν τα μαθήματα, είναι Πληροφορική λίγο δυσκολούτσικα αλλά στο προηγούμενο εξάμηνο έβαλα τα δυνατά μου είχα πνευματική διαύγεια κ είχα καλό βαθμό κ επίσης με προβληματίζουν οι σκέψεις που βγαίνουν κάτι αρνητικές κ μη τρομάξω..... Το ξέρω ίσως φαίνεται κουλό.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Pennouli View Post
    κ τι να έκανα κουράστηκα να με πιάνει κρίση είπα να ηρεμήσω..... αλλά δεν έπρεπε να σταματήσω έπρεπε να το παλέψω.....
    έχει πολύ καιρό που σταμάτησες;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  11. #11
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    έχει πολύ καιρό που σταμάτησες;
    Τέλη Νοέμβρη

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Pennouli View Post
    Τέλη Νοέμβρη
    πάλι καλά, δεν έχει κ πολύ καιρό, μπορείς ν' αναπληρώσεις τον χαμένο χρόνο
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Βασικα Πενι υπαρχουν πολλα πραγματα που μπορεις να απασχοληθεις το μονο πραγμα ειναι να δεις τι σε κανει εσενα την ιδια να αισθανεισαι ομορφα ... Απο καλλιτεχνικης αποψης μεχρι και αλλα τα οποια σε αλλους φανταζουν βαρετα ... Μουσικη , ζωγραφικη , ραπτικη ,χειροτεχνια , διαβασμα , φωτογραφια , γράψιμο και αλλα πολλα ...

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    16
    Τι εννοείς οι σκέψεις που βγαίνουν;
    pain is inevitable...
    suffering is optional...

  15. #15
    Quote Originally Posted by bubbling View Post
    Τι εννοείς οι σκέψεις που βγαίνουν;
    Εννοώ ότι πετάγονται απο το πουθενά σκέψεις, καταστροφολογικές, θα γίνει αυτό, το ένα το άλλο κ με ταράζουν.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Όλο ξεχνάω τελευταία... Τι έχω γιατρέ μου..??
    By thanasisGR in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 02-08-2012, 04:54
  2. Γυναικειο θεματακι.
    By betelgeuse in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 20-12-2011, 07:21
  3. Έχω θεματάκι...όποιος πραγματικά γνωρίζει ας απαντήσει!
    By Joan1983 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 02-06-2011, 16:47
  4. κατάθλιψη μετά από την τελευταία γέννα
    By Liopi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 26
    Last Post: 10-03-2010, 23:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •