Ερωτεύτηκα την φίλη μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    6

    Ερωτεύτηκα την φίλη μου

    Γεια σας παιδιά

    Είμαι 16 χρονών και με λένε Γιώργο.
    Πριν περίπου 4 μήνες άρχισα να κάνω παρέα με μία κοπέλα 1 χρόνο μεγαλύτερη, που στην αρχή παρόλο που είναι όμορφη την είδα φιλικά..
    Όμως όσο περνούσε ο καιρός εγώ άρχισα να την βλέπω ερωτικά.
    Παρόλο που κάναμε καθημερινά παρέα δεν βγαίναμε μαζί έξω, μέχρι που χώρισε με αυτόν που τα είχε 1 χρόνο. Μετά από μία εβδομάδα τα έφτιαξε με άλλον αλλά δεν τα πάνε και πολύ καλά όπως μου είπε, αφού από τότε που χώρισε με τον πρώην φαίνεται να με εμπιστεύεται και να θέλει περισσότερο να κάνουμε μαζί παρέα..
    Τώρα είμαστε σχεδόν κολλητοί και εγώ προσπαθώ έμμεσα να της δείξω τι αισθάνομαι για εκείνη.. :(
    Tης δείχνω τρυφερότητα και δείχνω ότι ενδιαφέρομαι για εκείνη.
    Επίσης ξέχασα να αναφέρω πως εκείνη έχει ακόμα αισθήματα για τον πρώην της.

    Εσείς τι πιστεύετε και τι μπορώ να κάνω;
    Έχουμε πολλά κοινά ενδιαφέροντα και πιστεύω ότι ταιριάζουμε αλλά φοβάμαι να της το πω, γιατί αν δεν θέλει να κάνει κάτι θα την χάσω και από φίλη μου..
    HELP :(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μα η φιλια εχει ηδη διαλυθει προ πολλου εφοσον την ειδες ερωτικα και με το δικιο σου δηλαδη, αφου προκειται για ωραια γκομενα. Και πολυ αμφιβαλλω αν υπηρξε κ φιλια εξ αρχης, γιατι θεωρω οτι ενας ανδρας με μια ωραια γυναικα δε μπορουν να ναι φιλοι.
    Να σε ρωτησω εγω κατι αλλο και αν δε το χεις πει στην ιδια να τη ρωτησεις. Για ποιο λογο δε τα πανε καλα με τον νυν? Και αφου δε τα πανε καλα γιατι δε χωριζει?
    Και ενα αλλο ερωτημα, αφου σκεπτεται τον πρωην της ακομα και λογικο ειναι, γιατι προχωρησε σε αλλη σχεση και παιρνει στο λαιμο της τον νυν?
    Την εχεις ρωτησει λοιπον τα παραπανω ερωτηματα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    χμμ κάποιος αντέγραψε το νικ μου εδώ :(

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by anonymous_1 View Post
    χμμ κάποιος αντέγραψε το νικ μου εδώ :(
    Ωχ! Φίλε πραγματικά δεν το έκανα επίτηδες.. Σοζ :(

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Μα η φιλια εχει ηδη διαλυθει προ πολλου εφοσον την ειδες ερωτικα και με το δικιο σου δηλαδη, αφου προκειται για ωραια γκομενα. Και πολυ αμφιβαλλω αν υπηρξε κ φιλια εξ αρχης, γιατι θεωρω οτι ενας ανδρας με μια ωραια γυναικα δε μπορουν να ναι φιλοι.
    Να σε ρωτησω εγω κατι αλλο και αν δε το χεις πει στην ιδια να τη ρωτησεις. Για ποιο λογο δε τα πανε καλα με τον νυν? Και αφου δε τα πανε καλα γιατι δε χωριζει?
    Και ενα αλλο ερωτημα, αφου σκεπτεται τον πρωην της ακομα και λογικο ειναι, γιατι προχωρησε σε αλλη σχεση και παιρνει στο λαιμο της τον νυν?
    Την εχεις ρωτησει λοιπον τα παραπανω ερωτηματα?
    Πρώτα απ'όλα συμφωνώ ότι ένας άνδρας και μία ωραία γυναίκα δεν μπορεί να είναι φίλοι..
    Παρόλο που δεν μπορούμε να πούμε ότι δεν μπορεί να υπάρξη φιλία, είναι πολύ πολύ δύσκολο.
    Με τον νυν δεν τα πάει καλά γιατί δεν περνάει καλά όταν είναι μαζί έξω.. Δεν έχει humor, ειναι πιεστικός κ.λπ.
    Προχώρησε σε άλλη σχέση γιατί μου είπε ότι παρόλο που αγαπάει τον πρώην δεν μπορεί να τον περιμένει για πάντα γιατί υπάρχει το πρόβλημα της απόστασης..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Anonymous_ View Post
    Γεια σας παιδιά

    Είμαι 16 χρονών και με λένε Γιώργο.
    Πριν περίπου 4 μήνες άρχισα να κάνω παρέα με μία κοπέλα 1 χρόνο μεγαλύτερη, που στην αρχή παρόλο που είναι όμορφη την είδα φιλικά..
    Όμως όσο περνούσε ο καιρός εγώ άρχισα να την βλέπω ερωτικά.
    Παρόλο που κάναμε καθημερινά παρέα δεν βγαίναμε μαζί έξω, μέχρι που χώρισε με αυτόν που τα είχε 1 χρόνο. Μετά από μία εβδομάδα τα έφτιαξε με άλλον αλλά δεν τα πάνε και πολύ καλά όπως μου είπε, αφού από τότε που χώρισε με τον πρώην φαίνεται να με εμπιστεύεται και να θέλει περισσότερο να κάνουμε μαζί παρέα..
    Τώρα είμαστε σχεδόν κολλητοί και εγώ προσπαθώ έμμεσα να της δείξω τι αισθάνομαι για εκείνη.. :(
    Tης δείχνω τρυφερότητα και δείχνω ότι ενδιαφέρομαι για εκείνη.
    Επίσης ξέχασα να αναφέρω πως εκείνη έχει ακόμα αισθήματα για τον πρώην της.

    Εσείς τι πιστεύετε και τι μπορώ να κάνω;
    Έχουμε πολλά κοινά ενδιαφέροντα και πιστεύω ότι ταιριάζουμε αλλά φοβάμαι να της το πω, γιατί αν δεν θέλει να κάνει κάτι θα την χάσω και από φίλη μου..
    HELP :(
    εφοσον εχει αισθηματα για τον πρωην της, αδικα παιδευεσαι φιλε μου.
    θα εισαι το μαξιλαρακι της για να κλαιει για την χαμενη αγαπη.
    δεν ευδοκιμουν ετσι ερωτικες σχεσεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Και αφου δεν περναει καλα με τον νυν-φανταζομαι θα στα λεει-γιατι δε τον αφηνει?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Και αφου δεν περναει καλα με τον νυν-φανταζομαι θα στα λεει-γιατι δε τον αφηνει?
    Αύριο θα του μιλήσει..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μεινει διπλα της πιστος για να δειξεις οτι κ να μην εισαστε μαζι ερωτικα, εσυ την αγαπας πραγματικα, ασχετα αν θελεις το ερωτικο στοιχειο να συμβει.
    Πηγαιντε καμμια βολτα, αγγιξε την δηθεν τυχαια στο χερι, στο μηρο, στην πλατη, χαιδεψε λιγο τα μαλλια, σιγα σιγα κ ενα ενα τη φορα κ δες αντιδρασεις. Αυτη ειναι η γνωμη μου. Και ας ψιλοσκεπτεται κ τον αλλον, αμα εσυ δωσεις τη μαχη δεν αποκλειεται να την τραβηξεις με το μερος σου. Αλλωστε αν χωρισανε με τον αλλο λογω αποστασης ειναι καταδικασμενο ο,τι προσπαθειες κ να κανουν. Η συνεπεια σου στο χρονο αργα ή γρηγορα θα ανταμειφθει. Οπως λεει κ ενας μεγαλος φιλοσοφος, ο ερωτας με ερωτα περναει....

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Μεινει διπλα της πιστος για να δειξεις οτι κ να μην εισαστε μαζι ερωτικα, εσυ την αγαπας πραγματικα, ασχετα αν θελεις το ερωτικο στοιχειο να συμβει.
    Πηγαιντε καμμια βολτα, αγγιξε την δηθεν τυχαια στο χερι, στο μηρο, στην πλατη, χαιδεψε λιγο τα μαλλια, σιγα σιγα κ ενα ενα τη φορα κ δες αντιδρασεις. Αυτη ειναι η γνωμη μου. Και ας ψιλοσκεπτεται κ τον αλλον, αμα εσυ δωσεις τη μαχη δεν αποκλειεται να την τραβηξεις με το μερος σου. Αλλωστε αν χωρισανε με τον αλλο λογω αποστασης ειναι καταδικασμενο ο,τι προσπαθειες κ να κανουν. Η συνεπεια σου στο χρονο αργα ή γρηγορα θα ανταμειφθει. Οπως λεει κ ενας μεγαλος φιλοσοφος, ο ερωτας με ερωτα περναει....
    Αυτό ακριβώς της είπα εχθές όταν μου έλεγε ότι δεν θα μπορέσει ποτέ να αγαπήσει αλλόν...

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    6
    υπαρχει προβλημα οταν ο ανδρας μπαινει στην "φιλικη ζωνη" της γυναικας που του αρεσει!

    δεν πρεπει να σε δει σαν ενα "απλο" φιλο..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by kosmat View Post
    υπαρχει προβλημα οταν ο ανδρας μπαινει στην "φιλικη ζωνη" της γυναικας που του αρεσει!

    δεν πρεπει να σε δει σαν ενα "απλο" φιλο..
    Όπως είπε ο Kerasi παραπάνω, με διάφορες κινήσεις προσπαθώ να της δείξω τα αισθήματα μου και ότι δεν την βλέπω απλά σαν φίλη...
    Δεν φαίνεται να την πειράζει καθόλου, αλλά δεν φαίνεται προς το παρών να ανταποδίδει..
    Θα δείξει τις επόμενες μέρες..
    Υπομονή..

Similar Threads

  1. Ερωτεύτηκα, ενώ είμαι σε σχέση
    By Deleted20082014 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 20-12-2012, 02:53
  2. ερωτευτηκα τον κολλητο μου
    By evel94 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 04-04-2012, 14:31
  3. ερωτευτηκα????
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 10-08-2011, 18:48
  4. Βοήθεια!Ερωτεύτηκα!
    By Phil_85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 24-01-2008, 22:21
  5. Ερωτευτηκα, και τωρα τι?
    By gramle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 20-07-2007, 14:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •