Διορθωνεται το προβλημα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    3

    Διορθωνεται το προβλημα?

    Καλησπερα. Ενας θειος μου πηρε την δευτερα εναν υψηλο λογαριασμο απο την εφορια και απο τοτε λεει διαφορα, οτι ειναι θεος, οτι ειναι αγιος κλπ και ελαχιστα εχει επαφη με το περιβαλλον. την παρασκευη θα τον παμε σε ψυχολογο. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, υπαρχει μια περιπτωση να γινει και παλι καλα? Εχουν διορθωθει τετοια περιστατικα?

  2. #2
    Με υποστήριξη και οπωσδήποτε φαρμακευτική αγωγή απ'όσο ξέρω ναι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θα τον πλερωσει το λογαριασμο?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Θα τον πλερωσει το λογαριασμο?
    Τι ερωτησεις ειναι αυτες ρε φιλε? παιζεις με το πονο μας? ντροπη σου.


    Κανεις αλλος μπορει να μας πει την γνωμη του?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Γιατι την παρασκευη? Τι περιμένεται και δεν πατε σημερα σεναν ψυχιατρο,δεν χρειαζεται ψυχολογο .
    Ακομα δεν τον ειδε γιατρος ,και ρωτας εμας αν επανερχεται , ρωτα τον γιατρο πρώτα .

  6. #6
    kala kaneis kai rwtas.αλλα οσο αφορα εμενα η αποψη μου δεν ειναι αυτη που ισως ηθελες να ακουσεις:ειναι πολυ σπανιο καποιος να την σκαπουλαρει οταν πειραχτει η λογικη.και το λεω και εκ πειρας.οσο για τον ψυχολογο(αφου το αντεχει η τσεπη) καλο ειναι να παει.οχι πανικο πανω απο ολα...

  7. #7
    στην συνεχεια οταν θα παει στον ψυχιατρο αυτος θα κρινει για φαρμακα(που κατα πασα πιθανοτητα θα κρινει θετικα).παντως να ξερεις οτι η σχιζοειδης διαταραχη της προσωπικοτητας αν θυμαμαι καλα το ονομα κραταει 6 μηνες η σχιζοφρενια μια ζωη.τωρα αν ο θειος σου ειναι τυχερος και ανηκει στην πρωτη περιπτωση καλα...(συνηθως χωρις να εχω σκοπο να σε απογοητευσω ειναι σχιζοφρενια,αλλα μπορει να ελπιζει οχι σαν εμας που εχουμε σχιζοφρενια σιγουρα και ειμαστε καμενοι εντος εισαγωγικων...)

  8. #8
    Rich-Deleted-06-06-2016b
    Guest
    Quote Originally Posted by stelios75 View Post
    Καλησπερα. Ενας θειος μου πηρε την δευτερα εναν υψηλο λογαριασμο απο την εφορια και απο τοτε λεει διαφορα, οτι ειναι θεος, οτι ειναι αγιος κλπ και ελαχιστα εχει επαφη με το περιβαλλον. την παρασκευη θα τον παμε σε ψυχολογο. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, υπαρχει μια περιπτωση να γινει και παλι καλα? Εχουν διορθωθει τετοια περιστατικα?

    Aν πάρει φαρμακευτική αγωγή δεν νομίζω ότι θα γίνει καλά,με την έννοια δηλαδή ότι θα παίρνει εφ όρου ζωής τα φάρμακα..

    Αν είναι κάτι ψυχολογικό λογικά θα το ξεπεράσει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Κοίτα εμένα ένας φίλος μου γνώρισε το γιο του δία δεν είναι τίποτα σοβαρό στρώνει παίρνεις τα φάρμακα κ ισιώνεισ αμα δεν γίνει καλά αλλαζει φάρμακα μη στεναχώριεσαι απλά θέλει ψυχιάτρο ψυχολόγος τσάμπα λεφτά
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Προβλημα (;)
    By anotherday in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 16-01-2013, 18:16
  2. προβλημα
    By fly in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 08-12-2011, 13:39
  3. προβλημα....
    By soares in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 06-09-2009, 20:30
  4. προβλημα
    By soares in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 05-09-2009, 15:43
  5. προβλημα με το U2U
    By gramle in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 23
    Last Post: 24-09-2007, 19:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •