Θελω διαφορες γνωμες!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    4

    Θελω διαφορες γνωμες!

    Καλησπερα σε ολους! Χαιρομαι που μου δινεται η δυνατοτητα να ρωτησω αυτο που νιωθω και να παρω διαφορετικες αποψεις! Ειμαι με με μια κοπελα 8 μηνες και κοντευουμε 9. Στην αρχη της σχεσης δεν ζηλευα, μονο μετα απο 2 μηνες που εκανα να την δω 20 μερες καταλαβα ποσο την αγαπαω! Εγω της ελεγα ποσο την αγαπω, αλλα αυτη απο τη μερια της μου το ειπε τωρα τα χριστουγεννα! Χαρηκα παρα πολυ! Ειχαμε κανει μια συζητηση πιο παλια και μου πε οτι ντρεπεται να λεει αυτο που νιωθει! Το θεμα μου εμενα ειναι οτι ζηλευω πολυ σε σημειο ομως να το παρακανω με τις σκεψεις μου! Δλδ λεει θα βγει το σαββατοκυριακο κι γω το σκεφτομαι μια βδομαδα πριν! Και κατι αλλο δεν σκεφτομαι οτι θα χωρισω με την κοπελα αυτη δε θελω! Δε θεκω να σκεφτομαι αν θα τελειωσει καποια στιγμη. Εγω πραγματικα οσο κι αν ακουγεται παραξενο σκεφτομαι οτι θα ζησω για παντα με αυτη τν κοπελα! Θελω να την παντρευτω! Εγω ειμαι 22 στα 23 και αυτη ειναι 20. Εχουμε κανει σχεδια για το καλοκαιρι και μαλιστα η ιδια μου ειπε να κανονισουμε για τα επομενα χριστουγεννα! Γ μητερα τησ με συμπαθει πολυ μου ειπε και ρωταει συνεχεια! Ειχαμε κανει και μια συζητηση και μου ειπε οτι δε θα παντρευτει. αα μετα απο λιγες μερες ειπε θελω να παντρευτω περιπου 25-28. Θελω ομως να ειμαι εγω αυτος:) Ευχαριστω εκ των προτερων! Ελπιζω να μην σας μπερδεψω εγραψα πολλα αλλα τα ειχα στο μυαλο μου και φοβομουν μην τα ξεχασω!
    Σημειωση! Μου χει πει πανω στην πλακα οτι θα παντευτουμε και τετοια. Μπορει να σγμαινει κατι;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Τρομαξα μονο που το διαβασα... Προς τι οι βιασυνες;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    4
    Χαχαχα! Δεν βιαζομαι απλα μου περναει απο το μυαλο! Μικησα με ενα φιλο μου και μου πε καποτε θα τελειωσει. Το θεμα ειναι οτι εγω τρελενομαι μονο που τι σκεφτομαι!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Akis Lam View Post
    Χαχαχα! Δεν βιαζομαι απλα μου περναει απο το μυαλο! Μικησα με ενα φιλο μου και μου πε καποτε θα τελειωσει. Το θεμα ειναι οτι εγω τρελενομαι μονο που τι σκεφτομαι!
    Ε μην το σκέφτεσαι τότε! Ότι είναι να γίνει θα γίνει, εμείς πάντως δεν μπορούμε να σου εγγυηθούμε τίποτα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Η πρωτη σου σχεση ειναι να φανταστω;

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Ακη είσαστε πολύ μικροί και είναι σύντομο το διάστημα που είστε μαζί... είναι όμως ωραίο να είναι ερωτευμένοι οι άνθρωποι και να κάνουν όνειρα. Η αλήθεια είναι πως σε πολλές περιπτώσεις οι σχέσεις που ξεκινούν σε μικρή ηλικία τελειώνουν καθώς οι άνθρωποι μεγαλώνουν κι αλλάζουν ή αποκτούν εμπειρίες, υπάρχουν όμως και σχέσεις που έχουν κρατήσει. Στον κύκλο μου έχω κάποια ζευγάρια (παντρεμένα με παιδιά) που είναι μαζί από τα σχολικά ή φοιτητικά τους χρόνια. Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να βεβαιωθείς ότι δεν θα χωρίσεις ποτέ, υπάρχουν όμως πολλοί τρόποι να κάνεις τη σχέση σου ομορφότερη, να γνωρίζεις και να κατανοείς τον άνθρωπο που είναι δίπλα σου και τον εαυτό σου, γενικά να απολαμβάνεις και να μαθαίνεις. :)

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    4
    Σας ευχαριστω ολους καταρχην! Για πες μου καμια ιδεα μαρινα ως γυναικα;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αφου σε θελει η πεθερα, μη μιλας καθολου!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Αφου σε θελει η πεθερα, μη μιλας καθολου!

    αχαχαχαχαχαχαχχαχαα....σωστ ο!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Quote Originally Posted by Akis Lam View Post
    Σας ευχαριστω ολους καταρχην! Για πες μου καμια ιδεα μαρινα ως γυναικα;
    Για όλους, άντρες και γυναίκες, είναι σημαντική η επικοινωνία, ο σεβασμός, η καλή διάθεση κι η καλή ερωτική ζωή. Αν μέσα στη σχέση σου συζητάτε πολύ, γελάτε πολύ, περνάτε ευχάριστα χρόνο μαζί, οι προοπτικές σας είναι καλές :)

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    4
    marina38 Προχθες ειμασταν σε ενα παρτυ. Και μιλουσε με μια φιλη μου και ειπε οτι θελει καποια στιγμη να παει για ερασμους. Εμενα μου κακοφανηκε πολυ και μου ρθε αποτομο, γιατι αν ειμαστε οπως ειμαστε τωρα δεν βρισκω το λογο να χαλασει αυτο που εχουμε χωρις να σημαινει βεβαια οτι αν παει θα χωρισω. Εμενα με πειραξε γιατι ειναι σαν να υπαρχει ημερομηνια ληξης της σχεσης και τοτε δεν βρισκ το λογο να μαι μαζι της! Αυτη η κοπελα με εχει βαλει σε σκεψεις με βαζει βσκ συνεχεια σε σκεψεις! Τι να κανω στην περιπτωση αυτη τωρα??

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    κοιτα κ λιγο τον εαυτο σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Άκη μου είναι απόλυτα φυσικό μια νέα κοπέλα να θέλει και για εράσμους να πάει και πολλά άλλα πράγματα να κάνει. Δηλαδή πιστεύεις ότι αν δυο άνθρωποι περνάνε όμορφα μέσα στη σχέση τους, πρέπει να ξεχάσουν τα εκπαιδευτικά και επαγγελματικά τους πλάνα? Εξάλλου καλώς ή κακώς όλα τα πράγματα σε αυτή τη ζωή έχουν ημερομηνία λήξης... εκτός από τις καλές στιγμές και τα καλά αισθήματα :) Χαλάρωσε και μη γίνεσαι πιεστικός ή καχύποπτος, άσε την κοπέλα να αναπτύξει την προσωπικότητα και τη ζωή της, κάνε κι εσύ το ίδιο και μοιραστείτε όσα και όσο μπορείτε χωρίς σενάρια.

Similar Threads

  1. bowtech - γνώμες ?
    By gossamer in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 20-01-2013, 18:22
  2. Διαφορες διαγνωσεις γιατρων
    By deleted-by-request-1305 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 11-12-2011, 00:21
  3. Φοβίες για διάφορες καταστάσεις
    By Φούλα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-02-2010, 01:17
  4. Γυναικείος-Ανδρικος Εγκέφαλος Υπάρχουν διαφορές?
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 22-01-2010, 01:33
  5. Γνώμες
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 07-10-2007, 09:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •