καταθλιπτικες τασεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372

    καταθλιπτικες τασεις

    νιωθω καταθλιψη παιδια κ δε ξερω τι να κανω ο γιατρος μου λεει πως δεν κανει να παρω αντικαταθλιπτικα για να μην πυροδοτησει ψυχωσικο επισοδειο..εγω παλι μερα με τη μερα νομιζω πως απομακρυνομαι ολο κ πιο πολυ απο τα εγκοσμια...νιωθω ενα συναισθημα εντονης ανηδονιας που με φτανει στο σημειο να νιωθω θλιψη ακομα κ σκεψεις αυτοκτονιας περασανε απο το μυαλο μου, κ ολα αυτα χωρις ιδιετερο λογο απλα ειμαι σε μια εποχη που εχω κλειστει μεσα..κλασσικα πραματα δεν ειναι η πρωτη φορα που μενω χωρις παρεα , απλα δεν ξερω νιωθω ενα συναισθημα σαν να μην με γεμιζει τπτ πλεον...βεβαια δε θα χαρακτηριζα βαρια την κατασταση μου απλα επιμονη, μια ακεφια απο το πρωι ως το βραδυ....εχει κανα 20ημερο με μηνα που τα αισθανομαι αυτα τα συμπτωματα
    αν ξεκινουσα ψυχοθεραπεια θα με βοηθουσε λετε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Για πες μερικα πραγματα για σενα. Ηλικια, με τι ασχολεισαι και τι αισθανεσαι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    το τι αισθανομαι το ειπα νομιζω ειμαι 34 κ δεν εργαζομαι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Εχεις καποιο ιστορικο με την ψυχωση η την καταθλιψη;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Εχεις καποιο ιστορικο με την ψυχωση η την καταθλιψη;
    ναι εχω παθει αρκετα ψυχωσικα επισοδεια πολλες φορες συνοδευομενα κ απο καταθλιψη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Soulfy προφανως τα ψυχωσικα επεισοδια τα επαθες επειδη δεν ησουν τυπικος με τη φαρμακευτικη σου αγωγη.Να παιρνεις τα φαρμακα σου τυπικα και πιστευω θα εισαι μια χαρα.Εμενα ο γιατρος μου μου δινει και αντικαταθλιπτικο φαρμακο γιατι μου εχει πει οτι οταν οι ψυχωτικοι καταλαβαινουν τι περασαν και πως ειναι τους πιανει καταθλιψη.Μηπως κατι τετοιο επιασε και σενα?

  7. #7
    παιδια αλλο υποτροπη αλλο ψυχωσικο επεισοδιο(μπορει να ειναι πανω του ενος συνηθως ειναι ενα και μοναδικο)

  8. #8
    εχει σημασια...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    φιλε μιχαλή τις υποτροπες τις επαθα γι αυτο ακριβως που λες κ λογω καποιων προσωπικων προβληματων, το θεμα ειναι πως εγω ειμαι ασυμπτωματικος χρονια τωρα η καταθλιψη δεν ξερω πως μου προεκυψε ισως λογω καποιων ατασθαλιων που εκανα...(επινα πολυ αλκοολ τις γιορτες, ηπια χασισι επισης το τελευταιο καιρο αρκετες φορες) επισης τωρα τελευταια εχω πεσει λιγο στο στεντον με τα μουτρα.....χτες δε πηρα κ παρατηρω πως σημερα ειμαι καπως καλυτερα ισως κ αυτο να παιζει ρολο....οι βενζοδιαζεπινες φερνουνε καταθλιψη ρε παιδια?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    899
    Και εγω ειχα καταθλιψη και προσπαθουσα να την εξουδετερωσω κυριως με αλκοολ (βλεπε προηγουμενο μου ποστ, που ειχες απαντησει και εσυ, και ειχε ασχημη καταληξη) μην βυθιζεις ετσι τον εαυτο σου, συζητησε το με τον γιατρο σου, ισως σου αυξησει την δοση του αντιψυχωτικου σου, μην εισαι αρνητικος θα δεις θα σε βοηθησει!...

    απαντησε να μαθουμε νεα σου!..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    παιδες σταματησα τα στεντον κ αισθανομαι καλυτερα...ανεβασαμε λιγακι κ το σολιαν κ νιωθω αρκετα πιο καλα ..οχι οτι κ καλα το ξεπερασα αλλα δεν εχω τασεις αυτοκτονιας κ εχω πιο πολλη ορεξη να κανω πραματα η να ασχοληθω λιγο με μενα....δεν ηξερα οτι μπορει να σε ριξει ετσι ενα ηρεμιστικο......

  12. #12
    μπραβο σουλφλου.επειδη το ηρεμιστικο οταν δεν ειναι με αυστηροτατο!!! μετρο σε διωχνει και το καλος ενοουμενο αγχος(το λιγακι που χρειαζεται για ομαλη σκεψη)

Similar Threads

  1. ΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 15-11-2012, 05:39
  2. τασεις αυτοκτονιας
    By crashed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 02-01-2012, 22:03
  3. εχω τασεις αυτοκτονιας
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 38
    Last Post: 20-12-2011, 13:25
  4. τασεις αυτοκαταστροφης
    By Kortha in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 12-12-2011, 18:32
  5. τασεις φυγης
    By eleonwra in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 19
    Last Post: 08-03-2011, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •