Την άποψη σας παρακαλώ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    22

    Την άποψη σας παρακαλώ

    Καλησπέρα..γενικά αυτή είναι μια πολύ δύσκολη περίοδος για μένα..τα πράγματα είναι χειρότερα από ποτέ πριν..είμαι ένας ντροπαλός άνθρωπος και γενικά όχι πολύ ομιλητικός ...πάντα προσπαθούσα να κάνω παρέες αλλά ποτέ δεν τα κατάφερνα ...κοντεύω τα 20 και βλέπω πως παρά τις πολλές προσπάθειες μου εξακολουθώ να μην τα καταφέρνω.Όταν βγαίνω προσπαθώ να ταιριάξω με το κλίμα και γενικά προσπαθώ(μιλάω κάνω την πλάκα μου κτλ)..πολλές φορές παίρνω τηλέφωνο κάποιον να βγούμε και ή έχει κανονίσει ή δεν μπορεί...άλλες φορές όταν θέλω να πάω κάπου και ζητάω από κάποιον να έρθει μαζί μου μου το ακυρώνει τελευταία στιγμή κτλ....απογοητεύομαι γιατί εγώ σε όλους αυτούς έχω συμπαρασταθεί πολλές φορές...τους έχω βοηθήσει πολλές φορές και νιώθω πως οι προσπάθειες μου δεν εκτιμώνται.... νιώθω πως άδικα προσπαθώ...αυτές τις μέρες συμβαίνουν όλα πιο έντονα...χωρίς να έχω κάνει ή να πει κάτι απομακρύνονται με έναν περίεργο τρόπο άτομα που με ενδιαφέρουν και δεν καταλαβαίνω πραγματικά το γιατί....η μοναξιά αυτή με πνίγει...έτσι αποφάσισα να στραφώ προς την αυτο βελτίωση μου(βιβλία,κάποιο χομπι κτλ) μήπως μπορώ να αλλάξω κάποια πράγματα και γίνω πιο ενδιαφέρον άνθρωπος αλλά και πάλι είναι πολύ δύσκολο και άσχημο να βρίσκεσαι σε μια τέτοια φάση... νιώθω πως και αυτά που κάνω τώρα δεν θα οδηγήσουν πουθενά και πως πάλι θα αδικηθώ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Απ το σχολειο δεν εχεις κανενα φιλο? Απ το πανεπιστημιο συμφοιτητες? ή φιλους του αδερφου σου ή αδερφης σου?

  3. #3
    Καποιον παιδικο φιλο δεν εχεις? Σε ρωταω επειδη και εγω δεν ειμαι πολυ ομιλητικος δυσκολευομαι να κανω νεους φιλους για αυτο εχω κρατησει φιλιες απο τοτε που ημουν 7-8 χρονων!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Μήπως προσπαθείς πολύ γτ κ αυτό δεν είναι καλό
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μήπως προσπαθείς πολύ γτ κ αυτό δεν είναι καλό
    δες προσπαθώ μέχρι ένα σημείο αλλά και πάλι βλέπω πως γενικά δεν 'τραβάω' σαν άνθρωπος,σαν προσωπικότητα...δεν σκοτώνομαι στην προσπάθεια αλίμονο...έχω αλλάξει αρκετά πράγματα μέσα σε κάποια χρόνια αλλά και πάλι βλέπω πως δεν αρκούν...
    Last edited by deladrian; 27-01-2013 at 16:08.

Similar Threads

  1. θελω την αποψη σας σας παρακαλω!!!
    By EFI in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 31-10-2012, 09:00
  2. Μια αποψη
    By theodorosGR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 11-05-2012, 10:35
  3. Θα ηθελα την αποψη σας....
    By πιεσμενη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 21-09-2011, 13:54
  4. ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ....
    By x.ps. in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 18-11-2008, 10:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •