Θέλω να αυτοκτονήσω. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 180
  1. #16
    Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Λάρισσα,Ελλάδα
    Posts
    64
    Χριστέ μου πάρε μου την ψυχή. Δεν αντέχω άλλο. Θέλω να φύγω από αυτόν τον κόσμο.

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Λάρισσα,Ελλάδα
    Posts
    64
    Μάλωσα με τους γονείς μου. Η μητέρα μου τσιρίζει στην κουζίνα. Δεν αντέχω άλλο τις προσβολές τους. Έχω κλειστεί στο μπάνιο. Δεν ξέρω τί να κάνω. Και αυτό το ξυραφάκι πώς λειτουργεί; Πείτε μου σας παρακαλώ!

  3. #18
    Το nickname σου τι ακριβως σημαινει?

  4. #19
    Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Λάρισσα,Ελλάδα
    Posts
    64
    Μικρό κορίτσι στα γαλλικά.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Petitefille View Post
    Μάλωσα με τους γονείς μου. Η μητέρα μου τσιρίζει στην κουζίνα. Δεν αντέχω άλλο τις προσβολές τους. Έχω κλειστεί στο μπάνιο. Δεν ξέρω τί να κάνω. Και αυτό το ξυραφάκι πώς λειτουργεί; Πείτε μου σας παρακαλώ!
    ασε τα χαζα.η ζωη ειναι μια μαχη.πρεπει να νικησεις.................................. ...................πρεπει να παλεψεις.................................. .παλεψε

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Petitefille View Post
    Χριστέ μου πάρε μου την ψυχή. Δεν αντέχω άλλο. Θέλω να φύγω από αυτόν τον κόσμο.
    ζεις ακομη και πρεπει να συνεχισεις.............................. .................................................. .................................................. ................................
    ΝΑ συνεχισει να ζει εννοω μην παρεξηγηθω κιολας...................................... .................................................. .................................................. ..................

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Κοριτσια μου σας παρακαλω...

  8. #23
    Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Λάρισσα,Ελλάδα
    Posts
    64
    Tί νόημα έχει να ζήσω; Είμαι τόσο δυστυχισμένη. Κόπηκα όμως φοβήθηκα να φθάσω στη φλέβα. Τρομοκρατήθηκα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Petitefille View Post
    Tί νόημα έχει να ζήσω; Είμαι τόσο δυστυχισμένη. Κόπηκα όμως φοβήθηκα να φθάσω στη φλέβα. Τρομοκρατήθηκα.
    φυσικα και εχει νοημα..............ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΤΟ ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΣΕ ΜΑΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ................................
    ΠΑΛΕΨΕ ΚΑΙ ΝΙΚΗΣΕ ΚΑΙ ΖΗΣΕ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΑΧΗ.......................................... ...........................................
    ΣΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΜΙΑ ΠΟΥ ΤΗ ΝΙΚΗΣΕ Η ΖΩΗ ΚΑΙ ΟΜΩς ΑΚΟΜΗ ΠΑΛΕΥΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    εμενα εφυγε αυτος που αγαπησα οσο τιποτε και ομως ζω ακομη............................
    ακομη αναπνεω και ζω.

  11. #26
    Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Λάρισσα,Ελλάδα
    Posts
    64
    Και εσύ είχες παρόμοια προβλήματα;/ Οι γονείς μου όμως πιστεύουν πως είμαι ένα εγωπαθέστατο και εγωκεντρικό άτομο. Πως προσποιούμαι και πως πράττω προς το συμφέρον μου. Πως το μόνο που επιδιώκω είναι η ξεκούραση. Έχουν σχηματίσει τόσο λανθασμένη εντύπωση για εμένα. Ίσως φταίω και εγώ. Έχω τα προβλήματα μου και την κλονισμένη εμπιστοσύνη των γονέων μου. Βρίσκομαι σε απόγνωση. Τα πάντα με δυσαρεστούν. Δε βρίσκω κάποιο λόγο να ζήσω!

  12. #27
    Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Λάρισσα,Ελλάδα
    Posts
    64
    Έχασες τον άνθρωπο που αγαπούσες; Δηλαδή; Πρέπει να ήταν πολύ οδυνηρό! Πώς κατάφερες να παραμείνεις δυνατή;

  13. #28
    Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Λάρισσα,Ελλάδα
    Posts
    64
    Ε,τότε θα αντιλαμβάνεσαι αυτή την επιθυμία του θανάτου. Με απασχολεί επί καθημερινής βάσεως. Ο θάνατος μοιάζει με λύτρωση. Κανείς δεν μπορεί να αντιληφθεί πως αισθανόμουν όταν οι γονείς μου φώναζαν στο σπίτι,με κακολογούσαν. Βρισκόμουν στο μπάνιο. Ήθελα απλά να πεθάνω και να τελειώσει αυτός ο εφιάλτης. Δε μ'ενδιέφερε τίποτε. Μόνο η ψυχική μου ηρεμία. Αφού είχα προκαλέσει γρατσουνιές στο χέρι μου με το ξυραφάκι πλησίασα τη φλέβα. Οι φωνές δυνάμωναν. Βρισκόμουν σε απόγνωση. Δεν αντέχω άλλο αυτό το μαρτύριο. Αμέσως εμφανίσθηκαν στο μυαλό μου οι άσχημες αναμνήσεις του νοσοκομείου από τις πλύσεις στομάχου. Δεν άντεχα να υποβληθώ ξανά σε αυτήν τη διαδικασία. Το πιο πιθανό θα ήταν να σωθώ εαν έκοβα τις φλέβες μου. Σκέφθηκα τους γιατρούς πάνω από το σώμα μου. Εγώ τρομοκρατημένη,με φοβερούς πόνους. Τρομοκρατήθηκα. Δείλιασα. Τελικά δεν είμαι δυνατή και δεν μπορώ να υλοποιήσω μία απόφαση μου. Όπως πάντοτε παραδίδω τα όπλα στις πιο δύσκολες μάχες. Είμαι γεμάτη λόγια και πομφόλυγες και οι πράξεις...ανύπαρκτες. Τελικά είναι γραφτό μου να παραμείνω για πάντα δυστυχισμένη.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    θα μεινεις ζωντανη εδω καθε βραδυ και θα γραφεις!!!!!!!!!!!!!!!!για παντα θα μαστε εδω!για παντα μια ζωη!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Petitefille View Post
    Έχασες τον άνθρωπο που αγαπούσες; Δηλαδή; Πρέπει να ήταν πολύ οδυνηρό! Πώς κατάφερες να παραμείνεις δυνατή;
    δεν ειμαι δυνατη πλεον!ειμαι ενα ρακος........................................
    ενα κινουμενο πτωμα........................................ ...............................

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 8
    Last Post: 10-10-2011, 01:50
  2. Δεν θελω να αυτοκτονησω
    By liveloula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 152
    Last Post: 01-10-2009, 13:07
  3. Τα complex μου με κάνουν να θελω να αυτοκτονήσω
    By ΝiNa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 21-06-2009, 23:20

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •