σχεση με καποιον διπολικο - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 72 of 72
  1. #61
    Quote Originally Posted by Danay1997 View Post
    κουκλα μου επρεπε να με καλεσεις να ανοιξουμε μαζι θεμα!!!!!!!!!
    ειμαι με τη β ερα μες το κουτι, και ο ανθρωπος που ειδα τη τελευταια μερα ειναι ο ιδιος αλλα τελειως αλλος!καλωςορισες στο κλαμπ πακετο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    να σε ρωτησω κατι?ποσο καιρο εισαι σε αυτη τη σχεση?γιατι εμενα ο φιλος μου το επαθε πρωτη φορα πριν 4 χρονια επειδη ο βλακας ο πατερας του τον πιεζε απο καθε αποψη -ειναι μεγαλο καθικι ο πατερας του αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα- κ τωρα το επαθε απο πιεση στη δουλεια!ειμαστε μαζι 10 χρονια κ πριν το πρωτο γεγονος ηταν οκ!θελω να πω τον ξερω πολυ καλα γιατι γνωριζομαστε πολλα πολλα χρονια..απο το σχολειο κ τετοια..δεν ειχε καποιο συμπτωμα κ υποθετω οτι ωφειλεται παλι στη δουλεια του..

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by m86 View Post
    να σε ρωτησω κατι?ποσο καιρο εισαι σε αυτη τη σχεση?γιατι εμενα ο φιλος μου το επαθε πρωτη φορα πριν 4 χρονια επειδη ο βλακας ο πατερας του τον πιεζε απο καθε αποψη -ειναι μεγαλο καθικι ο πατερας του αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα- κ τωρα το επαθε απο πιεση στη δουλεια!ειμαστε μαζι 10 χρονια κ πριν το πρωτο γεγονος ηταν οκ!θελω να πω τον ξερω πολυ καλα γιατι γνωριζομαστε πολλα πολλα χρονια..απο το σχολειο κ τετοια..δεν ειχε καποιο συμπτωμα κ υποθετω οτι ωφειλεται παλι στη δουλεια του..
    ημουν σε αυτη τη σχεση 2 μιση χρονια,μα τωρα πια δεν ειμαι!τωρα χωρισε και τραβα το δρομο του ενω εγω υποφερω.......................
    δε γυρισε ουτε περαστικα να μου πει!.....................τιποτε μονο με κατηγορει συνεχεια

  3. #63
    Quote Originally Posted by Danay1997 View Post
    ημουν σε αυτη τη σχεση 2 μιση χρονια,μα τωρα πια δεν ειμαι!τωρα χωρισε και τραβα το δρομο του ενω εγω υποφερω.......................
    δε γυρισε ουτε περαστικα να μου πει!.....................τιποτε μονο με κατηγορει συνεχεια
    ολα περνανε με τον καιρο..ισχυει αυτο που λενε να εισαι σιγουρη..μολις περασει λιγος καιρος θα εισαι πολυ καλυτερα!
    κανε οτι μπορεις για να μην τον σκεφτεσαι κ γενικα να εισαι με ανθρωπους που ξερουν κ μπορουν να σου δωσουν βοηθεια..ακομα και μια καλη κουβεντα βοηθαει!

  4. #64
    Quote Originally Posted by Danay1997 View Post
    ημουν σε αυτη τη σχεση 2 μιση χρονια,μα τωρα πια δεν ειμαι!τωρα χωρισε και τραβα το δρομο του ενω εγω υποφερω.......................
    δε γυρισε ουτε περαστικα να μου πει!.....................τιποτε μονο με κατηγορει συνεχεια

    ολα περνανε με τον καιρο..ισχυει αυτο που λενε να εισαι σιγουρη..μολις περασει λιγος καιρος θα εισαι πολυ καλυτερα!
    κανε οτι μπορεις για να μην τον σκεφτεσαι κ γενικα να εισαι με ανθρωπους που ξερουν κ μπορουν να σου δωσουν βοηθεια..ακομα και μια καλη κουβεντα βοηθαει!

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by m86 View Post
    γι αυτο ειπα πιο πανω οτι κανει σαν μικρο παιδι, δλδ μπορει να θελει την προσοχη να ειναι το επικεντρο, δεν ξερω!παντως μεχρι τωρα δεν μου εχει πει κατι!βεβαια την ωρα που τον σκουνταω μου λεει κατι μουρμουριστα..αυτο κ μετα του το δινω (δεν ειναι κ καμια χαπαρα τεραστια..ειναι σαν αφρολεξ που λιωνει με το σαλιο)!
    Μηπως ειναι το risperdal το διασπειρομενο? Απ ο,τι θυμαμαι σαν ροζ αφρολεξ ηταν το risperdal τεσπα οχι οτι εχει αυτο ιδιαιτερη σημασια! Το οτι δν καταλαβαινει τπτ ειναι καλο, αλλιως θα ειχατε μεγαλο θεμα οσον αφορα την κρυφη χορηγηση των φαρμακων.. Πρεπει να ειναι παντως σε μεγαλη καταστολη το παιδι.. Παραλληλα εγραψες νομιζω καπου οτι εργαζεται? Πως καταφερνει κ ανταποκρινεται στην εργασια του? Οι κοινωνικες του σχεσεις πως ειναι? Επισης για ποσο χρονων ατομο μιλαμε?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #66
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Μηπως ειναι το risperdal το διασπειρομενο? Απ ο,τι θυμαμαι σαν ροζ αφρολεξ ηταν το risperdal τεσπα οχι οτι εχει αυτο ιδιαιτερη σημασια! Το οτι δν καταλαβαινει τπτ ειναι καλο, αλλιως θα ειχατε μεγαλο θεμα οσον αφορα την κρυφη χορηγηση των φαρμακων.. Πρεπει να ειναι παντως σε μεγαλη καταστολη το παιδι.. Παραλληλα εγραψες νομιζω καπου οτι εργαζεται? Πως καταφερνει κ ανταποκρινεται στην εργασια του? Οι κοινωνικες του σχεσεις πως ειναι? Επισης για ποσο χρονων ατομο μιλαμε?
    αυτο ειναι το ροζ αφρολεξ!το οποιο λιωνει αμεσως μολις το βαλει στο στομα του!την ιδια αγωγη επερνε κ στο πρωτο επισοδειο που περασε πριν 4 χρονια οποτε μου ειπε ο γιατρος του οτι το εχει στο υποσυνειδητο του οτι πρεπει να παρει την αγωγη του απλα αντιδρα σαν παιδι που του λες ναι και λεει οχι!!δεν ειναι σε καταστολη ποτε..απλα η αγωγη τον βοηθα να βαζει σε ταξη τις σκεψεις του και να ηρεμει..αυτο μου ειπε ο γιατρος τουλαχιστον!εργαζοταν με συμβαση εργου!ειναι γενικα ανοιχτος χαρακτηρας μολις γνωρισει τους αλλους βεβαια,στην αρχη ειναι λιγο επιφυλακτικος και ειναι 26 χρονων!

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by m86 View Post
    αυτο ειναι το ροζ αφρολεξ!το οποιο λιωνει αμεσως μολις το βαλει στο στομα του!την ιδια αγωγη επερνε κ στο πρωτο επισοδειο που περασε πριν 4 χρονια οποτε μου ειπε ο γιατρος του οτι το εχει στο υποσυνειδητο του οτι πρεπει να παρει την αγωγη του απλα αντιδρα σαν παιδι που του λες ναι και λεει οχι!!δεν ειναι σε καταστολη ποτε..απλα η αγωγη τον βοηθα να βαζει σε ταξη τις σκεψεις του και να ηρεμει..αυτο μου ειπε ο γιατρος τουλαχιστον!εργαζοταν με συμβαση εργου!ειναι γενικα ανοιχτος χαρακτηρας μολις γνωρισει τους αλλους βεβαια,στην αρχη ειναι λιγο επιφυλακτικος και ειναι 26 χρονων!
    Ναι ξερω οτι ειναι αφρολεξ, αλλο σε ρωτησα πως λεγεται το φαρμακο αν κ ειμαι 99% σιγουρη οτι ειναι το risperdal dis διοτι το επαιρνα ενα διαστημα, τεσπα οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια.. Σορρυ κιολας αλλα με αυτα π διαβαζω για τη συμπεριφορα του κ οτι του χωνετε τα χαπια στο στομα ενοσω κοιμαται κ οτι ειναι 26 χρονων μ ρθε να ξερασω ρε συ! Πολυ παλιμπαιδισμος μ ακουγεται, η για να το πω αλλιως πληρης καταστολη κ zombiefication απο τα φαρμακα! Πιστευω πρεπει να λαβει μια ωθηση ωστε να παρει τα πανω του κ να παρει τη ζωη στα χερια του, δν ειναι κανενα μομολο αλλωστε κ καλο ειναι να ειμαστε υπευθυνα ατομα ως ενηλικες!! Εντυπωση μ κανει οτι εργαζεται, μπραβο παντως.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #68
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Ναι ξερω οτι ειναι αφρολεξ, αλλο σε ρωτησα πως λεγεται το φαρμακο αν κ ειμαι 99% σιγουρη οτι ειναι το risperdal dis διοτι το επαιρνα ενα διαστημα, τεσπα οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια.. Σορρυ κιολας αλλα με αυτα π διαβαζω για τη συμπεριφορα του κ οτι του χωνετε τα χαπια στο στομα ενοσω κοιμαται κ οτι ειναι 26 χρονων μ ρθε να ξερασω ρε συ! Πολυ παλιμπαιδισμος μ ακουγεται, η για να το πω αλλιως πληρης καταστολη κ zombiefication απο τα φαρμακα! Πιστευω πρεπει να λαβει μια ωθηση ωστε να παρει τα πανω του κ να παρει τη ζωη στα χερια του, δν ειναι κανενα μομολο αλλωστε κ καλο ειναι να ειμαστε υπευθυνα ατομα ως ενηλικες!! Εντυπωση μ κανει οτι εργαζεται, μπραβο παντως.
    αυτο ειναι το risperdal!πες μου με ποιο τροπο να του δωσω την ωθηση που λες μπας κ παρω ιδεες!Το οτι εχω να κανω με καποιον που αντιδρα σαν παιδι το ειπα απ την αρχη αν δεις πισω στα μνμ...δεν ειναι σε καταστολη κυκλοφορει εξω χαζευει στο internet απλα δεν εχεις τις σκεψεις του σε σειρα κ λεει πολλες φορες πραγματα που δεν εχει ξαναπει ποτε!Τον ξερω σου λεω πανω απο 14 χρονια!Κ βλεπω οτι δεν ειναι αυτος που ξερω!

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by m86 View Post
    αυτο ειναι το risperdal!πες μου με ποιο τροπο να του δωσω την ωθηση που λες μπας κ παρω ιδεες!Το οτι εχω να κανω με καποιον που αντιδρα σαν παιδι το ειπα απ την αρχη αν δεις πισω στα μνμ...δεν ειναι σε καταστολη κυκλοφορει εξω χαζευει στο internet απλα δεν εχεις τις σκεψεις του σε σειρα κ λεει πολλες φορες πραγματα που δεν εχει ξαναπει ποτε!Τον ξερω σου λεω πανω απο 14 χρονια!Κ βλεπω οτι δεν ειναι αυτος που ξερω!
    Αμαν ρε πουλακι μου μιση ωρα συζηταμε για να καταληξουμε οτι το αφρολεξ λεγεται ρισπερνταλ! Την ξερω την μορφη του διοτι οταν νοσηλευομουν μ δινανε ενα ροζ αφρολεξ (οχι στον υπνο ), κ ειχα ρωτησει τι ητανε κ μ ειπαν! Παντως εξακολουθει να μ κανει εντυπωση πως στο διαολο ρε παιδι μ του το χωνεις μεσα στον υπνο στο στομα, δλδ παιζει να ναι τοσο σε καταστολη το παιδι που κ ****** να του χωσεις θα την φαει! (πλακιζω ε? αστειακι κανουμε να σπασουμε το δυσαρεστο της υποθεσης!) αμα σε ενοχλησε συγγνωμη, ε? παντως η αλλαγη στη συμπεριφορα του δν μ φαινεται οτι γινεται για καλο.. δυστυχως το να βρισκεται ολη μερα στο ιντερνετ δν αποτελει λυση!!! θελει ωθηση κ κινητρα αλλα αυτη τη στιγμη δν μπορω να σκεφτω εγω κατι! (ειναι ξημερωματα ειμαι κ ξενυχτισμενη!) Τωρα π ειπα αυτο μηπως θα του εκαμνε καλο η κοινωνικοποιηση? Δλδ να βγαινετε αρχικα μαζι, να γνωρισει κοσμο, να βγει κ με τους συναδελφους του απ τη δουλεια, να πατε για ποδοσφαιρακι ξερω γω η για μπυρα η ο,τι αλλο.. δν ξερω κ τα γουστα του, προτασεις κανω.. παντως ειναι κριμα να ειναι δουλεια-σπιτι-ιντερνετ ολη μερα κ να τρωει κ το χαπακωμα στα κρυφα.. παντως αμα το μαθει φοβαμαι πολυ την αντιδραση του.. αυτα..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #70
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Αμαν ρε πουλακι μου μιση ωρα συζηταμε για να καταληξουμε οτι το αφρολεξ λεγεται ρισπερνταλ! Την ξερω την μορφη του διοτι οταν νοσηλευομουν μ δινανε ενα ροζ αφρολεξ (οχι στον υπνο ), κ ειχα ρωτησει τι ητανε κ μ ειπαν! Παντως εξακολουθει να μ κανει εντυπωση πως στο διαολο ρε παιδι μ του το χωνεις μεσα στον υπνο στο στομα, δλδ παιζει να ναι τοσο σε καταστολη το παιδι που κ ****** να του χωσεις θα την φαει! (πλακιζω ε? αστειακι κανουμε να σπασουμε το δυσαρεστο της υποθεσης!) αμα σε ενοχλησε συγγνωμη, ε? παντως η αλλαγη στη συμπεριφορα του δν μ φαινεται οτι γινεται για καλο.. δυστυχως το να βρισκεται ολη μερα στο ιντερνετ δν αποτελει λυση!!! θελει ωθηση κ κινητρα αλλα αυτη τη στιγμη δν μπορω να σκεφτω εγω κατι! (ειναι ξημερωματα ειμαι κ ξενυχτισμενη!) Τωρα π ειπα αυτο μηπως θα του εκαμνε καλο η κοινωνικοποιηση? Δλδ να βγαινετε αρχικα μαζι, να γνωρισει κοσμο, να βγει κ με τους συναδελφους του απ τη δουλεια, να πατε για ποδοσφαιρακι ξερω γω η για μπυρα η ο,τι αλλο.. δν ξερω κ τα γουστα του, προτασεις κανω.. παντως ειναι κριμα να ειναι δουλεια-σπιτι-ιντερνετ ολη μερα κ να τρωει κ το χαπακωμα στα κρυφα.. παντως αμα το μαθει φοβαμαι πολυ την αντιδραση του.. αυτα..
    δν εχω προβλημα με την πλακα! μπορει η αλλαγη στη συμπεριφορα του να ειναι απο την υποτροπη της ασθενειας..οταν σου λεω ειναι αλλα νταλον μιλαμε για θεματα που μενω με ανοιχτο το στωμα!του τυπου να εχει να μιλησει με τον πατερα του 2μιση χρονια(ουτε γεια στο δρομο..ουτε να τον φτυσει..εχει περασει πολυ ασχημα μαζι του)
    κ ξαφνηκα να ειναι χαλαρος κ ηρεμος μαζι του!κοντευω να ξεχασω κ αυτα που ξερω ρε συ!!τωρα επειδη κοιμαται κ σπιτι του μερικα βραδια μου ειπε ο γιατρος να του δινω ενα μεσημερι ενα βραδυ οποτε δεν περνει στο υπνο του μονο στο ξυπνιο του!βγαινει κ εξω κ μαζι παμε για καφε, ποτο δεν κανει να πιει!εγω να δεις πως τρεμω την μερα που θα του το πω!!μακαρι να το ξεπερασει συντομα κ μετα ας γινει χαμος τι να πω κ εγω...εχω αγχος 24ωρες τη μερα!ρε ξεχναει πραγματα..μπορει να πει στον αδερφο του "με το μηχανακι εισαι" κ ο αδερφος του εχει πουλησει τη μηχανη ενα χρονο σχεδον..!την τριτη θα ξαναπαω στο γιατρο του!

  11. #71
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    2
    Καλά είσαι ΟΥΦΟ?
    Ακόμα και δίκιο να έχεις, μπαίνεις σε φόρουμ για τρελούς και τους ενημερώνεις ότι δεν μπορούν να κάνουν σχέση? Μήπως είσαι τρελή-ος? Μάλλον δεν είσαι, γιατί αν ήσουν, δεν θα έγραφες αυτές τις μαλακίες. Τώρα γεννάται το ερώτημα, αφού τρελή-ος σίγουρα δεν είσαι, και σχέση με διπολικό-η σίγουρα δεν έχεις, τι σκατά κάνεις σε θρέντ για μανιοκαταπληκτικούς? και δεν τους δίνεις απλές συμβουλές, τους λές μέχρι και τι θα απαντήσουν και στο τηλέφωνο. Καλό θα ήταν να μην γράφει ο καθένας ότι να'ναι, ειδικά εδώ μέσα, ή τουλάχιστον αν δεν μπορεί να κρατηθεί ας μας λέει ως τι το γράφει (ειδικά αν είναι κανένας πεταμένος ψυχολόγος). Ένας μανιοκαταπληκτικος που είναι 7 χρόνια σε μια υγειή και συναρπαστική σχέση.

  12. #72
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Καλα δεν εννοειται, θα μπορουσες να μη το ξερεις. Μου κανει εντυπωση παντως που αρραβωνιαστηκες κιολας. Το λεω γτ θεωρω οτι ενα ατομο που αντιμετωπιζει ψυχολογικα προβληματα δεν ειναι σε θεση να δωθει πληρως και απολυτα σε μια σχεση. Καλο ειναι να αποφυγεις να συναψεις σχεση. Αυτη ειναι η δικη μου αποψη. Μπορεις βεβαια να συμπαρασταθεις σε φιλικο επιπεδο οταν ειναι εφικτο.
    Ειδικα εκει που λες οτι επειδη δεν μπορεσε να επιδιορθωσει μια συσκευη και απογοητευτηκε, για μενα ειναι σοβαρο. Χωρια τα περι αυτοκτονιας. Δε νομιζω οτι μπορει ενα τετοιο ατομο να προχωρησει σε μια σχεση με προοπτικη κλπ. Τι θα κανει δηλαδη στις προκλησεις ενος γαμου και μιας σχεσης? Πως θα τα διαχειριστει? Προεχει να νιωσει καλα με τον εαυτο του πρωτα.
    Εγω παντως θα σου προτεινα να μην τον καλεις, να συμφωνησεις με ο,τι σου πει πχ αν δε θελει να του μιλησεις ή να τον επισκεφτεις και να αφησεις αυτον να κανει καποια κινηση, αν κανει. Προεχει ομως πανω απ ολα να θεραπευτει απ την ασθενεια προκειμενου μετα να ανακτησει την ποιοτητα ζωης και να δοθει και σε μια σχεση. Αν μιλησετε λοιπον πες του, το σκεφτηκα κι εγω και εφοσον εισαι μπερδεμενος ειναι καλυτερα να παρεις το χρονο σου και το χωρο σου και οποτε νιωσεις καλυτερα μου λες. Ως τοτε μη τον ενοχλεις. Παντως αν οφειλεται το φερσιμο του στην ασθενεια τοτε τα πραγματα ειναι πολυ χειροτερα. Εν κατακλειδι θεωρω οτι δεν ειναι γενεσιουργος αιτια η ασθενεια, απλα ειναι επιβαρυντικος παραγων.
    Καλά είσαι ΟΥΦΟ?
    Ακόμα και δίκιο να έχεις, μπαίνεις σε φόρουμ για τρελούς και τους ενημερώνεις ότι δεν μπορούν να κάνουν σχέση? Μήπως είσαι τρελή-ος? Μάλλον δεν είσαι, γιατί αν ήσουν, δεν θα έγραφες αυτές τις μαλακίες. Τώρα γεννάται το ερώτημα, αφού τρελή-ος σίγουρα δεν είσαι, και σχέση με διπολικό-η σίγουρα δεν έχεις, τι σκατά κάνεις σε θρέντ για μανιοκαταπληκτικούς? και δεν τους δίνεις απλές συμβουλές, τους λές μέχρι και τι θα απαντήσουν και στο τηλέφωνο. Καλό θα ήταν να μην γράφει ο καθένας ότι να'ναι εδώ μέσα, ή τουλάχιστον αν δεν μπορεί να κρατηθεί ας μας λέει ως τι το γράφει (ειδικά αν είναι κανένας πεταμένος ψυχολόγος). Ένας μανιοκαταπληκτικος που είναι 7 χρόνια σε μια υγειή και συναρπαστική σχέση.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Θα ήθελα να γνωρίσω καποια/-ον διπολικό/-η
    By Pablo in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 15-12-2012, 09:25
  2. Η σχέση μ ένα διπολικο
    By George64 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 21-11-2012, 11:53
  3. Έχω λείψει σε κάποιον;
    By ella2 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 08-03-2012, 19:32
  4. Replies: 22
    Last Post: 20-09-2010, 16:49
  5. Διακοπη Θεραπειας απο διπολικο σύνδρομο
    By Kat14 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 12-10-2006, 19:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •