Χρειάζομαι Βοήθεια Επαγγελματία στην Αθήνα. Μπορείτε να με βοηθήσετε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Exclamation Χρειάζομαι Βοήθεια Επαγγελματία στην Αθήνα. Μπορείτε να με βοηθήσετε?

    Γεια σας,

    είχα γράψει πολύ πιο παλιά θυμάμαι...
    δυστυχώς λόγω...(βασικά δεν ξέρω το λόγο) ..τελωσπάντων αρχίσαμε τα ίδια...

    ο γιατρός που έβλεπα, έβαλε το χέρι του κάτω από τη μπλούζα μου. Εφυγα. (και τότε που είχα γράψει, σε σκέψεις μου για τα όρια με το γιατρό, με είχατε παροτρύνει να αλλάξω θυμαμαι...δεν το έκανα όμως..)
    Τώρα όμως έχω μείνει με μια φαρμακευτική αγωγή που δεν ξέρω πως να τη διαχειριστώ και επίσης το κλάμα και η σκέψεις τέλους είναι σε καθημερινή βάση. τόσο έντονα που με φοβίζω αρκετά θα έλεγα.

    Μπορείτε να μου συστήσετε, -σε ιδιωτικό μήνυμα αν δεν επιτρέπετε δημόσια- κάποιον νευρολόγο ψυχίατρο να επισκεφτώ? ..και για τα φάρμακα και για τη ψυχοθεραπεία..

    Ευχαριστώ και εύχομαι να χαμογελάτε ειλικρινά//

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Δυστυχως δεν εχω να σου προτεινω κατι , αλλα θα ηθελα να σε ρωτησω μιας και αυτο που γραφεις ειναι πολυ σοβαρο .
    Μηνυση του εκανες ?

  3. #3
    οχι δεν του έκανα.
    είναι δύσκολο αν καταλαβαίνεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Nαι ειναι δυσκολο αλλα μπορει να συμβει και σε αλλη ή να συμβει και κατι χειροτερο.
    Αν παρενοχλησε εσενα ειναι πολυ πιθανο να εχει παρενοχλησει και καποια αλλη ή να εχει προχωρησει και σε κατι ποιο σοβαρο.
    Εγω θα σου ελεγα να πας στον ιατρικο συλλογο να κανεις καταγγελια , μπορει να εχουν υπαρξει και αλλες κοπελες που να τον εχουν καταγγειλει και να πας και στην αστυνομια να τον καταγγειλεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    κατσε ρε συ αυτοσ το εβαλε το χερι του εσυ πιο πριν τι εκανεσ???μετα τι εκανεσ???
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Θα σας παρακαλούσα αν θέλετε και μπορείτε να βοηθήσετε να μου στείλετε /προτείνετε επαγγελματίες που μπορούν να με βοηθήσουν, σύμφωνα και με τη δική σας εμπειρία και να μη στεκόμαστε σε άλλο θέμα.

    Καταλαβαίνω τις ανησυχίες σας.
    Δεν καταλαβαίνω τα σχόλια σας.
    Προφανώς και θα έπαιρνα τα σχετικά μέτρα σε περίπτωση υψηλής επικινδυνότητας.
    Και για την απορία του τελευταίου ... που σίγουρα είναι άντρας...απλά έκλαιγα δυνατά και με πήρε αγκαλιά. Μετά είπα τι έκανα. Έφυγα.

    Αμα και εδώ δεν υπάρχει κατανόηση και βοήθεια...βράστα Χαράλαμπε!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    runner ηταν λογικο να σχολιαστει αυτο που εγραψες δεν καταλαβαινω γιατι ενοχληθηκες αλλα οκ. Αν δεν θελεις να το συζητησεις δεκτο.
    Στο ερωτημα σου δεν μπορω να απαντησω , Αθηνα ειχα επισκεφτει εναν ψυχιατρο μονο καπου στην Αγια Παρασκευη αλλα δεν εκανε ψυχοθεραπεια και δεν ειχαμεινει και ευχαριστημενη 100% .
    Αλλα αν θες διευκρινησε τι ακριβως ζητας . Ψυχιατρο που να κανει ψυχοθεραπεια ή ψυχολογο? Ωστε να ξερουν τι να απαντησουν τα μελη που μπορει να εχουν καποιον υποψην τους.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Quote Originally Posted by runner View Post
    Θα σας παρακαλούσα αν θέλετε και μπορείτε να βοηθήσετε να μου στείλετε /προτείνετε επαγγελματίες που μπορούν να με βοηθήσουν, σύμφωνα και με τη δική σας εμπειρία και να μη στεκόμαστε σε άλλο θέμα.

    Καταλαβαίνω τις ανησυχίες σας.
    Δεν καταλαβαίνω τα σχόλια σας.
    Προφανώς και θα έπαιρνα τα σχετικά μέτρα σε περίπτωση υψηλής επικινδυνότητας.
    Και για την απορία του τελευταίου ... που σίγουρα είναι άντρας...απλά έκλαιγα δυνατά και με πήρε αγκαλιά. Μετά είπα τι έκανα. Έφυγα.

    Αμα και εδώ δεν υπάρχει κατανόηση και βοήθεια...βράστα Χαράλαμπε!!!
    εγω μια ερωτηση εκανα αλλα εσυ ετσι πωσ κανεισ σε κρινω υπερβολικη κ προκατειλημενη κ αυτο κανει το μυαλο μου να πηγαινει παντου
    εγω με καλη διαθεση το λεω δε με νοιαζει τι πραγματικα εγινε εν θεσ να ξερεισ μια ερωτηση εκανα
    κανα γιατρο στην αθηνα δεν ξερω να σε βοηθησω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300
    δεν καταλαβα. σου την επεσε ο γιατρος;

Similar Threads

  1. πρωτη φορα εδω.μπορειτε να με βοηθησετε?
    By vista in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 03-05-2012, 12:37
  2. Replies: 1
    Last Post: 18-06-2011, 00:26
  3. Ψυχίατρος στην Αθήνα.Ειδικευμένος στην ΙΔΨ υπάρχει ?
    By genehunter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 23-05-2011, 21:57
  4. Μπορειτε να με βοηθησετε?
    By gramle in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 43
    Last Post: 06-11-2007, 13:23
  5. Μπορειτε να με βοηθησετε?
    By Ifigeneia24 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 5
    Last Post: 07-07-2006, 16:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •