καλησπερα σε ολη τη παρεα και σε όλους οσους περνανε δυσκολες καταστασεις ,τις οποιες αν καποιος δεν τις εχει ζησει δεν τισ καταλαβαινει.... ονομαζομαι σταυρουλα ειμαι νοσηλευτρια σε ενα νοσοκομειο κ εργαζομαι στις πρωτες βοηθειες... πριν δεκα χρονια περασα κρισεις πανικου εντονες...μεσα σε μια μερα με επιανε πανω απο 10 φορες... 39 κιλα ειχα μεινει ...δευτερα λυκειου...τελικα να μη σασ τα πολυλογω.... πηγα σε γιατρο και με φαρμακευτικη αγωγη το ξεπερασα... τωρα στη δουλεια ξαφνικα αρχισα να νιωθω ενα αισθημα σαν ασταθεια...το οποιο με εκανε κ τρομαζα και μ φερνε ταχυκαρδια και φοβο να περπαταω..θελωντας καποιον διπλα μου.. παω να σταθω ορθια κ με πιανει φοβια κ καπου θελω να κρατηθω...περπαταω κ ειμαι κοντα στο τοιχο...για να στηριχθω... εξετασεις αιματος καλες...42 αιματοκριτη...ολα μια χαρα..ομως αυτα τα συμπτωματα.μονο στο χορο τησ δουλειας.... εξω μοναχα απο καμια φορα σπανια δηλαδη...μονο σε κανενα σουπερ μαρκετ στη δουλεια ομως μαλλον καλλιεργησα ενα φοβο και εγινα χειροτερα..με πιανει ασταθεια κ μετα τρεμουλο με ταχυκαρδια... κ θελω να κατσω καπου... δεν ξερω αν αυτο θα το χαρακτηριζα κριση πανικου...επειδη τις εχω περασει αλλα ειναι ενα σταδιο πριν...επισκεφτηκα παιδια το γιατρο κ μ πε πως μαζεβω πολλα μεσα μ κ καποια στιγμη το μπαμ θα γινοτανε κανω θεραπεια ξεκινησα με ενα αντικαταθληπτικο το ladose και το refortil... ειμαι στην αρχη,,,κ ελπιζω να φυγουν εντελως πριν γινω χειροτερα,,,ηθελα τη γνωμη σασ στο θεμα παντως γενικα δεν μπορω να υποφερω..ισως εκανε το αγχοσ την ευκαιρια να βγει στη δουλεια μου επειδη εκει στρεσαρωμε και εκει μ βγεικε...θα θελα να ακουσω γνωμες... για αυτ την ασταθεια το τρεμουλο το φοβο μετα π με πιανει μη το ξαναπαθω....ετσι θα χαρω να ακουσω αποψεις κ αν καποιος εχει εμπειριες απο τα αναλογα φαρμακα....