Δεν ξερω τι να κανω!!!θελω τη βοηθεια σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Δεν ξερω τι να κανω!!!θελω τη βοηθεια σας

    γεια σας το προβλημα μου ειναι το εξης τα εχω με ενα παιδι που ειναι 21 χρονων δεν ημαστε πολυ καιρο μαζι αλλα ενω ειναι πολυ καλος σαν ανθρωπος κ μου φερεται γλυκα αυτο π με στεναχωρει ειναι οτι μπορει να κανει ανα διαστηματα να επικοινωνησει 1 ολοκληρη μερα η να με επαιρνε μετα τις 8 τ απογευμα ισα ισα για να κανονισουμε να βρεθουμε εμενα αυτο με στεναχωρουσε ιδιαιτερα γτ ηθελα κατι πιο πολυ απο αυτη τη σχεση αλλα δεν ελεγα τιποτα την τελευταια βδομαδα ομως εχει παραγινει το κακο μεσα σε τεσσερισ μερες δεν ειχε επικοινωνησει καθολου κανονικα κ μονο μ χε στειλει ξημερωματα να βρεθουμε δυο φορεσ κ του αρνηθηκα ημουν μεστα νευρα και απο πανω το επαιξε κ θιγμενος οτι τον αποφευγω μαλωσαμε κ τ ειπα οτι δεν γινεται να αδιαφορεισ τοσο για μενα και να χανεσαι ετσι εχει 2 μερες κ εχει αλλαξει αλλα εγω εχω χαλαστει απιστευτα κ στεναχωρηθει πολυ γιατι οταν δεν μου μιλαει δεν μπορω να κοιμηθω κ ειμαι χαλια τωρα φοβαμαι οτι μπορει να κανει παλι τα ιδια..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι δε του λες οτι το να χανεται και να μην επικοινωνει συχνα οτι σε στεναχωρει κ θα θελες πιο συχνη επικοινωνια? εστω ενα σμσ αν δουλευει ας πουμε, να σου δειχνει το ενδιαφερον του. Τι σου απανταει?
    Και αυτο το να σε παιρνει μονο λιγο πριν για να βρεθειτε, το κανε απ την αρχη ή πιο προσφατα?
    Last edited by kerasi; 28-01-2013 at 17:01.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    καλα αντε αυτοσ ειναι μαλακασ εσυ γτ βαρασ φρικεσ;δλδ εσυ νομιζεισ οτι εισαι νορμαλ;;;;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    κερασι το συζητησα μαζι του εχει τρεις μερες κ εχει αλλαξει αλλα ειναι λιγος καιρος για να καταλαβω εγω τον αγαπω αλλα αμα συνεχιστει αυτο δεν ξερω τι θα κανω...ελις ποιο ακριβως ειναι το προβλημα σου??δεν ρωτησα τη γνωμη σου αν ειμαι νορμαλ η οχι μαλλον εσυ εχεις πολλα θεματα μου φαινεται εδω ειναι φορουμ υποστηριξης υποτιθεται για να δινεις συμβουλες αμα δεν μπορεις μην γραφεις καθολου και πανε αλλου να πουλησεις την τρελιτσα σου

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    11
    να σου πω την αληθεια μου,εγω πιστευω πως οποιος ενδιαφερεται,παιρνει ενα τηλεφωνο να δει αν εισαι καλα..τι εκανες μεσα στη μερα σου κλπ κλπ!τωρα αν το παιδι δουλευει ολη μερα,εχει μια δικαιολογια,αλλα και παλι ενα τηλεφωνο 5 λεπτων δεν θα τον κουραζεσαι τοσο.. λεω εγω τωρα! :)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by lindsay View Post
    κερασι το συζητησα μαζι του εχει τρεις μερες κ εχει αλλαξει αλλα ειναι λιγος καιρος για να καταλαβω εγω τον αγαπω αλλα αμα συνεχιστει αυτο δεν ξερω τι θα κανω...ελις ποιο ακριβως ειναι το προβλημα σου??δεν ρωτησα τη γνωμη σου αν ειμαι νορμαλ η οχι μαλλον εσυ εχεις πολλα θεματα μου φαινεται εδω ειναι φορουμ υποστηριξης υποτιθεται για να δινεις συμβουλες αμα δεν μπορεις μην γραφεις καθολου και πανε αλλου να πουλησεις την τρελιτσα σου
    λιντσει, για να επικοινωνησετε μπορεις να τον παιρνεις κι εσυ, δεν χρειαζεται να παιρνει μονο αυτος.
    στο εχει απαγορευσει?
    αν οχι (που δεν φανταζομαι), εσυ να τον καλεις οποτε νοιωθεις την αναγκη κι αν δεις οτι στραβωνει η σου την λεει, τοτε σημαινει οτι ειναι σε αλλη φαση το παιδι και πραξε κι εσυ αναλογα.

  7. #7
    Βγηκαμε χτες γιατι τοσες μερες τα ειχαμε πει μεσω τηλεφωνου εγω του ειπα οτι θελω να εχουμε πιο στενη σχεση να μιλαμε παραπανω κτλ κ μ λεει οτι του χα πει εγω οτι δεν μαρεσει η καταπιεση κ τ απαντησα οτι εχει διαφορα η καταπιεση απο το ενδιαφερον τεσπα συμφωνησε στο να μιλαμε παραπανω κ καθε μερα αυτες τις μερες το χει παρακανει κιολας βλεπω τ κινητο μ κ χω συνεχεια μηνυμα χαχα αλλα δεν ξερω πως θα παει αν ειναι προσωρινη η αλλαγη δηλαδη...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Το καλύτερο είναι όποτε υπάρχει κάποια κατάσταση που σε ενοχλεί, να τη συζητάς... Όπως πχ ότι θα σου άρεσε να σε παίρνει τηλέφωνο πιο συχνά. Κι επίσης, να κάνεις εσύ αυτό που θα ήθελες να γίνεται. Αλλά το να μην μπορείς να κοιμηθείς αν δεν σε πάρει τηλέφωνο και να αναρωτιέσαι αν θα κρατήσει αυτή η αλλαγή, είναι άγχη που θα ήταν καλό να ελέγξεις προσπαθώντας να ασχοληθείς με άλλα πράγματα και βάζοντας μπροστά τη λογική. Η οικειότητα και η συχνή επικοινωνία είναι κάτι που μπορεί να έρθει με το χρόνο και δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι κακό αν για λίγες ώρες ή μια μέρα δεν μιλήσετε καθόλου :)

  9. #9
    Συμφωνώ απόλυτα με τη marina38 καλό είνα να συζητάς μαζί του για πράγματα που σε ενοχλούν και να κάνεις εσύ αυτά που περιμένεις. Πρέπει να ζητάμε και να διεκδικούμε και όχι να προσμένουμε! Η επιθυμία για διαρκή επικοινωνία κερδίζεται σταδιακά όσο περισσότερο δένεστε τόσο περισσότερο θα θέλει να σου μιλήσει και να κάνει όλα αυτά που εσύ θέλεις! Υπάρχουν άνθρωποι που ίσως να μη το έχουν σε αυτό το κομμάτι της επικοινωνίας και να πάρουν να δούν πως είναι ο αλλός (όπως εγώ) αυτό δε σημαίνει πως αδιαφορώ.. Καλό θα ήταν να μη αναφερθείς ξανά σε αυτο το θέμα προς το παρόν μη κουράσεις και τον αλλόν και τον βάλεις σε ένα αλλο τρυπακι να σ στέλνει γ να μη σε σταναχωρεί..Να είσαι γλυκία και αν καμία φορα ξεχνίεται να τον παίρνεις εσύ τηλ και να σταματήσεις να σκέφτεσαι αν θα κρατήσει και που πως γιατί,ζησέ τη στιγμή και ό,τι είναι να 'ρθει θα έρθει και θα το αντιμετωπήσεις στην ώρα του! Καλή τύχη! :)

Similar Threads

  1. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  2. Δεν ξέρω τι να κάνω.............
    By existence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 17-09-2013, 22:04
  3. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΙΛΟΥΣ-ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ
    By Flumen in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 05-02-2012, 19:31
  4. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 20:32
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By realist in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 13-02-2007, 14:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •